Baznija oduzima pasos Bonu Voksu

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Nema sta, ozbiljna drzava :ok:
Nego kako li ce sada Bono nastaviti turneju bez pasosa? :think:


**********
Bono Voks bez bh. pasoša!

Frontmen čuvenog irskog benda U2 Bono Voks ostaće bez pasoša BiH, koji mu je još 1997. godine za zasluge uručio lično Alija Izetbegović, jer je Voks bh. državljanastvo dobio na nezakonit način


Baš ga potreslo... Bono Voks


Pevač i frontmen irskog rok sastava U2 Bono Voks ostaće bez bosanskog pasoša, koji mu je 1997. godine dodelio lično Alija Izetbegović zbog zasluga i lobiranja za „bošnjačku stvar"!

Kako saznaje Press RS u odlično obaveštenim izvorima bliskim Savetu ministara BiH, irski pevač, koji se nedavno pohvalio kako mu bh. pasoš „najvrednija nagrada u životu", moraće da vrati putne isprave jer mu je pasoš BiH dodeljen nezakonito. Problem je što Zakon o bh. državljanstvu uopšte ne poznaje institut počasnog pasoša, na osnovu kojeg je popularni pevač dobio putnu ispravu.

Oduzimanje bh. pasoša ipak neće posebno pogoditi Voksa jer je njegov stari pasoš „s ljiljanima" samo bezvredna hartija, kojoj je još davno istekao rok trajanja, što je priznao i sam Bono tokom nedavnog zagrebačkog koncerta. Irac kaže da se pasošem poslužio svega jednom, i to kad je svojevremeno dolazio na sarajevski filmski festival.

Kreće istraga

Portparol Ministarstva civilnih poslova i komunikacija Zorica Rulj kaže da će slučaj dodele pasoša Bonu Voksu istražiti odsek za reviziju državljanstava, koji će sa radom početi već idućeg meseca. Na tapetu ovog odseka, kaže ona, naći će se svi oni koji su do pasoša ili državljanstva došli na nezakonit način, pa i nosioci počasnih pasoša, koje su vlasti u Sarajevu delile tokom i posle rata.

- Zakon ne poznaje institut počasnog pasoša i jasno je da onda nema ni zakonskog uporišta za njegovo izdavanja. Ovo ministarstvo zbog toga nikada nije ni izdalo takav pasoš, a mi, u ovom trenutku, ne znamo ko je i na osnovu čega irskom pevaču dodelio naše putne isprave - ističe Ruljeva.
 
E..bas mi je drago.. Ne cenim umetnike koji se umesto sopstvenim pozivom,bave politikom i na tome uzimaju poene i grade svoju karijeru..

Pogledajte Balasevica! Jednom je Dejan Cukic lepo rekao za njega da on ne sme da pisne,jer je ceo zivot koketirao sa politikom i od toga gradio svoj imidz. Pocevsi od Racunajte na nas (Titu)..Ne lomite mi bagrenje (o Srbima sa Kosova) pa do ovih otporaskih.. A o vicevima na koncertima gde u BG vredja unutrasnjost Srbije,a u unutrasnjosti Bg..a cim ode u hr..tamo pljuje po Srbima i Srbiji.. FUJ!!! :dash:
 
E..bas mi je drago.. Ne cenim umetnike koji se umesto sopstvenim pozivom,bave politikom i na tome uzimaju poene i grade svoju karijeru..

Pogledajte Balasevica! Jednom je Dejan Cukic lepo rekao za njega da on ne sme da pisne,jer je ceo zivot koketirao sa politikom i od toga gradio svoj imidz. Pocevsi od Racunajte na nas (Titu)..Ne lomite mi bagrenje (o Srbima sa Kosova) pa do ovih otporaskih.. A o vicevima na koncertima gde u BG vredja unutrasnjost Srbije,a u unutrasnjosti Bg..a cim ode u hr..tamo pljuje po Srbima i Srbiji.. FUJ!!! :dash:

To djubre je odlican primer da su Srbi tolerantan narod.
 
