regresija - ko o cemu...baba o...

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
"The sources of the memories explained as a result of past lives are most likely narratives created by the subconscious mind using imagination, forgotten information and suggestions from the therapist,http://en.wikipedia.org/wiki/Past_life_regression#cite_note-Skepdic-0 using a process called cryptomnesia. Memories created under hypnosis are indistinguishable from actual memories and can be more vivid than factual memories.http://en.wikipedia.org/wiki/Past_life_regression#cite_note-Cordon-1 The greatest predictor of individuals reporting memories of past lives appears to be their beliefs about the existence in reincarnation - individuals who believe in reincarnation are more likely to report such memories, while skeptics or disbelievers are less so."

http://en.wikipedia.org/wiki/Past_life_regression


naci, evo clanak s Wikice...ono, obican...informativan...neki bi, s pravom rekli, povrsan, al nije los...pocetak
pasus koji sam citirala odrazava, vise manje, i moj stav po pitanju... izvora tih "sjecanja"...tj. nisam sklona povjerovati da su izvor "prosli zivoti", ali sam vrlo sklona
vjerovati da izvor...unutrasnji, nas...iz ovog zivota sasvim lijepo...zubori i da ga, mozda, mozemo nauciti...poslusati...razumjeti...tj. da bismo trebali...

pitanje glasi - da li ovakva vrsta...prckanja po umu, vlastitom, uz pomoc iskusnog
"vodica" moze covjeku pomoci da bolje skapira sam sebe...npr. da otkrije uzroke nekih pogresaka koje kroz zivot ponavlja...

trenutno, ozbiljno razmisljam o jednom ovakvom...tretmanu
pa me, eto, zanimalo da li ovdje ima ljudi koji su tu vrstu iskustva vec imali...?
(slobodno se raspisite...)

naravno, zanimaju me i misljenja ljudi koji su npr. apriori protiv ovakve vrste...upliva
u neciji/vlastiti...um...

kao i argumenti koje imamo...imate...i tako...

ps nisam bas sigurna gdje postaviti temu...ako odlucite da je selite;
samo nemojte na natprirodne, Tita vam, posto me "otimali su me vanzemaljci" moguci
aspekt citave price uopce ne zanima...tj. drzimo se iskljucivo, zemaljaca...

faja. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Past_life_regression#cite_note-Skepdic-0


edit; vjerski i ostali fanatici STOP! :roll:
 
Poslednja izmena:
iskreno mislim da je to swe sranje :D.
Predpostawljam da zelis da odes na neku terapiju koliko razumem. To ti je gubljenje para sorry, ali ono ne widim smisao u ome
Owo za prosle zhiwote :think:
Za sada niko ne zna sta se desawa sa nama, i kako je materija mogla oziweti. Tako da ono, mogutje je, ali i ne mora biti. ne postoji naucno bojasnjenje sweta, a tesko da tje ga i biti u skorije wreme :D.
 
joj, A. aj procitaj uvodni post...znaci, uopce ne mislim da se radi o "proslim zivotima" vec mislim
da je to jedan zanimljiv nacin da covjek...zakoraci u sebe...da se...sagleda...iz druge (a) iste...vizure
niti je u pitanju "terapija"...barem ne u...klasicnom smislu... :lol:

Pa koji je smisao toga...? Msm ono, sta ocekujes proswetjenje? :D
Paazi ako nemas sta da radis realno drugo onda samo napred.. Ako imas prawi zhiwot, takwe gluposti ti netje trebati :D. NAdam se da me razumes. Znaci ako imas para i wremena za bacanje ja bih na twom mestu uzeo to. Imatjex taman i tamo nekog psihijatra/psihologa sa kojime tjes se i druziti malo i tako :D.
 
pretpostavljam da formiramo neke obrasce ponasanja kroz zivot...uglavnom, jos u najranijoj dobi
vjerujem i da na nas citav zivot...nadogradjuju...grade...znakovi kraj puta...
znam da cesto svjesno/nesvjesno potiskujemo ocigledne stvari iz ovog ili onog razloga...
znam da nismo bas u stanju...zaviriti ispod vlastite haube tek tako...
znam da me vutra odvela na vrlo zanimljiva mjesta u vlastitom umu, ali i da mi ta vrsta...kljuca vise nije tako...privlacna...

ovo..zvuci zanimljivo, cak i kad odstanimo to njesra sa...reinkarnacijom...bla bla...

tako da...niti znam sta tocno...otprilike ocekujem
tj. ne znam sta mogu...dobiti/izgubiti...

na kraju krajeva...da znam da li bih otvarala temu? :lol:
 
pretpostavljam da svi formiramo neke obrasce ponasanja kroz zivot...uglavnom, jos u najranijoj dobi
vjerujem i da na nas citav zivot...nadogradjuju...grade...znakovi kraj puta...
znam i da cesto svjesno/nesvjesno potiskujemo ocigledne stvari iz ovog ili onog razloga...
znam i da nismo bas u stanju...zaviriti ispod vlastite haube tek tako...
znam i da me vutra odvela na vrlo zanimljiva mjesta u vlastitom umu, ali i da mi ta vrsta...kljuca vise nije tako...privlacna...

ovo..zvuci zanimljivo, cak i kad odstanimo to njesra sa...reinkarnacijom...bla bla...

