Прецењени режисери

Poruka
4.258
Дакле, за које режисере мислите да не заслужују популарност коју имају и због чега?
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Спилберг - он је већ бољи од ова два дудука горе поменута и не спорим да има квалитет, али је прилично комерцијалан и у филмовима му фале ствари за размишљање, тј. све је прилагођено просечној америчкој публици и сервирано на тацни.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.
 
Дакле, за које режисере мислите да не заслужују популарност коју имају и због чега?
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Спилберг - он је већ бољи од ова два дудука горе поменута и не спорим да има квалитет, али је прилично комерцијалан и у филмовима му фале ствари за размишљање, тј. све је прилагођено просечној америчкој публици и сервирано на тацни.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.

Za Kusturicu se ne slažem, meni je to predrasuda. Romi su u središtu dva Emirova filma i to manje uspešnom Crna mačka beli mačor i Dom za vešanje.

Ne slažem se ni za Vudija Alena, jer je po mom mišjenju genije.

Almodovar jeste fokusiran na sličnu tematiku, ali to što neko ima istu tematiku to ti nije argument da je precenjen kao režiser.

Ne znam baš da li je Spilberg kvalitetniji od kako si kazao ''dva duduka gore'' ali sva potencijalna sra*a Stivena Spilberga vrede jedne Šindlerove liste ili Boje purpura.
 
od nashih svi zivi
kustirica jeste precenjen u svetskim okvirima al objekivno poredici s gomilom odrtavelih disidenata koji se i dalje machuju sa komunistima miloshevicevskog tipa ganciji i nisu toliko neoriginalna tema

od svetskih
spelberga ne mogu da stavim u tu kategoriju jer on po meni nikad nije bio umetnik,nego vrhunski zanatlija popcorn filmova koji je postao jako losh,patetichan i smarach kad je zeleo da postane"ozbiljan"reditelj filmova "sa porukom"

prvi od svih almodovar,pa onda vim venders,kventin tarantino(koji je mnogo obetjavao posle reservoir dogs ali se utopijo u irelevantnosti i samodopadljivosti)
almodovar jer se bavi beznachajnim stvarima-pederskim pogledom na svet
missim...super oni su divni i po tebi bolji od nas ostalih ali hu givz a fak?
venders je jednostavno yebeno dosadan
ne znam njega kao svi velichaju ali za mene je lisabonska pricha najdosadniji film ikad
klint istvud je isto jako jako jako precenjen u americi,
po meni nije losh kao reditelj al nishta posebno-nit smrdi nit mirishe,prosek
 
Дакле, за које режисере мислите да не заслужују популарност коју имају и због чега?
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Спилберг - он је већ бољи од ова два дудука горе поменута и не спорим да има квалитет, али је прилично комерцијалан и у филмовима му фале ствари за размишљање, тј. све је прилагођено просечној америчкој публици и сервирано на тацни.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.

Svaka cast, potpuno se slazem. Evo bona.
 
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.
U potpunosti se slazem sa tobom :)
 
Дакле, за које режисере мислите да не заслужују популарност коју имају и због чега?
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Спилберг - он је већ бољи од ова два дудука горе поменута и не спорим да има квалитет, али је прилично комерцијалан и у филмовима му фале ствари за размишљање, тј. све је прилагођено просечној америчкој публици и сервирано на тацни.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.

Ovaj covek mi je prva asocijacija bila, cim sam procitao ime teme :)
Za ostale nikako ne mogu da se slozim. Almodovar istina ima iste teme uvek, ali je specifican i zanimljiv... ne znam mene nikad nije smorio njegov film. Ako je tebi los reditelj jer pravi filmove o gejevima, onda ***...to je vec neki problem :D
Vudi Alen, tu te ne razumem nikako - za tog coveka samo jednu rec imam: GENIJE.
Kusta, po meni car... fura svoj neki fazon, nesto ako Aki ili tako nesto :D Najvise ga gotivim zbog Maradone, gde je sebe predstavio kao filmadziju broj 1 u svetu :lol:
A rekao bih da je razlog tvog nezadovoljstva ovde opet neka netrpeljivost ;)


гај ричи:prstic:

Svakako. Da ne bude zabune Snach i Lock Stock... obozavam. Gledao sam ih 1000 puta.
Ali izvlacenje neke slave na dva filma + niz losih pokusaja snimanja slicnih filmova... lose lose.

Ne znam sad koga da dodam, cim pogledam ime teme u glavi cujem: Spilberg Spilberg Spilberg!
 
