Bozja deca

gost133745

Aktivan član
Poruka
1.330
Nisam upucena, ali sasvim je moguce da je ovaj princip i u drugim religijama, vi znate bolje, pa recite mi vi:
Hriscanstvo kaze da smo mi Bozja deca tj. deca od Boga. Bog nas je stvorio.

imam nekoliko pitanja:
1. posto je Bog savrsen to znaci da mi kao njegova deca isto treba da budemo savrseni jer kako je on to savrsen ako nije napravio i savrseno dete? tj. decu?
2. moje dete je slika i prilika mene tj. moje porodice, nasih odnosa, itd, itd, verovatno vam je poznato kuda vodi ova logika, ako nije moja greska, ali mrzi me da objasnjavam, hocu da mi odgovore samo pametni ljudi... dakle iz toga sledi moja primedba da je Bog kao samohrani roditelj negde pogesio i doveo u pitanje svoju moc?
3. da li Bozje roditeljske greske znace da je ok da ja kao bozje dete roditelj takodje imam pravo da napravim neke greske?
4. buduci da smo tako moralno nestabilni i stalno na ivici izmedju dobra i zla, da li to znaci da je Bog u teskim moralnim dilemama i da li se blizi neka kriza identiteta naseg Bozjeg oca?

molim upucene da mi pojasne
 
1. isus je rekao "budite savrsheni kao shto je savrshen otac vash nebesni"

2. sama definicija termina bog iskljuchuje opciju da on mozhe da pogreshi

3. zashto bi iko trazhio pravo na greshku?

4. o5, sama definicija termina bog iskljuchuje mogucjnost moralnog kolebanja, jer mu ide "u opis posla" da on odredjuje moral, a ne ljudi
 
1. isus je rekao "budite savrsheni kao shto je savrshen otac vash nebesni"

2. sama definicija termina bog iskljuchuje opciju da on mozhe da pogreshi

3. zashto bi iko trazhio pravo na greshku?

4. o5, sama definicija termina bog iskljuchuje mogucjnost moralnog kolebanja, jer mu ide "u opis posla" da on odredjuje moral, a ne ljudi
1. to znaci onda smo savrseni (po merilima bozjim), a meni se ne dopada ta savrsenost
kod drugih ljudi (nekih ljudi, npr. ljudi koji ugrozavaju prava i slobodu drugih ljudi)

2. jeste, ali ja tvrdim da je pogresio... nemoguce da je neko savrsen namerno hteo da napravi takvog coveka, nesto tu nije na mestu

3. ne trazim ja pravo, samo nalazim nacina da budem bliza bogu... da i ja napravim neku gresku, a sigurno cu napraviti, vreme radi za mene

4. ako me bog stvorio, a ja se kolebam tj. bar znam za lose, a svesno radim dobro... onda znaci da sama mogucnost izbora i moja licnost i udobnost mogu nekad da me dovedu u iskusenje da uradim nesto lose, dakle ima kolebanja! Moja odluka je i ja to radim svesno... da cinim dobro, a ne lose. Svesna sam opcija zla, ali jednostavno ne mogu da se priklonim toj strani, ali znam da ima puno ljudi koji sa tim nemaju problema... i sta onda da mislim o Bogu? osim da je on jedna podvojena licnost, neki su samo dobri i ne znaju za lose, neki su kao ja u stalnom iskusenju, a neki su uvek losi
 
Etotako, hajde da odbacimo ono tvoje traženje da se samo pametni javljaju i odgovaraju kako bi nam bilo lakše da po nešto kažemo.
1.Bog jeste savršen.
2. Mi kao duhovna bića, Duše, jesmo savršeni ali smo neiskusni. Ovde smo da se školujemo (stičemo iskustva, samopouzdanje i učimo voleti te naučiti raditi sve iz ljubavi).
Ako si u rukama imala knjigu The Prophet od Kahlila Gibrana mogla si videti stihove gde kaže, "Vaša deca nisu vaša deca, ona su sinovi i kćeri života koji teži samom sebi. Iako dolaze kroz vas, nisu od vas..."
Hteo je reći da deca čoveka nisu stvarno deca čoveka već su sinovi i kćeri života, od kojeg potiču i kojem teže..odnosno da su ona kao Duše postojala i ranije i da iako dodju kroz roditelje (majku) nisu od fizičkih roditelja...
Prektičnio svako kao Duša sebe izgradjuje i nadogradjuje kroz životna iskustva. A takvih života ima na stotine hiljada pre nego i sami postanemo stvarno Bogu sličnim. Jer, to je svrha našeg življenja, da izgradimo te visoke duhovne kvalitete.
Dobro je postavljati takva pitanja ali ne treba očekivati da odgovor bude nadjen u klasičnim ortodoksnim religijama. Svako životno iskustvo je izuzetno vredno pa čak i onda kada pogrešimo. Praktično smo mi svoji najveći "graditelji" po metodi probaj, greši i ispravljaj.
Ima knjiga koje o ovome izuzetno dobro govore.
 
