mozemo li ceniti pripadnike drugog naroda po vrlinama ili ne ???

znam,znam stara pricha i chetnici i partizani su loshi bratoubilachki rat bla bla ma ko nas bre zavadi itd.,itd.
al opet kao nema veze shto su jedni isti ko ti chetnici 50 godina slavljeni ko heroji a drugi pljuvani
to ti ne smeta
shto se sveta tiche gledaj i plachi:

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Слика:Odlikovanje-de-gol-velika.jpg

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Слика:LegionMeritDraza.gif

e sad mi mozemo da krenemo u kampanju da su de gol i USA u stvari bili fashisti u WW2 al neshto sam skeptichan po pitanju ishoda takve kampanje...
hrvatska,federacija BiH i partizanshtina srbije su jedini delovi na planeti zemlji gde su chetnici bed gajz
ali vi ste u pravu a svet greshi
Americko ordenje :eek:, sramota , Drazo Kandicko !!!!!:evil:
 
o kakavom nivou diskusije mi to prichamo kad se ti u oceni chetnika rukovdish babinim iskustvom lol
to je ko da svi kojima su partizanske lopine uchinile neshto nazao krenu da se protive svrstavanju istih u antifashistichki blok
chetnici=partizani
deal with it

ma ne rukovodim se ja babinim iskustvom mada je i ono bitno---zasto da ne....vec tonama proucenog materijala na ovu temu.....i taj materijal me je naveo da donesem takve zakljucke...shvati da sam ziveo u kraju koji je intenzivno ziveo zivot i cetnika i partizana...ono sto sam kroz zivot saznao,uglavnom se poklapa sa istoriskim cinjenicama...
 
jeli boga ti !!!! jesi li ti u zivotu upoznao ikad coveka druge vere ili naroda koji je na tebe ostavio pozitivan utisak ?????
Pošto vidim koga držiš u avataru, evo šta on kaže o Hrvatima...
A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usreće. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usrećiti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi i u toliko meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi.
Koliko vidim iz postova na ovoj temi, ti se sa ovim ne bi složio...
 
znaci izdajnik:evil:
mada vam je ta prica bezveze ko nije za cetnike taj komnjara i obrmuto , jer je mozda najvise 10-15% Srba bilo u oba pokreta zajedno , a ostatak tj. vecina je cekala mirno da se zavrsi rat i vidi ko ce pobediti bez mesanja u politiku i rat
a takodje na zapadu , a i na istoku verovatno zabole dupe bilo koga relevantnog i za cetrnike i za partizane ,osim mozda nekih usko specijalizovanih istoricara koji se time bave
 
ПАЈО!!!
Ја бих да те питам,
а зашто баш ми Срби, увек морамо да потенцирамо на овом питању, које си поставио у наслову теме!?
И да се наравно, по нашем старом "добром" обичају - одмах поделимо око тога!!!:sad2::sad2::sad2:
Како то, да такво или слично питање, никада не постави Словенац, Хрват, муслиман !?:think::think::think:

pa ja ga potenciram jel smatram da je bitno....ja nisam vernik...ali se ovde mnogi izjasnjavaju kao vernici...pa zar vera ne kaze ----voli bliznjeg svog---
a to sto pitas za ostale narode...pa mozda ih malo znas pravih....oni pravi---ljudi misle slicno ko i ja....
ja jednostavno zagovaram ideju gradjanske drzave i ovom pricom zelim da vidim da li ta ideja moze da zazivi....
 
ma ne rukovodim se ja babinim iskustvom mada je i ono bitno---zasto da ne....vec tonama proucenog materijala na ovu temu.....i taj materijal me je naveo da donesem takve zakljucke...shvati da sam ziveo u kraju koji je intenzivno ziveo zivot i cetnika i partizana...ono sto sam kroz zivot saznao,uglavnom se poklapa sa istoriskim cinjenicama...

shta da ti kazem..pobednici pishu istoriju
da su poslushali cherchila i iskrcali se na balkan umesto na chizmu danas bi se verovatno gomila rojalista protivila izjednachavanju onih crvenih bandita i koljacha srpske intelektualne elite sa jugoslovenskom vojskom u otadzbini
i za to bi postojala gomila dokaza sve dokumentovano
 
Evo ja sam čitao, i kladim sa da sam od svih vas radikala pročiao najviše šešeljevih knjiga.

