Jos jedna SRAMOTA!

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...0c41d51888739a793&dan=15&mesec=08&godina=2009

Svaka cast krstarici i ljudima koji su izbacili ovu vest! Vi ste danas bas retki...

Uz napomenu da je spaseno tacno 512 saveznickih pilota. I nisu samo amerikanci *vecina ih je* ali bilo je tu i Britanaca, Francuza, Rusa i drugih.
Ova operacija je tek 2002 prestala da bude americka drzavna tajna.
Retko ko je znao do tada. Za vise informacija imate knigu, 500 zaboravljenih. od Georgi Friman-a. Pa koga interesuje:)

Danas ko je gledao vesti, mogao je da vidi koliko su mediji optereceni sa cetnicima i posle 65 god. I dalje sire laz. Na RTS1, kojem "placamo" se kaze da su ih spasili ali ne i ko ih je spasio. Takodje, rekli su da je cifra preko 600 pilota.
Pa nisu mozda obavesteni... Zbog cega se krije cak i posle 65 god???

Moje misljenje:
Kako kraljevska vojska, sa Genjeralom Drazom Mijhajlovicem na celu da spase preko petsto saveznika a saradjivali su sa okupatorom. To je ono sto decu komunista i dalje opterecuje. 60 godina ste ziveli u zabludi i sada im je to visa matematika!!! I dalje prosipate kumunisticku propagandu!! SRAMOTA.
Otkud to da su kraljevski oficiri bili u nemackim konc logorima?
Jos jednom ni jedna televizija nije spomenula Cicu Drazu... Jos jedna VELIKA SRAMOTA!

Jedino mogu da vam kazem, necete jos dugo jer ste u manjini i izumerete! A TV Pretplatu za RTS im ne treba placati dokle god nebudu rekli istinu! Niste objektivni...
Ljut sam na sve vas tamo i na sve one koji i dalje pokusavaju da sakriju istinu!:gace:

I onda kada su mu saveznici okrenuli ledja, on je i dalje gledao u njih i nikada ih nije izdao! Sve ono sto su govorili za njega, govorili su za sve srbe devedesetih i to samo zbog prezivelih komunista...
 
stvarno neverovatno da tek 2002-ge biva skinut veo tajne sa te operacije ,koja je spasila toliki broj pilota...ali samo ameri znaju zasto...verovatno da ne bi u ocima americke nacije srbi dobili veliki plus za zasluge... a, kako su srbi jos losi momci ...te zasluge ce jos sacekati neko vreme. ti piloti...ko njih pita to su vec starci u skoro 90im god. neki su pomrli, a od njih niko nije uticajan da bi ista o tome progovorio..toliko o amerima i znanoj im politici.
 
Evo nesto za one koji nisu znali..U partizanskim filmovima Bata Zivotinja ali ko je zaista bio Valter i kako je serija ''Otpisani'' zasnovana na falsifikovanju istorijskih događaja:

Valter je potpukovnik Žarko Todorović, komandant četnickih ilegalaca u Beogradu. Akcija njegovog hapšenja, marta 1943, jeste najveća akcija koju je Gestapo uopšte izveo na Balkanu. Ipak, Valter im neposredno potom beži, u Zagreb, gde su ga odveli i pokušali da iznude priznanje o tamošnjim saradnicima. Ponovo su ga uhapsili septembra i odveli u Mauthauzen. Preživeo je najteži tretman, pa su ga, iz strahopoštovanja, postavili na najlakše mesto u logoru - da bude baštovan. Posle rata je bio pukovnik francuske armije. Preminuo je u Parizu posle 2000. godine.

Po hapšenju pravog Valtera, Gestapo je među četničke ilegalce u Beogradu ubacio lažnog Valtera. Tako je Draža, sa svojim oficirima, utrošio silnu energiju da raskrinka lažnog Valtera. Radilo se, naime, pod šiframa i u najvećoj tajnosti, a gestapovci su bili veoma opasni pošto su mnogi govorili srpski bez stranog akcenta (folksdojceri).

Za sve ovo što sam rekao postoje dokumenta, koja sam naveo u knjizi. Komunistickog Valtera, međutim, Nemci i ne pominju. Znam da je komunista Vladimir Peric imao šifru Valter, jer sam procitao njegovu biografiju. On je poginuo 6. aprila 1945. u Sarajevu, od jedne zalutale minobacačke granate. Tako su komunisti svom Valteru pripisali akcije Dražinog Valtera...

