Kozmetika za izbjegavanje

Pa, probala sam maskaru Djordani, odmah po otvaranju je mirisala na aceton. A i nekako mi ne uliva poverenje nesto sto se u Americi prodavalo pre 30 godina (Avon) i sad je doslo kod nas a u Americi se odavno vec ne prodaje. Kao da mi kupujemo tudje djubre, razumes li me.
Reci da sam snob, ali ipak su marke poput Loreala, Rimmela, Nivee, etc...mnogo bolje markea a cena je za nijansu skuplja.
 
Pa, probala sam maskaru Djordani, odmah po otvaranju je mirisala na aceton. A i nekako mi ne uliva poverenje nesto sto se u Americi prodavalo pre 30 godina (Avon) i sad je doslo kod nas a u Americi se odavno vec ne prodaje. Kao da mi kupujemo tudje djubre, razumes li me.
Reci da sam snob, ali ipak su marke poput Loreala, Rimmela, Nivee, etc...mnogo bolje markea a cena je za nijansu skuplja.

Pa vidi, mi ovde kupujemo đubre kako god okreneš, jer sve marke koje si navela nisu iste u Americi i ovde, a cene su iste. Ove dve marke nisu sad došle kod nas, nego odavno, a možda bi došle i ranije da nismo bili pod sankcijama ;)
Lično ne volim katalošku prodaju, ali ih jako cenim jer npr. ne testiraju proizvode na životinjama, što se ne može reći za ove gorenavedene.
 
A mislim da ne kupujemo bas djubre. :) To za zivotinje si u pravu, nema pogovora, nazalost je tako :/ Ali i dalje mislim da su Channel, Vichy, Loreal, i drugi, mnogo bolji izbor od Avona i Oriflema

Vichy i Loreal narocito... mislim, ebesh kucu koja nema miliona da ulozi u kampanje...
i proizvode koji se prodaju ama bas svuda...ono, dignes kamen nadjes Loreal : )

zaebanciju na stranu, ne vidim zasto bi to bilo bolje/gore od Avona ili Oriflame?
 
Da li ti koristis "pantenol" za negu lica?
U zavisnosti od brenda, tipa kreme za odredjeni tip koze, sastojci krema se razlikuju - sto je koza starija krema je skuplja. Mislis da nema razloga za to?
Ili, zasto je losion/krema za suncanje (SPF)u Austarliji radjena po drugacijim standardima nego za Evropu?
 
Da li ti koristis "pantenol" za negu lica?
U zavisnosti od brenda, tipa kreme za odredjeni tip koze, sastojci krema se razlikuju - sto je koza starija krema je skuplja. Mislis da nema razloga za to?
Ili, zasto je losion/krema za suncanje (SPF)u Austarliji radjena po drugacijim standardima nego za Evropu?

da, zimi koristim pantenol gel kremu koja kosta oko 250 dinara za njegu lica
probala sam sve i svasta...ovo na mojoj, mjesovitoj, 33 godine staroj kozi radi najbolje...

sastojke kreme mozes pronaci na ambalazi; u dnu, na poledjini...zavisno od proizvodjaca
i ne moras biti...farmaceut da bi skapirao o cemu se radi
mada, pitaj bilo kojeg farmaceuta...: )

takodjer, divi sta radi L'Oreal
jel mislis da su oni jedini?
sve velike kompanije to rade...moze im se...i tocno znaju gdje i kako im se moze...:lol:

The Advertising Standards Authority said ads for Wrinkle De-crease and Perfect Slim should be banned unless the company can back up its statements.
The ASA said both products only caused cosmetic differences.
But L'Oreal said customers had reported high levels of satisfaction with the products.
The wrinkle cream commercial featured model Claudia Schiffer pulling different facial expressions, giving the impression that the product worked on human face lines, the ASA said.
L'Oreal's advert claimed that 76% of 50 women who self-evaluated the effects of the cream after three weeks reported visible reduction of their expression lines.
It also said the product was "the first anti-creasing cream with Boswelox to counteract skin micro contractions" and could "rapidly reduce wrinkles".

