Cuba

valeri:
Sta ces tamo dok je Kastro jos ziv
Pobogu!Tamo i treba otici dok je matori jos ziv!Dok im pokvareni kapitalizam nije doneo zvake,bombone i kriminal!Pa na kom ces jos mestu na svetu moci da osetis duh pedesetih u 21. veku?
 
Anonymous:
Da li neko moze da pomogne?Zelim da iznajmim kucu na Kubi na 2 meseca,kako?

Moj cale je bio prosle godine 2 meseca turisticki ali ne preko agencije nego solo.Medjutim ono sto on kaze je da moras nekoga da poznajes da bi iznajmio tamo kucu jer je situacija ocajna, od struje,vode, problema izdavanja pa nadalje.Tamo ne sme nista na crno...kastro odmah kastrira:)))))
Znaci jedino kad bi nasao nekoga ko zna nekoga pa da ti pomogne...I nije bas sve toliko toliko dzabe kao sto se prica da znas....ako te vise interesuje pitaj pa cu ga pitati....
 
Mirjanadz:
Anonymous:
Da li neko moze da pomogne?Zelim da iznajmim kucu na Kubi na 2 meseca,kako?

Moj cale je bio prosle godine 2 meseca turisticki ali ne preko agencije nego solo.Medjutim ono sto on kaze je da moras nekoga da poznajes da bi iznajmio tamo kucu jer je situacija ocajna, od struje,vode, problema izdavanja pa nadalje.Tamo ne sme nista na crno...kastro odmah kastrira:)))))
Znaci jedino kad bi nasao nekoga ko zna nekoga pa da ti pomogne...I nije bas sve toliko toliko dzabe kao sto se prica da znas....ako te vise interesuje pitaj pa cu ga pitati....

izvini da li znas koliko kosta avionska karta do kube :?:
pozdrav
 
Bio sam na Kubi do sada 4 puta.Zamjesec dana idem opet. Prvi put u Varaderu koji je najekskluzivnije odmaraliste (resourt)na Kubi. Meni se licno nije svidjelo zato sto je zabranjen pristup Kubancima tako da maltene nisam ni imao osjecaj da sam na Kubi. Mjesto kao mjesto je predivno. Najljepse plaze sto sam da sad igdje vidio. Sto se tice izlazaka i nije lose. Ima dosta diskoteka po kojim je uglavnom dozvoljen ulaz samo turistima i Kubancima koji rade po hotelima. Mnogo bolji provod sam imao u Guardalavaca, mali gradic pored Holguina. Plaza nije tako lijepa kao u Varaderu ali je dozvoljen pristup Kubancima tako da je atmosfera dosta bolje nego u varaderu. U samom gradu nema toliko stvari da se radi. Pored jedne diskoteke u centru gradica postoji jos par kafica na plazi i ostalim dijelovima grada. Meni licno je najbolje bilo u tim kaficima na plazi jer su puni prelijepih Kubanki. Dok nisam dosao na Kubunisam ni vjerovao da postoji ljubav na prvi pogled. Moram da idem sada. Nastavicu sledeci put.
 
Ekonomska situacija na Kubi je veoma losa. Prosjecna plata radnika u hotelu je oko 10$ + tip koji dobiju od turista.Doktori mislim da nemaju vise od 30$. Zivio sam u Bg-u u periodu inflacije od 92-96 i mogu vam reci da je ono bila mila majka za Kubu.Drug, Kubanac, koji radi u hotelu je ozenjen i ima dvoje male djece.On mi kaze da mu je za neki normalan zivot potrebno oko 170$. AMerikanci su od skoro uveli jos vece sankcije pa predpostavljam da je mozda jos gore nego prosle godine kad sam bio zadnji put.
Povrh svega toga ljudi su mnogo bolji i slicniji nama nego ovi ovde Kanadjani. Veseli su i puni duha i covjek kad ih vidi izgledaju dosta srecniji nego ljudi na zapadu koji se satiru od rada.Znaju da budu
dosadni i napasni po nekad jer se i previse zalazu da vam pomognu ne bi li dobili koji dolar. Kako prezivljavaju pojma nemam. Ima ih dosta u Americi, pogotovo Miami-u tako da dosta ljudi prezivljava od pomoci koju dobiju iz USA. Svako se snalazi na neki nacin.
Prostitucija je takodje dosta zastupljena ali nista
vise nego ovde. Dosta ljudi iz Kanade ide dole samo radi toga jer za 20$ mozete da nadjete pravu manekenku. Mene licno takve stvari ne zanimaju. Kubanke su veoma vatrene i uvijek su raspolozene
za neku zezanciju. Inace, prostitucija je zabranjena dole.Cak i normalnu Kubanku mogu da uhapse ako je vide s turistom. Ja licno nisam imao problema jer sam tamnije puti pa mogu da prodjem za Kubanca. Mislim da djevojka moze da dobije 5 godina zatvora za prostituciju. Isto recimo ako vas uhvate s dzointom kazna je oko 1000$ americkih, dok
Kubanci idu u zatvor na par godina. Za kokain imam osjecaj da streljaju na licu mjesta.
Sto se tice cijena sve je dosta jeftino u odnosu na Kanadu. Flasa ruma u diskoteci je od 3 pa do 15$US.Zavisi od mjesta i od posjecenosti. Americke cigare su od 0.50 pa do 2$. Sasvim solidna kuca s bazenom i nesto malo zemlje moze da se kupi za 3000$. Fora je u tome da nikada ne moze da bude vasa ako niste Kubanac.
Najlaksi nacin da dodjete do drzavljanstva je da ozenite Kubanku/Kubanca. Da bi dosli na Kubu viza vam nije potrebna. Turisticka viza se ispuni u avionu i automatski je odobrena na carini nakon sletanja. Prvi put kad sam isao 2000 -te znam da je bio nemoguc ulaz samo s Americkim i Hrvatskim pasosem.
Sto se tice nasih ljudi mislim da sam cuo samo za jendnog covjeka iz TOronta koji je otisao da zivi dole. Zadobio je neku vrstu povrede na poslu i dobijace pare od osiguranja do kraja zivota. Cuo sam da je kupio kucu dole za 3000$ koja nakon njegove smrti postaje vlasnistvo Kubanca na cije je ime i kupljena.
Sve u svemu ja bih se sutra dole preselio kad bih imao nekoga da mi salje 200$us. Stvarno predivna zemlja i ljudi ali tesko za neki normalan zivot. Dosta Kubanaca masta da pobjegne s Kube. Isto tako dosta ih znam ovde koji su se pokajali sto su dosli jer im je sada zabranjen povratak. Sve zavisi sta covjek zeli u zivotu.
Toliko za sada. Ovo su moji utisci nakon ukupno 2 i po mjeseca provedena na Kubi. Ako neko ima nekih pitanja rado cu odgovoriti.
 
