Мост преко Дунава јевтинији него преко Саве

THOTH

Obećava
Banovan
Poruka
58
Ево хоће Кинези да ураде мост од 1500 м и 20 км саобраћајнице са петљама, ширине 6 трака - за 190 млн.$. Толико отприлике кошта и мост преко Саве, од својих да кажемо максимум 700 м и пар км прилаза, с'тим да неки мисле да ће пробити ту цифру за 40 млн.

Најједноставније решење за мост на Сави (а наше финансијско стање не тражи нешто луксузније) коштало би око 40 млн. Словенци су испројектовали шта су испројектовали и то кошта 190 (230) млн. Мене лично занима: где су то Словенци стекли искуство, када је сву мостоградњу у бив. Југославији, у несврстанима и у државама у којима смо имали оперативу - држала београдска екипа? Како да посао не доби нико од тих људи, него искусни Словенци?

Испада да су београдски мангупи пронашли Словенце, да преко њих перу паре. При том свакако неће заборавити ни Јанезе. Заборавиће мене, али нека - и ја ћу њих, само полако...
 
Most Borca-Zemun je neka teska kradja. Jeste on kilometar i po ali 190 miiona evra je debela kradja. Tvrdim da sam pre par pgodina sedeo na jednom splavu i sa kolegom
koji živi u Bohumu (Nemacka) ali koji se bavi mostogradnjom. Naravno nas covek Srbin, moj drugar iz detinjstva . I krenem ja da ga zapitkujem o mostu Borca-Zemun ( tada se samo pricalo o tome). Pitam ga koliko bi kostao most tu preko Dunava da ga njegova firma gradi . Kaže on meni ovako . Znaš šta Nenade , zavisi koliki most koliko traka , pa petlje , prilazi , ali evo ti grube racunice . Neću da ulazim u papirologiju , ali kaže da bi njegova firma ,Nemacka a on je lično do sada sirom sveta ucestvovao u gradnji oko 60 mostova po sistemu kljuc u ruke, premostila Dunav tu kod Borce za oko 25 miliona evra (sve njihovo, Nemacke, masine, materijal, ruke), a nasi da obezbede papire i dozvolu za gradnju . Da, zaboravih da kažem da bi most imao po dve saobracajne trake i ništa vise od toga , mislim po dve u svako smeru. E sada se nešto pitam, ko je tu lud ? Nešto se 25 brojka i 190 debelo razilaze . Nešto tu debelo smrdi , al će neko da se omrsi i izugradjuje tu dobro, ako dozive 2013-tu godinu. Mada puno smrdi i oko rokova isporuke, ej bre pa Japanci su sastavljali neka njihova ostrva i ti mostovi su bili dugacki desetinama kilometara , pa ih ne radise ništa duže nego ovaj maleni mostic od kilometar i po da rade pune 4 godine. Katastrofa.
 
To je samo još jedna od mnogih najbezočnijih pljački u nizu i imam slična saznanja o ceni realizacije takvih projekata. Most gazela, savski most i stari nemački most su čista smejurija od posla za ozbiljne inostrane firme koje se bave mostogradnjom! Pa prošle godine se riđan gradonačelnik hvalio kako je stari tramvajski most u potpunosti rekonstruisan, ali pazi, REKONSTRUISAN i spomenuta je cifra od 150.000.000. dinara.
Pazi sad: sednem prošle godine sa drugarom u gliser da se provozamo Savom i prođemo ispod mosta kad imam šta da vidim: SVE RUINIRANO I ZARĐALO! Verovatno su ga Nemci 1941. poslednji put farbali! U stvari, ta banda je potrošila više od 1,5 MILIONA EVRA za malo asfalta i farbanje mosta samo sa vidljivih strana! Pa ebote, što meni nisu dali tih milku I po da dovedem molere i posle odasfaltiram tih 400 metara i ostalo bi mi čistih POLA od toga!

Tu je ključ pljačke uglavnom ovakav:

-odredi se izvođač sa cenom i on se tu ugradi duplo i da cenu za taj projekat 70. miliona

- onda se kineska i naša banda dogovore da uzme svako još isto toliko i to jave izvođaču

- izvođač javno daje „cenu” projekta od oko 200. miliona a most u stvari košta između 25 i 35. miliona.

Eto to je prosta kalkulacija pljačke.
 
imas jos 2 opcije da dodjes do Novog Beograda,tj 3 sa zeleznickim mostom,nama je druga opcija plivanje....

imas i opciju pedaline z:D :rotf:

pedalina.jpg
 
Most Borca-Zemun je neka teska kradja. Jeste on kilometar i po ali 190 miiona evra je debela kradja. Tvrdim da sam pre par pgodina sedeo na jednom splavu i sa kolegom
koji živi u Bohumu (Nemacka) ali koji se bavi mostogradnjom. Naravno nas covek Srbin, moj drugar iz detinjstva . I krenem ja da ga zapitkujem o mostu Borca-Zemun ( tada se samo pricalo o tome). Pitam ga koliko bi kostao most tu preko Dunava da ga njegova firma gradi . Kaže on meni ovako . Znaš šta Nenade , zavisi koliki most koliko traka , pa petlje , prilazi , ali evo ti grube racunice . Neću da ulazim u papirologiju , ali kaže da bi njegova firma ,Nemacka a on je lično do sada sirom sveta ucestvovao u gradnji oko 60 mostova po sistemu kljuc u ruke, premostila Dunav tu kod Borce za oko 25 miliona evra (sve njihovo, Nemacke, masine, materijal, ruke), a nasi da obezbede papire i dozvolu za gradnju . Da, zaboravih da kažem da bi most imao po dve saobracajne trake i ništa vise od toga , mislim po dve u svako smeru. E sada se nešto pitam, ko je tu lud ? Nešto se 25 brojka i 190 debelo razilaze . Nešto tu debelo smrdi , al će neko da se omrsi i izugradjuje tu dobro, ako dozive 2013-tu godinu. Mada puno smrdi i oko rokova isporuke, ej bre pa Japanci su sastavljali neka njihova ostrva i ti mostovi su bili dugacki desetinama kilometara , pa ih ne radise ništa duže nego ovaj maleni mostic od kilometar i po da rade pune 4 godine. Katastrofa.

da li ti je rekao cenu od 25 mil. pre nekoliko popivenih piva ili posle:zcepanje::zcepanje:
 
Ма шта се чудите, људи, овде код Ташмајдана се "реконструише" улица комплетно од 2000. године ПО ЧЕТВРТИ ПУТ... значи ствар је максимално организована, мафија је максимално повезана - еј...... по четврти пут... и увек иде асафлтирање и сређивање трамвајских шина - па онда прође годину дана ПА ОНДА ОПЕТ...а да не причам о посттављању бетонских плочица у боји по тротоару које су чисти фуш , када идеш улицом мораш доле да гледаш јер су криве и буквално опасне за саплитање а зими маторце само одвози хитна...

А ово за мост баш ћу да питам ујака - он је из те струке...
 

Back
Top