Uputi za lekarske preglede

kinky

Zainteresovan član
Poruka
427
Imam problem koji bi bio nepotreban da se radi o normalnoj drzavi i koji me muci svake godine u isto vreme.Radi se o mom petogodisnjem sinu koji je imao operaciju srca kao beba, i koja nije ni malo bila rutinska tj. radilo se o vrlo komplikovanoj srcanoj mani- transpozicija velikih krvnih sudova.Operaciju su uradili u Tirsovoj i sada imamo tamo svog doktora tj.kardiologa dr. Djukica na cijem zalaganju smo neizmerno zahvalni.Problem je taj sto jednom godisnje idemo na kontrolu i posto smo iz unutrasnjosti nasi doktori nam ne daju uput jer zaboga " imamo i mi svoje kardiologe".Svaka cast svakome , ali kad je bilo stanje mog deteta problematicno odmah su ga poslali za Beograd, a sad nam ne daju da se lecimo kod svog lekara i pametuju mi svake godine.Imamo kontrolu za mesec dana i ja prosto neznam da li ce mi ove godine uopste dati uput, jer je prosle godine doktor rekao posle duze rasprave, "sledece godine nema nista od uputa".I sta raditi u ovakvoj situaciji i od koga traziti savet, pomoc ili sta god?
 
Imam problem koji bi bio nepotreban da se radi o normalnoj drzavi i koji me muci svake godine u isto vreme.Radi se o mom petogodisnjem sinu koji je imao operaciju srca kao beba, i koja nije ni malo bila rutinska tj. radilo se o vrlo komplikovanoj srcanoj mani- transpozicija velikih krvnih sudova.Operaciju su uradili u Tirsovoj i sada imamo tamo svog doktora tj.kardiologa dr. Djukica na cijem zalaganju smo neizmerno zahvalni.Problem je taj sto jednom godisnje idemo na kontrolu i posto smo iz unutrasnjosti nasi doktori nam ne daju uput jer zaboga " imamo i mi svoje kardiologe".Svaka cast svakome , ali kad je bilo stanje mog deteta problematicno odmah su ga poslali za Beograd, a sad nam ne daju da se lecimo kod svog lekara i pametuju mi svake godine.Imamo kontrolu za mesec dana i ja prosto neznam da li ce mi ove godine uopste dati uput, jer je prosle godine doktor rekao posle duze rasprave, "sledece godine nema nista od uputa".I sta raditi u ovakvoj situaciji i od koga traziti savet, pomoc ili sta god?



Ako se radi o rutinskoj kontroli, koju Vaš dom zdravlja ili Zdravstveni Centar može da pruži bolesnik se ne šalje na područje druge filijale ili na sledeći nivo zdravstvene zaštite.
U svakom slučaju, ako ne iskukate uput i ove godine, možete sami platiti pregled.
PS. To što je Vaš sin imao tešku operaciju ne znači da je sada loše..:)
 
E pa to..moja majka je tako nasla neku navodno bolju koja joj bez problema napise recepte i ne pravi pitanje..nema tu nikakve zloupotrebe samo se vidi da zena svoje pacijente ne shikanira..zasto nekima predstavlja problem dati obican uput nije mi jasno..verujem da ima hipohondara koji se zale za sve i svasta ali opet ovakvo ucenjivanje nije humano..uzmite vi lepo karton i dovidjenja pomenutom uz 'lepe' preporuke po okolini;)
 
Znam ja vrlo dobro da mi nemamo pravo da idemo u drugom gradu na kontrolu, ali prvo kako smo mogli pet godina da idemo, a onda kad odredjeni doktor nije lepo raspolozen ne mozemo, i sta se desava sa odabirom lekara, zasto nas bezveze cimaju a kad su ovako ozbiljne stvari u pitanju prave se ludi?Moj sin je hvala Bogu super, i bas je na danasnji dan operisan pre pet godina.A jos da dodam, da ja imam ogromno poverenje u naseg doktora u Tirsovoj, i prosle godine se covek cudio kad sam mu rekla da smo jedva dobili uput.
 

Back
Top