Trudnice koje su skinute sa biroa(NSZ)

bila sam na birou kao tehnoloski visak 6.meseci,primala novcanu nadoknadu u medjuvremenu sam ostala u drugom stanju i otvorila bolovanje naravno nastavila se nov.nadoknada,znaci imala sam prava kao i svaka zaposlena trudnica odrzavanje trudnoce itd.23.05.2009 su usvojili zakon i gubim prava koja su mi do tada pripadala!!ali i u novom zakonu ako si zapocela tako bi trebalo i nasztaviti ,clan 104,105(sl.glasnik rs 36/09).i sada se zalimo i borimo....
 
na zalost nezaposlene skoro da nemaju nikakvu nadoknadu od drzave,jedino neznam za materinski dodatak to je bilo za nezaposlene,neznam dali jos ima toga...



Ma ok, ko shisha biro. Nego je l' drzava pomaze nezaposlene trudnice ili ne?
Neki predlog je bio, ne verujem da su ista uradili sa tim.


materinski dodatak se dobija bez obzira dal si bila zaposlena ili ne
e nezaposlena trudnica ne dobija ništa
to je ono što ja znam
znači, jedino ako je u toku trudnoće bila tehn, višak onda da a ovako...nšta:sad2:
no treba se raspitati...
 
bila sam na birou kao tehnoloski visak 6.meseci,primala novcanu nadoknadu u medjuvremenu sam ostala u drugom stanju i otvorila bolovanje naravno nastavila se nov.nadoknada,znaci imala sam prava kao i svaka zaposlena trudnica odrzavanje trudnoce itd.23.05.2009 su usvojili zakon i gubim prava koja su mi do tada pripadala!!ali i u novom zakonu ako si zapocela tako bi trebalo i nasztaviti ,clan 104,105(sl.glasnik rs 36/09).i sada se zalimo i borimo....
čekaj, izvini... ne razumem se baš najbolje, ali... moja snajka je ostala bez posla kao tehnološki višak. prijavila se na biro i tri meseca je dobijala nadoknadu, rekli su da joj toliko sleduje. Ona nije trudna, ne znam da li trudnoća nešto menja u vezi sa tom nadoknadom; jer koliko znam ta nadoknada je ograničena vremenski.
 
čekaj, izvini... ne razumem se baš najbolje, ali... moja snajka je ostala bez posla kao tehnološki višak. prijavila se na biro i tri meseca je dobijala nadoknadu, rekli su da joj toliko sleduje. Ona nije trudna, ne znam da li trudnoća nešto menja u vezi sa tom nadoknadom; jer koliko znam ta nadoknada je ograničena vremenski.

Ovde se radi o trudničkom bolovanju, isto kao kod zaposlenih trudnica.
 
čekaj, izvini... ne razumem se baš najbolje, ali... moja snajka je ostala bez posla kao tehnološki višak. prijavila se na biro i tri meseca je dobijala nadoknadu, rekli su da joj toliko sleduje. Ona nije trudna, ne znam da li trudnoća nešto menja u vezi sa tom nadoknadom; jer koliko znam ta nadoknada je ograničena vremenski.

ako je kao tehnoloski visak bila na birou tri meseca imala je do 5godina staza,to je ok.ali da je u toku tih tri meseca ostala u drugom stanju i otvorila bolovanje novcana nadoknada bi se nastavila kao kod zaposlenih,odrzavanje trudnoce,porodiljsko,nega deteta.to je tako bilo po starom zakonu! 23.05.2009.su usvojili novi zakon i sada moze biti na bolovanju maksimalno 30.dana!!problem je nastao sa nama jer su nam prava iz starog zakona ukinuli pod izgovorom novg zakona,samo sto u novom zakonu u clanu 104 i 105 kaze da predmeti zapoceti po starom zakonu po starom treba i da se zavrse,zbog toga se mi bunimo!!!
 

Back
Top