Recept za dug i srecan zivot

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
8)

Ljudi obicno kazu kako svi zele da odrastu, ali niko ne zeli da ostari. Mnogi koji se priblizavaju godinama kada ce otici u penziju jedva cekaju da imaju vise vremena a manje odgovornosti. Pa ipak, oni se plase da njihov zivot tada vise nece imati smisla i da ce postati beskorisni. Takodje se boje da ce biti usamljeni, nesrecni i da ce im se zdravlje pogorsati.

U cemu je onda tajna srecnog zivota? I mladima i starima radost pricinjavaju dobri prijatelji i porodica koja ih voli. Medjutim, ono sto drugi mogu da ucine za stariju osobu nije sve. Jos je vaznije ono sto starija osoba moze da uradi za druge.

Jedna dugotrajna studija koja je obuhvatila 423 starija bracna para pokazala je da "svoj zivot mozemo produziti tako sto se trudimo da ulepsamo zivot drugima". Stefani Braun, koja je vodila ovu studiju, objasnjava:"Na osnovu toga zakljucujemo da nam medjuljudski odnosi ne koriste toliko zbog onoga sto dobijamo iz njih, vec zbog onoga sto mi pruzamo." To sto mi pruzamo moze biti pomoc u kucnim poslovima i brizi oko dece, obavljanje poslova za druge, prevoz ili slusanje nekoga ko ima potrebu da prica.

Pre oko 2.000 godina, Isus Hrist je rekao:"Vise ima srece u davanju, nego u primanju". Sticanje velikog bankovnog racuna ili pokusaj da se zaustavi proces starenja putem posebne ishrane ili nekih tretmana nije recept za dug i srecan zivot. Umesto toga, recept je taj da covek ostane aktivan i da daje svoje vreme, energiju i snagu da bi obogatio zivot drugih ljudi.

Pa ipak, ukoliko pomazemo drugima to nas nece spasti od starosti, bolesti i smrti. Stvoritelj obecava da u novom uredjenju u raju na zemlji "smrti vise nece biti", ni starosti, ni bolesti, ni suza nece vise biti... :D

Fantasticna buducnost, zar ne? :wink:
 
Den:
8)

Ljudi obicno kazu kako svi zele da odrastu, ali niko ne zeli da ostari. Mnogi koji se priblizavaju godinama kada ce otici u penziju jedva cekaju da imaju vise vremena a manje odgovornosti. Pa ipak, oni se plase da njihov zivot tada vise nece imati smisla i da ce postati beskorisni. Takodje se boje da ce biti usamljeni, nesrecni i da ce im se zdravlje pogorsati.

U cemu je onda tajna srecnog zivota? I mladima i starima radost pricinjavaju dobri prijatelji i porodica koja ih voli. Medjutim, ono sto drugi mogu da ucine za stariju osobu nije sve. Jos je vaznije ono sto starija osoba moze da uradi za druge.

Jedna dugotrajna studija koja je obuhvatila 423 starija bracna para pokazala je da "svoj zivot mozemo produziti tako sto se trudimo da ulepsamo zivot drugima". Stefani Braun, koja je vodila ovu studiju, objasnjava:"Na osnovu toga zakljucujemo da nam medjuljudski odnosi ne koriste toliko zbog onoga sto dobijamo iz njih, vec zbog onoga sto mi pruzamo." To sto mi pruzamo moze biti pomoc u kucnim poslovima i brizi oko dece, obavljanje poslova za druge, prevoz ili slusanje nekoga ko ima potrebu da prica.

Pre oko 2.000 godina, Isus Hrist je rekao:"Vise ima srece u davanju, nego u primanju". Sticanje velikog bankovnog racuna ili pokusaj da se zaustavi proces starenja putem posebne ishrane ili nekih tretmana nije recept za dug i srecan zivot. Umesto toga, recept je taj da covek ostane aktivan i da daje svoje vreme, energiju i snagu da bi obogatio zivot drugih ljudi.

