Ћирилични сајтови и претраживачи
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ћирилични сајтови и претраживачи

Obećava KREDUF (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Ћирилични сајтови и претраживачи

Поздрав свима

Имам сајт писан ћирилицом али никако не могу да му подигнем рејтинг на претраживачима.
    Када сам размишљао којим писмом да пишем текстове за сајт, говорили су ми да то нема везе јер наводно претраживачи имају програм који аутоматски преводи из ћирилице у латиницу и обрнуто. Сада видим да то није баш тако. Бројач посета ми показује да људи на сајт углавном долазе са других сајтова или куцају име сајта. Претрага по кључним речима је ретка и углавном проналази оне речи које су написане латиницом ( латински називи и "други наслов" ).

Занима ме да ли може нешто да се уради па да претраживач пронађе било коју реч из текста на овом сајту, ако неко у претрагу куца латиницу_?
    www.zivetisabiljkama.net

Zainteresovan član ljubafmagain (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Ћирилични сајтови и претраживачи

Mislim da je najsigurnija varijanta pravljenje sajta u latinici... i ako mislim da google nije nepripremljen na cirilicu ! To je dobro pitanje i nemam odgovor na njega, pitaj Dzordza Fausta, kladim se da zna kako google tretira cirilicu !

Aj dobaci mi taj program za prevodjenje nekako, ili daj ime bar !

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

pih...koliko sam primetio google baca rezultate i na cirilici i na latinici, a usput i padezuje solidno, a prihvata podjednako i cirilicu i latinicu za upit.

jedno glupo resenje ako ne cita cirilicu a ti zelis da bude bas cirilica na sajtu je da napravis u sajtu jos jedan sloj ispod u kome ce da se nalazi isti sadrzaj ali latinicni

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

pa ja mislim da google cita cirilicu, jer kada trazis sajt nekog naseg ministarstva, on ga postavi medju prve, ako ne i prvi, a oni su po default-u na cirilici pisani.

Obećava KREDUF (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

хвала вам за одговоре.

ljubafmagain: Aj dobaci mi taj program za prevodjenje nekako, ili daj ime bar ! ..Можеш да преводиш на овом сајту http://www.speakeasy.org/~aleksa/vucko/jsvucko.html само копирање преведеног текста не може да се ради мишем него мораш CTRL/A/copy а чуо сам да може и у офису ако му се дода неки програмчић.

cvrlebg
    ..Сајтови министарстава су писани и ћирилицом и латиницом, свако може да кликне на писмо које жели да му се појави. то је њихова предност.

Peruzzi: jedno glupo resenje ako ne cita cirilicu a ti zelis da bude bas cirilica na sajtu je da napravis u sajtu jos jedan sloj ispod u kome ce da se nalazi isti sadrzaj ali latinicni. ..Како то мислиш да направим слој испод са латиницом? Може ли то у JOOMLI? Чини ми се да би најбоље било да се цео сајт преведем на латиницу па да постоје две верзије као код министарстава или да урадим прелом сваке стране па да на тој другој буде латиница.
    Poslednji put ažurirao/la KREDUF : 24.08.2009. u 12:55
    www.zivetisabiljkama.net

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Najbolje napravi dve verzije

Zainteresovan član ljubafmagain (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Cool Re: Ћирилични сајтови и претраживачи

Citat Original postavio KREDUF Pogledaj poruku
    хвала вам за одговоре.

ljubafmagain: Aj dobaci mi taj program za prevodjenje nekako, ili daj ime bar ! ..Можеш да преводиш на овом сајту http://www.speakeasy.org/~aleksa/vucko/jsvucko.html само копирање преведеног текста не може да се ради мишем него мораш CTRL/A/copy а чуо сам да може и у офису ако му се дода неки програмчић.

cvrlebg
    ..Сајтови министарстава су писани и ћирилицом и латиницом, свако може да кликне на писмо које жели да му се појави. то је њихова предност.

Peruzzi: jedno glupo resenje ako ne cita cirilicu a ti zelis da bude bas cirilica na sajtu je da napravis u sajtu jos jedan sloj ispod u kome ce da se nalazi isti sadrzaj ali latinicni. ..Како то мислиш да направим слој испод са латиницом? Може ли то у JOOMLI? Чини ми се да би најбоље било да се цео сајт преведем на латиницу па да постоје две верзије као код министарстава или да урадим прелом сваке стране па да на тој другој буде латиница.
    Jakoooooo zanimljiv javascript !!!

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Peruzzi Pogledaj poruku
    Najbolje napravi dve verzije
    Е па другари моји и ми смо писмен народ.Није латиница Богом дана а онај ко ћирилицу незна нека учи,оних који знају ћирилицу има 400.000 четиристо милиона па ко воли нек изволи.

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Vidi Google ćirilicu. To jeste faktor ako se pretražuje latinicom ali nije nedostižam. Dobrom SEO optimizacijom može da se popravi situacija.
    Od filmova najviše volim šorke, šege i mačevanje.

Početnik jankobre (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sada su sve cesci cirilicni domeni. Srbija je dobila domen .cp6 , druga poslije Rusije. Sada na Google-u nema problema u vezi toga, sve je normalno. Pozz.

Obećava
    Učlanjen
    25.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Citat Original postavio acca Pogledaj poruku
    Vidi Google ćirilicu. To jeste faktor ako se pretražuje latinicom ali nije nedostižam. Dobrom SEO optimizacijom može da se popravi situacija.
    Занимљиво. Нисам знао да прави разлику...

Slične teme

1. Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 31.08.2009., 12:19
  2. Најлепши сајтови у флеш-у
    Autor Ilinoida u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.08.2009., 04:18
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 23.03.2009., 15:21
  4. занимљиви сајтови
    Autor W.A.S.P. u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 29