Ћирилични сајтови и претраживачи

KREDUF

Obećava
Poruka
90
Поздрав свима :)

Имам сајт писан ћирилицом али никако не могу да му подигнем рејтинг на претраживачима.
Када сам размишљао којим писмом да пишем текстове за сајт, говорили су ми да то нема везе јер наводно претраживачи имају програм који аутоматски преводи из ћирилице у латиницу и обрнуто. Сада видим да то није баш тако. Бројач посета ми показује да људи на сајт углавном долазе са других сајтова или куцају име сајта. Претрага по кључним речима је ретка и углавном проналази оне речи које су написане латиницом ( латински називи и "други наслов" ).

Занима ме да ли може нешто да се уради па да претраживач пронађе било коју реч из текста на овом сајту, ако неко у претрагу куца латиницу_?
 
хвала вам за одговоре.

ljubafmagain: Aj dobaci mi taj program za prevodjenje nekako, ili daj ime bar ! ..Можеш да преводиш на овом сајту http://www.speakeasy.org/~aleksa/vucko/jsvucko.html само копирање преведеног текста не може да се ради мишем него мораш CTRL/A/copy а чуо сам да може и у офису ако му се дода неки програмчић.


cvrlebg
..Сајтови министарстава су писани и ћирилицом и латиницом, свако може да кликне на писмо које жели да му се појави. то је њихова предност.

Peruzzi: jedno glupo resenje ako ne cita cirilicu a ti zelis da bude bas cirilica na sajtu je da napravis u sajtu jos jedan sloj ispod u kome ce da se nalazi isti sadrzaj ali latinicni. ..Како то мислиш да направим слој испод са латиницом? Може ли то у JOOMLI? Чини ми се да би најбоље било да се цео сајт преведем на латиницу па да постоје две верзије као код министарстава или да урадим прелом сваке стране па да на тој другој буде латиница.
 
Poslednja izmena:
хвала вам за одговоре.

ljubafmagain: Aj dobaci mi taj program za prevodjenje nekako, ili daj ime bar ! ..Можеш да преводиш на овом сајту http://www.speakeasy.org/~aleksa/vucko/jsvucko.html само копирање преведеног текста не може да се ради мишем него мораш CTRL/A/copy а чуо сам да може и у офису ако му се дода неки програмчић.


cvrlebg
..Сајтови министарстава су писани и ћирилицом и латиницом, свако може да кликне на писмо које жели да му се појави. то је њихова предност.

Peruzzi: jedno glupo resenje ako ne cita cirilicu a ti zelis da bude bas cirilica na sajtu je da napravis u sajtu jos jedan sloj ispod u kome ce da se nalazi isti sadrzaj ali latinicni. ..Како то мислиш да направим слој испод са латиницом? Може ли то у JOOMLI? Чини ми се да би најбоље било да се цео сајт преведем на латиницу па да постоје две верзије као код министарстава или да урадим прелом сваке стране па да на тој другој буде латиница.

Jakoooooo zanimljiv javascript :per: !!!
 

Back
Top