Pa ipak, ukoliko pomazemo drugima to nas nece spasti od starosti, bolesti i smrti. Stvoritelj obecava da u novom uredjenju u raju na zemlji "smrti vise nece biti", ni starosti, ni bolesti, ni suza nece vise biti... :D

Fantasticna buducnost, zar ne? :wink:
Koja dolazi USKORO!Molim te,znam da niko ne zna tacno,ali sta ti licno mislis kad ce novo uredjenje doci?
 
Hektor:
Koja dolazi USKORO!Molim te,znam da niko ne zna tacno,ali sta ti licno mislis kad ce novo uredjenje doci?

:D

Ne razmisljam. Zeleo bih da dodje sto pre. Moje licno misljenje je da ce uskoro ( sutra, za dve, pet, deset, dvadeset...godina) po svim znacima na zemlji: promena klime, globalno zagrevanje (proslog leta vise od 15.000 mrtvih u Francuskoj usled toplotnog udara, sto se ne pamti od postanka sveta), otapanje polova, raspad ekoloskog sistema, rupa u ozonu se neprestano siri, nauka nemocno posmatra, rapidno opadanje moralnih vrednosti u svim porama ljudskog drustva ( preko 200.000 naucnika zaposleno u proizivodnji i usavrsavanju oruzja za unistavanje svega zivog i nezivog na zemlji), porodice u raspadu, nemoral u porastu (kao u Sodomu i Gomoru, odobravanje braka homoseksualcima), kriminal u vrtoglavom porastu...i lista je predugacka.

Svako, iole, normalan vidi da ce uskoro kraj ovom sistemu stvari!
 
Kroz citavu povjest uvjek se pricalo o kraju svijeta a svake okrugle godine ili pred priblizavanje nekog kometa svi su bili ubjedjeni da je to to. Nazalost i dalje se kotimo i silujemo nasu dobrodusnu majku planetu zemlju. Ali ovo nije ekoloska tema.
Odgovor na tvoje pitanje samo Ljubav, nista manje nista vise. Pri tom mislim na otvoreno srce.
 
Ma, da postoji i priblizan recept za dug i srecan zivot neko bi vec do sad uzeo grdne pare na njemu. Dug i srecan zivot su tako retke pojave, suludo je beznacajan uzorak ljudi koji su ih imali da bi iz njihovog iskustva mogli izvuci nekakvu formulu koja bi bila primenjiva na svakoga.
:D :D :D
 
Recept?Hm,pa svak ima svoj recept! Po meni,duhovni mir!Da te ne izjeda nista iznutra!Meni je bitno sve u zivotu sto radim da je u skladu sa mojom savescu! Neka drugome i izgleda glupo,meni je bitno!Mislim da cu jos duuuuuugo da pozivim! Uostalom zasto svi toliko ste optereceni smrcu?
 
:D

Isus hrist je bio savrsen covek u svakom pogledu i ako je on izjavio sledece: "Vise ima srece u davanju, nego u primanju", ja mu verujem-primenjujem to u svom zivotu i presrecan sam.

Sticanje velikog bankovnog racuna ili pokusaj da se zaustavi proces starenja putem posebne ishrane ili nekih tretmana nije recept za dug i srecan zivot. Umesto toga, recept je taj da covek ostane aktivan i da daje svoje vreme, energiju i snagu da bi obogatio zivot drugih ljudi. Veoma jasno i jednostavno.
 
hazard:
ne bih da vam kvarim poetiku, al dobro je poznato da najlepše i najduže žive baksuzi, sebičnjaci, koji celog života misle samo kako sebi da ugode. Još jednom se izvinjavam zbog obaranja vaše vesele energije na niske grane
ti mora da se salis, najlepse zive baksuzi, sebicnjaci, sa koji si ti planete pao/la :D Tesko da mi takva misao moze oboriti energiju na niske grane :D :D :D
 
Den:
:D

Isus hrist je bio savrsen covek u svakom pogledu i ako je on izjavio sledece: "Vise ima srece u davanju, nego u primanju", ja mu verujem-primenjujem to u svom zivotu i presrecan sam.

Sticanje velikog bankovnog racuna ili pokusaj da se zaustavi proces starenja putem posebne ishrane ili nekih tretmana nije recept za dug i srecan zivot. Umesto toga, recept je taj da covek ostane aktivan i da daje svoje vreme, energiju i snagu da bi obogatio zivot drugih ljudi. Veoma jasno i jednostavno.
Ne kaze se hrist nego:Hristos!Drugo,Dene,sto duze vremena provedes na forumu obogacujuci i tvoj i nas zivot,bices dugovecniji i srecniji.Lakse je tako nego kucajuci od vrata do vrata...
 