E..bas mi je drago.. Ne cenim umetnike koji se umesto sopstvenim pozivom,bave politikom i na tome uzimaju poene i grade svoju karijeru..

Pogledajte Balasevica! Jednom je Dejan Cukic lepo rekao za njega da on ne sme da pisne,jer je ceo zivot koketirao sa politikom i od toga gradio svoj imidz. Pocevsi od Racunajte na nas (Titu)..Ne lomite mi bagrenje (o Srbima sa Kosova) pa do ovih otporaskih.. A o vicevima na koncertima gde u BG vredja unutrasnjost Srbije,a u unutrasnjosti Bg..a cim ode u hr..tamo pljuje po Srbima i Srbiji.. FUJ!!! :dash:

Balasevic jeste ljiga i povladjuje i uvlaci se publici na svako nacin ,al je Cukic tek zalosna pojava ,nikad nije uspeo da napuni vise od sale doma kulture pa je uvek pevao na nekim drzavnim i paradrzavnim priredbama , decijim skupovima , docecima sportista i slicnim manifestacijama gde odziv publike nije zavisio od imena izvodjaca neko od drugih okolnost i
, tako da je on mnogo gora pojava od Baslasevica , koji u tom Beogradu po kom satro pljuje svake godine proda 10 koncerata u roku od dve nedelje,sto Cukic u svom rodjenog gradu ne mnoze da postigne za svih 30 godina ili koliko vec radi
 
Poslednja izmena:
bolelo me uvo i kad su mu dali pasos
i sad jos vise, kad su mu oduzeli.
a da se zalagao za "jadne muslimane" jeste...
smrda bio, smrda ostao.
umesto da se drzi onog u cemu je dobar,
mesa se u politiku o kojoj pojma nema.
zbog njega vise ni ne slusam U2.
ne mogu...muka mi je kad ga vidim ili cujem.:roll:
 
jao mnogo korisna stvar taj bosanski pasos,sta ce siroti bez njega :sad2:

nego taj bono vox je covek totalna dileja,u rangu ricarda gira i njegovog budizma i onog trtljanja o ljudskim pravima.e pa tako i ovaj drvi o balkanu,a veze sa zivotom nema,blam me u njegovo ime kad progovori potpuno nesvestan sebe i onoga sto govori.nije ko da volim U2,iskreno i nije im nesto muzika al i ono malo sto je ok,ne mogu zbog njega da svarim.
 
pih
sad ti nebitan
a da panonskog govnara nije napushio bio bi idealan
on je i onako sa svojom 80s B movie americhkom dzez/soul tachkom ko stvoren za doajena druge srbije nasuprot turbo folka na koji vene seku svi nacionalisti bla bla bla
shteta shto je zadojen koshtunichinim srbizmom:(
 
pih
sad ti nebitan
a da panonskog govnara nije napushio bio bi idealan
on je i onako sa svojom 80s B movie americhkom dzez/soul tachkom ko stvoren za doajena druge srbije nasuprot turbo folka na koji vene seku svi nacionalisti bla bla bla
shteta shto je zadojen koshtunichinim srbizmom:([/QUOTE]

vis to nisam znao , mada to objasnjava njegovu uspesnu pobednicku karijeru
 
pih
sad ti nebitan
a da panonskog govnara nije napushio bio bi idealan
on je i onako sa svojom 80s B movie americhkom dzez/soul tachkom ko stvoren za doajena druge srbije nasuprot turbo folka na koji vene seku svi nacionalisti bla bla bla
shteta shto je zadojen koshtunichinim srbizmom:([/QUOTE]

vis to nisam znao , mada to objasnjava njegovu uspesnu pobednicku karijeru

Ma ni Cukic nije mnogo bolji od Balasevica,ali bar ne zaradjuje na narodnoj muci..Inace..smatram da on kalja casno ime svog pretka vojvode Pavla Cukica..:cool:
 

Back
Top