'Limited' studies
But after an investigation, the ASA ruled that L'Oreal did not have enough evidence to prove that the cream's effect was anything more than cosmetic.
It ruled: "The ASA's expert considered that there was insufficient evidence to allow such a claim about the effect of the product on the human face.
"We therefore considered the advertisement misleading on that point."
The watchdog also upheld complaints about a TV advert which claimed L'Oreal's Perfect Slim cellulite cream had been "judged best anti-cellulite product in an independent study (based on an independent French consumer study)".
The advert had also claimed the cream "visibly reduces the appearance of cellulite (48 women tested; 71% agree)."
An ASA expert found that L'Oreal's consumer study was limited and was not scientifically evaluated.
The watchdog concluded viewers would think the product could eliminate or reduce cellulite but this was not backed up by evidence.
In its judgement, the ASA ruled: "Because the evidence produced was below the standard that would be expected to back up claims relating to physiological action, we did not believe it was sufficient to support the claim that the product could help banish cellulite."
Trials carried out by L'Oreal showed the average improvement was not noticeable to the user, and that half of those using the product had not registered the improvement claimed, the ASA said.
It ruled that the Perfect Slim commercial must not be shown again without "sufficient evidence" to back up its claims.
But L'Oreal said both commercials had been approved by the Broadcast Advertising Clearance Centre on the basis of the "technical substantiation of the product benefits".
It added in a statement: "Both L'Oreal Paris Wrinkle-De-Crease and Perfect Slim have been very popular with customers, demonstrated not just by their overall sales, but also the repeat purchases.
"In addition, research that was presented to the ASA shows a high rate of satisfaction for both products: 92% for Wrinkle De-Crease and 84% for Perfect Slim.
"Although we disagree with the elements of the complaint that were upheld, L'Oreal will comply with the ruling of the Advertising Standards Authority and adapt future advertisements accordingly."

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4158648.stm
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/4537681.stm

e, u tome je razlika izmedju nas i uredjenog trzista;
na uredjenom trzistu takve...fore slabije prolaze : )))
 
Od prizvoda firme Nivea - ne koristim nista, ni dezodorans. Dovoljna mi je bila alergija od gela za tusiranje. Loreal - takodje - ni lak za nokte nikad nisam uspela da nadjem dobar i postojan, a od maskare sam imala iritaciju oka, kao i od senki pa sam i to izbacila iz upotrebe.
Radije necu nikakva mleka za telo da korisim nego gore pomenuto. Ranije sam koristila slovenacku "Afroditu" koja je bila relativno ok (bar sam prolazila bez iritacija i alergija) a moja drugarica koristi njihove kreme za lice i zadovoljna je. Da li su zaista dobri ne znam, ali mi je nekad neko rekao da je dermatolozi preporucuju, kao i Vitaskin...(sad, ne znam kakva su vasa iskustva sa slovenackim firmama, kao ni sta kazu drugi dermatolozi).
Sto se tice farbi za kosu, to je duga prica - trebace mi puno vremena za pisanje, kao i o samponima i pakovanjima za kosu.
Dakle, "pantenol" je ok, nemam nista protiv.
Sredstva iz anticelulit programa nisam koristila. Kao ni kreme za depilaciju.
Ali, mislim da firma kao sto je "L' occitane" proizvodi kvalitetnije kreme za lice u odnosu na vec pomenute firme. Sad, mozda nisam u pravu, ali i iskustva mnogih se poklapaju sa mojim (mislim na ljude koje poznajem) pa sam zato navela da 'koliko para toliko muzike" u mom slucaju za sada vazi.
Da ne "pametujem" vise...
 
Poslednja izmena:
@ Hedonista

Nisam koristila, niti mi je iko preporucivao te preparate.
Predpostavljam da se radi o dobroj firmi, cak mislim i da sam vidjala reklame u nekim apotekama.
Dugo nisam nista koristila jer mi je koza mesovita/masna i posle nanosenja kreme imala sam osecaj da mi je suvisna. Slucajno sam pocela da koristim L'occitane (poreklom iz Fra) prvo od meda, zatim "she-butter and apple" i dobro se pokazalo. Koristim i gel za umivanje lica "lavanda' iz iste firme.
Cesto sam isla kod kozmeticara, devojka mi je preporucila "Akademik" (nisam sigurna da sam dobro napisala kao ni zapamtila) mada to nisam probala.
Sve u svemu, trziste je prepuno ranih brendova. z:((
A da, jedno vreme sam koristila kremu koja je pravljena u nekoj apoteci na bazi voska - prirodna, masna, ali se nanosi uvece i ujutru se lice pere sapunom i to je to. Preporucila mi je jedna Dr a posto lekarima verujem i poslusala sam je. Nisam imala problema, tako da je i to bilo ok.
Volela dih da cujem nesto o preparatima SkinMedica?
Da li treba cesto menjati kreme za lice? Da li vredi koristiti atirid pre nego botoks? z:mrgreen:
 
