Imaju li autohtoni narodi pravo na otcepljenje

Reißverschluss

Obećava
Banovan
Poruka
97
i sad ces reci kako te moderacija mrzi
Naravno da ne, to nikad nisam rekao i nemoj da lažeš.

NISMO OKUPIRALI ZEMLJU U KOJOJ SMO ZIVELI..

Ovaj poslednji Konzin citat inspiris'o me za temu. Dakle, imaju li autohtoni narodi, po vašem mišljenju, moralno pravo na otcepljenje?
Ja mislim da nemaju, jer bi po toj logici Mađari u Vojvodini, Bugari u istočnoj Srbiji i Vlasi (Rumuni) u Timočkoj Krajini mogli da traže nekakvu republiku.

P.S. Nisam rekao da smo mi okupirali Hrvatima zemlju, nego da smo okupirali 30% Republike Hrvatske, nelegalno. Kad kažem mi, mislim na JNA i VRSK.
 
Naravno da ne, to nikad nisam rekao i nemoj da lažeš.



Ovaj poslednji Konzin citat inspiris'o me za temu. Dakle, imaju li autohtoni narodi, po vašem mišljenju, moralno pravo na otcepljenje?
Ja mislim da nemaju, jer bi po toj logici Mađari u Vojvodini, Bugari u istočnoj Srbiji i Vlasi (Rumuni) u Timočkoj Krajini mogli da traže nekakvu republiku.

P.S. Nisam rekao da smo mi okupirali Hrvatima zemlju, nego da smo okupirali 30% Republike Hrvatske, nelegalno. Kad kažem mi, mislim na JNA i VRSK.

Naravno da nemaju!
 
Naravno da ne, to nikad nisam rekao i nemoj da lažeš.



Ovaj poslednji Konzin citat inspiris'o me za temu. Dakle, imaju li autohtoni narodi, po vašem mišljenju, moralno pravo na otcepljenje?
Ja mislim da nemaju, jer bi po toj logici Mađari u Vojvodini, Bugari u istočnoj Srbiji i Vlasi (Rumuni) u Timočkoj Krajini mogli da traže nekakvu republiku.

P.S. Nisam rekao da smo mi okupirali Hrvatima zemlju, nego da smo okupirali 30% Republike Hrvatske, nelegalno. Kad kažem mi, mislim na JNA i VRSK.

zahebano pitnje...
ps.licno mislim da svaki autohtoni narod zasluzuje potpunu autonomiju, a ako im se to ne da, i to oberucke, onda i otcepljenje
 
Naravno da ne, to nikad nisam rekao i nemoj da lažeš.



Ovaj poslednji Konzin citat inspiris'o me za temu. Dakle, imaju li autohtoni narodi, po vašem mišljenju, moralno pravo na otcepljenje?
Ja mislim da nemaju, jer bi po toj logici Mađari u Vojvodini, Bugari u istočnoj Srbiji i Vlasi (Rumuni) u Timočkoj Krajini mogli da traže nekakvu republiku.

P.S. Nisam rekao da smo mi okupirali Hrvatima zemlju, nego da smo okupirali 30% Republike Hrvatske, nelegalno. Kad kažem mi, mislim na JNA i VRSK.

..naravno da imaju..zasto ne bi imali..i treba da imaju...:mrgreen:..eeeeeeee....sad pitanje je kad se stice autohtonost..tj.da li starosjedioci..to dozvoljavju..jer.ipak..su ovi drugi..dođoši...kuziš...
..eeeee...a bas mi krivo sto su ti zakljucali onu prvu temu..al..stvarno...bas si ti neka lola...;)..ciferšlus....:D
 
Poslednja izmena:
..naravno da imaju..zasto ne bi imali..i treba da imaju...:mrgreen:..eeeeeeee....sad pitanje je kad se stice autohtonost..tj.da li starosjedioci..to dozvoljavju..jer.ipak..su ovi drugi..dođoši...kuziš...
..eeeee...a bas mi krivo sto su ti zakljucali onu orvu temu..al..stvarno...bas si ti neka lola..ciferšlus....

A jel mislis onda da bi i Srbi u Hrvatskoj trebali da imaju drzavu?
 
..Srbi u Hrvatskoj nisu autohtoni..oni su dođoši..kužiš...nisi ukapirao temu...MI..tj.Hrvati..smo prvi došli s konjima na ova područja..ebga..imali smo bolje i brze konje..kužiš....osim toga nasa tradicija..konjušara..eeeeeeeee. batice....necemo se sada lagati..mi ..konjušati..Vi..balegari..pa razlika u zanatu...razlika..;)..:hahaha: :hahaha: :hahaha:..

:hahaha::hahaha::hahaha: smesno mi je ovo sto pricas.. A do rata smo imali svi status konstutivnog naroda?!? Kako to objasnjavas?
 