Duše koje se u stotinama hiljada ciklusa nadograđuju i usavršavaju... Kako da jok.
Kad bi bar uspele da zapamte da ne treba da uneređuju pelene nakon reinkarnacije, možda bi bilo šanse da zapamte nešto složenije.
Nego jok bre. Svaka duša do sad je uneredila stotine miliona pelena. I kad se opet uglavi u neku mesnatu ljušturu, prvo što uradi biće da uneređuje pelene. Garant. :mrgreen:
 
Duše koje se u stotinama hiljada ciklusa nadograđuju i usavršavaju... Kako da jok.
Kad bi bar uspele da zapamte da ne treba da uneređuju pelene nakon reinkarnacije, možda bi bilo šanse da zapamte nešto složenije.
Nego jok bre. Svaka duša do sad je uneredila stotine miliona pelena. I kad se opet uglavi u neku mesnatu ljušturu, prvo što uradi biće da uneređuje pelene. Garant. :mrgreen:

Nije problem što se deca uneredjuju u pelenama. Pravi i zabrinjavajući je problem što mnogi odrasli nikako ne prestaju sa uneredjivanjem i to baš ovde na Forumu.
 
Duše koje se u stotinama hiljada ciklusa nadograđuju i usavršavaju... Kako da jok.
Kad bi bar uspele da zapamte da ne treba da uneređuju pelene nakon reinkarnacije, možda bi bilo šanse da zapamte nešto složenije.
Nego jok bre. Svaka duša do sad je uneredila stotine miliona pelena. I kad se opet uglavi u neku mesnatu ljušturu, prvo što uradi biće da uneređuje pelene. Garant. :mrgreen:
:mrgreen: :klap:

Piše tamo da sam ti dala previše bona.. kako lažu...:zcepanje:
 
Svakome može po nešto da zasmeta i to nije problem. Malo je veći problem što prenebregavamo nešto što odavna treba raščistiti čak i kod ovako prizemnih stvari. Lepo je našaliti se ponekada što unese lakšu atmosferu ali nastojati stalno unositi takav duh sprečava druge da možda otkriju nešto što će im zatrebati.

Dakle, ne treba očekivati da će i potpuno iskusna i visokosvesna Duša prestati biti drugačija u pelenama.
Zašto?
Zato što to nije problem Duše već je problem tela koje ovde služi samo kao instrument ili "vozilo" koje je još uvek nedogradjeno i kojim se ne može upravljati. Ne treba biti ni naučnik ni lekar ni psiholog pa znati da fizičko telo dostiže punu zrelost sa 18 godina kada je sa njime moguće u potpunosti upravljati u skladu sa unutarnjim mogućnostima onoga ko ga koristi - to je Duša.
Nije problem onih koji žele nešto naučiti pa čak i ako se nešto pogrešno nauči, uvek će naći mogućnost da se koriguju, već je problem onih drugih što ih po svaku cenu žele vući nazad.
Mada, posmatrano sa najviše pozicije ni to nije problem, jer je to samo još jedan pozitivan izazov za one koji vuku napred.
Zato pozdrav i jednima i drugima.
 
Ako je ovaj Univezum najbolje što judeohrišćanski Bog ume, ja onda stvarno nisam impresioniran. (G.C.)

hunger.jpg
 
Svakome može po nešto da zasmeta i to nije problem. Malo je veći problem što prenebregavamo nešto što odavna treba raščistiti čak i kod ovako prizemnih stvari. Lepo je našaliti se ponekada što unese lakšu atmosferu ali nastojati stalno unositi takav duh sprečava druge da možda otkriju nešto što će im zatrebati.