Što se "Otpisanih" tiče, dovoljno je reći da do dolaska Crvene armije u Beogradu nije ubijen ni jedan Nemac. Četničkih ilegalaca bilo je daleko više nego komunistickih. Draži nije padalo ni na kraj pameti da njegovi ilegalci u Beogradu ubijaju Nemce, zbog odmazdi 100 za jednog. Oni su imali druge zadatke, koje su sa uspehom obavljali: nabavka novca, sanitetskog i štamparskog materijala (jer je četnički pokret izdavao oko 130 listova, među kojima i jedan dnevni), a naročito obaveštajna služba.

Jedna epizoda "Otpisanih" je napravljena doslovce na osnovu dokumenata Gestapoa o četničkim ilegalcima u Beogradu. To je ono kada goniometar otkriva radio stanicu. Komunisti u Beogradu nisu imali ni jednu radio stanicu, a četnici su imali tri-četiri, koje su se šifrovano, tajno, javljale Dražinoj Vrhovnoj komandi.

Miloslav Samardžić, ''Svedok''
 
Вас двојица треба да исправите грешку у тексту и да напишете реч Срби великим словом... на којој год страни били! :roll:
Хајде, чекам! :think:
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...0c41d51888739a793&dan=15&mesec=08&godina=2009

Svaka cast krstarici i ljudima koji su izbacili ovu vest! Vi ste danas bas retki...

Uz napomenu da je spaseno tacno 512 saveznickih pilota. I nisu samo amerikanci *vecina ih je* ali bilo je tu i Britanaca, Francuza, Rusa i drugih.
Ova operacija je tek 2002 prestala da bude americka drzavna tajna.
Retko ko je znao do tada. Za vise informacija imate knigu, 500 zaboravljenih. od Georgi Friman-a. Pa koga interesuje:)

Danas ko je gledao vesti, mogao je da vidi koliko su mediji optereceni sa cetnicima i posle 65 god. I dalje sire laz. Na RTS1, kojem "placamo" se kaze da su ih spasili ali ne i ko ih je spasio. Takodje, rekli su da je cifra preko 600 pilota.
Pa nisu mozda obavesteni... Zbog cega se krije cak i posle 65 god???

Moje misljenje:
Kako kraljevska vojska, sa Genjeralom Drazom Mijhajlovicem na celu da spase preko petsto saveznika a saradjivali su sa okupatorom. To je ono sto decu komunista i dalje opterecuje. 60 godina ste ziveli u zabludi i sada im je to visa matematika!!! I dalje prosipate kumunisticku propagandu!! SRAMOTA.
Otkud to da su kraljevski oficiri bili u nemackim konc logorima?
Jos jednom ni jedna televizija nije spomenula Cicu Drazu... Jos jedna VELIKA SRAMOTA!

Jedino mogu da vam kazem, necete jos dugo jer ste u manjini i izumerete! A TV Pretplatu za RTS im ne treba placati dokle god nebudu rekli istinu! Niste objektivni...
Ljut sam na sve vas tamo i na sve one koji i dalje pokusavaju da sakriju istinu!:gace:

I onda kada su mu saveznici okrenuli ledja, on je i dalje gledao u njih i nikada ih nije izdao! Sve ono sto su govorili za njega, govorili su za sve srbe devedesetih i to samo zbog prezivelih komunista...

Zaista je sramota što i danas , posle toliko godina , istina o herojskoj borbi Čiče i srpskih četnika ne dobija priliku da se vidi u masmedijima.
A RTS vodi ona kosovska ljiga i ********* Tijanić - pa nije ni čudo što dobijamo samo poluinformacije. Komrakov je bio Slobin verni sluga, čiji je sluga Tijanić ?:think:
 
Spasilačka misija uključivala je dejstvo manjih trupa protiv nemačkih snaga, čime je u opasnosti bilo čitavo selo koje je štitilo američko vojno osoblje. Pripadnici Vazduhoplovnih snaga SAD posvedočili su o požrtvovanosti lokalnih srpskih seljana koji su ih hranili i štitili, u nekim slučajevima i do šest meseci. Operacija Haljard smatra se za jednu od najuspešnijih spasilačkih misija izvedenih iza neprijateljskih linija u istoriji ratovanja, navedeno je u saopštenju.