Дакле, за које режисере мислите да не заслужују популарност коју имају и због чега?
Моја листа:
Алмодовар - све што је икад режирао су филмови о гејевима и транџама и то ме страшно нервира.
Вуди Ален - тежак смарач и човек који мисли да је страшно духовит и да је велик шмекер, у ствари је патетичан.
Спилберг - он је већ бољи од ова два дудука горе поменута и не спорим да има квалитет, али је прилично комерцијалан и у филмовима му фале ствари за размишљање, тј. све је прилагођено просечној америчкој публици и сервирано на тацни.
Кустурица - Уз Гучу главни кривац што су многима у иностранству Цигани прва асоцијација на Србију.

Ne volim Kusturicu ali ne vidim nista lose ako su " Njegovi cigani " necija asocijacija na
Srbiju.
 
Spilberg naravno.
pa Inglorious bastard. odsad ga tako zovem

ne volim Almodovara uopšte, ali nije precenjen. fura svoj fazon, nije razvodnjen na milion strana kao Spilberg, niti lažni ortak kao Tarantino.

sad sam baš gledao temu 'overrated directors' na jednom stranom forumu i neverovatno je da su maltene svi spomenuti. Felini, Bergman, Tarkovski, Antonioni, Kjubrik blabla. ladno kad se tako neka tema otvori, sve mogućnosti moraju da se izredjaju. to su ljudi :)
 
u suštini svi ti koji su pravili besmislene blokbastere gde se sve svodi čak ne ni na zabavu, nego na iluziju zabave i parepareparepare.

sa druge strane, i oni koji prave one retardirane 'odgledao početak-znam kraj' drame koje su kao kultne. James L. Brooks, Barry Levinson ...

sve je to počelo 80ih. kako glupe godine
 
slazem se sa vama ljudi- spilberg i tarantino.

uz to sto se spilberg manje folira od tarantina.
covek rezira te blockbustere i cuti.
a tarantino je takav glumac, hvalisavac i folirant da je to za pricu...
svidja mi se ovo "lazni ortak" sto Arnold rece za njega :)

Vudija, Almodovara i Kustu gotivim i nikako ne mislim da su precenjeni
 
гај ричи:prstic:

Guy Ritchie-u se desila Madonna,
lisila ga je talenta i krivulja kvaliteta njegovih filmova eksponencijalno opada,
to je nesto na sta se morao pozvati prilikom brakorazvodne parnice.
Kada je Revolver u pitanju tu postoje dijametralno suprotni stavovi.
RocknRolla je i pored pompeznih najava po meni razocaranje,
Ritchie je postao uzasno predvidljiv.
Wim Wenders
Mislim da svaka apoteka treba biti snadbjevena njegovim filmovima,
taj celuloid ce biti resenje za sve one koji pate od hronicne nesanice,
padanje u dugorocnu hibernaciju je ono sto nudi Wenders sa velikom vecinom svojih filmova,ApsoJEBENOlutno najdosadniji reziser ikad.
Mjerna jedinica za dosadu bi morala nositi njegovo ime.
 
Poslednja izmena:
Slazem se za Kusturicu.*** u svakom filmu mu neko leti u nebo...:roll: Mada mi se svidja ovaj dokumentarac o Maradoni sto je uradio.Od domacih reditelja mislim da je najprecenjeniji Srdjan Dragojevic

Е, Драгојевића сам заборавио... Заборавио сам да њега уопште сврставају у озбиљне режисере...:hahaha:
 
Braca Koen & Ang Li. O Dzarmusu moze da se diskutuje.
Almodovar ni u kom slucaju nije precenjen. Homoseksualci i transvestiti koji se provlace kroz njegove filmove, kao i velika doza kica su zapravo neka vrsta njegovog potpisa, licnog pecata, kao sto se slikari potpisuju na svojim platnima. Teme njegovih filmova daleko prevazilaze takve prizemne stvari kao sto bi bilo namerno guranje prsta u oko establismentu i politicka korektnost. Neupuceni vole da mesaju babe i zabe zbog cinjenice da je Almodovar i sam homoseksualac.
 
Braca Koen & Ang Li. O Dzarmusu moze da se diskutuje.
Almodovar ni u kom slucaju nije precenjen. Homoseksualci i transvestiti koji se provlace kroz njegove filmove, kao i velika doza kica su zapravo neka vrsta njegovog potpisa, licnog pecata, kao sto se slikari potpisuju na svojim platnima. Teme njegovih filmova daleko prevazilaze takve prizemne stvari kao sto bi bilo namerno guranje prsta u oko establismentu i politicka korektnost. Neupuceni vole da mesaju babe i zabe zbog cinjenice da je Almodovar i sam homoseksualac.

Precenjivanje Dzarmusa bi bilo jedino reci da je najbolji ikada. Svaka druga rec hvale je na mestu.
 

Back
Top