По новом закону СИЛОВАТЕЉЕ УШТРОЈИТИ!

ДА ЛИ СТЕ ЗА ТО ДА СЕ ОНИ КОЈИ СИЛУЈУ УШТРОЈЕ ?

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Uštrojiti silovatelje!

Portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić kaže da bi svi oni koji siluju po Srbiji uskoro, zahvaljujući promeni zakona, mogli biti kastrirani

Thumb_04beta.jpg


BEOGRAD - U Krivični zakon Srbije mogla bi uskoro biti uneta odredba da se počinioci krivičnog dela silovanja kastriraju kako ne bi ponovili delo. Ovakvu mogućnost najavio je Tomo Zorić, portparol Republičkog javnog tužilaštva, koji je rekao da takva rešenja postoje u skandinavskim zemljama. Tako ekstremno rešenje izazvalo je dosta kontroverze u pravnim krugovima.
Zorić u izjavi za Kurir kaže da treba pooštriti kaznenu politiku za krivična dela silovanja, ali i dodaje da je pomenute mere pomenuo samo kao primer kako se radi u nekim zemljama.


- U skandinavskim zemljama za višestruke povratnike i slučajeve svirepih silovanja i obljube nad decom mlađom od 14 godina imaju meru prevencije nad počiniocem u vidu hormonske injekcije ili kastracije. To nisu afričke, već civilizovane zemlje, poput Danske i Norveške. Takve mere daju dobre rezultate - ističe Zorić. On kaže da kod nas ima puno slučajeva takozvanog povrata, pa neko čim odleži kaznu ponovi delo, poput višestrukog silovatelja Igora Miloševića.
- Treba bolje zaštititi slabiji pol od nekog ko koristi silu i snagu nad njim - navodi Zorić.
Međutim, beogradski advokat Svetozar Vujačić nema nimalo razumevanja za ovakav predlog. On smatra da bi nas takve mere vratile u vreme Dušanovog zakonika.


- To je glupost koja bi nas vratila u doba kada se odsecala ruka za krađu! Razgovarao sam s deset sudija i svi su frapirani! Skoro sve zapadne zemlje zabranjuju čak i kastraciju životinja, a kamoli ljudi - tvrdi Vujačić.
Advokat Sava Anđelković takođe je protiv kastracije silovatelja. On smatra da bi bolji način bilo lečenje uz pomoć psihijatara, sociologa, ali i uz korišćenje različitih medikamenata.


- Osakatiti nekog, odseći ruku, nogu, polni ud ili glavu, podseća na srednjevekovni metod "oko za oko, zub za zub" ili na kamenovanje žena u arapskim zemljama. Mislim da je Zorić preterao, jer svaki takav predlog mora da prođe stručne analize profesora, sudija, pravnika, sociologa, psihologa - naglašava Anđelković.
On kaže da u praksi ima dosta slučajeva da žena hoće razvod, pa podmetne mužu da je silovao kćerku.
- Zar onda treba odmah uštrojiti čoveka? Ako mu odstranite odlike muškog pola, preostaje mu još samo da ubije. Dakle, sakaćenje ne, lečenje da - zaključuje Anđelković.



****************

Дакле, наша политичка сцена постаје све већи циркус. Човек је лепо предложио
оно што се ради у најнапреднијим јЕвропским земљама - и сви скочили да му очи изваде... уплашили се да ће да нас овај 'рват све редом уштроји.

Какво је ваше мишљење о томе ДА ЛИ ЈЕ КАЗНА ШТРОЈЕЊА ЗА СИЛОВАТЕЉЕ ОПРАВДАНА ИЛИ НЕ........

п.с. Ја сам наравно ЗА - једино стварно може да буде проблем са намештаљкама...
 
hebote, ovaj eremita kao veterinar međ prasićima
uštrojiti :worth::rotf::rotf:

Па шта могу - такав је наслов објављен: http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-20-08-2009/ustrojiti-silovatelje

п.с. Иначе, када сам био мали гледао сам како штроје коње у Војводини ... знаш како... узму два камена или две цигле И ДИНГ ТРЕСНУ КОЊУ ЈАЈЦА...:hahaha:
 
Па шта могу - такав је наслов објављен: http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-20-08-2009/ustrojiti-silovatelje

п.с. Иначе, када сам био мали гледао сам како штроје коње у Војводини ... знаш како... узму два камена или две цигле И ДИНГ ТРЕСНУ КОЊУ ЈАЈЦА...:hahaha:

kastracija i to hemijska
i mislio sam da je tako neki retardirani naslov..neće niko čupati muda silovateljima, samo će ih onesposobiti...
ali dobro..suština :mrgreen:
 
kastracija i to hemijska
i mislio sam da je tako neki retardirani naslov..neće niko čupati muda silovateljima, samo će ih onesposobiti...
ali dobro..suština :mrgreen:

Али, оно што је најважније погледај реакције тзв."стручне јавности", адвоката, итд. па у ствари су они највећи монструми јер НИКО НИЈЕ ЗА:



СТРУЧНА ЈАВНОСТ ОГОРЧЕНА НА ИЗЈАВУ ПОРТПАРОЛА ТУЖИЛАШТВА

Зорићев предлог је морбидан

11891.jpg
У име тужилаца предложио кастрацију и уношење хормона путем инјекције за починиоце кривичног дела силовања

Вујачић: Није здраворазумски то што је рекао да би у нови закон предложио да уђе кастрације или убризгавање хормона, како се не би омогућило починиоцу да тако нешто понови

Пелевић: Слажем се да треба пооштрити казне за силоватеље, али тако нешто рећи у 21. веку и то са високе државничке позиције подлеже кривичном поступку

Грујић: Слажем се да казне за силовање, педофилију и разне врсте разврата морају да буде најстрожије, али за овакав предлог Томе Зорића нисам

Адвокати и опозиција огорчени су на изјаву Томе Зорића, портпарола Републичког јавног тужилаштва који је рекао да ће предложити да за кривично дело силовања буде изречена казна кастрације и уношење хормона.
- Не треба имати милости према онима који су извршили кривично дело силовања. Треба захтевати апсолутно најстроже казне - рекао је Зорић.