Hektor:
Ne kaze se hrist nego:Hristos!Drugo,Dene,sto duze vremena provedes na forumu obogacujuci i tvoj i nas zivot,bices dugovecniji i srecniji.Lakse je tako nego kucajuci od vrata do vrata...

:D

Manje je vazno da li je Hristos ili Hrist, vaznije je 1.Petrova 2:21 , Matej 24:14 i Matej 28:19,20 i iznad svega Psalam 83:19 i Jovan 17:6. Mali domaci zadatak za tebe Hektore-citaj, razmisljaj, meditiraj...citamo se kasnije!

P.S. Evo bas sad, ovog momenta se spremamo ja i porodica (nas pet) da idemo od vrata do vrata. To je osnova hriscanskog propovedanja, sto je zapovest Isusa Hrista, ni tvoja, ni moja, ni jednog coveka, vec samog Gospoda, mog i tvog. Razlika je sto neko slusa zapovesti i primenjuje, dok drugi cuju, registruju ali ne izvrsavaju ( recima obozavaju-obicajima i tradicijom-lakse je jer im se tako dopada, ko pita Boga sta se njemu dopada...).

Ipak, cenim tvoju zabrinutost-hvala ti, prijatelju.
 
Kelis:
hazard:
ne bih da vam kvarim poetiku, al dobro je poznato da najlepše i najduže žive baksuzi, sebičnjaci, koji celog života misle samo kako sebi da ugode. Još jednom se izvinjavam zbog obaranja vaše vesele energije na niske grane

E da znas da si u pravu...
Teorije se pokazala kao tacna do sada mnooogo puta.

Nema sanse da najlepse zive (najduze mozda ali to i nije na kraju toliko bitno) baksuzi i sebicnjaci, takve osobe su po pravilu jako nesrecne, zato i jesu takve. Mada me ne cudi takvo razmisljanje, primecujem da je materijalno siromastvo pocelo (jos odavno, ohoho) za sobom da vuce i siromastvo duha, morala, etike, karaktera... Verujte ljudi lepse je dati nego uzeti, ne moze sebicnjak da bude srecan, nema sanse, pa jos ako je baksuz :evil: ... Taj je bre sjeban, djaba mu pare i kola i stan kad je stalno namrgodjen :x
 
Castro:

Nema sanse da najlepse zive (najduze mozda ali to i nije na kraju toliko bitno) baksuzi i sebicnjaci, takve osobe su po pravilu jako nesrecne, zato i jesu takve. Mada me ne cudi takvo razmisljanje, primecujem da je materijalno siromastvo pocelo (jos odavno, ohoho) za sobom da vuce i siromastvo duha, morala, etike, karaktera... Verujte ljudi lepse je dati nego uzeti, ne moze sebicnjak da bude srecan, nema sanse, pa jos ako je baksuz :evil: ... Taj je bre *, djaba mu pare i kola i stan kad je stalno namrgodjen :x

:D 8)
 
1. jesti mnogo voca i povrca :lol:
2. svaki dan posvetiti 1h u fizickoj aktivnosti (mrdnite tu svoju guzu) :wink:
3.druzite se sa prijateljima :)
4.trudite se da budete naspavani :roll:
5. sex u sto vecim kolicinama :D
6. po mogucstvu sa osobom koju volite :D
7. ostvarujte sve svoje potencijale, budite kreativni 8)
8. nabavite psa :D
9. uzivajte u svemu sa merom :P
10. verujte u nesto, ono bar u sebe 8)
11. NISTA NE UZIMAJTE PREVISE ZA OZBILJNO! :?
 
sreca u zivotu,bar za mene,su ambicije. nesto za sta se covek uhvati i prati citav zivot. a ostalo,sto te ne slomi ojacate.

