Dati prezime njenom djetetu?

Pogledaj rezultate ankete: Da li biste priznali tudje dijete kao svoje?

Glasova
28. Ne možete glasati na ovu anketu
  • da

18 64,29%
  • ne

10 35,71%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 91

Tema: Dati prezime njenom djetetu?

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Question Dati prezime njenom djetetu?

Da li biste prihvatili zenu koja iz vanbracne veze ima dijete i priznali ga za svoje?
    Nekima ce ovo pitanje biti cudno, ali ima krajeva gdje muskarci nikako nisu spremni na taj postupak.

Tema je samo za muskarce...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5976

Podrazumevano Re: Dati prezime njenom djetetu?

Nekad mi to zvuci bzvz a sto sam stariji mislim da bih to lakse uradio..mada ipak sebe ne mogu zamisliti pored ili u shemi s pomenutom zenom
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rubi Pogledaj poruku
    Da li biste prihvatili zenu koja iz vanbracne veze ima dijete i priznali ga za svoje?
    Nekima ce ovo pitanje biti cudno, ali ima krajeva gdje muskarci nikako nisu spremni na taj postupak.

Tema je samo za muskarce...
    to djete vec ima prezime..... nema nista da mu se "da", niti ce mu ista faliti

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    to djete vec ima prezime..... nema nista da mu se "da", niti ce mu ista faliti
    Znam , ali otac je otac, cisto da carsija ne ispira usta...

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to je vec pitanje mentaliteta pojedinca... carsijskog
    ili ne

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Sto da ne, ukoliko je to zelja majke deteta, ali neko je vec napisao, on vec ima prezime svog oca....
    Slab je onaj koji je izgubio veru u sebe.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Da sam muško nikada to ne bih uradila. Jedno je oženiti ženu sa detetom i to je sasvim u redu a drugo davati detetu prezime. Čemu to? Zar dete već nema prezime? Izem ti ženu koju je sramota da joj dete nosi njeno prezime pa očekuje da joj ga neko prizna! Jedino mogu da razumem da čovek da prezime ako odluči da se ženi trudnom ženom koja čeka tuđu bebu ali ako je dete već prijavljeno onda tako nešto vidim samo kao iživljavanje i lečenje kompleksa majke koja brine šta će narod reći. I naravno da ja imam vanbračno dete ne bih ni tražila ni dozvolila da ga priznaje neko ko mu nije otac. Dobar odnos može da se ostvari i bez zajedničkog prezimena.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Da sam muško nikada to ne bih uradila. Jedno je oženiti ženu sa detetom i to je sasvim u redu a drugo davati detetu prezime. Čemu to? Zar dete već nema prezime? Izem ti ženu koju je sramota da joj dete nosi njeno prezime pa očekuje da joj ga neko prizna! Jedino mogu da razumem da čovek da prezime ako odluči da se ženi trudnom ženom koja čeka tuđu bebu ali ako je dete već prijavljeno onda tako nešto vidim samo kao iživljavanje i lečenje kompleksa majke koja brine šta će narod reći. I naravno da ja imam vanbračno dete ne bih ni tražila ni dozvolila da ga priznaje neko ko mu nije otac. Dobar odnos može da se ostvari i bez zajedničkog prezimena.
    priznavanje djeteta je ono kada se u knjigu rodjenih upise ko je djetetu otac
    ne cije prezime nosi

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio sead_man Pogledaj poruku
    Sto da ne, ukoliko je to zelja majke deteta, ali neko je vec napisao, on vec ima prezime svog oca....
    Tema se odnosi na slucaj kad dasa nije htio da prizna, i djetetu ostalo prezime majke...Pa, pitam da li biste mogli da predjete preko toga i vi dijete priznate za svoje...

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    priznavanje djeteta je ono kada se u knjigu rodjenih upise ko je djetetu otac
    ne cije prezime nosi
    Tim gore ... da se neko ko nije otac upiše da jeste jer je majka iskompleksirana što je rodila vanbračno dete i što otac istog to neće da uradi? Meni je to pre svega ponižavajuće za ženu i za njeno dete i ne bi mi palo napamet. Ako možeš da rodiš dete van braka onda je red da to prihvatiš zrelo i odraslo i da se nosiš sa tim. Ako je neka žena tolika malograđanka da se brine šta će joj reći čaršija onda ne treba da se kreše pre braka ili barem treba da se pazi ... ovakva kombinacija je, po mom mišljenju, dno dna ...

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tako nekako...

