Degu

Sta da radim sa klipanom , posto je postao bez obrazan...prvo ga jurim po kavezu dok se ne smiluje da mi stane na ruku nece vise ni da se mazi sa trci po krevetu i kad ga pustim na pod samo trci po mestima gde ga ne vidim...a za kaznu sam mu izbacio tockic sad iz kaveza... tj akvarijuma kavez pravim od nedelje...metar rabac zive 140 dinara....1cm X 1cm kockice...samo da nabavim letvu neku i jos neke dizabidze i pravim mu kavez
 
Sta da radim sa klipanom , posto je postao bez obrazan...prvo ga jurim po kavezu dok se ne smiluje da mi stane na ruku nece vise ni da se mazi sa trci po krevetu i kad ga pustim na pod samo trci po mestima gde ga ne vidim...a za kaznu sam mu izbacio tockic sad iz kaveza... tj akvarijuma kavez pravim od nedelje...metar rabac zive 140 dinara....1cm X 1cm kockice...samo da nabavim letvu neku i jos neke dizabidze i pravim mu kavez

sta si ocekivao od veverice..? koliko god oni pisali da su drustveni, jesu, ali medju sobom. retko ko je poslusan ko pas, i hoce da se mazi. to nije nista cudno. nadji mu drustvo, i ne pravi mu nikakve kazne. on mali zivi kako zna i oseca, a ti si ga kupio i treba da postujes njegov ritam. opet, nije to pas pa da moze da se dresira. ;)

samo polako, i bez kazni.
 
ma treba da mu kupim drugaricu medjutim trenutno ne mogu da nadjem :P a ovamo gde sam kupio ce uskoro dobiti drugo leglo pa se nadam da ce mi ostaviti jednu...bio je dobar dok nije povileneo ovako....a kavez ovih dana treba da mu opravim i to oko metar visine mozda malo nizi verovatno cu na 2 3 nivoa da uradim
 
super...sto vise neka ide kavez u visinu...ubaci mu neke grane..pentrace se po njima, a i grickace ih...moji su to obozavali :)

neka vileni, samo da je zdrav! ;)
 
IZgleda da je bata ustvari seka...a ovaj muzijak sto sam ga uzeo je duplo vece od nje...inace se igraju al malo malo pa pokusava da je kresne :P inace muzijaci imaju veci razmak izmedju alata i guze?
 
pa vidi kako se ponasaju...ako jednog degua ubacis u kavez drugog, automatski u njegovoj glavi ovaj upada na njegovu teritoriju i ponasa se ''zastitnicki'', brani svoju teritoriju od nepoznate osobe.

najbolje bi bilo ili da ubacis malo piljevine od ovog novog u stari kavez, cisto da ne bude toliko izrazena teritorijalna pravda, ili da im napravis novi kavez, i ubacis u isto vreme. tada ce to biti zajednicka teritorija, i nece sa te strane biti razloga za svadju.

ipak, bila bih oprezna, i postepeno bi ih pustala zajedno, malo po malo, da vidim kako se slazu.

nemoj mnogo da im prilazis ako si bolestan. sta znam, ja kada sam bolesna ih prebacim u drugu sobu... ako kasljem i sl...mozda sam previse obazriva, ali svakako da ne skodi. ;)
 
pa za sada se slazus igraju se ...trebe se ceskaju se...po nekad se posvadjaju ali dreknem ili pridjem pa lupim sakom pored kaveza...i onda se smire...ovaj novi jos uvek bezi od mene nije se navikao dok ova zenkica manje naravno posto je vec mesec dana kod mene ( za nju sam mislio da je ON )...samo pod hitno moram da menjam kavez ovaj je bas mali za njih dvoje...a juce sam ih zatekao kako zajedno okrecu tockic odusevio sam se :)
 
pa za sada se slazus igraju se ...trebe se ceskaju se...po nekad se posvadjaju ali dreknem ili pridjem pa lupim sakom pored kaveza...i onda se smire...ovaj novi jos uvek bezi od mene nije se navikao dok ova zenkica manje naravno posto je vec mesec dana kod mene ( za nju sam mislio da je ON )...samo pod hitno moram da menjam kavez ovaj je bas mali za njih dvoje...a juce sam ih zatekao kako zajedno okrecu tockic odusevio sam se :)

super!! :)

samo budi oprezan i bice sve ok ;)
 
Jel im dajete sta sveze npr lisce od neke biljke? ova mala manje ali ovaj klipan odjednom pojeo 5 listova cuvarkuce...i to jos neda ovoj malo da pridje.sta bi jos mogao da im ubacim u ishranu od svezeg bilja?
 
dajemo im npr listove od ruze iz nase baste, to obozavaju, nikako iz cvecare ili sa pijace, te su prskane kojekakvim lakovima... vole lisce od sargarepe, vole blitvu, zelenu salatu... to je to. izbirljive su. :)
 

Back
Top