U Srbiji godišnje 200.000 abortusa!

Оправдавате ли легализацију абортуса

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hronicna kriza cini svoje...

a za abortus imaju :whistling:

meni se vise cini da je tome doprinela hronicna propaganda smanjenja populacije.

i ova serija je u svrsi te propagande:

Sex.jpg
 
a za abortus imaju :whistling:

meni se vise cini da je tome doprinela hronicna propaganda smanjenja populacije.

i ova serija je u svrsi te propagande:

]

Pa i to, ali abortus ne kosta mnogo, cini mi se...Dete je "skuplje", nazalost - ne opravdavam, nego samo konstatujem cinjenice.
Znala sam jednu zenu koja 11 godina nije mogla da ima dete, i onda je rodila jedno. Par godina posle toga, neplanirano zatrudni opet. I abortira, jer nije imala para za jos jedno dete (a zamisli koliko ga je zelela).
E, to je bilo za vreme Slobe. A sada je proslo 10 godina i jos gore je.
 
E, to je bilo za vreme Slobe. A sada je proslo 10 godina i jos gore je.
Zato sto su tada samo pare bile problem i borba za goli zivot. Dok je danas pored toga, jos jedan faktor prisutan, a to je faktor da smo pokupili sve negativno sa zapada. Nove generacije vise nemaju ideal porodice, vec je glavna drustvena norma da ispunis materijalne standarde, kao sto su sto bolja kola, markirana odeca itd. Tako da i ovi sto imaju para za decu nece da zrtvuju firmiranu odecu, provode itd zbog dece, a to je sve propaganda koju su prihvatile nove generacije.
 
Абортус под хитно треба забранити у Србији, осим када је медицински неопходан!
Око овога би требали сви да се слажемо, али знам да неће бити тако...:roll:



У противном...
[YOUTUBE] <object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/VE80eImDdAQ&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/VE80eImDdAQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
[/YOUTUBE]
 
Zato sto su tada samo pare bile problem i borba za goli zivot. Dok je danas pored toga, jos jedan faktor prisutan, a to je faktor da smo pokupili sve negativno sa zapada. Nove generacije vise nemaju ideal porodice, vec je glavna drustvena norma da ispunis materijalne standarde, kao sto su sto bolja kola, markirana odeca itd. Tako da i ovi sto imaju para za decu nece da zrtvuju firmiranu odecu, provode itd zbog dece, a to je sve propaganda koju su prihvatile nove generacije.

Ne samo to, najgore je sto i poslodavci izbegavaju da zaposle trudnu, ili zenu koja planira decu. Mnoge su u ovim godinama "tranzicije" izvrsile abortus da ne bi izgubile posao.
To je zalosno. Zato sam za to da muskarac prima duplu platu, a zena radi kuci i radja.
 
Абортус мора бити дозвољен. Спровести озбиљну истрагу уочи сваког захтева за абортус. Да ли има основа за прекид трудноће, ако нема абортус=убиство.

Ортак, живиш у Србији! Какве озбиљне истраге? Треба то платити...:sad2:

П.С. Мислим да нисмо у положају да претерано експериментишемо у вези таквих ствари, потребне су нам радикалније мере.
 
Ovo je hiljadita tema o abortusu.
Već sam pisao na tim dr. temama šta mislim, pa ću sad samo da kažem da sam išao ove večeri (ili, bolje reći, sinoć) na Filmske susrete i da se davao film "Neko me ipak čeka". Poenta filma je da, koliko god postojale teške prepreke za rađanje deteta, uvek može da se nađe dovoljno razloga da se dete rodi, a abortus izbegne.

Na ovaj način se treba boriti protiv abortusa, a ne zabranom. Kada ljudi nisu edukovani, kada ne postoji ništa što im golica svest, ništa, pa ni zakon, ne može da ih spreči da učine tako nešto.
 
Koji onda k.ac uopšte i postojiš takav???

to je pitanje za Bogowe, sto me stworisxe owakwog
To je nasa Anitica,imamo samo jednu takvu,tako da moramo da je cuvamo.:hahaha:

Anititza je mrtwa, postojim samo ja z:D. Anititza tje se mozda wratiti jednog dana na forum
E da je tvoja keva bila tako pametna kao i sin joj :roll:

:mrgreen:

Ja ne kazem da je owo dobra politika, ali samo kazem da bih tako ja ucxinio, jer ne widim razloga zasto da ne z:d
 
Ne samo to, najgore je sto i poslodavci izbegavaju da zaposle trudnu, ili zenu koja planira decu. Mnoge su u ovim godinama "tranzicije" izvrsile abortus da ne bi izgubile posao.
To je zalosno. Zato sam za to da muskarac prima duplu platu, a zena radi kuci i radja.

ma bas si pametna...:roll:
umesto da se zalazes da poslodavac ne sme da otpusti zenu koja zatrudni, niti da je na razgovoru za posao uopste pita da li ima decu i koliko planira da ih ima....
vracas zenu u kameno doba...pa kad se tom sto zaradjuje duplo vecu platu digne da je odjebe, bice joj super sa tom decom koju je naradjala...bez posla.
 
ma bas si pametna...:roll:
umesto da se zalazes da poslodavac ne sme da otpusti zenu koja zatrudni, niti da je na razgovoru za posao uopste pita da li ima decu i koliko planira da ih ima....
vracas zenu u kameno doba...pa kad se tom sto zaradjuje duplo vecu platu digne da je odjebe, bice joj super sa tom decom koju je naradjala...bez posla.

