Novi zakon u Avganistanu - 'nema seksa - nema vode'

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Nema seksa - nema vode Nedelja, 16. avgust 2009. 12:05



Nekoliko dana pre izbora u Avganistanu je donet zakon koji je na Zapadu prozvan "varvarskim zakonom" protiv prava žena. Njime se drastično smanjuju ženska prava, kao da su zakon pisali talibani, a ne većina koju kontroliše prozapadni predsednik Hamid Karzai.

Zakonom je, između ostalog, predviđeno da ako žena odbije seks s mužem, on može da joj uskrati hranu i vodu.

U vaspitavanju dece može da učestvuje samo otac ili deda, a kazne za silovanje nema ako prestupnik plati novčanu kaznu.

Skandalozni zakon trebalo je da bude usvojen još pre nekoliko meseci, ali je avganistanska vlast odustala od njega zbog intervencije američkog predsednika Baraka Obame.

Sadašne usvajanje zakona doživljava se kao Karzaijev taktički manevar. Borci za ljudska prava optužuju ga da je prodao "ženska prava đavolu" kako bi dobio podršku fundamentalista.

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=144051

Josh par godina i svi cemo uzivati u ovim blagodetima. :D
 
Ako ljudi hoće šerijat, ko ima pravo da ih spreči i da ih naziva varvarima. Pokazuje se kao nepobitna činjenica da Zapad nema efektivne političke i kulturološke mehanizme, vojne i da ne pominjemo, koji bi mogli da izmene drutvo u Avganistanu.
Sa naše tačke gledišta zakon jeste skandalozan, ali ko smo mi da sudimo o zemlji koja je hiljadama kilometara i hiljadama godina drugačijeg razvoja daleko od nas.

Promenio sam naslov jer se u isti koš stavlja jedna čitava religija kojoj nije mesto u istom košu.
 
Ja smatram da je sadašnji naslov teme seksistički i tendenciozan...vraćaj onaj stari:rtfm:
:mrgreen:

Pravilo je da se teme preuzete iz novina nazivaju po člancima. Pošto je naslov teme zaista seksistički ja sam to pojasnio i stavio među navodnike.
Naslov je manje bitan, bitnija je tema. Ako bi se mogli posvetiti istoj, bilo bi divno.
 
06.01.26Hamas.gif
 
Stvarno?
A , interesuje me sta je avganistanska definicija razumnog seksualnog uzitka, onda?
Moraćeš da pitaš Avganistanca. U tome i jeste čitava poenta moje priče. Ne branim nikoga, zaista je katastrofalno što žena tamo ima status kakav je imala u Evropi pre bezmalo hiljadu godina, ali može li se Avganistan, ili bilo ko po tom pitanju, naterati da radi bilo šta?

Мухамеданци, па такав је читав куран...обилује сатанистичким текстовима.. а ви се чудите овим ненормалним законима.

Невероватно...па као да нисте видели мухамеданаца у животу.

Ja sam video i upoznao dosta Muhamedanaca (pod uslovom da je ta imenica sinonim za muslimana) i znam da su mnogi od njih podjednako šokirani ovim novim zakonom kao i mi.
 
Ja sam video i upoznao dosta Muhamedanaca (pod uslovom da je ta imenica sinonim za muslimana) i znam da su mnogi od njih podjednako šokirani ovim novim zakonom kao i mi.

Није синоним него прави назив, мухамеданац=следбеник мухамедов.
Ма да шкоринаи, као до 1992-1995 када су секли Српске главе, силовали Српкиње и убијали све Српско по федерацији, КиМ а и Рашкој ако им дају.
Могу они да просипају шупљу оном ко их није упознао, ја јесам а и причао сам са мухамеданкама које моле Бога да се удају за Србе...па ти види што.
 
Није синоним него прави назив, мухамеданац=следбеник мухамедов.
Ма да шкоринаи, као до 1992-1995 када су секли Српске главе, силовали Српкиње и убијали све Српско по федерацији, КиМ а и Рашкој ако им дају.
Могу они да просипају шупљу оном ко их није упознао, ја јесам а и причао сам са мухамеданкама које моле Бога да се удају за Србе...па ти види што.

Ti si izabrao da to sve generalizuješ, ja nisam. Razlika u koncepciji.
 
Pravilo je da se teme preuzete iz novina nazivaju po člancima. Pošto je naslov teme zaista seksistički ja sam to pojasnio i stavio među navodnike.
Naslov je manje bitan, bitnija je tema. Ako bi se mogli posvetiti istoj, bilo bi divno.

Разумем! Додуше, чему служи онај мистер зелени ако не наглашавању благе ироније у посту али добро, вратимо се теми...
Занимљивије је од самог скандалозног закона, ангажовање Барака Обаме да се исти не усвоји који месец пре......Толико о томе како ће се икада ишта у тој несрећној држави десити искључиво по вољи њених верских, фанатичних или демократских вођа, како год.
Уосталом, не би ме чудило и да се прогура поменути закон, само да се та вукохебина ове планете остави у цивилизацијском мраку још неких хиљаду година.
 

Back
Top