prvi put prelepo ali svrbi

Ne bih da te plasim, ali bolje bi bilo da ipak provjeris o cemu se radi, jer bi to mogao da bude i znak da imas trihomonas vaginalis, koji se inace nalazi u petoj grupi bijelog pranja (ebi ga muskarci, vi preskocite citanje prethodne recenice)...
On je kod nas u 50-70% uzrocnik bijelog pranja... E sad, spominjem ga jer se prenosi prvenstveno polnim odnosom, a moze se naci i kod muskaraca, ali kod njih nema znakova njegovog prisustva... Sto ce reci, mogu ga prenositi, s jedne zene na drugu, a da pojma nemaju da ga imaju...
Inkubaciono vrijeme je kratko, traje samo 5-7 dana... Kod zene pocinje sa jakim svrabom na polnom organu, te se pojavljuje iscjedak koji zaudara... Ponekad je spoljni dio genitalija otecen, vagina je crvena i otekla, posuta sitnim krvarenjima...
 
Gazdarica:
Ne bih da te plasim, ali bolje bi bilo da ipak provjeris o cemu se radi, jer bi to mogao da bude i znak da imas trihomonas vaginalis, koji se inace nalazi u petoj grupi bijelog pranja (ebi ga muskarci, vi preskocite citanje prethodne recenice)...
On je kod nas u 50-70% uzrocnik bijelog pranja... E sad, spominjem ga jer se prenosi prvenstveno polnim odnosom, a moze se naci i kod muskaraca, ali kod njih nema znakova njegovog prisustva... Sto ce reci, mogu ga prenositi, s jedne zene na drugu, a da pojma nemaju da ga imaju...
Inkubaciono vrijeme je kratko, traje samo 5-7 dana... Kod zene pocinje sa jakim svrabom na polnom organu, te se pojavljuje iscjedak koji zaudara... Ponekad je spoljni dio genitalija otecen, vagina je crvena i otekla, posuta sitnim krvarenjima...

Moja ovca vrlo često počinje da se vrti u krug, pa sedne na dupe i onako, baš fino, ga po desetak minuta vuče po pesku i prašini. Elem, stoga sam zaključio da je strašno svrbi pica. A jel vidim da se u sve razumeš, a sebe nazivaš gazdaricom, pa reko i ti imaš neko živinče u tor, biće da znaš šta fali mojoj ovci, te ti se stoga obraćam i hitno tražim pomoć.
U nadi da ćeš pomoći mojoj ovci čekam tvoj savet, more bit da i ona jadna ima taj vaginalitis, jel, ili kako ga već zoveš, a da sam je kupo ove godine, jesam, da ne lažem, ne mora da se pere sama pa mi to pranje ne zvuči onako logično.

I da ti kažem, Ič je ne cedim, samo pomuzemo po nekad.


PS: Šifra: Da li ćeš ti da je počešaš, ili...
 
e pa ovako:Decko je koristio kondom <durex>.Nemam nikakav zelenkast ili zuckast sekret.Ponekad belo pranje bez mirisa.Pitala sam drugaricu i njoj se to isto desilo.Jos uvek ne znam sta da radim.Ne svrbi me vise. :roll:
 
Gazdarica:
slatis:
e pa ovako:Decko je koristio kondom <durex>.Nemam nikakav zelenkast ili zuckast sekret.Ponekad belo pranje bez mirisa.Pitala sam drugaricu i njoj se to isto desilo.Jos uvek ne znam sta da radim.Ne svrbi me vise. :roll:
Pa, ako te ne svrbi vise, a nemas ni problema s bijelim pranjem, onda je valjda sve u redu sada... :wink:


E ljudi ni moju ovcu više ništa ne svrbi, odkako koristi komšijin ovan onaj durex reforma ili tako nekako, stvarno je više ništa ne svrbi, a i čista je odkako je oprana.
A ti gazdarice, nadam se da nemaš problema sa tu tvoju stoku, a i ako dobiju picajzle (il nešto gore nedajbože), siguran sam da imaš rešenje, ako ništa drugo, da gi istrebiš, ima lupe kod ovi kinezi..
Puno vi fala, pozdravlje ve Milorad iz donju Češonju ( kod dolnjo brijanje)zp 20666 Gornjo brijanje :P


PS: i mojoj ovčici prvi put bilo pre meseipo dana, vido sam beše vesela dok nepoče taj pusti svrabež..... :lol: :cry:
 
slatis:
Milorade otvori ti lepo novu temu sa tvojim ovcama. :evil:

E da znaš da oću! Ovde bre sinovac možeš mnogo da naučiš, pogotovo kad se pojavi neki gazda, il' još bolje gazdarica, ovako srodne stočarske duše ko ja, pa da se ispričamo do mile volje i naravno izmenjamo iskustva, eto šta bi moja ovca sada bez kurtona, pitam se? A uz to je pica više ne svrbi, divota!

Stvarno ste sjajni!!!

A jel gazdarice, šta imaš od stoke? Voleo bi da znam!
 

Back
Top