Адвокат Светозар Вујачић каже да портпарол Тужилаштва својим изјавама врши притисак на судије.
- Кастрирање које заговара било је у време Душановог царства. Нико у свету нема нешто тако. Није здраворазумски то што је рекао да би у нови закон предложио да уђе кастрације или убризгавање хормона, како се не би омогућило починиоцу да тако нешто понови. Очекујем да за крађу предложи одсецање руке - рекао је Вујачић.
Према његовим речима, изјава портпарола Тужилаштва запрепастила је стручну јавност.
- Није нормално да он путем телевизије пита судије да ли би благе пресуде изрицали да је у питању њихова ћерка. Са таквим размишљањем он не би могао да буде на месту на коме се налази. Зорић је морбидан човек - закључио је Вујачић.

И адвокат Миливоје Бата Иванишевић
оцењује да је предлог Томе Зорића смешан и да би прво требало кастрирати оне муслимане и усташе, који су у претходном рату извршили масовна силовања.
- Ако је искрено решен да оствари кастрирање над силоватељима, нека почне од ових педера и лезбејки што ускоро праве параду - каже Иванишевић. ( ахаха... уштројиће и педере...)

Mauridia_34.gif

Борислав Пелевић, посланик СНС-а осуђује непримерен гест портпарола тужилаштва и тражи хитну реакцију јавног тужиоца.
- Слажем се да треба пооштрити казне за силоватеље, али тако нешто рећи у 21. веку и то са високе државне позиције подлеже кривичном поступку. Казне као што су кастрирање примењиване су у време Турака, и мислим да би Зорићу најбоље било да се тамо пресели - додао је Пелевић.

Посланик НС-а Младен Грујић каже да казнена политика судова мора да буде оштрија, али се не слаже да треба увести кастрацију или убризгавање хормона за евентуалног починиоца.
- Наше правосуђе је и укинуло смртну казну баш због чињенице да се у доста случајева појавила чињеница да окривљени над којим је извршена егзекуција није био крив. Слажем се да казне за силовање, педофилију и разне врсте разврата морају да буде најстрожије, али за овакав предлог портпарола нисам - истакао је Грујић.

Ђорђе Мамула, члан ГО ДСС-а
рекао је да верује да изјава Зорића о увођењу кастрације није правилно интерпретирана, а уколико јесте, то представља лично мишљење и нема темеља у закону.
- Тужилаштво не може да води казнену политику, то је посао судова. Кривичне санкције у земљама ЕУ не познају такве казне, већ се људи шаљу у душевне болнице, па тако за такве предлоге нема места ни код нас, поготово од стране људи на важним функцијама - закључује Мамула.

С. Јеловац - П. Јеремић
 
Nije to strojenje u smislu secenja nego tzv. hemijska kastracija... redovno se primaju inekcije koje drasticno smanjuju libido. Posle prekida kaznenog tretmana, libido se vraca.

Ма ја бих им подвезао јајца да се осуше к'о мушмуле - ЗА СВА ВРЕМЕНА!:per:

Додуше, можда сам ја субјективан, имам ћерку... и на саму помисао потпуно се губим...
 
Da se pitamo mi,bilo bi usvojeno. ALi...kao sto su danas u svemu naopaki kriterijumi,tako je i u ovome.

Psi lutalice mogu da rastrgnu svakoga,ali stiti ih ORKA.Decu u parkovima niko nema da zastiti..
Silovatelji se pustaju na vikend da ponove zlocin..

Za nasu drzavu je najvaznije da se odrzi Parada ponosa i izazove neki incident kako bi se jos jednom Srbi proglasili necivilizovanim i varvarskim narodom..:thumbdown:
 
Sto me ovi nerviraju..profesori, sudije, pravnici, sociolozi, psiholozi,ja bih najprije njih kastriro kad prihvataju takve slucajeve da ih lijece,samo pitam se kako bi reagovali kad bih njihovo djete neko silovao,
ma iskreno da vam kazem gadi mi se sve u ovoj drzavi (skoro sve)

važno je da smo ti mi na forumu svi potaman :lol:
 
st znam, ne bi trebali da se ugledamo na skandinavce. oni su samo do skora strojili cigane. bas tako, do skora.

to su bre fasisti zesceg formata.

brate eremita, ovde se razilazimo, sakacenje ljudi je korak unazad.

zatvor je strasna kazna da vam kazem, imao sam prilike da razgovrama sa jednim koji je proveo neko vreme u zatvoru.
oduzimanje slobode coveku, fizicke slobode je jezivo.

ako hoce da suzbiju silovanje, nek prvo edukuju ljude i uvedu duze zatvorske kazne.
 

Back
Top