neka osoba je mnogo verovala u hriscanstvo. doduse bila je u sekti(ali ta ideja). pomagala je svojoj okolini puno. na kraju su je ubili zbog novca bliski ljudi. sama je bila citavog zivot. a verujem da ona nije pomagala, vec kupovala paznju(i to ne svaciju).zavisi iz kog motiva pomazes.
 
divlja-u-srcu:
1. jesti mnogo voca i povrca :lol:
2. svaki dan posvetiti 1h u fizickoj aktivnosti (mrdnite tu svoju guzu) :wink:
3.druzite se sa prijateljima :)
4.trudite se da budete naspavani :roll:
5. sex u sto vecim kolicinama :D
6. po mogucstvu sa osobom koju volite :D
7. ostvarujte sve svoje potencijale, budite kreativni 8)
8. nabavite psa :D
9. uzivajte u svemu sa merom :P
10. verujte u nesto, ono bar u sebe 8)
11. NISTA NE UZIMAJTE PREVISE ZA OZBILJNO! :?

da si pod 5 rekla ljubav pa da ti i aminujem,
a za seks nikako, izgleda da tebi treba promena.
Menjaj ma koliko mislis da si zadovoljna trenutnom vezom.
Kad procitah 6 onda mi je tek jasno da ti josh ne volish nikoga. Ono sto mislish da je ljubav to je ono sa 1/4 snage ,naklonost...
I kao zakljucak (bez ulaska u tacku 8 , 10)
tacka 11 je ono sto te trenutno definishe i STVARNO ti garantuje dug zivot (uz 1)

Zasto sebicnjaci dugo zive .
Zato sto ugadjaju sebi i ne nerviraju se zbog drugih.
nirvana. Srecni su kad nekoga boli , zato sto to nisu oni , a hvala bogu uvek nekoga iz okoline boli.
 
Castro:
Nema sanse da najlepse zive (najduze mozda ali to i nije na kraju toliko bitno) baksuzi i sebicnjaci, takve osobe su po pravilu jako nesrecne, zato i jesu takve. Mada me ne cudi takvo razmisljanje, primecujem da je materijalno siromastvo pocelo (jos odavno, ohoho) za sobom da vuce i siromastvo duha, morala, etike, karaktera... Verujte ljudi lepse je dati nego uzeti, ne moze sebicnjak da bude srecan, nema sanse, pa jos ako je baksuz :evil: ... Taj je bre *, djaba mu pare i kola i stan kad je stalno namrgodjen :x

:D

Sasvim tacno Castro! Poslovice 15:15 koje kazu:"
Svi su dani nevoljnika zli, zadovoljno srce vecno je veselje." potvrdjuju tvoju izjavu!
 
Tuzni_patak:
divlja-u-srcu:
1. jesti mnogo voca i povrca :lol:
2. svaki dan posvetiti 1h u fizickoj aktivnosti (mrdnite tu svoju guzu) :wink:
3.druzite se sa prijateljima :)
4.trudite se da budete naspavani :roll:
5. sex u sto vecim kolicinama :D
6. po mogucstvu sa osobom koju volite :D
7. ostvarujte sve svoje potencijale, budite kreativni 8)
8. nabavite psa :D
9. uzivajte u svemu sa merom :P
10. verujte u nesto, ono bar u sebe 8)
11. NISTA NE UZIMAJTE PREVISE ZA OZBILJNO! :?

da si pod 5 rekla ljubav pa da ti i aminujem,
a za seks nikako, izgleda da tebi treba promena.
Menjaj ma koliko mislis da si zadovoljna trenutnom vezom.
Kad procitah 6 onda mi je tek jasno da ti josh ne volish nikoga. Ono sto mislish da je ljubav to je ono sa 1/4 snage ,naklonost...
I kao zakljucak (bez ulaska u tacku 8 , 10)
tacka 11 je ono sto te trenutno definishe i STVARNO ti garantuje dug zivot (uz 1)

Zasto sebicnjaci dugo zive .
Zato sto ugadjaju sebi i ne nerviraju se zbog drugih.
nirvana. Srecni su kad nekoga boli , zato sto to nisu oni , a hvala bogu uvek nekoga iz okoline boli.

Patak- NEMAS TI POJMA! :P
Nema veze, OPRASTAM TI OVU ZEZANCIJU NA MOJ RACUN! 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top