FIT

Prvi album "Uz rijeku" je stvarno dobar album objavljen 1988. godine. Fit je imao tesnu saradnju sa beogradskom muzičkom scenom, posebno sa EKV-om, Van Gogh-om, Oktobrom 1864,.. pa im i zvuk na ovoj ploči vuče na tu stranu. Tu se slučajno kod mene zatekao LP tog albuma, koji pripada jednom mom prijatelju, i evo šta zanimljivo piše na omotu:

Gosti na ploči: Milan Mladenović i Zvonko Đukić - gitare
Producent: Milan Mladenović
Snimatelj: Vladimir Barjaktarević
Zahvaljujemo se: Firčiju, Marini, Milanu, Vladi, Bojanu, Đuletu, Andri, Subi, Oktobru 1864... i svima u Rijeci


LP je objavljen za PGP RTB.

Čudi me da umesto Zvonimir Đukić, piše Zvonko Đukić.
Vlada Barjaktarević je do pre nekoliko godina bio član Riblje Čorbe.

Drugi album, po meni, nije nešto vredan pažnje s obzirom kakav je zvuk i kakve su pesme bile na prvom albumu. Više su otišli u neki pop i skoro da se može reći da nema dodirnih tačaka sa prvim albumom. Jeste da je na toj ploči bio veliki hit "Zaboravit ću sve", ali to više nije bio onaj Fit.
 
Spisak pesama albuma "Uz rijeku":
  • A1 Rijeka
  • A2 Mačka
  • A3 Neke žene
  • A4 Naša noć
  • A5 Uživaj
  • B1 Novi dan
  • B2 Valovi
  • B3 Vrisni
  • B4 Beograd
Naravno, najveći hit je bio "Mačka" :) a ništa nisu zaostajale ni pesme "Rijeka" i "Novi dan".

"Rijeka" studijski...
Inače, na videu je naslovna strana omota albuma "Uz rijeku".

"Rijeka" uživo... noviji snimak iz 2008. godine, posle reaktiviranja...
 
Drugi album, po meni, nije nešto vredan pažnje s obzirom kakav je zvuk i kakve su pesme bile na prvom albumu. Više su otišli u neki pop i skoro da se može reći da nema dodirnih tačaka sa prvim albumom. Jeste da je na toj ploči bio veliki hit "Zaboravit ću sve", ali to više nije bio onaj Fit.

Za ovo se apsolutno slazem.Drugi album je znatno "meksi" i slabiji od prvog,mada ima i tu par dobrih stvarcica npr."Makni kosu sa ociju","Veliki grad","Nemirne godine","U je".Inace,ko nije,neka obavezno poslusa njihov koncertni album "Live uz Rijeku" iz prosle godine.Mnooogooo su dobri :super:
 

Back
Top