@ Hedonista

Nisam koristila, niti mi je iko preporucivao te preparate.
Predpostavljam da se radi o dobroj firmi, cak mislim i da sam vidjala reklame u nekim apotekama.
Dugo nisam nista koristila jer mi je koza mesovita/masna i posle nanosenja kreme imala sam osecaj da mi je suvisna. Slucajno sam pocela da koristim L'occitane (poreklom iz Fra) prvo od meda, zatim "she-butter and apple" i dobro se pokazalo. Koristim i gel za umivanje lica "lavanda' iz iste firme.
Cesto sam isla kod kozmeticara, devojka mi je preporucila "Akademik" (nisam sigurna da sam dobro napisala kao ni zapamtila) mada to nisam probala.
Sve u svemu, trziste je prepuno ranih brendova. z:((
A da, jedno vreme sam koristila kremu koja je pravljena u nekoj apoteci na bazi voska - prirodna, masna, ali se nanosi uvece i ujutru se lice pere sapunom i to je to. Preporucila mi je jedna Dr a posto lekarima verujem i poslusala sam je. Nisam imala problema, tako da je i to bilo ok.
Volela dih da cujem nesto o preparatima SkinMedica?
Da li treba cesto menjati kreme za lice? Da li vredi koristiti atirid pre nego botoks? z:mrgreen:

SkinMedica je odlicna jer ima izuzetno bogat sastav, dolazi direktno iz USA, znaci nema ono za Zapadnu Evropu a nesto za Srbiju i Albaniju, ovde je uvek isti sastav i kvalitet i po meni to je jako bitno, a mozda najbitnije je to da su u te kreme, pogotovo u Dermal Skin Repair tako inkorporirane sve te hranjive materije da mogu da se maximalno iskoriste u metabolizmu koze za sve njene potrebe, sto retko koja krema moze, prave se na bazi nanotehnologije tako da je iskoriljstivost aktivnih susptanci maximalna! Ta konkretno krema je oko 70eu, ali traje i do 3 meseca, samo nocu se nanosi, a odlican je za jutro Ultra Sheer Moisturaser, koji ima vitamin E i hijaluronsku kiselinu i dosta je blag, kao jedna vrsta no needle mezoterapije...po meni dobitna kombinacija a ja se bavim dermatologijom i estetikom..
Uvek treba poceti prov sa antirid kremama pre nego sto se odlucite za takve intervencije kakvo je davanje botoxa, to je krajnja solucija..
 
OPI lakovi za nokte:zroll:
Nije bas 'za izbegavanje', ali definitivno ne vrede koliko ih svi hvale i koliko kostaju.
Skinuo se posle 3 dana, isto kao i Golden Rose od 100 din. A ni ne perem sudove...
Definitvno ima boljih lakova za manje pare, ovo mi je bio promasaj.
 
@ Hedonista

Jednom prilikom sam gledala emisiju u kojoj je gostovala Dr.Violeta Skorobac, estetski hirurg gde je rekla da sa botoxom treba poceti sa prvim znacima starenja - borama, ali ne preporucuje pre 18-te godine. Znaci, mlad covek vec moze da se podvrgne intervenciji! Iskreno, kako je sve preterano i naduvano vise ni sama ne znam sta je najpametnije. Svako prica svoju pricu - uveren da je to najbolje kako kreme nista ne vrede i bacamo pare, kako je botox prava stvar ali preskupa igracka, te je Dior izbacio "zlatnu kremu" od 14-to karatnog zlata za zene preko 50 god, prodaju maglu i drugo....:znamiguje:

Zanima me Vase strucno misljenje zato sam i pitala za botox. :zpozdrav:
Hvala na informaciji, imacu u planu SkinMedica kreme, samo eto da resim jos neke nedoumice... .:sanke:
 
@ Trojanka

Fora sa OPI lakovima je da treba da se kupi jos i sjaj bezbojni (iste marke, isto kosta) koji se maze preko laka za visok sjaj i da fiksira lak. U tom slucaju traje nedelju dana. Tako kazu strucnjaci. Ja ih nisam kupovala, jedino sam koristila kod manikira u toj kombinaciji i meni se odrzao 5 dana, sto je bilo neverovatno jer u drugim situacijama moram svaki dan da skidam lak i mazem drugi....:manikir:
 
@ Hedonista

Jednom prilikom sam gledala emisiju u kojoj je gostovala Dr.Violeta Skorobac, estetski hirurg gde je rekla da sa botoxom treba poceti sa prvim znacima starenja - borama, ali ne preporucuje pre 18-te godine. Znaci, mlad covek vec moze da se podvrgne intervenciji! Iskreno, kako je sve preterano i naduvano vise ni sama ne znam sta je najpametnije. Svako prica svoju pricu - uveren da je to najbolje kako kreme nista ne vrede i bacamo pare, kako je botox prava stvar ali preskupa igracka, te je Dior izbacio "zlatnu kremu" od 14-to karatnog zlata za zene preko 50 god, prodaju maglu i drugo....:znamiguje:

Zanima me Vase strucno misljenje zato sam i pitala za botox. :zpozdrav:
Hvala na informaciji, imacu u planu SkinMedica kreme, samo eto da resim jos neke nedoumice... .:sanke:

Plasticar prica sta se njoj vise isplati, ja sam protiv botoxa pre 40 godine
treba pokusati sa kremama i zdravom ishranom a naravno bitna je i genetika
 

Back
Top