Ideologija srpskog nacionalizma je glupost knjiga. Dva puta sam je čitao.
Knjiga je žešće sranje. Jedina knjga koja nešto vredi od šešelja je Vreme preispitivanja, sve ostale su trulexi i mahom plagijati.
Ideologija srpskog nacionalizma je PLAGIJAT, 80% knjige je prepisao od Laze Kostića.

Штуц,
ти си ван конкуренције ...
За тебе је је и Свето писмо плагијат ...

Свет у коме ти живиш,
сфере у којима се ти крећеш су далеко изван поимања нас ситних,
нормалних ...
 
Partizani..........cetnici.......

***......uvek su "pobednici" pisali istoriju........tako su je i komunjare pisale 50 godina........kako njima odgovara.....

A i jedni i drugi su se naubijali srba.......to je ono sto je najzalosnije....

А вала ни Жути у томе не заостају ...
Дапаче ...

Само се то данас зове "елиминација конкуренције" ...
 
Pošto vidim koga držiš u avataru, evo šta on kaže o Hrvatima...

Koliko vidim iz postova na ovoj temi, ti se sa ovim ne bi složio...

pa da si citao ranije moje postove video bi da sam citirao razgovor misica i tucovica....ja se samo ne slazem sa generalizacijom da su svi hrvati losi ili da su svi srbi losi....a ako potenciras na to da li ja volim hrvatsku odgovor je NE...I O TOME SAM PUNO PISAO..mislim da su nas srbe iskoristili do maksimuma....a to da li mogu imati hrvata pojedinca kao i slovenca i bosanca za priljatelja..odgovor je DA...vec ih imam...i u njihovo sam se prijateljstvo uverio onoliko puta...
 
Pa mogu se neke karakteristike naroda gledati uopsteno...

Recimo Amerikanci su prakticni, Nemci su vredni, Jevreji su pametni, Englezi su podmukli, Rusi ispicuture....

Kakva je karakteristika Srba, Hrvata, Bosnjaka i Albanaca kao naroda - ostavljam vama da sami prosudite...

Ти дефинитивно ни војску (ону стару) ниси служио,
а камо ли искочио било где ван свог села
док овако паушално дајеш оцене (које су потпуно бесмислене)...
 
znaci izdajnik:evil:
mada vam je ta prica bezveze ko nije za cetnike taj komnjara i obrmuto , jer je mozda najvise 10-15% Srba bilo u oba pokreta zajedno , a ostatak tj. vecina je cekala mirno da se zavrsi rat i vidi ko ce pobediti bez mesanja u politiku i rat
a takodje na zapadu , a i na istoku verovatno zabole dupe bilo koga relevantnog i za cetrnike i za partizane ,osim mozda nekih usko specijalizovanih istoricara koji se time bave

pa to i jeste poenta price....ali ove dve grupacije podvajaju srbiju...i to nekom odgovara...
 
pa ja ga potenciram jel smatram da je bitno....ja nisam vernik...ali se ovde mnogi izjasnjavaju kao vernici...pa zar vera ne kaze ----voli bliznjeg svog---
a to sto pitas za ostale narode...pa mozda ih malo znas pravih....oni pravi---ljudi misle slicno ko i ja....
ja jednostavno zagovaram ideju gradjanske drzave i ovom pricom zelim da vidim da li ta ideja moze da zazivi....
Волећу га колико и он мене!!! Ништа ни више ни мање од тога!!! Чист реципроцитет, који верујем и ти, као и сви, примењујеш у животу!!!!!!

