Forumaški srboljubci i srbomrsci
Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 410

Tema: Forumaški srboljubci i srbomrsci

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Forumaški srboljubci i srbomrsci

Danas je jedan forumaš izrekao posredno nešto što bismo mogli da proanaliziramo.

Evidentno je da je najveći problem netrpeljivost srpskih forumaša prema srpskim forumašima samo zbog razlike u mišljenju. Čak i kad su ciljevi i razmišljanja isti, a sredstva za dostizanje tih ciljeva i logika drugačija, dolazi do deljenja na domaće izdajnike i srpske patriote. U takvim okolnostima, dvadesetak hrvatskih i albanskih forumaša samo iskorišćavaju situaciju, doliju ulje na vatru i pujdaju "izdajnike" i patriote" jedne na druge.

S obzirom da se retko ko ovde predstavlja imenom, već nekim nickom iza kog se može skrivati najveći neprijatelj Srbije, a svojim postovima se predstavljati kao najveći patriota, čemu traženje "dlake u jajetu"? Iskrivljavanje reči, tumačenje na svoj način i merenje patriotizma "povoljnim rečnikom" su stalna pojava i to među srpskim forumašima.

Prema tome,
    Ko bi bile patriote na ovom forumu? Oni koji kažu i nešto što se ne sviđa masi drugih ili samo oni koji imaju neke svoje zacrtane kriterijume patriotizma?

Koji su to kriterijumi patriotizma? I kako uopšte izgleda profil jednog pravog patriote - što patriotskiji nick, pominjanje Srbije i srpstva u svakoj rečenici, veličanje Rusije do te mere da se Srbija proglašava gubernijom, pozivanje na momentalno osvajanje Kosova i Krajine, navijanje za političku opciju koju "patriota" smatra jedino patriotskom od svih ostalih....

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Podrazumevano Re: Forumaški srboljubci i srbomrsci

Ma ne mrzimo se mi mada tako izgleda, evo ja ti garantujem da mene gotive oni što me kobajagi mrze.
    Čedina Zebra

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Ja sam uvek polazila od teze da se država voli delima ne praznim pričama. Ne treba mnogo da bi se volelo, dovoljno je ponekada pikavac ugasiti u pepeljari npr. a đubre baciti u kontejner
    Čedina Zebra

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio avan-turista Pogledaj poruku
    Ko bi bile patriote na ovom forumu?
    Nemam pojma, jer ne znam nikog i u RL, tako da ne mogu reći šta je taj neko uradio da bi bio patriota.

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Smanji pušenje.
    Pa da me ostaviš
    Čedina Zebra

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

E, pa...živiš u zabludi. U Srbiji se najviše ceni busanje u grudi i vikanje na sav glas o srpstvu i patriotizmu. U Srbiji reč vredi najviše u tom smislu. Džabe ti ako si učinio patriotsko delo, ako nisi vikao po svojoj ulici da si ga učinio.

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

E, pa...živiš u zabludi. U Srbiji se najviše ceni busanje u grudi i vikanje na sav glas o srpstvu i patriotizmu. U Srbiji reč vredi najviše u tom smislu. Džabe ti ako si učinio patriotsko delo, ako nisi vikao po svojoj ulici da si ga učinio.
    Ima nas izroda koji se ne busamo u prsa.
    Čedina Zebra

Domaćin BH. Srbin (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
    Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BH. Srbin Pogledaj poruku
    Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
    Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...
    To je suviše duboko o čemu ti pričaš...poenta je da se za manje postaje "izdajnik". Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš sumnju i za čas budeš okarakterisan kao srbomrzac, mada si do tog trenutka bio najveći patriota kog je svet ikad video.

СУНЦЕ nije na forumu
    НАЈЛЕПШЕ СЈА НАД СРБИЈОМ
    Primećen član
    Učlanjen
    12.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Ma ne mrzimo se mi mada tako izgleda, evo ja ti garantujem da mene gotive oni što me kobajagi mrze.
    Јесте, у праву си.Ја те волим

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

nisu ciljevi isti, prva greska

druga greska zanemaruje aktueni rezim u srbiji, koji ima sva sredstva na raspolaganju da nam svima bude bolje. rezim je od prvog dana u sukobu sa vecinom u srbiji, po njihovom priznanju tzv `dve srbije`

ja garantujem da nema dve srbije, samo jedna

i trece, videces ko ce sve da ti se javi, od antisrba
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Баш се нашло лепо друштванце овдИ...

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    07.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš
    U pravu si, pitanje je ko ima pravo da napravi taj kriterijum. Tako je i politici.
    U Bosni si među Bošnjacima veći patriota ako si SDA, nego da si u SDP. U Srbiji se veći patriota ako si radikal nego LDP-ovac. U Hrvatskoj si najveći patriota ako si HDZ-ovac, a ako nisi, onda te nije nigdje bilo kada se "lijepa naša" branila.

