Help!

zaba.zaba

Zainteresovan član
Poruka
366
Upravo me zovu da kumujem na krštenju devojci sa kojom nisam ni na cao:eek:!

Radi se o devojci malo zaostaloj u razvoju ali savršeno bezobraznoj! I lepo ne znam šta da radim, glupo mi je da odbijem isto tako i da pristanem!

Kako da joj budem kuma :sad2: kad ja sa njom ne mogu ni da komuniciram! Sa njom nemam ama baš nikakve veze niti želim da imam!!!

Ne znam kako da je odbijem???
 
Upravo me zovu da kumujem na krštenju devojci sa kojom nisam ni na cao:eek:!

Radi se o devojci malo zaostaloj u razvoju ali savršeno bezobraznoj! I lepo ne znam šta da radim, glupo mi je da odbijem isto tako i da pristanem!

Kako da joj budem kuma :sad2: kad ja sa njom ne mogu ni da komuniciram! Sa njom nemam ama baš nikakve veze niti želim da imam!!!

Ne znam kako da je odbijem???

kazu da kumstvo ne valja odbijati..
vise su mi bezobrazni ti koji su ti predlozili da kumujes nekome koga ni ne poznajes.
ja bih im lijepo objasnila da to nije bas najsjajnija ideja, da vide ima li iko drugi ko je kao bolji, blizi s njom, ipak je kumstvo u pitanju...blabla
odigraj i ti malo, da ne ispadene klasicno odbijanje.

moj dragi je imao ruzni iskustv stim kumovanjem. jedan od boljih drugova ga pitao, on naravno pristane.. posto je kumica vjestica- niti se vise druze niti bilo sta drugo. samo odu na slave jedni kod drugih cisto reda radi i zbog roditelja.. jadno.
ne treba svakome ni kumovati!
jednom, max dva covjeka.
bezveze mi je kad se svakome kumuje( jedan te vjenca, drugi krsti djecu, trecem ti kumujes, cetvrtom kstis jedno dijete, petom drugo..), na kraju ne znas kad zovnes ljude na slavu, ko je kome kum
 
Poslednja izmena:
kazu da kumstvo ne valja odbijati..
vise su mi bezobrazni ti koji su ti predlozili da kumujes nekome koga ni ne poznajes.
ja bih im lijepo objasnila da to nije bas najsjajnija ideja, da vide ima li iko drugi ko je kao bolji, blizi s njom, ipak je kumstvo u pitanju...blabla
odigraj i ti malo, da ne ispedene klasicno odbijanje.

Bas tako... Ili izmisli neku obavezu, ako vec zaista ne zelis da joj budes kuma...
Predlozi nekog drugog, reci da je ti ne poznajes dovoljno, da putujes u Afriku...:whistling:
Ma, budi kreativna:mrgreen:
Pusti masti na volju...;)
 
sigurno si nekako uvijala u odgovoru. reci im jasno i glasno ono sto mislis pa ce shvatiti. ako su normalni ljudi onda ce razumeti i nece biti uvredjeni, a ako se uvrede... :manikir:
 
kazu da kumstvo ne valja odbijati..
vise su mi bezobrazni ti koji su ti predlozili da kumujes nekome koga ni ne poznajes.
ja bih im lijepo objasnila da to nije bas najsjajnija ideja, da vide ima li iko drugi ko je kao bolji, blizi s njom, ipak je kumstvo u pitanju...blabla
odigraj i ti malo, da ne ispadene klasicno odbijanje.

moj dragi je imao ruzni iskustv stim kumovanjem. jedan od boljih drugova ga pitao, on naravno pristane.. posto je kumica vjestica- niti se vise druze niti bilo sta drugo. samo odu na slave jedni kod drugih cisto reda radi i zbog roditelja.. jadno.
ne treba svakome ni kumovati!
jednom, max dva covjeka.
bezveze mi je kad se svakome kumuje( jedan te vjenca, drugi krsti djecu, trecem ti kumujes, cetvrtom kstis jedno dijete, petom drugo..), na kraju ne znas kad zovnes ljude na slavu, ko je kome kum

Svi su je odbili pa nasli mene!!!:eek: Kako samo su se mene setili?!
Veceras cu da im javim i lepo da objasnim zasto i kako!
 
o, pa sto onda da ti bude neprijatno! :)
za kumstvo je valjda potreban odredjen odnos izmedju osoba, ono poverenje, bliskost, razumevanje, drugarstvo i sl. - sto naravno podrazumeva da se druze, a vas dve se cak ni ne pozdravite! dakle, nista lakse nego odbiti takvu molbu bez grize savesti i neckanja.
 
Reci da si skoro bila kuma drugarici i potrošila sve pare, pa ne bi da se brukaš :whistling:

Situacija je stvarno neprijatna. Moraš otovreno da se suprotstaviš.
 
