Đački dinar

Ulice

Aktivan član
Poruka
1.773
Sledece nedelje idem da se upisem u cetvrti razred srednje skole...Razredni je rekao da ponesemo i 1000 dinara za djacki dinar, OBAVEZNO...Pa, zanima me da li je to zaista obavezno, da li to moram platiti...
 
Moja starija ćerka upisuje drugi srednje i MORA da ponese 2000 din za upis....To "pod mora" je u stvari dogovor da roditelji ove godine "podupru" osiromašeni školski budžet sa đačkim dinarom. Onaj ko nema, može da uz obrazloženje odloži ili plati na rate...
Kod nas se to zove roditeljski dodatak....
 
Moja starija ćerka upisuje drugi srednje i MORA da ponese 2000 din za upis....To "pod mora" je u stvari dogovor da roditelji ove godine "podupru" osiromašeni školski budžet sa đačkim dinarom. Onaj ko nema, može da uz obrazloženje odloži ili plati na rate...

Какав црни школски буџет ... Дају плате наставницима ... тако је било и у моје време ... давали смо месечно паре, а наставници себи попуњавали кућни буџет
 
Никад чуо за ђачки динар ... Да то није нешто у оквиру школе у коју идеш?

Ne, to je neka novina....da budem iskren, nisam najbolje razumeo o čemu se radi.... postoji u školi koja odluči da ga uvede (ostavljeno na izbor samoj školi), ali se za to pitaju i roditelji, valjda neka komisija u kojoj je i predstavnik roditelja....
Navodno, ako ne grešim, od tog novca se kupuje potrebna školska oprema, knjige za biblioteku, vrše renoviranja....
Ono što sa sigurnošću znam je da nije obavezno da se daje, ako nećeš, ali je bilo kasnijih žalbi da su ta deca diskriminisana, tako su se bar roditelji žalili....e sad, znaj ga....
 
Jel' to bilo pre drugog rata, Nojkicu? Ja sam isao u osnovnu skolu osamdesetih i bas nista nismo morali da platimo osim ekskurzije.

Јој ја сам у средњој био од 91 до 95 ... па ето у том периоду ... :) Крали профани на све стране ... од горива, мазута и других ситних ствари, па све до креда ... Невероватно какав је тада био професорски шљам по школама ... Наравно, увек има изузетака ...
 
valjda neka komisija u kojoj je i predstavnik roditelja....
...

Savet roditelja.
Direktor ili sekretar iznesu predlog pred Savet roditelja, onda ovi (po jedan roditelj kao predstavnik iz svakog odelenja) glasaju za ili protiv i tako...Uglavnom, predočeno je da zbog krize i katastrofalne situacije u školi(govorim o ovoj u koju ide moje dete) pokušamo i mi kao roditelji da doprinesemo boljem kvalitetu nastave. Direktor je predočio gde je i kako potrošen novac od prošlogodišnjeg roditeljskog dodatka. Okrečena je škola, kupljeno par računara, popravljeni svi mogući kvarovi na instalacijama....katastrofa, ali šta čovek da radi kada ti predoče da će ove godine, recimo, škola imati sredstava jedva da plati toplani za grejanje:eek:
 
iskren da budem prvi put chujem za ovako neshto
neshto ne secam da smo davali pare mesechno ko reket
ali to mora da je zato shto sam ja rastao u vreme sankcija,redova i bonova
hiperinflacije i ostalog mraka devedeseih
kada je prosveta bila ruinirana i dekadentno zaostala a ne napredno modernistichka ko danas
kako sad to funkcionishe?
ko da 500 din dobija trojku a ako dash 2000 meceshno imash 5 na polugodju?
djachki dinar lol..
kako transparentno-novodemokrastko-dizberski ahahahaha
 
Sad kad se setim, mislim da su mi davali i dzabe uzinu jer mi je radio samo cale... tako nesto :D

Parce leba i... dzem? pasteta? Znam da sam isao sa jos jednim klincem to nekad da donesem gore na posluzavniku. Pojedem to, pa onda natenane ono sto mi je keva spakovala.

He he, parče leba namazano paštetom...Kod nas nije bilo doduše ono leba i masti(Sarajevo, ebga:) ) ali zato znam da su u ostatku Šuge deca dobijala i taj čuveni specijalitet posut alevom paprikom, mmmmm... :mrgreen:
 
Ja sledece sedmice upisujem trecu godinu srednje i razredni nam je rekao da se tad nece nista placati za razliku od prosle godine kad nije mogao da se upise niko ko nije doneo priznanicu da su 2000 uplacene na racun skole, vec ce nam on reci koliko treba da se uplati u septembru.
 

Back
Top