Svetska banka otpisala Srbiji kosovski dug

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
Ministar ekonomije Mlađan Dinkić izjavio je danas da je Svetska banka otpisala Srbiji 550 miliona dolara duga Kosova.

Dodao je da će novac koji će Srbija dobiti na ime otpisa duga biti iskorišćen za pomoć kosovskim Srbima. :think:

"Otpis kosovskog duga ne znači ništa u pogledu nezavisnosti Kosova jer članstvo u Svetskoj banci ne znači članstvo u UN. Jedno je pitanje suverenosti države a drugo je pitanje fiskalne politike", rekao je Dinkić televiziji B 92.


http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=145081
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Eto uskoro pocinje isplata obecanih akcija !!!
 
Ok, u redu je ovo.
Nego, nije mi jasno kakvo je to otpisivanje duga, ako mi dobijamo neki novac?
Je l' to nešto već uplaćivano na ime vraćanja duga, pa nam sad to daju nazad ili...?

Umesto da se placaju termini (rate) koje se izdvoje iz budzeta za navedenu svrhu te pare se usmere negde drugde...Znaci pare su u drzavnoj kasi...

P.S Imamo ovde jednog forumasa on je vrhunski strucnjak u ekonomiji pa mozda on nabasa pa ce bolje da objasni...
 
Poslednja izmena:
Umesto da se placaju termini (rate) koje se izdvoje iz budzeta za navedenu svrhu te pare se usmere negde drugde...Znaci pare su u drzavnoj kasi...

Ok. Dinkić se neprecizno izrazio samo:

Dodao je da će novac koji će Srbija dobiti na ime otpisa duga biti iskorišćen za pomoć kosovskim Srbima.

Znači, to je novac koji će biti zadržan...

E, sad. Deluje mi da imaš nešto protiv toga? Šta?
 

Back
Top