Који су ти ти прави!?

Зашто сматраш да је то питање битно!?
Дај Боже да се те идеја "грађанске државе", у том смислу на који ти алудираш, НИКАДА НЕ ОСТВАРИ У СРБИЈИ!!!
СРБИ МОРАЈУ ДА ИМА СВОЈУ ДРЖАВУ, ИЛИ НЕ ЗАСЛУЖУЈЕМО ДА ПОСТОЈИМО КАО НАРОД!!!
А када Француска, Немачка, Италија, Шпанија, Русија, Шведска и сл. постану грађанске државе, онда можемо и ми!!!
 
Волећу га колико и он мене!!! Ништа ни више ни мање од тога!!! Чист реципроцитет, који верујем и ти, као и сви, примењујеш у животу!!!!!!

Који су ти ти прави!?

Зашто сматраш да је то питање битно!?
Дај Боже да се те идеја "грађанске државе", у том смислу на који ти алудираш, НИКАДА НЕ ОСТВАРИ У СРБИЈИ!!!
СРБИ МОРАЈУ ДА ИМА СВОЈУ ДРЖАВУ, ИЛИ НЕ ЗАСЛУЖУЈЕМО ДА ПОСТОЈИМО КАО НАРОД!!!
А када Француска, Немачка, Италија, Шпанија, Русија, Шведска и сл. постану грађанске државе, онда можемо и ми!!!

pravi su oni koji poseduju kritican broj vrlina koje ja mogu da cenim....
veliki broj drzava u svetu su gradjanske a uz to su izuzetno uspesne,pored ostalih je to amerika...razlog zbog cega mislim da je bolja gradjanska drzava uz garantovanje svih sloboda je i ta da smo mi srbi svoju nacionalnu pripadnost i potrebu da je vecito dokazujemo predodredili radu,privrednom napretku,prosperitetu....gubimo se u nekom dokazivanju srpstva dok gubimo svoje nacionalne interese...puna su nam usta patriotizma i ljubavi za svoju zemlju...ali dela nam to ne pokazuju...sve ostaje na recima...
 
pravi su oni koji poseduju kritican broj vrlina koje ja mogu da cenim....
veliki broj drzava u svetu su gradjanske a uz to su izuzetno uspesne,pored ostalih je to amerika...razlog zbog cega mislim da je bolja gradjanska drzava uz garantovanje svih sloboda je i ta da smo mi srbi svoju nacionalnu pripadnost i potrebu da je vecito dokazujemo predodredili radu,privrednom napretku,prosperitetu....gubimo se u nekom dokazivanju srpstva dok gubimo svoje nacionalne interese...puna su nam usta patriotizma i ljubavi za svoju zemlju...ali dela nam to ne pokazuju...sve ostaje na recima...

Bravo!:worth::super:
 
posto je sve vise ljudi koji poistovecuju narode sa negativnim ispadima pojedinaca tog naroda na pr.svi srbi cetnici...svi hrvati ustase...svi muslimani balije...da li je moguce u buducnosti ceniti predstavnika drugog naroda po njegovim vrlinama koje prezentuju ljudskost ???
ima li nade da se kolektivna krivica naroda svede na individualnu u cilju civilizaciskog sazivota na balkanu ????


Ja nemam problema sa tim.Ime i prezime o.k..Sto se tice suzivota e to malo teze:cool:
 
znam,znam stara pricha i chetnici i partizani su loshi bratoubilachki rat bla bla ma ko nas bre zavadi itd.,itd.
al opet kao nema veze shto su jedni isti ko ti chetnici 50 godina slavljeni ko heroji a drugi pljuvani
to ti ne smeta
shto se sveta tiche gledaj i plachi:

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Слика:Odlikovanje-de-gol-velika.jpg

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Слика:LegionMeritDraza.gif

e sad mi mozemo da krenemo u kampanju da su de gol i USA u stvari bili fashisti u WW2 al neshto sam skeptichan po pitanju ishoda takve kampanje...
hrvatska,federacija BiH i partizanshtina srbije su jedini delovi na planeti zemlji gde su chetnici bed gajz
ali vi ste u pravu a svet greshi

Stvarno ne vidim više ni jedan razlog za ponovno potezanje priče o partizanima, četnicima, ustašama i ostalim domaćim izdajnicima.