Relacija je sledeca sretnemo se i ne kazemo ni cao-cao. Zivimo u istoj ulici, moja majka i njena popricaju nekad, dobra je zena (ocigledno bez mozga) pa mi je jako nezgodno!

sta iams ramisljati onda.
em sto ih ne znas em sto si im ti "zadnja" opcija.
ako ti je stvarno neugodno odbiti slazi da za mj dana kumujes drugarici pa stvarno nisi ni vremenski ni finansijski u mogucnosti.
tacno svasta ljudi sebi dopustaju! :confused:
 
Tebi je i lokacija :ni na nebu ni na zemlji...pa tako i tvoj stav i odluka oko kumstva..ako ti ne odgovara trebala si odmah cim su ti predlozili da se zahvalis i da kazes..zao mi je ali ne mogu da krstim vasu cerku..iz svojih privatnih razlog..i to je sve..uostalom tako je za sve u zivotu..ako ti nesto ne odgovara tu nema premisljanja..iz samilosti ili ocajanja nista se ne radi..Ja bih ladno odbila ako sebe ne bih videla i pronasla u svemu tome..
 
ajde...
a što je tako loše što je stala i porazmislila, uzela tuđa osećanja u obzir i pitala neutralne posmatrače za savet?
mislim, uvek se ima vremena za pravu odluku... kako ide ona izreka? nešto kao odluči brzo, kaj se natenane
 
Tebi je i lokacija :ni na nebu ni na zemlji...pa tako i tvoj stav i odluka oko kumstva..ako ti ne odgovara trebala si odmah cim su ti predlozili da se zahvalis i da kazes..zao mi je ali ne mogu da krstim vasu cerku..iz svojih privatnih razlog..i to je sve..uostalom tako je za sve u zivotu..ako ti nesto ne odgovara tu nema premisljanja..iz samilosti ili ocajanja nista se ne radi..Ja bih ladno odbila ako sebe ne bih videla i pronasla u svemu tome..

E vidis nisam mogla da kazem tako hladno "hvala, necu", da je neka druga stvar u pitanju rekla bih odmah tako!
Ovo jedino mogu da uradim iz sazaljenja ali necu prvo da nikog sazaljevam (za mene ne postoji gora emocija) a drugo bilo sta da radim vodjena istom! Ovo im naravno necu reci :mrgreen:
 
Upravo me zovu da kumujem na krštenju devojci sa kojom nisam ni na cao:eek:!

Radi se o devojci malo zaostaloj u razvoju ali savršeno bezobraznoj! I lepo ne znam šta da radim, glupo mi je da odbijem isto tako i da pristanem!

Kako da joj budem kuma :sad2: kad ja sa njom ne mogu ni da komuniciram! Sa njom nemam ama baš nikakve veze niti želim da imam!!!

Ne znam kako da je odbijem???



imam utisak da nisu našli nikog drugog? jel sam u pravu
 
...kumstvo je nešto što se "prenosi" iz generacije u generaciju (pa kažemo "staro kumstvo") ili te neko od drugova i prijatelja jako uvažava, ceni, smatra te dobrom osobom...blablabla...pa onda želi da ga ti krstiš, ne bi li se delić te pozitivne energije i dobrote koju nosiš u sebi, preneo na njega i njegovu decu.Ja to tako doživljavam.
Imamo 7(slovima: sedam) kumstava- jedno ono staro(baba moga muža venčavala i kršatavala, pa onda svekar sledeću generaciju, pa došao red i na moga muža). Sva ostala su: drugarstva (moja, muževljeva, zajednička), pa deca koju nisu krstili "venčani" kumovi no roditelji 'teli mene ili muža ...

Tvoju dilemu ne razumem- ili hoćeš (zato što to želiš) ili nećeš(zato što to ne želiš)...Sedneš sama sa sobom, pogledaš se u ogledalo i daš sebi odgovor.Nikakav Forum ti po ovom pitanju ne može reći šta da radiš...

P.S. Da se kumstvo ne odbija, što rekao narod- i o tome bih porazmislila...Al' Ja sam (po)malo sujeverna.Ti verovatno nisi.
Pozdrav
 
Kakvo sujeverje..o cemu vi to danas u 21.veku..po toj logici svako ko me pita za kumsto ja treba da prihvtim..Zna se ko kome kumuje i zasto ..
 
E vidis nisam mogla da kazem tako hladno "hvala, necu", da je neka druga stvar u pitanju rekla bih odmah tako!
Ovo jedino mogu da uradim iz sazaljenja ali necu prvo da nikog sazaljevam (za mene ne postoji gora emocija) a drugo bilo sta da radim vodjena istom! Ovo im naravno necu reci :mrgreen:

Pa dobro..ne donosimo svi odluke u momentu..a iz sazaljenja vec rekoh..nista se u zivotu ne radi iz sazaljenja...
 

Back
Top