Paranoja

borisbg

Ističe se
Poruka
2.058
Reče mi komšija Žika, da će od nove godine za prekoračenje brzine streljati na licu mesta, a za lakše prekršaje seći ruke.

Žika je inače expert za te stvari jer je njegov venčani kum bivši policajac.



Šalu na stranu, primetio sam da je u narodu zavladala neviđena paranoja oko novog zakona, koji inače ne donosi ništa posebno novo.
 
Slazem se, jedino ajde, sto su povecali kazne, ali inace nisam krsio propise nikad tako da i nemam razloga za brigu. Dozvolu imam od 2006 i do danas me je milicija zaustavila samo 3 puta, ali lepo ja sa njima, lepo i oni samnom, alkohol ne pijem, imam svu opreemu, auto je ispravan iako ima 17 godina, tako da nemam ceg da se bojim....

To se bre plase samo ovi koji non stop prave prekrsaje i moljakaju pajkane da im ne pisu, sad su i novi radari, tako da kad jednom uslika nema ponistavanja, uz izmerenu brzinu ide i slika, pa mogu da vide i da li si torokao telefonom.
 
Poslednja izmena:
Bas komentarisem sinoc o tome. I treba. Za pojas je 5 000dinara. I treba da bude toliko. Izmedju ostalog, treba kaznjavati i za bacanje smeca po ulici. Dok stoku ne kaznis 10k dinara, nece se smiriti. Evo, juce iz mog cveca vadio neke kese, kojekakve gluposti, kese od slatkisa, sladoleda. Kasnije, posle nekoliko sati opet vidim neke paklice cigareta, kese...o Boze, vece stoke od nas nema. Odo sad opet da cistim. Ispred stana mi je, inace ne bih se cimao previse jer mnogo ima smeca na ulicama
 
Bas komentarisem sinoc o tome. I treba. Za pojas je 5 000dinara. I treba da bude toliko. Izmedju ostalog, treba kaznjavati i za bacanje smeca po ulici. Dok stoku ne kaznis 10k dinara, nece se smiriti. Evo, juce iz mog cveca vadio neke kese, kojekakve gluposti, kese od slatkisa, sladoleda. Kasnije, posle nekoliko sati opet vidim neke paklice cigareta, kese...o Boze, vece stoke od nas nema. Odo sad opet da cistim. Ispred stana mi je, inace ne bih se cimao previse jer mnogo ima smeca na ulicama

Imas pravo, za smece iz auta bi stavio minimalnu kaznu kao i pojas, 5000 pa kad jednom ili dva puta plate.....
 

Back
Top