Da li ste motivisani?

gost128149

Zainteresovan član
Poruka
432
Sta je to sto vas motivise? Sta je to sto vas tera da radite?
Rad je stvorio coveka...

Moj licni primer jesu studije.
Mene bas zanima ono sto studiram i znam da u slucaju da padnem godinu da bi to i znacio
kraj mog studiranja iz finansijskih razloga.
Pored svega sto ja to sve znam ja i dalje nikako ne mogu da sednem i povezem jedno pet
dana aktivnog ucenja. Iako imam sve uslove... Ucenje mi bas ide od ruke, kada sam koncentrisan. Znate onaj osecaj kada radite matematiku pa sto vise radite sve se vise nalozite na to, ja sam taj osecaj zaboravio.

Ali nije to samo u oblasti ucenja vec i svega drugog...

Brza dijagnoza je ljenost.
Ispada da je ljenost bolest, zato sam je i stavio u podforum zdravlje!

Da li imate slicnih problema, kako ih resavate?
__________________________________________________

"Naše ce sijenke lutati po Becu, hodati, po dvoru, plašiti gospodu..."
 
Imaš mit o sudbini Damoklosa koji je mogao uživati u svom kraljevanju dok nije primetio mač koji mu je visio nad glavom, obešen o dlaku. Posle nije mogao da uživa iako je sve ostalo nepromenjeno.
Ako su tvoji izbori pravi, onda bi i motivacija trebala da bude odgovarajuća.
A da nije problem u samopouzdanju :think:
 
Uf ne znam... Istina je da osecam da mi fali jedan veliki deo zivota, kada okrenem glavu u stranu kao da nesto nedostaje ali ne znam sta!? Mozda uspeh :per: ali licemerno je o tome sada govoriti :-)
Sto se tice samopouzdanja cini mi se da je ono na nekom normalnom nivou...
Ja mislim da uzrok ove vrste problema jeste razocarenje, samo sto ja ne znam gde je taj trenutak kada se kod mene prelomilo...Najteze je svoj rad pregledati...
 
Uf ne znam... Istina je da osecam da mi fali jedan veliki deo zivota, kada okrenem glavu u stranu kao da nesto nedostaje ali ne znam sta!? Mozda uspeh :per: ali licemerno je o tome sada govoriti :-)
Sto se tice samopouzdanja cini mi se da je ono na nekom normalnom nivou...
Ja mislim da uzrok ove vrste problema jeste razocarenje, samo sto ja ne znam gde je taj trenutak kada se kod mene prelomilo...Najteze je svoj rad pregledati...

A što je najteže pregledati? Tu bar možemo biti objektivni.
Ili si mislio proceniti? A ovde nekada nismo ;)
 
A što je najteže pregledati? Tu bar možemo biti objektivni.
Ili si mislio proceniti? A ovde nekada nismo ;)

Ma znas... Kada nesto sam uradis tome se divis i ne vidis njegove greske!!!
Mozda neko drugi bolje vidi gde si pogresio. Ja sam do sada iz skoro svake situacije u zivotu izasao kako sam ja zeleo...
Ali sta ako negde pogresis i to potisnes!

Priznajem padaju mi na pamet neke stvari za koje verujem da bih i sada isto postupio ali nesto "ne stima" a jednostavno im se ne mozes vratiti, nema drugog pokusaja..
Ima par takvih stvari, cak je jedna i prirore musko-zenskih odnosa :cool: ali ne mogu da kazem ljubavna u tome je fazon ( a nije u pitanju ne uzvracena ljubav)...

P.S.
Ne mogu da nadjem na googlu nista o sudbini Damoklosa a obozavam kada mi neko preporuci nesto za citanje... Jel imas ti neki link?
 
Ma znas... Kada nesto sam uradis tome se divis i ne vidis njegove greske!!!

A ko je taj drugi koji uočava tvoje greške? Koliko je on validan u proceni i koliko tebi znači njgova ocena

Mozda neko drugi bolje vidi gde si pogresio. Ja sam do sada iz skoro svake situacije u zivotu izasao kako sam ja zeleo...
Ali sta ako negde pogresis i to potisnes!