Oduvek si mi se svidjala sa postovima.:heart:
 
ma bas si pametna...:roll:
umesto da se zalazes da poslodavac ne sme da otpusti zenu koja zatrudni, niti da je na razgovoru za posao uopste pita da li ima decu i koliko planira da ih ima....
vracas zenu u kameno doba...pa kad se tom sto zaradjuje duplo vecu platu digne da je odjebe, bice joj super sa tom decom koju je naradjala...bez posla.

Klinka je do jaja lenja z:D.
Ai ja bih realno gledao da-izbegnem posao z:D.
Kao is wi mi na forumu koji u stwari ni ne radimo nisxta z:D
 
Klinka je do jaja lenja z:D.
Ai ja bih realno gledao da-izbegnem posao z:D.
Kao is wi mi na forumu koji u stwari ni ne radimo nisxta z:D

ma kakva klinka, ozbiljna zena a tako degradira ostale zene...sramota.
pa i ja bih ga izbegla, da imam sigurnost, ne preko para nekog muskarca, nego npr. ostavila mi baba-tetka kes ili nekretnine na besnim lokacijama,
pa te bas briga da radis i uzivancija sa decom petoro je dovoljno, pored bazenceta ispred kuce...ali puste zelje pusti snovi.
 
Poslednja izmena:
Kakwo ubistwo pa pogledajte kako tretiraju trudnitze?
Ja da sam zxena ne bih nikada u zhiwotu radjao dete najwerowatnije-- osim ako nisam milioner z:D.
Sxta trebasx da te neko ponizxawa zato sto imasx dete? Neka prwo zastite trudnitze, pa tje radjati mozda-wisxe

Ја да сам мушко,не бих никад имала дете с женом са маном :roll:

Виш' бре да муцаш :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Некада није био разлог неимати много пара заради потомства

Е Србијо,сам те Србин гуши.

Изумрећеш полако а сигурно због обести.
Нема у многима романтике из приче наших бака,где се пламен из пећи претварао у мелодичну синфонију.
Шта је љубав?
Ко рађа зна.:heart:
 
Ovo jasno pokazuje da se abortus u Srbiji sprovodi pre svega iz hira, iz sebicluka, zbog sujete. Zene ubijaju svoju nerodjenu decu jer se plase da ce im ona pokvariti njihove planove, njihov zivotni standard.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=24&nav_category=12&nav_id=377813

Oko 150.000 abortusa godišnje
24. avgust 2009. | 01:06 | Izvor: Tanjug
Beograd -- U Srbiji se, prema procenama zdravstvenih radnika, godišnje obavi između 150 i 200 000 abortusa kod žena koje uglavnom ne koriste sredstva kontracepcije.

(Arhiva)

U drugim zemljama zapadne Evrope stopa prekida trudnoće je znatno niža, zahvaljujući korišćenju kontraceptivnih metoda, tvrde medicinski stručnjaci.

“Abortus se u Srbiji obavi kod svake dvanaeste žene starosti od 15 do 49 godina, a za razliku od drugih evropskih zemalja, u kojima se neplanirana trudnoća uglavnom dešava mladim i neudatim ženama, u Srbiji se najveći broj abortusa, čak 80 do 90 odsto, obavi kod žena starijih od 20 godina, koje su u braku i već imaju jedno ili više dece”, izjavila je načelnica Republičkog centra za planiranje porodice pri Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije Katarina Sedlecki.

Prema njenim rečima, na ozbiljnost tog problema ukazuje i podatak da se svaki četvrti abortus obavi kod žene koja već ima četiri i više namernih pobačaja u svojoj “reproduktivnoj istoriji”.

Navodeći razloge zbog kojih se žene opredeljuju za prekid trudnoće, Katarina Sedlecki je navela da je osnovni razlog taj što se trudnoća dogodila neplanirano jer se žene oslanjaju na tradicionalnu i nedovoljno efikasnu kontracepciju, poput prekinutog snošaja, koja nije uvek najpouzdanija.

Kada je reč o ekonomskom faktoru, padu standarda, problemima nalaženja sigurnog posla i činjenici da sve veći broj bračnih parova rađanje ostavlja za kasnije godine, ona je rekla da glavni razlog visokog broja namernih pobačaja u Srbiji nije ekonomski faktor, već to što su žene nedovoljno informisane o rizicima.

“Istina je, međutim, da bi izvestan broj žena rodio dete kada bi imao veću socijalnu podršku”, rekla je Katarina Sedlecki.

Ona je podsetila da je abortus u Srbiji liberalizovan još daleke 1969. godine, kada je dobio i snažnu socijalnu podršku.

Katarina Sedlecki je upozorila da posebno zabrinjavaju visoke stope rađanja kod devojaka uzrasta 16 ili 17 godina i da se po broju trudnoća kod adolescentkinja Srbija svrstava u sam svetski vrh.

Prema rezultatima reprezentativnog istraživanja, svega 3,6 odsto seksualno aktivnih mladih osoba seti se da upotrebi kondom, kao najjednostavniji način zaštite, dok njihovi vršnjaci iz drugih zemalja sredstva kontracepcije koriste u 62,5 do 97 odsto slučajeva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top