..Srbi u Hrvatskoj nisu autohtoni..oni su dođoši..kužiš...nisi ukapirao temu...MI..tj.Hrvati..smo prvi došli s konjima na ova područja..ebga..imali smo bolje i brze konje..kužiš....osim toga nasa tradicija..konjušara..eeeeeeeee. batice....necemo se sada lagati..mi ..konjušati..Vi..balegari..pa razlika u zanatu...razlika..;)..:hahaha: :hahaha: :hahaha:..

koliko ja znam, konjušari su Slovenci...
sa druge strane nije lepo doći ovde i nazivati Srbe iz Hrvatske balegari
a Srbi su dobili konstitutivnost jer su ih na tim prostorima od 1941-1945 klali kako je koga mogao da uhvati...pa je zarad suživota i oprosta posle okončanja rata Hrvatska dobila republiku sa "kaznom" srpske konstitutivnosti

a svi Srbi iz Hrvatske neka imaju na svojim plećima tu sramota što su preko svojih leševa 1945. prešli tek tako olako
 
koliko ja znam, konjušari su Slovenci...
sa druge strane nije lepo doći ovde i nazivati Srbe iz Hrvatske balegari
a Srbi su dobili konstitutivnost jer su ih na tim prostorima od 1941-1945 klali kako je koga mogao da uhvati...pa je zarad suživota i oprosta posle okončanja rata Hrvatska dobila republiku sa "kaznom" srpske konstitutivnosti

a svi Srbi iz Hrvatske neka imaju na svojim plećima tu sramota što su preko svojih leševa 1945. prešli tek tako olako

..aaaaaaa...NE..mi smo konjusari..;)..oni(Slovenci) imaju samo duzu tradiciju u pjevanju tj.u jodlanju..oni ne znaju jahati...Mi..Panonci smo poznatiji po tome..osim toga Huni..Avari...ako ti je poznato..su na konjima osvojili ..skoro cijelu evropu..
 
nije mi jasno koji deo ne shvacas.
recimo ovako, svaki narod na bilo kojoj teritoriji zasluzuje autohtonost, ako ga ima preko odredjene brojke. o broju se moze diskutovati. recimo 5 % naroda te drzave. mislim da je 5 % realna cifra

..čekaj...malo ..a sta cemo s Kinezima..ako se oni nasele..a ima ih vec poprilicno...mislim d a nije stvar u broju..vec u vremenu provedenom..na nekom prostoru..mada..razmisljajuci..Americki indijanci su autohtona nacija..prilagodjena onim i onakvim uslovima ondasnjem zivotu..kuziš..svi ostali su dođoši..i dan danas..se vodi sud..tj.indijanci..tuze.SAD..za zemlju..eeeeeeeee....sad....
 
..čekaj...malo ..a sta cemo s Kinezima..ako se oni nasele..a ima ih vec poprilicno...mislim d a nije stvar u broju..vec u vremenu provedenom..na nekom prostoru..mada..razmisljajuci..Americki indijanci su autohtona nacija..prilagodjena onim i onakvim uslovima ondasnjem zivotu..kuziš..svi ostali su dođoši..i dan danas..se vodi sud..tj.indijanci..tuze.SAD..za zemlju..eeeeeeeee....sad....

ko hebe kineze... mislim na autohton narod, na narod koji je starosedeoc. recimo americke indijance, njima treba pod obavezno izaci u susret... ili na australijske abordzijance.
ovde na ovim prosotrima, mislim na ovaj deo balkana, jedino iliri su priznati kao autohton narod, svi ostali bi trebali imati pravo na svoju zemlju, ali bez pozivanja na pravo starosedeoca. mislim pitanje je komplikovano, i povlci za sobom...vrtenje u krug
 
nije mi jasno koji deo ne shvacas.
recimo ovako, svaki narod na bilo kojoj teritoriji zasluzuje autohtonost, ako ga ima preko odredjene brojke. o broju se moze diskutovati. recimo 5 % naroda te drzave. mislim da je 5 % realna cifra

Ma ne lupaj azeme.........kakve veze ima 5 ili 55%.......mnogo faktora je bitno......ako taj narod tu nije starosedelac a vecinu ima jer se koti ko sto se vi kotite,ne bi trebao da ima nista vise osim manjine.

Ako je pak starosedelac na toj teritoriji,pa jos i vecina to je sasvim druga prica.

Dok o svemu tome ne mozemo pricati iz nase balkanske perspektive.

Da sad pricamo o podeli Danske,Norveske itd gde su normalni ljudi pa i ajde........ali kod nas u okruzenju proglasavaju narode one koji i nisu narod,a neljude hoce u svetu da predstave kao ljude........i to ugrozene.:eek:

Ne,ne,ne moze,a i ne ide.........:roll:
 
Naravno da ne, to nikad nisam rekao i nemoj da lažeš.



Ovaj poslednji Konzin citat inspiris'o me za temu. Dakle, imaju li autohtoni narodi, po vašem mišljenju, moralno pravo na otcepljenje?
Ja mislim da nemaju, jer bi po toj logici Mađari u Vojvodini, Bugari u istočnoj Srbiji i Vlasi (Rumuni) u Timočkoj Krajini mogli da traže nekakvu republiku.

P.S. Nisam rekao da smo mi okupirali Hrvatima zemlju, nego da smo okupirali 30% Republike Hrvatske, nelegalno. Kad kažem mi, mislim na JNA i VRSK.

Zavisi koji narodi i na kojoj teritoriji.

Pa ti lazes i to svesno,JNA je bila regularna vojska na podrucju SFRJ odnosno Hrvatske.
 

Back
Top