Dva pitanja u vezi (advanced) rezanja...

  • Začetnik teme Jah licno :)
  • Datum pokretanja
J

Jah licno :)

Gost

Imam dva pitanja u vezi sa rezanjem diskova. Razvijam jedan algoritam za zastitu diskova od prerezivanja (software-ski, znaci ne bi radilo na audio diskovima), pa imam dva pitanja od kojih je prvo veoooma lako, dok je drugo po meni puno tesko, i ako to ne pronadjem, dzabe sam sve do sada radio, a puno sam radio...

1) Posto se pri direktnom kopiranju "preslikava" i s/n CD-a, zanima me kako zastititi CD od direktnog CD2CD presnimavanja? Negde sam procitao (Delphi forum) da se CD moze "ocitati" kao 5GB, i onda se ne moze prekopirati. Moze na HDD, pa na CD, ali u tom slucaju se menja s/n. U ovom tekstu gde sam procitao ne pise kako, ali znam da moze.... npr. Morton Benson recnik je tako zasticen...

2) Kada se "dorezuje" CD, odnosno kada je CD multisession, menja se CD s/n. Da li ima neki "trik", neka opcija u samom Windows-u da se ovo spreci, ili da li postoji neki program koji "pise" s/n koji ja hocu? Znam da ovo ne mogu da primenim na racunarima korisnika cd-a, ali mi to i ne treba, znaci samo na mom PC-u.

I naravno, ove dve stvari moraju "kooperativno" da rade, da ne smetaju jedna drugoj...

Znaci MOLIM VAS za pomoc!
 
Jao kad moram sve da objasnjavam vise puta. Program proverava upisani CD s/n u fajlu sa "tekucim" s/n-om na CD-u. Ako se slazu, radi, ako se ne slazu, program se gasi. Medjutim, kada se kopira CD-to-CD, serijski broj se isto iskopira, sto mi nista ne bi znacilo, jel' te? A kada se cd kopira preko HDD-a, onda se menja s/n i onda prog. ne radi. Kapish? Zato moram da nateram ljude da kopiraju preko HDD-a.
S druge strane, ja moram da narezem cd, da procitam s/n, da ga upisem u fajl, i da ga "dorezem". Ali tu je obavezno da se s/n ne promeni da bi program radio (pogledaj pocetak posta). A upravo to se desava pa zato pitam da li se moze podesiti/unapred procitati s/n?
 
CD koji je 700MB CD Rom cita kao 5GB? - NE ZNAM
Imam zasticene CD-e na HDD (mrzi me da stalno otvaram Cd Rom). Za svaki sam napravila CD Image i svaki radi. Neki doduse nisu u pocetku ali zato sto sam ih prvo instalirala pa onda pravila Image. Kad sam pokrenula instalaciju sa CD Image i oni su ``proradili``( za Norton Benson ne znam jer ga nemam).
Pozdrav
 
Andreavk:
CD koji je 700MB CD Rom cita kao 5GB? - NE ZNAM

ANDREAVK NE ZNA!?!?! :o
Auuuu nadrljali smo TOTALNO! 8)

E, kao cd image svaki ce raditi ali zaista kako prekopirati pojedine cd-ove... Cak je po najnovijem americkom zakonu zabranjeno praviti i licnu kopiju necega sto je sa zastitom (jedan od najotrcanijih izgovora autora softvera za kopiranje celog CD-a ili DVD-a - licna kopija). To vise ne pije vodu...
:roll:
 

Back
Top