...i tada su zakleli svoje potomke da 1999. god. budu sto precizniji
 
stvarno neverovatno da tek 2002-ge biva skinut veo tajne sa te operacije ,koja je spasila toliki broj pilota...ali samo ameri znaju zasto...verovatno da ne bi u ocima americke nacije srbi dobili veliki plus za zasluge... a, kako su srbi jos losi momci ...te zasluge ce jos sacekati neko vreme. ti piloti...ko njih pita to su vec starci u skoro 90im god. neki su pomrli, a od njih niko nije uticajan da bi ista o tome progovorio..toliko o amerima i znanoj im politici.

Ma nije zbog toga, mnoooooogo su veci razlozi, od razloga kojih navodis.
Cica je u pitanju :))) + odnosi sa tadasnjom SFRJ...Toliko su ga pljuvali posle 43, da ih i dan danas to drzi... A sto bas 2002. ne znam, ali znam da vecina americkih tajni ceka 50-60 god da se otkrije.

Ali oni su mu se izvinuli sa najvecim odlikovanjem... Pitam se kada cemo mu se mi izvinuti...
 
Poslednja izmena:
...i tada su zakleli svoje potomke da 1999. god. budu sto precizniji

To sto nas je Milosevic uveo u rat sa amerikancima, to trebamo i njemu istu toliku zaslugu da prepisemo.
Nego, ovo su neki drugi ameri i neki drugi saveznici i ovde ne pricamo o 1999, vec o Cici. Amerikanci su mu odali veliko priznanje, a mi?

Po meni je Cica Draza najveci Srbin u drugom svetkom ratu. A danas i dalje, pokusavaju da nam zatvore oci.. Sramota sta nam rade!!!
Bez TV pretplate!:rtfm:
 
Poslednja izmena:
aman ljudi.....dosta vise o cetnicima i partizanima !!!!!!
pa zar je bitnije to ko je vise ili manje saradjivao sa okupatorom od cinjenice DA SU I PARTIZANI I CETNICI POBILI DALEKO VISE SRBA OD OKUPATORA....
 
aman ljudi.....dosta vise o cetnicima i partizanima !!!!!!
pa zar je bitnije to ko je vise ili manje saradjivao sa okupatorom od cinjenice DA SU I PARTIZANI I CETNICI POBILI DALEKO VISE SRBA OD OKUPATORA....

Predlazem ti da procitas 500 zaboravljenih... Da znas da je Draza preziveo prvi svetski rat i da je vec video jednu klanicu Srba, ne bio to pisao, jer je i to bio razlog sto je pokusavao da sacuva Srbe u drugom svetskom na sve nacine! Sto od Ustasa, sto od Nacista.

A kada procitas, znaces kako je Draza cuvao Srbe a kako ih Tito ubijao 100 za 1. Videces koliko gresis... Cetnici su bili Srbi.

A ovde je u pitanju istina. 65 god. i dalje nam prosipaju lazi.
 
Poslednja izmena:
Predlazem ti da procitas 500 zaboravljenih... Da znas da je Draza preziveo prvi svetski rat i da je vec video jednu klanicu Srba, ne bio to pisao, jer je pokusavao da sacuva Srbe u drugom svetskom na sve nacine! Sto od Ustasa, sto od Nacista.

A kada procitas, znaces kako je Draza cuvao Srbe a kako ih Tito ubijao 100 za 1. Videces koliko gresis... Cetnici su bili Srbi.

A ovde je u pitanju istina. 65 god. i dalje nam prosipaju lazi.

pusti price.....rodjen sam na puskomet od ravne gore.....kum mi je iz sela BA....znam price iz prve ruke od prezivelih i cetnika i partizana....a i procitao sam toliko toga....i sve je subjektivno obojeno......bilo-ne ponovilo se....
 
Predlazem ti da procitas 500 zaboravljenih... Da znas da je Draza preziveo prvi svetski rat i da je vec video jednu klanicu Srba, ne bio to pisao, jer je i to bio razlog sto je pokusavao da sacuva Srbe u drugom svetskom na sve nacine! Sto od Ustasa, sto od Nacista.