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da sve zavisi od zelja i od potrebe za takvim cinom.
    Ako je bioloski otac iole ukljucen u zivot deteta onda prezime drugog coveka niti je potrebno niti moralno niti zakonski moguce bez pristanka ocevog.
    Ako je dete napusteno od strane bioloskog oca, a ovog drugog oseca kao svog zasto da ne. Lep i moralan cin.
    Ovo se obicno desava kad je dete vanbracno nepriznato od pravog oca i nosi majcino prezime. Majka stupi u brak sa drugim covekom i svi se u porodici isto prezivaju osim tog deteta. Tad se ljudi uglavnom odlucuju na taj gest, da se dete ne bi osecalo drugacije i izolovano od brace i sestara koji se radjaju u braku njegove majke i poocima.

Ističe se nikoneko (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Al pišete eseje ovuda , ako sam odlučio da živim sa njom i ako dijete ne nosi prezime tog čovjeka naravno .Ne vidim u čemu je tu problem čak znam ljudi koji su tako postupili

Primećen član
    Učlanjen
    17.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kratak odgovor bi bio, da.
    A obrazlozenje...
    Ako sam vec prihvatio tu zenu,majku tog deteta, kao osobu kojom bi hteo da u buduce gradim zajednicki zivot, voleo bih da njeno dete bude nase dete. Naravno uz postovanje pre svega njene licne zelje dali to dete treba da nosi moje prezime. Nikako ne bi sebi dozvolio da ta zena oseca svoje vanbracno dete kao "bagaz" koji je sobom donela, a posebno da se to dete oseca kao stranac u novom domu.

Poznat
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a sta ako ta zena ima 2 vanbracna deteta od dva coveka ?

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio Milanche° Pogledaj poruku
    a sta ako ta zena ima 2 vanbracna deteta od dva coveka ?
    Pa, onda tipu sto ih prizna treba uruciti medalju za ljudskost...

Poznat
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a sta ako se sutra dan rasture

a on priznao tudje dete pa mora da se deli imanje ?

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Tim gore ... da se neko ko nije otac upiše da jeste jer je majka iskompleksirana što je rodila vanbračno dete i što otac istog to neće da uradi? Meni je to pre svega ponižavajuće za ženu i za njeno dete i ne bi mi palo napamet. Ako možeš da rodiš dete van braka onda je red da to prihvatiš zrelo i odraslo i da se nosiš sa tim. Ako je neka žena tolika malograđanka da se brine šta će joj reći čaršija onda ne treba da se kreše pre braka ili barem treba da se pazi ... ovakva kombinacija je, po mom mišljenju, dno dna ...
    A da te pitam jel ti to gatas u pasulj pa tacno znash u kakvoj je situaciji ta zena pa da znash,pa si isprorokovala da ona to radi jer se krese sa svakim? To su tvoje predrasude. postavljeno je pitanje shta se misli ako bi neki muskarac to uradio,odmah neko napise pa shta ce reci svet i odma ma ona to radi da bi stisala glasine kao gluvi telefoni,neko lupi jednu stvar druga osoba to uzme za cinjenicu i okolo idemo. Mozda joj je muz umro,pa se preudala. Mozda je muz stoka i ostavio nju i dete kad je bilo malo i posle 10 godina i dalje niko nishta nije cuo o njemu? Nije otac onaj koji napravi dete vec onaj koji se brine o njemu- znam osobe koji mrze svog oca i ne zele da cuju za njega,i vole ocuha kao da su mu kcerka/sin a i on njih. Da ne pominjem da ima devojaka koje su zlostavljali ocevi,tatica je pijanica, neodgovoran,stoka i mnogo vishe se zblize sa svojim ocuhom. Isto tako ima roditelja koji su zivi i zdravi i daju decu na usvajanje,pa ih drugi preuzimaju i daju im svoje prezime,dete zna za roditelje ali nece da cuje za njih, do oca koji je napustio zenu i dete ali se ponovo ozenio,i drugoj deci je divan tata,a za svoje prvo dete ne zeli da cuje, i dete se onda oseca kao neka prljava greska. Zena se ponovo zaljubi,nadje nekog boljeg, vrednijeg od prethodnog muskarca, uda se za njega i nadje se neko vredniji u detetovom zivotu,neko ko se brine o njemu,ko je voza posle treninga kuci,neko ko je mnogo vishe otac nego shto je prvi ikada bio i moze da bude. Naravno ima takvih koje bi dete da im neko drugi prizna ali u vecem delu slucajeva ne ophode se pema detetu kao da prema stvari koju stavis u korpu i nosis od vrata do vrata.to je vec stvar toga shto te zene,bar ja verujem u nekom delu ne veruju u sebe dovoljno,vec traze ''zastitu od jacheg pola'' , nekog muskarca koji ce paziti na njih...neshto sigurno,..Umesto da shvate da su one ta sigurnost za samu sebe i svoje dete,ima i onih zena koji veruju da dete treba da ima '' i oca i majku'' i iz svog vidjenja da dete samohranog roditelja nece biti bar u potpunosti srecno zele to..Ali staviti tako neki cin u rang milostinje kao shto neki ljudi gledaju mi je...ponizavanje svega toga,kao da gledate to sa visine i zelite da srozate ali na suptilan nacin '' a gle on prihvatio charity case..kao da se govori o nekim gubavim macicima iz sirotista..