Cvrc! A zašto je to toliko strašno? Svi ponekad okrenemo glavu i nastavimo dalje. To se zove odrastanje

Priznajem padaju mi na pamet neke stvari za koje verujem da bih i sada isto postupio ali nesto "ne stima" a jednostavno im se ne mozes vratiti, nema drugog pokusaja..
Ima par takvih stvari, cak je jedna i prirore musko-zenskih odnosa :cool: ali ne mogu da kazem ljubavna u tome je fazon ( a nije u pitanju ne uzvracena ljubav)...

E, pa nema vremeplova, ali ima napretka ;). Učimo na greškama da ih ne bi ponovili :)

P.S.
Ne mogu da nadjem na googlu nista o sudbini Damoklosa a obozavam kada mi neko preporuci nesto za citanje... Jel imas ti neki link?

Nemam :confused: Ali mi prosto neverovatno da nema na google

Eh, pa znaš šta te muči, ali ne bi voleo da ti je to muka, a?
 
Eh, pa znaš šta te muči, ali ne bi voleo da ti je to muka, a?

Ne mogu da verujem ali izgleda da je tako, cim se osecam ovako... ne znam rec ali je dobro :) Nije lose, onako...

Dobro ajde MOZDA si mi i pomogla da nadjem uzrok :) :super: Zahvalan sam ti! I ako priznam da je ono od malopre problem!

Ali posledice su dalekosezne, i one su tema ove sobe...

Da li na silu nastaviti po uobicajnom rezimu, naravno rezimu koji je bio do pojave problema, pa dok on ponovo jednostavno ne predje u naviku.. Ili ostati ovakav uz lezerne pokusaje promene na bolje uz konstataciju da se iz svake situacije nesto nauci. Samo sto ponekada izgubimo ili dobijemo.

Jedno je sigurno preci preko problema nije lako... Ali prvi korak je najtezi!
 
Sta je to sto vas motivise? Sta je to sto vas tera da radite?
Rad je stvorio coveka...

Moj licni primer jesu studije.
Mene bas zanima ono sto studiram i znam da u slucaju da padnem godinu da bi to i znacio
kraj mog studiranja iz finansijskih razloga.
Pored svega sto ja to sve znam ja i dalje nikako ne mogu da sednem i povezem jedno pet
dana aktivnog ucenja. Iako imam sve uslove... Ucenje mi bas ide od ruke, kada sam koncentrisan. Znate onaj osecaj kada radite matematiku pa sto vise radite sve se vise nalozite na to, ja sam taj osecaj zaboravio.

Ali nije to samo u oblasti ucenja vec i svega drugog...

Brza dijagnoza je ljenost.
Ispada da je ljenost bolest, zato sam je i stavio u podforum zdravlje!

Da li imate slicnih problema, kako ih resavate?
__________________________________________________

"Naše ce sijenke lutati po Becu, hodati, po dvoru, plašiti gospodu..."

Tal Ben - profesor na mit-u preporucuje sledecu metodu:
Da zamislis da tvoj rad - tj sve sto postignes u zivotu niko nikada ne primeti ... dakle niko drugi ne zna sta ti radis.
Sta bi onda radio?
 
A, pa ne možemo svaki problem gurati pod tepih (neke manje - da, da ne trošimo energiju baveći se resama na tepihu).
Ako ti ovaj problem pravi zastoj u učenju i funkcionisanju, onda nema okretanja glave.
KAžeš da je osoba u pitanju. Sa osobama se komunicira. Nekada nećemo u toj komunikaciji zadovoljiti svoje potrebe, ali ćemo znati da ta osoba neće ili ne može da prepozna i ispuni naše potrebe pa na ta vrata ne treba više kucati. Zna ovo da bude i bolno, ali je dobro što se preboli. Onda smo slobodni za druge ljude :)
 
Koristan link(nisam sve citao - valjda je to):

Proces zaljubljivanja je sam po prirodi self-hipnoza ... dakle iluzija.Sigurno je da nije idealna i da si izmislio mnostvo njenih dobrih osobina. U svakom slucaju postoji beskonacno mnogo zena bas onakvih kakve se tebi svidjaju ... kada kazem beskonacno mnogo mislim npr ako sa svakom zavrsis za nedelju dana to je 2000 za zivotni vek. 2000 i nije toliko mnogo.