A kada procitas, znaces kako je Draza cuvao Srbe a kako ih Tito ubijao 100 za 1. Videces koliko gresis... Cetnici su bili Srbi.

A ovde je u pitanju istina. 65 god. i dalje nam prosipaju lazi.

a da i nedic je preziveo I sr.isto jedan od najperspektivnijih oficira...nosilac svih odlikovanja...pa je i kosta pecanac junak I sr. ......tako da to i nisu neki argumenti...
 
Zaista je sramota što i danas , posle toliko godina , istina o herojskoj borbi Čiče i srpskih četnika ne dobija priliku da se vidi u masmedijima.
A RTS vodi ona kosovska ljiga i ********* Tijanić - pa nije ni čudo što dobijamo samo poluinformacije. Komrakov je bio Slobin verni sluga, čiji je sluga Tijanić ?:think:

bravo......to je, izgleda vechita programska shema RTSa
 
To sto nas je Milosevic uveo u rat sa amerikancima, to trebamo i njemu istu toliku zaslugu da prepisemo.
Nego, ovo su neki drugi ameri i neki drugi saveznici i ovde ne pricamo o 1999, vec o Cici. Amerikanci su mu odali veliko priznanje, a mi?

Po meni je Cica Draza najveci Srbin u drugom svetkom ratu. A danas i dalje, pokusavaju da nam zatvore oci.. Sramota sta nam rade!!!
Bez TV pretplate!:rtfm:

ко нас је увео у рат са америма?
 
a da i nedic je preziveo I sr.isto jedan od najperspektivnijih oficira...nosilac svih odlikovanja...pa je i kosta pecanac junak I sr. ......tako da to i nisu neki argumenti...

A sto stavljas Cica Drazu i cetnike kojima je komandovao sa nekim Nedicevcima o kojima znamo samo iz kumunistcke istorije? Ja ne znam mnogo o ovim likovima koje ti navodis, ali znam jedno da je Cica bio to sto jeste. Da je spasao saveznicke pilote, voleo ti ili ne. I da je bio na strani saveznika hteli to oni ili ne. Cica je bio glavni za kraljevu vojsku, a ne neki Nedic i neki kosta.

Dobro je da nisi stavio i one fasiste Joticevce:)))) posto su kumunisti i njih zvali cetnicima a nista drugo nisu ni bili nego fasiti...
 
Poslednja izmena:
A sto stavljas Cica Darzau i cetnike kojima je komandovao sa nekim Nedicevcima o kojima znamo samo iz kumunistcke istorije? Ja ne znam mnogo o ovim likovima koje ti navodis, ali znam jedno da je Cica bio to sto jeste. Da je spasao saveznicke pilote, voleo ti ili ne. I da je bio na strani saveznika hteli to oni ili ne. Cica je bio glavni za kraljevu vojsku, a ne neki Nedic i neki kosta.

Dobro je da nisi stavio i one fasiste Joticevce:)))) posto su kumunisti i njih zvali cetnicima a nista drugo nisu ni bili nego fasiti...
:hahaha:
 
Predlazem ti da procitas 500 zaboravljenih... Da znas da je Draza preziveo prvi svetski rat i da je vec video jednu klanicu Srba, ne bio to pisao, jer je i to bio razlog sto je pokusavao da sacuva Srbe u drugom svetskom na sve nacine! Sto od Ustasa, sto od Nacista.

A kada procitas, znaces kako je Draza cuvao Srbe a kako ih Tito ubijao 100 za 1. Videces koliko gresis... Cetnici su bili Srbi.

A ovde je u pitanju istina. 65 god. i dalje nam prosipaju lazi.
Дража је био везара обична.:lol:
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...0c41d51888739a793&dan=15&mesec=08&godina=2009

Svaka cast krstarici i ljudima koji su izbacili ovu vest! Vi ste danas bas retki...

Uz napomenu da je spaseno tacno 512 saveznickih pilota. I nisu samo amerikanci *vecina ih je* ali bilo je tu i Britanaca, Francuza, Rusa i drugih.
Ova operacija je tek 2002 prestala da bude americka drzavna tajna.
Retko ko je znao do tada. Za vise informacija imate knigu, 500 zaboravljenih. od Georgi Friman-a. Pa koga interesuje:)

Danas ko je gledao vesti, mogao je da vidi koliko su mediji optereceni sa cetnicima i posle 65 god. I dalje sire laz. Na RTS1, kojem "placamo" se kaze da su ih spasili ali ne i ko ih je spasio. Takodje, rekli su da je cifra preko 600 pilota.
Pa nisu mozda obavesteni... Zbog cega se krije cak i posle 65 god???