Dakle, ne treba očekivati da će i potpuno iskusna i visokosvesna Duša prestati biti drugačija u pelenama.
Zašto?
Zato što to nije problem Duše već je problem tela koje ovde služi samo kao instrument ili "vozilo" koje je još uvek nedogradjeno i kojim se ne može upravljati. Ne treba biti ni naučnik ni lekar ni psiholog pa znati da fizičko telo dostiže punu zrelost sa 18 godina kada je sa njime moguće u potpunosti upravljati u skladu sa unutarnjim mogućnostima onoga ko ga koristi - to je Duša.
Nije problem onih koji žele nešto naučiti pa čak i ako se nešto pogrešno nauči, uvek će naći mogućnost da se koriguju, već je problem onih drugih što ih po svaku cenu žele vući nazad.
Mada, posmatrano sa najviše pozicije ni to nije problem, jer je to samo još jedan pozitivan izazov za one koji vuku napred.
Zato pozdrav i jednima i drugima.
Jednoj te istoj duši, svaki put je potrebno 18 godina da nauči da upravlja ''vozilom''???

Ja zaista ne razumem o čemu pričaš. Nigde logike.
 
Etotako, hajde da odbacimo ono tvoje traženje da se samo pametni javljaju i odgovaraju kako bi nam bilo lakše da po nešto kažemo.
]



slažem se

Bog jeste savršen

mi kao božja deca možemo da dostignemo tu savršenost, imamo potencijal za to, na nama je da taj potencijal iskoristimo na najbolji mogući način, i imamo slobodu da biramo kako ćemo ga iskoristiti i da li ćemo ga iskoristiti
 
Pa da. Lakše je reći Sizifu.

Da li možeš to da izgovoriš dok gledaš ono dete sa slike?
Kojice, mislim da možemo da rezimiramo:

Opcija 1: Dobri Bog je mislio samo najbolje onom detetu kad ga je onako osakatio i uništio mu život. Ono jadno ni samo ne zna koliko je to sve dobro za njega.

Opcija 2: (mnogo verovatnija) Dobri Bog kako ga vi zamišljate ne postoji.
 
Kojice, mislim da možemo da rezimiramo:

Opcija 1: Dobri Bog je mislio samo najbolje onom detetu kad ga je onako osakatio i uništio mu život. Ono jadno ni samo ne zna koliko je to sve dobro za njega.

Opcija 2: (mnogo verovatnija) Dobri Bog kako ga vi zamišljate ne postoji.

Ima i opcija 3:
Bog je ovaploćen u svakom čoveku (Čovek = Bog), samo što mnogi ljudi toga nisu svesni ... pa sede i čekaju ... čekaju, i čekaju ... da se nešto desi bez njihovog učešća. I onda se uglavnom ništa ne desi.
 
... to nije problem Duše već je problem tela koje ovde služi samo kao instrument ili "vozilo" koje je još uvek nedogradjeno i kojim se ne može upravljati. Ne treba biti ni naučnik ni lekar ni psiholog pa znati da fizičko telo dostiže punu zrelost sa 18 godina kada je sa njime moguće u potpunosti upravljati u skladu sa unutarnjim mogućnostima onoga ko ga koristi - to je Duša.

E, ako neko neredi pelene do 18. godine, onda je to na priliku potpuno druga stvar. :lol:


U međuvremenu, nastavljam da verujem da je lakše kontrolisati analni sfinkter nego komponovati operu, isklesati skulpturu, ili bilo šta što bismo eventualno mogli nazvati ispoljavanjem duše.
 
Bog je stvorio nas po naliku na sebe ,nije on stvarao drugog Boga.Sto se tice prava na gresku ako nije sa namerom pokajanje je moguce.Svi znamo da deca nisu kao svoji roditelji, ma kolko se oni trudili da budu isti.Kad bi se ljudi bar malo na njega ugledali gde bi nam bio kraj.Krizu indentiteta ovde imas samo ti .
 
Bog je stvorio nas po naliku na sebe.
Probaj da malo elaboriraš tu pretpostavku pa ćeš videti koliko je glupa.

Na kakav "nalik" se misli? Fizički? Psihički? Da li je i Bog možda sklon ljubomori, osveti, ima brkove i bradu, ide u WC, voli da se igra društvenih igrica, uživa u klopi, šta je tačno od toga?

Ta ideja je vrhunac verskog egoizma: stvoritelj Univerzuma je isti kao što smo i mi! To što smo mi sićušni bacili u Univerzumu koje jedan asteroid može da zbriše u sekundi nema veze.

Antropocentrizmu nikad kraja.

Moj ti je savet da kupiš teleskop.
 
Bog je stvorio nas po naliku na sebe ,nije on stvarao drugog Boga.Sto se tice prava na gresku ako nije sa namerom pokajanje je moguce.Svi znamo da deca nisu kao svoji roditelji, ma kolko se oni trudili da budu isti.Kad bi se ljudi bar malo na njega ugledali gde bi nam bio kraj.Krizu indentiteta ovde imas samo ti .

INDENTITET! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top