Ali je jedno sigurno da su doktorke idealne osobe - ja sam duboko zaljubljen u svaku od njih (bez obzira na izgled i godine). Ali ja tu nemam sansi jer su jedine sanse pored bozanski gifted stvorenja jedino doktori mogu da imaju neke sanse.

Ima zlobnih ljudi koji kazu da je to zbog toga sto normalan covek ne moze da podnese zenu doktorku kao zbog njihovih karakternih osobina.Ali moje uverenje je da nije tako i da je to zbog toga sto su na ovom svetu najvredniji najpametniji najposteniji najpametniji doktori i doktorke.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A, pa ne možemo svaki problem gurati pod tepih (neke manje - da, da ne trošimo energiju baveći se resama na tepihu).
Ako ti ovaj problem pravi zastoj u učenju i funkcionisanju, onda nema okretanja glave.
KAžeš da je osoba u pitanju. Sa osobama se komunicira. Nekada nećemo u toj komunikaciji zadovoljiti svoje potrebe, ali ćemo znati da ta osoba neće ili ne može da prepozna i ispuni naše potrebe pa na ta vrata ne treba više kucati. Zna ovo da bude i bolno, ali je dobro što se preboli. Onda smo slobodni za druge ljude :)

Sto to onda zene ne rade ? :D:D:D:):):););):heart::heart:
 
Eh, Peugeot-e, imam isti problem. Nemam pojma kako da rešim problem lenjosti. To je definitivno moj problem. Možda je posledica drugih stvari, koje nemaju veze sa učenjem. Motivisana sam, volim ono što radim, tj. učim, ali lenjost me ubija. Lagano iz roka u rok... :dash:
 
Tal Ben - profesor na mit-u preporucuje sledecu metodu:
Da zamislis da tvoj rad - tj sve sto postignes u zivotu niko nikada ne primeti ... dakle niko drugi ne zna sta ti radis.
Sta bi onda radio?

Ne znam, pitao sam druga on kaze da bi on onda samo ziveo i radio za egzistenciju...
Sto se mene tice mislim da meni onda nista ne bi imalo smisla i da bih umro za deset dana...:((

@hahahaha
Znam da ima jos zena koliko hoces, izracunao sam da ih samo u NS-u ima oko 30000 koje bi meni odgovarale :D
Ali ja vec imam devojku mada nije neka obecavajuca veza tako da sto se tice ovog poslednjeg predloga, ja sam za sve konbinacije :D !

@ Nency011 Istina je da i vi prebolite ali ipak ste mnogo osecajnije! ***-e koliko sam zaljubljenih cura muvo a da nisu sa tim momkom, mozak im je pomucen sta god da kazes ne deluje(tvrdi su orasi...odmah ih mozes prepoznati)!

@ honey :)
Zao mi je sto je takvo stanje ali drago mi je da nisam sam :)
Zato trazimo ovde lek za nas...
Sad moramo jos vise da se potrudimo da izvucemo sto vise znanja iz motivisanih u njima lezi kljuc naseg uspeha...

Oprostite sto nisam sinoc aktivno ucestvovao u raspravi na temu ali bio sam sa drugarom na pivu!!!!
______________________________________________
Od svakog coveka mozes nesto nauciti ako znas da slusas!!!
 
@ Nency011 Istina je da i vi prebolite ali ipak ste mnogo osecajnije! ***-e koliko sam zaljubljenih cura muvo a da nisu sa tim momkom, mozak im je pomucen sta god da kazes ne deluje(tvrdi su orasi...odmah ih mozes prepoznati)!



