kaspersky problem
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: kaspersky problem

somi
    Guest

Podrazumevano kaspersky problem

Imam kaspersky ali ja kada ga stavim da mi skenira hard disk
    on nadje neke viruse i to mi kaze da ja potvrdim sa OK, kada ja to potvrdim i kada zavrsi
    skeniranje, ja opet ukljucim da skenira i on mi nadje isti broj virusa sto znaci da ih nisam obrisao
    e posto sam ja pocetnik i nemam pojma ajde neko da mi pomogne da li tu ima neka posebna opcija
    za brisanje i gde se ona nalazi. I jos nesto gde da ukljucim da mi skenira postu pre nego sto je primim
    i da mi automatski javlja kada treba da skinem nove informacije o antivirusima.
    Hvala

DIOGEN1
    Guest

Podrazumevano kaspersku problem

Idi na sigurnost i zastitu malo se promuci nacices gde je ANDREAVK odlicno opisala kako se rukuje sa tim antivirusnim programom!!!

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kaspersku problem

Ovako, poneki put virus bude obrisan ali ostane zamrznut u karantinu od kasperskog. Probaj da kad ti ispise lokaciju doticnog RUCNO obrises isti, ali gledaj da ne startujes fajl dvostrukim klikom prilikom selekcije... Hm, imamo li mi zvanicnog distributera za isti? Pitaj njih...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako ga je pronasao i ponudio da ga izbrise sigurno ga je izbrisao. Mozes pogledati u Program Files>Kaspersky Lab>Kaspersky antivirus>foldere Infected i Quarantine ali najverovatniji razlog da ponovo pronalazi virus je sto mu nisi iskljucio System Restore. Znaci pre skeniranja:
    desni klik na My compyter>Properties>System Restore>odcekiraj opciju Turn off System Restire on all drives>Apply pa ok. Restartuj pa tek tad skeniraj na viruse (System Restore mozes posle vratiti).
    Posle toga preskeniraj kompjuter iz Safe Moda:
    Resetuj i dok se sistem dize pritiskaj F8 -(najcesce je F8 ali ako nije pritisni Pause-Break da bi video koje te dugme vodi u Safe mode.

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

E, a sad ja imam jedno dodatno pitanje: A zašto meni neće da skenira u Safe modu? Ispisuje da moram ponovo da ga instaliram.Inače radi OK. verzija5.0.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U Safe modu neki programi nece da rade - da hoce valjda nam ne bi ni trebao `normal mode`.
    Pokusaj sa Selective Start up ili poiskljucuj programe u Start>run>msconfig>Startup

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Udji u safe modu kao administartor, pobrisi sve temporary i temp fajlove,udji u sistem restor fajl i pobrisi sve fajlove jer ti je virus verovatno ostao i tu, naravno ostace ti samo zadnji fajl, restartuj makinu i onda je skeniraj.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Vecina virusa se krije u Restore folderu i zato treba iskljuciti System Restore ili skenirati iz Safe Moda - sto se tice detekcije mislim da nema neke razlike izmedju safe i normal moda ali kad treba brisati bolji je safe mod.

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Andreavk
    Vecina virusa se krije u Restore folderu i zato treba iskljuciti System Restore ili skenirati iz Safe Moda - sto se tice detekcije mislim da nema neke razlike izmedju safe i normal moda ali kad treba brisati bolji je safe mod.
    Ima, ima!

Slične teme

1. Kaspersky update problem
    Autor Eric Draven u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.01.2009., 15:04
  2. Problem s antivirusom (Kaspersky 7)
    Autor nidzesi u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.12.2008., 18:30
  3. problem sa kaspersky 5.0.227 u oblasti notifikacije
    Autor orfey u forumu Sigurnost i zaštita