A vanbracno dete,opet....mozda ga je volela, mozda nije,ali kad vec odluci da zadrzi necije dete a ne abortira...a hrabrost je to, ne abortirati ako imas vanbracno dete vec zadrzati ga uprkos osudi okoline..Kada bi lakse bilo abortirati, zaboraviti i nastaviti zivot sa svojim muzem tad...To meni govori neshto o karakteru te zene.
    Poslednji put ažurirao/la Raisa : 16.08.2009. u 21:34

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Raisa Pogledaj poruku
    A da te pitam jel ti to gatas u pasulj pa tacno znash u kakvoj je situaciji ta zena pa da znash,pa si isprorokovala da ona to radi jer se krese sa svakim? To su tvoje predrasude. postavljeno je pitanje shta se misli ako bi neki muskarac to uradio,odmah neko napise pa shta ce reci svet i odma ma ona to radi da bi stisala glasine kao gluvi telefoni,neko lupi jednu stvar druga osoba to uzme za cinjenicu i okolo idemo. Mozda joj je muz umro,pa se preudala. Mozda je muz stoka i ostavio nju i dete kad je bilo malo i posle 10 godina i dalje niko nishta nije cuo o njemu? Nije otac onaj koji napravi dete vec onaj koji se brine o njemu- znam osobe koji mrze svog oca i ne zele da cuju za njega,i vole ocuha kao da su mu kcerka/sin a i on njih. Da ne pominjem da ima devojaka koje su zlostavljali ocevi,tatica je pijanica, neodgovoran,stoka i mnogo vishe se zblize sa svojim ocuhom. Isto tako ima roditelja koji su zivi i zdravi i daju decu na usvajanje,pa ih drugi preuzimaju i daju im svoje prezime,dete zna za roditelje ali nece da cuje za njih, do oca koji je napustio zenu i dete ali se ponovo ozenio,i drugoj deci je divan tata,a za svoje prvo dete ne zeli da cuje, i dete se onda oseca kao neka prljava greska. Zena se ponovo zaljubi,nadje nekog boljeg, vrednijeg od prethodnog muskarca, uda se za njega i nadje se neko vredniji u detetovom zivotu,neko ko se brine o njemu,ko je voza posle treninga kuci,neko ko je mnogo vishe otac nego shto je prvi ikada bio i moze da bude. Naravno ima takvih koje bi dete da im neko drugi prizna ali u vecem delu slucajeva ne ophode se pema detetu kao da prema stvari koju stavis u korpu i nosis od vrata do vrata.to je vec stvar toga shto te zene,bar ja verujem u nekom delu ne veruju u sebe dovoljno,vec traze ''zastitu od jacheg pola'' , nekog muskarca koji ce paziti na njih...neshto sigurno,..Umesto da shvate da su one ta sigurnost za samu sebe i svoje dete,ima i onih zena koji veruju da dete treba da ima '' i oca i majku'' i iz svog vidjenja da dete samohranog roditelja nece biti bar u potpunosti srecno zele to..Ali staviti tako neki cin u rang milostinje kao shto neki ljudi gledaju mi je...ponizavanje svega toga,kao da gledate to sa visine i zelite da srozate ali na suptilan nacin '' a gle on prihvatio charity case..'' nrp ti Rubi, '' tom tipu shto ih prizna treba dati orden '' kao da govoris o nekim gubavim macicima iz sirotista..
    Ne pričamo o ženama čiji su muževi umrli niti o ženama koje su muževi napustili. Rubi je lepo rekla da misli na žene čiju decu niko nije priznao. Ne mislim apsolutno ništa loše o samohranim majkama i skidam kapu svakoj ženi koja rodi i odčuva dete bez oca ali mislim da je krajnje glupo da neko ko je imao petlju da sam rodi bebu posle traži da mu ga neko drugi prizna. Jedno je da se žena opet uda, da dete ima očinsku figuru a drugo i sasvim nepotrebno da dete priznaje neko ko mu nije otac. Nemam ništa protiv toga da se to uradi ako muškarac želi ali postavljačica teme je temu koncipirala sa pitanjem da li bi muškarci to uradili da se izbegnu čaršijske priče i na insistiranje majke deteta što je, po mom mišljenju, nepotrebno.