Moje misljenje:
Kako kraljevska vojska, sa Genjeralom Drazom Mijhajlovicem na celu da spase preko petsto saveznika a saradjivali su sa okupatorom. To je ono sto decu komunista i dalje opterecuje. 60 godina ste ziveli u zabludi i sada im je to visa matematika!!! I dalje prosipate kumunisticku propagandu!! SRAMOTA.
Otkud to da su kraljevski oficiri bili u nemackim konc logorima?
Jos jednom ni jedna televizija nije spomenula Cicu Drazu... Jos jedna VELIKA SRAMOTA!

Jedino mogu da vam kazem, necete jos dugo jer ste u manjini i izumerete! A TV Pretplatu za RTS im ne treba placati dokle god nebudu rekli istinu! Niste objektivni...
Ljut sam na sve vas tamo i na sve one koji i dalje pokusavaju da sakriju istinu!:gace:

I onda kada su mu saveznici okrenuli ledja, on je i dalje gledao u njih i nikada ih nije izdao! Sve ono sto su govorili za njega, govorili su za sve srbe devedesetih i to samo zbog prezivelih komunista...
Само ГЛУП човек и тотална политичка и војна везара може да следује оне који су га издали!:rtfm:
 
И није тачно да се борио против окупатора?..Ко те то слагао?...Мада, борио се првих 6 месеци (:lol:) а онда је у октобру 1941. (види састанак у селу Дивци) МОЛИО Немце да постане њихов савезник!...А да би се, са друге стране, додворио Енглезима и да би их уверио како он "није са фашистима" користио се лукавом и подмуклом тактиком: пуцао је на своју браћу (недићевце и љотићевце) а ови први (тј. Недићева Влада) му је слала сву могућу помоћ да преживи у шуми (храну, лекове, одећу, чак и оружје) а да не помињем што су се под Недићевим именом масовно ЛЕГАЛИЗОВАЛИ (добијали документа) и онда "јуначки" бежали у шуму и из заседе пуцали на своје добротворе!..СРАМ ИХ БИЛО, гибаничари...:rtfm:
 
A sto stavljas Cica Drazu i cetnike kojima je komandovao sa nekim Nedicevcima o kojima znamo samo iz kumunistcke istorije? Ja ne znam mnogo o ovim likovima koje ti navodis, ali znam jedno da je Cica bio to sto jeste. Da je spasao saveznicke pilote, voleo ti ili ne. I da je bio na strani saveznika hteli to oni ili ne. Cica je bio glavni za kraljevu vojsku, a ne neki Nedic i neki kosta.

Dobro je da nisi stavio i one fasiste Joticevce:)))) posto su kumunisti i njih zvali cetnicima a nista drugo nisu ni bili nego fasiti...

pa dobro....ajd jos jedno 100 godina da raspredamo o rodoljublju cetnika i partizana.....mozda nam to pomogne u sveopstem napredku srbije.....
a to sto ne znas ove pomenute ????? pa sta ocekujes onda od hrvata ????
 
Па по свему изгледа да смо зивели у великој заблуди.Ко че да зна да уствари четници су били ти који су ратовали са Нјемцима.Како ли им успелона ове комунисте да уједине толико народа и победе а ти који су беспоштедно ратовали су злочинци.Ех .....сада и Татари имају своје приче.Једна каже да славна бугарска армија је гонила Нјемце до Суботице.
 
Па по свему изгледа да смо зивели у великој заблуди.Ко че да зна да уствари четници су били ти који су ратовали са Нјемцима.Како ли им успелона ове комунисте да уједине толико народа и победе а ти који су беспоштедно ратовали су злочинци.Ех .....сада и Татари имају своје приче.Једна каже да славна бугарска армија је гонила Нјемце до Суботице.

Pobedila je Crvena Armija, ako cemo pravo. Partizani i ostali Bugari su tu bili sporedni igraci.
 

Back
Top