Problem sa racunarom...

V for Vendetta

Zainteresovan član
Poruka
301
E pa ovako.....Desava mi se u poslenje vreme da kada krenem da upalim komp kuciste pocinje da radi ali na monitoru nema slike.pise no singlal i ugasi se. Nosim ga kod majstora vec 3 put i naplati mi 500 dinara a kontam da je neka sitnica cim toliko traje a delove ne menja. graficku sam nosio kod drugara (za vreme tog kvara) i radila je znaci nije do nje,ni kablovi nisu u pitanju....Ako neko zna do cega moze biti bio bih mu zahvalan i ustedeo bi mi dosta para :D
 
Idemo redom :)

Svaki deo (sem maticne) sam nosio kod drugara i probao na njegov komp i sve je radilo (ukjljucujuci i kablove) cak i monitor..

Majstor napravi i onda mi radi nekih 20 dana i opet isto...NIsta ne radim posle da bi bilo zbog toga,vec kada upalim komp monitor nista...
 
па незнам,али ако избаци поруку но сигнал значи да монитор није у вези са графиком.....
могућ је неки хладан лем на ВГА контактима.....прегледај у монитору,графици,пин конектору.....
пробај и слот од графичке.....да није прљав неки контакт....могуће да је и напајање(квар или лош контакт)...
 
Da nije kojim slučajem out off range???
Probaj da uđeš u save modu da vidiš dali će raditi monitor.
To te zeza ili neka igrica koja ti pomeri rezoluciju u grafičkoj karti.
Ja mislim da je rešenje tvog problema f5.
 
Da opet probudim ovu temu,posto mi se glupavi prblem opet javlja. Samo sto ovaj put,imam nekakvo resenje,koje mora da se zameni trajnim resenjem. Sada kada mi se to desi,ja samo izvadim bateriju iz maticne i onda proradi,kada se opet do dogodi,onda vratim bateriju i onda opet radi. E sada zadnji put (do juce) nije htelo ni tako,pa sam kupio novu bateriju i opet nije htelo. Posle sam kao nesto cistuio prasinu i izvadio bateriju i proradilo. Jel sada ima neko resenje?

Izvinite ako ne razumete sta sam napisao,posto nije ne razumem :)
 
Majstor napravi i onda mi radi nekih 20 dana i opet isto...NIsta ne radim posle da bi bilo zbog toga,vec kada upalim komp monitor nista...

onda bi to bilo nešto softveski :think:

Da opet probudim ovu temu,posto mi se glupavi prblem opet javlja. Samo sto ovaj put,imam nekakvo resenje,koje mora da se zameni trajnim resenjem. Sada kada mi se to desi,ja samo izvadim bateriju iz maticne i onda proradi,kada se opet do dogodi,onda vratim bateriju i onda opet radi. E sada zadnji put (do juce) nije htelo ni tako,pa sam kupio novu bateriju i opet nije htelo. Posle sam kao nesto cistuio prasinu i izvadio bateriju i proradilo. Jel sada ima neko resenje?

ovo ukazuje da se posle nekog vremena izgleda bios zabuni oko nečega
to se i dešava na novim biosima :udriglavu: ne mora sigurno to da bude ali tako liči...

Da li gasiš komp na prekidač iz struje , na produžnom kablu ?

da te pitam nešto drugo , koju ploču tačno imaš ?
 
Da opet probudim ovu temu,posto mi se glupavi prblem opet javlja. Samo sto ovaj put,imam nekakvo resenje,koje mora da se zameni trajnim resenjem. Sada kada mi se to desi,ja samo izvadim bateriju iz maticne i onda proradi,kada se opet do dogodi,onda vratim bateriju i onda opet radi. E sada zadnji put (do juce) nije htelo ni tako,pa sam kupio novu bateriju i opet nije htelo. Posle sam kao nesto cistuio prasinu i izvadio bateriju i proradilo. Jel sada ima neko resenje?

Izvinite ako ne razumete sta sam napisao,posto nije ne razumem :)

S obzirom da si utvrdio da nije do samog monitora, kablova i graficke, a posto se nesto desava kad vadis bateriju, trebalo bi da je problem sa biosom. Trebao bi da probas da resetujes bios CMOS jumperima na ploci, imas sigurno u uputstvu od maticne kako to da uradis, obicno se nalaze u blizini baterije. Treba jedno 5 sek da ih drzis, na drugim pinovima, a bateriju da izvadis trebao bi da je drzis 30 min i tek onda da je vratis. Moze jos da bude i do RAM memorije, mozda neki modul malo iskace iz lezista, a moze i da bude da je termalna pasta ostarila, ili je tanko nanesena, pa uzrokuje da kada se i malo pomeri cooler od procesora gubitak optimalnog hladjenja pri cemu se procesor automatski gasi jos na samom podizanju sistema. Idi ovim redom, pa se nadam da ces resiti svoj problem.
Sa srecom.
 

Back
Top