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Ne pričamo o ženama čiji su muževi umrli niti o ženama koje su muževi napustili. Rubi je lepo rekla da misli na žene čiju decu niko nije priznao. Ne mislim apsolutno ništa loše o samohranim majkama i skidam kapu svakoj ženi koja rodi i odčuva dete bez oca ali mislim da je krajnje glupo da neko ko je imao petlju da sam rodi bebu posle traži da mu ga neko drugi prizna. Jedno je da se žena opet uda, da dete ima očinsku figuru a drugo i sasvim nepotrebno da dete priznaje neko ko mu nije otac. Nemam ništa protiv toga da se to uradi ako muškarac želi ali postavljačica teme je temu koncipirala sa pitanjem da li bi muškarci to uradili da se izbegnu čaršijske priče i na insistiranje majke deteta što je, po mom mišljenju, nepotrebno.
    Ovo sam dodala posle. Moja je bila greska sto sam se zanela pa sam previdela pravo pitanje i dala se u sirinu a zaboravila sam poentu,i izvinjavam se zbog toga.

A vanbracno dete,opet....mozda ga je volela, mozda nije,ali kad vec odluci da zadrzi necije dete a ne abortira...a hrabrost je to, ne abortirati ako imas vanbracno dete vec zadrzati ga uprkos osudi okoline..Kada bi lakse bilo abortirati, zaboraviti i nastaviti zivot sa svojim muzem tad...To meni govori neshto o karakteru te zene.

i ovde

to je vec stvar toga shto te zene,bar ja verujem u nekom delu ne veruju u sebe dovoljno,vec traze ''zastitu od jacheg pola'' , nekog muskarca koji ce paziti na njih...neshto sigurno,..Umesto da shvate da su one ta sigurnost za samu sebe i svoje dete,ima i onih zena koji veruju da dete treba da ima '' i oca i majku'' i iz svog vidjenja da dete samohranog roditelja nece biti bar u potpunosti srecno zele to
    Poslednji put ažurirao/la Raisa : 16.08.2009. u 21:48

Poznat
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

lepo je napisano tema je za muskarce
    a vi se tu rakokodacete ajde sad ish

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

moje dete ima moje prezime koje u stvari i nije moje... ne vidim zashto bi joj trebalo neko drugo prezime... i neki dan mi rekla da joj se jako svidja prezime koje nosi... ako mi ikada padne napamet da se opet udam moracu da mislim na to da ga ni tada ne promenimo... jedino ako joj se vishe svidi to neko tamo "moguce"...

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.700
    Reputaciona moć
    15793

Citat Original postavio ranoranilac Pogledaj poruku
    Kratak odgovor bi bio, da.
    A obrazlozenje...
    Ako sam vec prihvatio tu zenu,majku tog deteta, kao osobu kojom bi hteo da u buduce gradim zajednicki zivot, voleo bih da njeno dete bude nase dete. Naravno uz postovanje pre svega njene licne zelje dali to dete treba da nosi moje prezime. Nikako ne bi sebi dozvolio da ta zena oseca svoje vanbracno dete kao "bagaz" koji je sobom donela, a posebno da se to dete oseca kao stranac u novom domu.
    Lepo receno...

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Prezime bi detetu dao, ali imanje nasleđuju samo moja deca (ako mi i tu nije podvalila, jer kad se neko na nešto navadi....)

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1937

Citat Original postavio HELENA33 Pogledaj poruku
    moje dete ima moje prezime koje u stvari i nije moje... ne vidim zashto bi joj trebalo neko drugo prezime... i neki dan mi rekla da joj se jako svidja prezime koje nosi... ako mi ikada padne napamet da se opet udam moracu da mislim na to da ga ni tada ne promenimo... jedino ako joj se vishe svidi to neko tamo "moguce"...
    Kako misliš da detetu promeniš prezime ako joj se ''više svidi to neko tamo''?
    Pa zar ne bi trebalo da otac deteta da saglasnost za promenu prezimena? Verujem da je otac tvoje ćerke živ.
    Možda grešim, možda može i tako kako si ti navela. Sve je moguće sem drvene furune.

Slične teme

1. prevariti zenu sa njenom najboljom prijateljicom
    Autor goransa u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 24.09.2016., 00:45
  2. Napali Vesnu Pešić u njenom stanu
    Autor Vapor Glow u forumu Politika
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 03.03.2007., 09:48
  3. Prezime
    Autor ilona u forumu Žene
    Odgovora: 278
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 04:26
  4. Ima li svetlije figure u njenom životu ...
    Autor Milojko Vasic u forumu Muškarci
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 15.03.2005., 22:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •