cappucino

  • Začetnik teme katarina02
  • Datum pokretanja
katarina02:
Moze li neko da mi napise recept kako da napravim capucino kod kuće.
Ne treba ti nikakav poseban recept. Treba da nabaviš kućni aparatić za espresso koji sa strane ima i izvod za paru, skuvaš kaficu, dobaciš u drugu šolju mleko i na pari ga dobro i gusto zapeniš i kašikom vratiš u kafu. Šećer po želji. :wink:
 
Uzmes kesicu instant-kapucina i sipas u plasticnu flasicu "bivse" Rose ili Knjaza i sipas unutra vruce mleko, ne do vrha. I dobro promuckas, dok ne zapeni... I sipas u solju sa visine... super je ukus a ima i pene...
To je ako nemas para za aparat. Parola - snadji se! :wink:
 
Princeza:
Uzmes kesicu instant-kapucina i sipas u plasticnu flasicu "bivse" Rose ili Knjaza i sipas unutra vruce mleko, ne do vrha. I dobro promuckas, dok ne zapeni... I sipas u solju sa visine... super je ukus a ima i pene...
To je ako nemas para za aparat. Parola - snadji se! :wink:
Ja i ne pijem kafucino,uglavnom neskafu ali probao sam ovako da spremam-ok je...
 
U italijanskoj radnji na spratu RK Sava u bloku 44 mogao je da se kupi ručni aparatić za kapućino, tj. penu od mleka.
Izgleda ovako: metalna cilindrična posuda kojoj je poklopac providna plastika kroz koju je provučena šipka. To me nekako podseća, da ne vređam cenjeni skup, na VEP aparat :) . Elem, u posudu se sipa za trećinu vrelo mleko, a onda pumpanjem sabija vazduh, tj. pod pritiskom se raspoređuje kroz tečnost i eto divne pene, odmah spremne, da oduševite svog... koga god. Italijani znaju da naprave takve neverovatne stvarčice. U zdravlje! :)
 

Back
Top