Ja sam trenutno u yu dosao sam nsto zbog obaveza alı sam u Domınıkanı u stvarı. Kuba mı je bıla prvobıtnı ızbor alı sam jako lose obavesten o njoj ı zato sam otısao u domınıkanu. Bıo sam na kubı par dana alı u hotelu zatvorenog tıpa ı bıo svakı dan pıjan tako da se ı nısam vıdeo nısta od kube! Kako ıde moze se ostatı trı meseca turıstıckı??? Pa bı moralo da se ızadje pa opet udje ı ostalo? Fıdel ne da da se zapocne nekı posao tamo tj da se uloze pare u nesto??? Kako je za stan ılı kucu??? Moze lı se ıznajmıtı??? U svakom slucaju cu skoknutı sada kada se vratım za domınıkanu pa posle jedno dva meseca do kube da vıdım kako je. Makar turıstıckı na petnestak dana!! Pozdrav
 
Putnik99:
Ali ti si ısao turisticki a kako je za nas koji bi ziveli tamo? Ne da fidel ili??

Nemojte ni da sanjate o zivotu i radu na Kubi ako nemate neke druge izvore prihoda. Kao stao vam Pedro4545 rece, tamo se prezivljava pomocu trikova......treba otici i vedeti Kubu, naravno, ali o nekom zivotu i radu tamo nema ni govora. Razmotrite druge solucije, ja pokrenuh temu o Chile-u ali vidim da ljudima to prilicno cudno zvuci ali mislim da je ta zemlja jedna od boljih u Juznoj Americi/Karibima za zivot a da vam ne treba viza za nju i da je kasnije sredjivanje papira prilicno jednostavno.
Razmilite malo o tome.......

DusanSd:
Fıdel ne da da se zapocne nekı posao tamo tj da se uloze pare u nesto??? Kako je za stan ılı kucu??? Moze lı se ıznajmıtı??? U svakom slucaju cu skoknutı sada kada se vratım za domınıkanu pa posle jedno dva meseca do kube da vıdım kako je. Makar turıstıckı na petnestak dana!!

Dule, koliko ja znam, stranac ne moze da iznajmi kucu na mesec dana kao sto je slucaj u Dominikani, samo oni koji imaju dozvolu za iznajmljivanje mogu da ti rentiraju sobu ali samo na dan i to nije bas tako jeftino, zavisi od mesta ali se krece oko US$ 15-20 na dan! Od oktobra prosle godine je uveden konvertibilni pesos , 1 pesee=1 US $ , ali je u praksi US $ izbacen iz upotrebe, tj. ne moze se koristiti na Kubi, tako da moras nositi neku drugu valutu.
 
