Skolovanje za civilnog pilota

DANHILL

Početnik
Poruka
3
Procitao sam na internetu da pilotska akademija u Vrscu traje 18 meseci i kosta 35000 evra, ipak nesto mi je ostalo ne jasno...
Da bi upisao tu akademiju, da li prethodno moras da zavrsis neki fakultet ili neku odredjenu skolu, ili samo tako niotkuda mozes da upises?
I jos nesto,posto sam cuo da kod nas jos nema stipendiranja a u inostrnstvu ima, interesuje me kolike su sanse da neko malo siromasniji iz Srbije ode u inostranstvo uz neku stipendiju?
hvala unapred...:think:
 
ja mislim da ima neka privata škola pri JAT-u i u Beogradu. Pre izvesnog vremena ja sam bila zainteresovana za skolu letenja. Mislim da se tada kretala cena 5000 evra, a ljudi su dolazili i iz inostranstva da se skoluju u toj skoli. Raspitaj se.
 
ja mislim da ima neka privata škola pri JAT-u i u Beogradu. Pre izvesnog vremena ja sam bila zainteresovana za skolu letenja. Mislim da se tada kretala cena 5000 evra, a ljudi su dolazili i iz inostranstva da se skoluju u toj skoli. Raspitaj se.

Ne postoji privatna skola pri JAT-u, vec samo JAT-ov skolski centar na aerodromu "Beograd".

Privatnu skolu je imao Prince Air, ne znam da li jos u vek radi.
 
JAT Flight Academy fleet consists of:
15 Operative Cessna-172S
Two Cessna 152 Aerobat
Two Cessna-310T
Two Piper Cheyenne PA-31T


The Cessna 172S was introduced in 1998 and is powered by a Lycoming IO-360-L2A producing 180 horsepower (134 kW). The maximum engine rpm was increased from 2,400 rpm to 2,700 rpm resulting in a 20 hp (15 kW) increase over the "R" model. As a result, the maximum takeoff weight was increased to 2,550 lb (1,157 kg). This model is marketed under the name Skyhawk SP, although the Type Certification data sheet specifies it is a 172S

Opa bato! Da li imaju i G1000? :)
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje dali je vazno iz koje srenje skole ides posto idem u sradnju muzicku skolu i dosta me to zanima ... jeste da je cena skoovanja skup ali verovatno cu je i nadoknaditi nego se najvise plasim da nepuknem pare i zavrsim skolu a da nemogu da nadjem posao :dash:
 
U tome je problem da znam da mogu da se naposlim naprimer u JAT-u i da imam siguran posao nije problem novac ce se zaskolovanje naci ali da platim skolovanje i da nemogu da se zaposlim to je problem o kome brinem....a to stvarno volim i zelja mi je da to radim
 
Znam coveka koji je zavrsio skolu u Vrscu ali nije mogao da dobije posao u JAT- u jer nije imao vezu. Ogromne pare bacene i ucio svu teoriju za badava.

Zavrsavaju skolu sa 250 sati naleta. Posle trebas da radis negde da bi skupio nalet. One koji se pokazu dobro na obuci zadrzavaju u Vrscu da rade kao instruktori Ti neces placati iz svog dzepa svih 1000 sati, koliko ti treba da bi bio konkurentan za zaposlenje.
 
Poslednja izmena:
Postoje poslovi u Africi na Cesnama za pilote sa malim naletom ili u Aziji u malim kompanijama na Cesni Caravan i sl, naravno konkurencija je velika.

Jatovci verovatno upadaju kao kopiloti na ATR ili 737 sa 300-400 sati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top