Ubuntu i flash player

Nikako. :(

Adobe se josuvek nije udostojio da izbaci flash player za linux koji radi normalno u full screenu.

edit: mada mozes da probas sa nekom starijom verizjom flasha ili gnashom ako zakrpi. To mozda proradi dobro ;)
 
Poslednja izmena:
čekaj kod mene je jedno vreme imao hardversku akceleraciju sa nvidia drajverom, ali se posle zagubilo nekako ? (to je devetka bila)
(mislim da je na samom youtube onemogućeno u actionscriptu zbog
krahiranja flaš 10 na windows sistemima)

dok bez hw akceleracije , prilikom prikazivanja u fullscreenu-secka
jer ne koristi x-video overlay, linux fleš plejer jedino je koristio opengl za
ubrzavanje prikaza , bar mislim.
 
Poslednja izmena:
Tacno. Imao je hardversku akceleraciju u prvim verzijama plejera 9.x grane.
I nikad posle toga :(
Nisam siguran koja verizja je bila prekretnica, al ako nadjes negde 9.nesto_sitno mozda i radi ;)

Valjda ce se urazumiti Adobovci da naprave to. Dosta ljudi se zali ;)
 
nisam siguran da li je uopšte fizički izvodljivo , ina windowsu imaju problema
(pre sam gledao , pun je internet o tome da se žale da krahira puca fleš 10 ) ;)

moguće da su postavili prevelike multimedialne zahteve u startu za 10-tku :(
 
Heh... Ne znam bas kakvo je stanje sa tim na Windowsu. Mislim da se nisam susreo sa problemom.

Ma, kodeci koje koristi flash su preteski za softverski rendering u toj rezoluciji. Jednostavno je potreban hardverska akceleracija. A nema je :\
 
Iskopina za drugare po sistemu:
Odavde http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/installers/archive/fp9_archive.zip
Mozete skinuti arhivu od svojih cca 190MB sa starijim verzijama flash playera (gomila verizja za sve sistema koji su podrzani, uglavnom za developere ;)). Ja probah upravo 9.0.31 i 9.0.48 koji su u Linux varijantama spakovani u tu arhivu i rade u full screen varijanti na YT. Inace rade na Intelovoj intergusi, sto ce biti znak da ce raditi i na svakoj normalnoj kartici :D
Ako ne nervira starija verzija, tj ako vam ne fali nesto od featuresa, go get it!

Malo je gloopo da obesim ovde sam te plejere i da prekrsim liceencu :( Tek, sa onim downloadom cete imati flasha za naredne 2 godine :)
 

Back
Top