Pedro4545:
Ekonomska situacija na Kubi je veoma losa. Prosjecna plata radnika u hotelu je oko 10$ + tip koji dobiju od turista.Doktori mislim da nemaju vise od 30$. Zivio sam u Bg-u u periodu inflacije od 92-96 i mogu vam reci da je ono bila mila majka za Kubu.Drug, Kubanac, koji radi u hotelu je ozenjen i ima dvoje male djece.On mi kaze da mu je za neki normalan zivot potrebno oko 170$. AMerikanci su od skoro uveli jos vece sankcije pa predpostavljam da je mozda jos gore nego prosle godine kad sam bio zadnji put.
Povrh svega toga ljudi su mnogo bolji i slicniji nama nego ovi ovde Kanadjani. Veseli su i puni duha i covjek kad ih vidi izgledaju dosta srecniji nego ljudi na zapadu koji se satiru od rada.Znaju da budu
dosadni i napasni po nekad jer se i previse zalazu da vam pomognu ne bi li dobili koji dolar. Kako prezivljavaju pojma nemam. Ima ih dosta u Americi, pogotovo Miami-u tako da dosta ljudi prezivljava od pomoci koju dobiju iz USA. Svako se snalazi na neki nacin.
Prostitucija je takodje dosta zastupljena ali nista
vise nego ovde. Dosta ljudi iz Kanade ide dole samo radi toga jer za 20$ mozete da nadjete pravu manekenku. Mene licno takve stvari ne zanimaju. Kubanke su veoma vatrene i uvijek su raspolozene
za neku zezanciju. Inace, prostitucija je zabranjena dole.Cak i normalnu Kubanku mogu da uhapse ako je vide s turistom. Ja licno nisam imao problema jer sam tamnije puti pa mogu da prodjem za Kubanca. Mislim da djevojka moze da dobije 5 godina zatvora za prostituciju. Isto recimo ako vas uhvate s dzointom kazna je oko 1000$ americkih, dok
Kubanci idu u zatvor na par godina. Za kokain imam osjecaj da streljaju na licu mjesta.
Sto se tice cijena sve je dosta jeftino u odnosu na Kanadu. Flasa ruma u diskoteci je od 3 pa do 15$US.Zavisi od mjesta i od posjecenosti. Americke cigare su od 0.50 pa do 2$. Sasvim solidna kuca s bazenom i nesto malo zemlje moze da se kupi za 3000$. Fora je u tome da nikada ne moze da bude vasa ako niste Kubanac.
Najlaksi nacin da dodjete do drzavljanstva je da ozenite Kubanku/Kubanca. Da bi dosli na Kubu viza vam nije potrebna. Turisticka viza se ispuni u avionu i automatski je odobrena na carini nakon sletanja. Prvi put kad sam isao 2000 -te znam da je bio nemoguc ulaz samo s Americkim i Hrvatskim pasosem.
Sto se tice nasih ljudi mislim da sam cuo samo za jendnog covjeka iz TOronta koji je otisao da zivi dole. Zadobio je neku vrstu povrede na poslu i dobijace pare od osiguranja do kraja zivota. Cuo sam da je kupio kucu dole za 3000$ koja nakon njegove smrti postaje vlasnistvo Kubanca na cije je ime i kupljena.
Sve u svemu ja bih se sutra dole preselio kad bih imao nekoga da mi salje 200$us. Stvarno predivna zemlja i ljudi ali tesko za neki normalan zivot. Dosta Kubanaca masta da pobjegne s Kube. Isto tako dosta ih znam ovde koji su se pokajali sto su dosli jer im je sada zabranjen povratak. Sve zavisi sta covjek zeli u zivotu.
Toliko za sada. Ovo su moji utisci nakon ukupno 2 i po mjeseca provedena na Kubi. Ako neko ima nekih pitanja rado cu odgovoriti.
SAMO DA TE PITAM KOLIKO KOSTA POVRATNA AVIONSKA KARTA DO KUBE?
POZDRAV
 
Iz Toronta je od 300-700 u zavisnosti od perioda i avio kompanije.
Za par dana idem u Havanu na dvije sedmice i sve skupa s hotelom me je izaslo 1200$ kanadskih.
 
Ja sam nesto danas nacuo da pod nekim forama nasi drzavljani imaju pava da kupe kucu na kubi tj nekretninu. valjda zato sto smo iz komunistcke drzave pa zato.
 
Voleo bih da dobijem vise informacija o ovoj ostrvskoj drzavi.Cuo sam da kod nas postoji drustvo srbsko-kubanskog prijateljstva kao i da nasi drzavljani mogu tamo da kupuju nekretnine.Da li neko zna nesto o tome. Puno hvala. :)
 
DRAKO:
Voleo bih da dobijem vise informacija o ovoj ostrvskoj drzavi.Cuo sam da kod nas postoji drustvo srbsko-kubanskog prijateljstva kao i da nasi drzavljani mogu tamo da kupuju nekretnine.Da li neko zna nesto o tome. Puno hvala. :)

Ne znam uopste zasto bi tamo kupovao nekretnine, a drugo koliko ja znam to bas i nije tako lako, nisam cak ni siguran da to moze da se uradi.
Znas i sam kakva je tamo sistem, ne verujem da ista moze da se ima u privatnom vlasnistvu a i ako moze onda ne verujem da je bas tako jeftino jer znas i sam da na Kubi postoje posebne cene za strance, tj. ti cvrstu valutu menjs za tzv. konvertibilni pesos u odnosu 1 pesos=1 US $ , a po tom kursu je sve strasno skupo.

Trebalo bi za nedelju dana da idem na Kubu pa ako nesto saznam iz prve ruke javicu ti, mada nije 100% sigurno da cu ici ali sanse postoje.
 

Back
Top