P.S. Jako dobra tema...

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

To je suviše duboko o čemu ti pričaš...poenta je da se za manje postaje "izdajnik". Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš sumnju i za čas budeš okarakterisan kao srbomrzac, mada si do tog trenutka bio najveći patriota kog je svet ikad video.

Ако псотавиш да си патриота у БХ онда ок ,ако поставиш да је патриотизам СРБА који су натерани да створе РС онда си издајник

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    nisu ciljevi isti, prva greska

druga greska zanemaruje aktueni rezim u srbiji, koji ima sva sredstva na raspolaganju da nam svima bude bolje. rezim je od prvog dana u sukobu sa vecinom u srbiji, po njihovom priznanju tzv `dve srbije`

ja garantujem da nema dve srbije, samo jedna

i trece, videces ko ce sve da ti se javi, od antisrba
    Потписујем постоји једна Србија ,неко нас дели

И наравно да ћемо скочити када неки Србин оправдав мишљења страних држављана чије државе доскора ратоваше са Србима (не са Србијом)

или наших домаћих држављана који покушавају да се од Србије одцепе

ТАЈ СРБИН НИЈЕ ПАТРИОТА ОН ЈЕ ИЗДАЈНИК

Elita Kroasan (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2004.
    Pol
    muški
    Ispred Ruske Ambasade, u redu za rusku radnu vizu
    Reputaciona moć
    563

tako je BRE sta oni nama tu BRE

Učlanjen
    07.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio biću.fini Pogledaj poruku
    Ако псотавиш да си патриота у БХ онда ок ,ако поставиш да је патриотизам СРБА који су натерани да створе РС онда си издајник
    A da li su Srbi koji Bosnu i Hercegovinu smatraju svojom jedinom otadžbinom izdajnici srpskog naroda?

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

A da li su Srbi koji Bosnu i Hercegovinu smatraju svojom jedinom otadžbinom izdajnici srpskog naroda?
    Takvih nema.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Моје мишљење је да јесу,јер та БХ је ратовала против Срба и настала тако што је занемарила вољу Срба који у њој живеше

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    ..meni se cini da si ti u zabludi..naime, u Srbiji se najvise ceni ako si proevropski orjentisan..i imas te integralne zvake..
    Ја сам просрпски оријентисан и моја породица ме цени и воли

Učlanjen
    07.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Моје мишљење је да јесу,јер та БХ је ратовала против Срба и настала тако што је занемарила вољу Срба који у њој живеше
    Ali kako onda kada se priča o istoriji Bosne uvijek naglašava da je ona uvijek bila (i) srpska? Znači mi ćemo negirati postojanje Bosne, a tvrditi da je Bosna oduvijek bila srpska, kako to?

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Ја сам просрпски оријентисан и моја породица ме цени и воли
    I tvoja mama misli da si najpametniji decko ikad

Aktivan član latinv (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ако поступаш по овом, зашто не поштујеш жељу већине Срба да не живе заједно са онима против којих су ратовали? Само ми немој рећи да то не жели већина Срба у БиХ!

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Citat Original postavio latinv Pogledaj poruku
    Ако поступаш по овом, зашто не поштујеш жељу већине Срба да не живе заједно са онима против којих су ратовали? Само ми немој рећи да то не жели већина Срба у БиХ!
    Pa zato sto ni jedan Srbin nigde ne kaze "postivanje".

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

dok god svakog ko ima drugu politicku ociju smatrate izdajnikom, kretenom i retardom dotle nema mira na ovom podforumu.
    dok god se stalno vracamo pedeset godina u nazad, na ustase i cetnike, nema mira na ovom podforumu.
    dok god jedni smatraju da je reci ja sam srbin sovinizam, nema mira na ovom podfroumu.
    dok god se neko ko se slozi sa misljenjem nekog pripadnika drugih naroda smatra izdajnikom, nema mira na ovom podforumu.
    svaka generalizacija je smrt za inteligentnu diskusiju.
    ja ne razumem podelu. ne razumem sta vam znaci patriota.
    ne razumem dokle idu trvenje i netrpeljivost.
    meni su svi isti. svi tako lepo lazu, i kradu, i skacu nam po grbaci.
    hleba i igara, bilo jos u starom rimu.
    mozda je vreme da trazimo lopove i korumpirane politicare, i da nam budu isto krivi, bez obzira iz koje su stranke? jer ima ih svuda.
    mozda je vreme da se borimo za zakon, i drzavu, umesto jedni protiv drugih.
    mozda je vreme da razumemo da s one strane monitera sede normalni ljudi, isti kao mi sami, sa nesto drugacijim polickim pogledima..

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    I tvoja mama misli da si najpametniji decko ikad
    ..i zhene ga vole..