Opera mi blokira pristup Youtube nalogu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.000
Znam da već ima puno tema o Youtube-u, ali koristio sam pretragu i nisam uspeo da nađem rešenje za moj problem.

Dakle, stigne mi poruka na Youtube nalogu. Odem u inbox, pročitam je, pošaljem odgovor i zatvorim prozor.

Drugi dan mi stigne još jedna poruka. Kliknem opet na link za inbox, ali me Opera nije odvela na tu stranicu, nego na stranicu za upisivanje korisničkog imena i lozinke. Začudi me to pošto je Opera podešena da se automatski loguje na sajtove dokle god ne odem na "log out". Unesem ime i lozinku, ali neće da se poveže. Ne piše da nisam dobro uneo ime ili lozinku, samo me opet vrati na tu istu stranicu.

Prvo sam išao na opciju "Can't access your account?" i obnovio lozinku, ali opet ista stvar. Išao sam i na opciju "Help" i neki od hintova su bili da obrišem cache memoriju i kolačiće. I to sam uradio, obrisao ih sve, ali i dalje ne mogu da pristupim nalogu. Probao sam i da guglam, ali nisam uspeo da nađem neko rešenje.

Treba da napomenem da se, prilikom pokušaja logovanja, u desnom delu address bar-a pojavi žuti prostor sa katancem i natpisom "www.google.com". Kad kliknem na nju dobijem prozor sa opcijama Security, Fraud Protection i Certificate, ali bez opcija da isključim tu blokadu. Jedino postoji opcija Enable Fraud Protection koja je čekirana, ali i kad je odčekiram ništa ne pomaže. A piše "The connection to 'www.google.com' is secure", ali ipak mi blokira pristup nalogu. Probao sam i da odčekiram opciju "Enable content blocking", ali opet isto.

Preko IE mogu da pristupim nalogu, znači znam da mi nije blokiran. Samo ne znam kako da odblokiram pristup nalogu preko Opere?
 
Drugi dan mi stigne još jedna poruka. Kliknem opet na link za inbox, ali me Opera nije odvela na tu stranicu, nego na stranicu za upisivanje korisničkog imena i lozinke. Začudi me to pošto je Opera podešena da se automatski loguje na sajtove dokle god ne odem na "log out".

Da bih video da li mu je uključem Password Manager, jer ako nije Opera neće da odradi radnju koju je gore naveo.

Ovo me ozbiljno buni:
Dakyorlando:
Unesem ime i lozinku, ali neće da se poveže. Ne piše da nisam dobro uneo ime ili lozinku, samo me opet vrati na tu istu stranicu.

Nemam iskustva što se toga tiče, Opera mi nije pravila takav problem.
 
Vidi da li ti je u podesavanjima "Cookies" stiklirano "Accept cookies".

Ovo je rešilo problem. Bilo je podešeno na "Accept only cookies from the site I visit". Podesio sam na "Accept cookies" i uspeo sam da pristupim nalogu. :super:

Kada dođeš na YouTube, na stranu za logovanje, pritisni Ctrl+Enter, pa javi da li se nešto desilo.

Automatski mi unese korisničko ime i lozinku i proba da se poveže. Ali ako je podešeno na "Accept only cookies from the site I visit", ne uspe.

Ne kapiram zašto mi blokira kad je podešeno na "Accept only cookies from the site I visit" kad je Youtube svakako jedan od sajtova koje posećujem? :confused: Mislim, koji su to, po Operi, "sites I visit"? Kako da Youtube dodam na listu tih sajtova koje posećujem? I da li je bolje, bezbednosti radi, da podesim Operu da ne prima kolačiće sa svih sajtova?
 
Ne znate kako da vidim koji su to "sajtovi koje posećujem" prema Operi?

Nego da pitam još nešto vezano za ovaj pretraživač, da ne otvaram novu temu.

Kad pišem neki post na forumu Krstarice, desi se da ne rade ovi dugmići oko prostora za pisanje. Znači kad kliknem na B, I, U, sličicu za dodavanje linka, slike, citata, spojlera, ili neki od smajlija, ništa od toga ne radi, nego moram ručno da pišem , ili :besan:. To tako bude par dana...o u krug. U čemu bi tu mogao da bude problem?
 
Aha,na to mislis,kada ides negde,opera automatski prihvata cookies,sa sajta na kom si i od raznih add-ova kao sto su reklame itd.,bez obzira da li zelis ti ili ne.Kada izaberes ovu drugu opciju-sacuvavaju se cookiji samo sa sajtova koje posecujes.Sve cookije mozes videti u opciji "Manage cookies" i tu mozes da ih brises.

 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top