Sta jedete kad je vruce?

Ja ovih dana samo salatice spremam...
Danas sam ruckala salatu sa tunjevinom, seckanim kuvanim jajima, krastavcima, mladim lukom, kuvanim kukuruzom i sve to povezano sa malo majoneza...
A za dezert seckane vockice prelivene Sankrijom :D
 
Salata od oslica sa krompirom (omiljena salata mog momka :D )

Filete oslica kuvati u posoljenoj vodi oko desetak minuta. Ja cesto dodam u vodu i jedan lovorov list.
Ribu ohladiti i razdeliti je na komadice.
Skuvati krompir i kada je ohladjen iseci ga na kockice i pomesati sa komadicima ribe. Sve to preliti marinadom od maslinovog ulja, limunovog soka, persuna, malo secera i sitno iseckanog belog luka (kome ne smeta miris). Ohladiti jos malo u frizideru i klopati. :D
 
Anonymous:
Salata od oslica sa krompirom (omiljena salata mog momka :D )

Filete oslica kuvati u posoljenoj vodi oko desetak minuta. Ja cesto dodam u vodu i jedan lovorov list.
Ribu ohladiti i razdeliti je na komadice.
Skuvati krompir i kada je ohladjen iseci ga na kockice i pomesati sa komadicima ribe. Sve to preliti marinadom od maslinovog ulja, limunovog soka, persuna, malo secera i sitno iseckanog belog luka (kome ne smeta miris). Ohladiti jos malo u frizideru i klopati. :D
 
ljilja.br.0905967:
Dajte neki predlog za posnu salatu molim?

moze ovako - ok je mada priznajem da nije neshto extra i nije previse mastovito ali nije loshe
pirinach, tunj, onda neko sveze povrce npr iseckash paprike, i crnog luka. dodas u to senf (meni je onaj posni majonez fuj za ovo, malo smrducka) i sirce i ja sam biber (moze ljuti senf).. e i onda sam punila paradajze time. znaci odseces mu vrh, izvadish malo, bacis ono sto treba i to malo sto si izvadila ubacis u ostatak punjenja. ne moras previse da vadis da se ne raspadne. znachi sve po ukusu dodajes. ne moras oba tunj i pirinac..ubacila sam i pershun. pada mi na pamet, mogao bi npr kukuruz..ali lepo izgleda u svakom sluchaju :) vidis sta moze, pa to mrljas..uvek mozes da ubacujes neke zacine. ovo je na osnovu magazin-recepta.
 
Anonymous:
Sve to preliti marinadom od maslinovog ulja, limunovog soka, persuna, malo secera i sitno iseckanog belog luka (kome ne smeta miris).

e ima kod dzejmi olivera jedan fin maslinovo ulje-preliv a nema ona njegova chudesa (zacine ringlice itd) samo budite precizni
5 kashika masl. ulja
2 kashike limunovog soka
1 kashicica soli
1 kashicica sveze samlevenog bibera

pomesaj..pa sipaj. meni so ostane na dnu :?
meni ide na kuvane krompire...
ok nije nesto neobicno ali ok su mere..ok pershun beli luk moze :)
 
apotekarka:
Espanol:
trejsi:
Sta spremate kada su velike vrucine?
Imete li predlog za neka lagana, brza i zdrava jela?
"Svetsko a naše". Ledeno!!! :lol:


Eto podudarnosti!!!! :lol:
Kupim spremljenu ribu , svekrva mi napravi blitvu, mama pilav od int pirinča, muž kupi pivo a ja sasvim sama napravim salatu od čega god hoćeš :wink:
Mrak od organizacije! :lol:
 

Back
Top