Oprostite sto nisam sinoc aktivno ucestvovao u raspravi na temu ali bio sam sa drugarom na pivu!!!!
______________________________________________
Od svakog coveka mozes nesto nauciti ako znas da slusas!!!

:lol:

A kako je to kod vas muških? Da li ste otvoreni i za druge devojke kada ste već zaljubljeni u jednu?

A ja mislim da podjednako osećamo, ali su žene mahom te koje više pokazuju osećanja ;)

Bolje je sa drugarom (živa reč) nego ovako virtuelno.
 
Moze bit da je razocarenje u ljubavi doprinelo nemotivisanosti, cekanje da se nesto promeni samo od sebe...zavisi i kakav si tip osobe i na kom mestu ti je ljubav kad su prioriteti u pitanju...nekome ko je ljubav na prvom mestu ( ili prvo mesto dele posao i ljubav ) a ima nedefinisane odnose ili se nada necemu, nekoj promeni taj tapka u mestu i zapostavlja bitne obaveze...
I tad ti ne pomazu pokusaji bliznjih da te motivisu...pa cak i ako ti kazu da si nesposoban, nesto u smislu gle svi su stigli dotle i dotle a od tebe nista...oguglas na sve...cak i da se prijavis na ispit i padnes a nista nisi ucio bude ti svejedno izvesno vreme...a onda te udari ko grom s vedra neba i pojedes se ziv...svejedno ti a znas da ti nije svejedno i znas da si sposoban, i fakultet te interesuje, nisi ni glup....ali eto negde je zapelo..imas volju a opet je nemas...
E sad lek za to stanje ne znam...ocekujes da se desi nesto, da te trgne i da napravis neku promenu...previse je svega i obaveza i ocekivanja a opet kad sagledas celinu dosadno ti, nista se ne desava bitno u zivotu..i tako tapkas...moze biti donekle povezano sve to i sa depresijom, apatijom i opstim zivotnim nezadovoljstvom...desi se da se covek jednostavno pogubi...neki pre a neki kasnije...ali ne valja kad taj period dugo traje...

Treba samo preseci sve ono sto nas ne ispunjava i zbog cega se lomimo, sesti za sto i uciti! Mada problem nije reci ni izvrsiti al posle opet misli krenu na neku drugu stranu i opet nista...

Neam pojma...valjda sam nesto pametno rekla...:confused:
 
Ja mislim da je problem iskljucivo u losoj organizaciji.I ja sam imala isti.
Moras da nparavis plan kog ces da se drzis,,,npr,ustajem u 6,do 7 kafa dorucak od 7 krecem da ucim.Uci aktivno po 2-3 sata,ne vise,,,onda radi bilo sta drugo i nemoj da mislis na ucenje,,,negde popodne ili uvece kad ti vec odgovara,odvojis jos jedno 3 sata ucenja i to je ukupno 6 sati aktivnog ucenja.
Nemoj da mislis da je to malo,to je jako puno jer aktivno ucenje nije isto sto i razvlacenje,citanje 2 reda pa 15 minuta buljenje u zid i slicno.
Pred ispit broj sati mozes i da povecas
 
Ja mislim da je problem iskljucivo u losoj organizaciji.I ja sam imala isti.
Moras da nparavis plan kog ces da se drzis,,,npr,ustajem u 6,do 7 kafa dorucak od 7 krecem da ucim.Uci aktivno po 2-3 sata,ne vise,,,onda radi bilo sta drugo i nemoj da mislis na ucenje,,,negde popodne ili uvece kad ti vec odgovara,odvojis jos jedno 3 sata ucenja i to je ukupno 6 sati aktivnog ucenja.
Nemoj da mislis da je to malo,to je jako puno jer aktivno ucenje nije isto sto i razvlacenje,citanje 2 reda pa 15 minuta buljenje u zid i slicno.
Pred ispit broj sati mozes i da povecas

odlican savet
 

Back
Top