Koliko je meni poznato, odavno nisu otkrivena neka do sada strogo čuvana dokumenta koja iznose neke nove nepobitne dokaze o toj temi. Dakle nema se za reći ništa što na ovom forumu nije već 10 puta rečeni i prežvakano.

Ako je slučajno razlog ponovnom otvaranju ove teme to što su četnici jedina poražena srpska vojna formacija do sada, onda vas potpuno razumijem. Stvarno, kako dopustiti da poslije toliko dobijenih ratova taj niz prekidaju nekakvi četnici. Od Kosovskog boja do 2. Kosovskog boja sve same pobjede, jedino četnici - poraz.

To mora pod hitno da se ispravi.
 
Stvarno ne vidim više ni jedan razlog za ponovno potezanje priče o partizanima, četnicima, ustašama i ostalim domaćim izdajnicima.

Koliko je meni poznato, odavno nisu otkrivena neka do sada strogo čuvana dokumenta koja iznose neke nove nepobitne dokaze o toj temi. Dakle nema se za reći ništa što na ovom forumu nije već 10 puta rečeni i prežvakano.

Ako je slučajno razlog ponovnom otvaranju ove teme to što su četnici jedina poražena srpska vojna formacija do sada, onda vas potpuno razumijem. Stvarno, kako dopustiti da poslije toliko dobijenih ratova taj niz prekidaju nekakvi četnici. Od Kosovskog boja do 2. Kosovskog boja sve same pobjede, jedino četnici - poraz.

To mora pod hitno da se ispravi.

pa ja nishta ne otvaram
stanje stvari se zna
chetnici su jedan od 2 antifashiistichka pokreta na tlu bivshe jugoslavije
svet to tvrdio pola veka,nasha vlast od skora aminovala
josh da se djeneralovi ostaci nadju i propisno zahrane u aleji velikana
pa da stavimo tachku na veliku istorijsku nepravdu
 
pa ja nishta ne otvaram
stanje stvari se zna
chetnici su jedan od 2 antifashiistichka pokreta na tlu bivshe jugoslavije
svet to tvrdio pola veka,nasha vlast od skora aminovala
josh da se djeneralovi ostaci nadju i propisno zahrane u aleji velikana
pa da stavimo tachku na veliku istorijsku nepravdu

Ma ne pravim ja pitanje protiv koga su se oni borili i dali su ili nisu bili antifašisti. Što se mene tiče mogli su biti i budisti.

Reci ti nama ovde jasno i glasno (može i velikim slovima) da svi možemo pročitati.

Jesu li četnici pobjedniča strana u 2. svjetskom ratu?

Da ili ne?

Unapred hvala.
 
Ma ne pravim ja pitanje protiv koga su se oni borili i dali su ili nisu bili antifašisti. Što se mene tiče mogli su biti i budisti.

Reci ti nama ovde jasno i glasno (može i velikim slovima) da svi možemo pročitati.

Jesu li četnici pobjedniča strana u 2. svjetskom ratu?

Da ili ne?

Unapred hvala.

kao shto se moze zakljuchiti iz ovog poteza nashih demokratskih vlasti:

Narodna skupstina Republike Srbije, krajem 2004. godine, donela je zakon o
izjednacavanju u pravima pripadnika ravnogorskog cetnickog pokreta sa ostalim
borcima NOB-e.

sada jesu
 

Back
Top