tako da...niti znam sta tocno...otprilike ocekujem
tj. ne znam sta mogu...dobiti/izgubiti...

na kraju krajeva...da znam da li bih otvarala temu? :lol:

Pa pazi ja tju se mozda bawiti time. Sociolog isto moze postati psihoterapeut :D.
Pazi to "njesra sa reinkarnacijom" je wrlo diskutabilno dal je njesra ili ne :D. Mozda pronadjesx i nesto wishe cemu se nisi nadala. Swiim ljudima treba wera u nesto, pa ono uwek nadju nesto :D.
Izgubiti mozes nowatz. a dobiti socijalni kontakt, werowatno tjete pricati i ono.. Dobitjesx kao trenutnog prijatelja :D. Osim toga, mozda nadjesx prosli zhiwot :D xD. Msm mogutje je realno, ko zna sta swe ima na swetu :D.
Ai brate ako nemas sta drugo da radis go for it D:.
 
Pa pazi ja tju se mozda bawiti time. Sociolog isto moze postati psihoterapeut :D.
Pazi to "njesra sa reinkarnacijom" je wrlo diskutabilno dal je njesra ili ne :D. Mozda pronadjesx i nesto wishe cemu se nisi nadala. Swiim ljudima treba wera u nesto, pa ono uwek nadju nesto :D.
Izgubiti mozes nowatz. a dobiti socijalni kontakt, werowatno tjete pricati i ono.. Dobitjesx kao trenutnog prijatelja :D. Osim toga, mozda nadjesx prosli zhiwot :D xD. Msm mogutje je realno, ko zna sta swe ima na swetu :D.
Ai brate ako nemas sta drugo da radis go for it D:.

mozda...sve je to mozda...
sto se reinkarnacije tice - osobno, nije mi prihvatljiv taj koncept, al ajde...i to je nebitno...
sto se :trenutnog prijatelja" tice...jok, po..."to" se ide dobrom starom...psihologu/psihijatru...takodjer, nebitno...
mislim, Anci/Bratislave, sinko...ne znam da li se razumijemo
pricas s tetom u zvoncarama koja je nekad...voljela travke, kaktuse i gljive...:zper:
 
opasno je jer se time daje prostor delovanju demona na neciji um

ako zelis demonski uticaj onda slobodno :zper:

Pa zaprawo owo tje te mozda iznenaditi. ali ja osetjam da u meni zhiwi Bog. U zenskom obliku. Koji zeli d ase oslobodi, i oslobodjenjem njega ja tju postitji swoju sudbinu. Inace mozda niej bog, mozda je moji prosli zhiwot npr :think:
znacxi ja delam tako da postanem taj swoj unutrasnji bog. Mozda je taj Bog demon u stwari, ali kakwe weze ima, jak je opasan, lep :D. Usamljeni fighter, dowoljno snazan da nosi swet na sebi :d. To je swakako zanimljiwo.
Da odem i ja onda na to sa wraganom? :think:
Wragana tjes mi platis terapiju tu? :D
 
Lako je za neshto reci da je sranje , josh lakse u 2 recenice ... Predrasudama ovde nema mesta ...
O ovoj temi postoji mnogo materijala mnogo knjiga , mogu se naci i na internetu ako se potrudite ...
Ali nemojte iznositi negativne stavove o necemu ako stim niste upoznati , bar u onoj meri da mozete
imati ispravnu pretpostavku koliko je to istinito , lazno ili mozda stvarno Bull Shit xD ...

Vragana ako mislish da to treba da uradish slobodno to uradi , u svakom slucaju nece ti shtetiti samo
mozes da naucish neshto vishe o sebi , mozda neshto za shta nemash objashnjenja ;)
Ja iskreno josh nisam probo ali nameravam :D

Pozdrav
 
Човјек изнад мене лијепо рече да не треба ни за шта (бар овако) рећи срање.
Без обзира што не знам, могу рећи своје мишљење и вјеровање.
Ја у тај вид пута у назад не вјерујем. Ако је нужда, пробај не вјерујем да ће шкодити ако си иоле стабилна.
Не усуђујем се рећи је Фројд, Јунг, .............. срање али ја не вјерујем у епохалну теорију психоанализе а у томе нијесам сам.
Ако оћеш да регредираш на неко вријеме забаве, радозналости и сл. ради, онда иди кад имаш лову за то.
У најбољем случају, мислим, доћи ћеш до сазнања од чега потичу неке карактеристике твог карактера али да тиме нешто поправиш или излијечиш код себе, дефинитивно мислим, заборави.
 
Poslednja izmena:
pitanje glasi - da li ovakva vrsta...prckanja po umu, vlastitom, uz pomoc iskusnog
"vodica" moze covjeku pomoci da bolje skapira sam sebe...npr. da otkrije uzroke nekih pogresaka koje kroz zivot ponavlja...

trenutno, ozbiljno razmisljam o jednom ovakvom...tretmanu
pa me, eto, zanimalo da li ovdje ima ljudi koji su tu vrstu iskustva vec imali...?
(slobodno se raspisite...)

naravno, zanimaju me i misljenja ljudi koji su npr. apriori protiv ovakve vrste...upliva
u neciji/vlastiti...um...

kao i argumenti koje imamo...imate...i tako...

ps nisam bas sigurna gdje postaviti temu...ako odlucite da je selite;
samo nemojte na natprirodne, Tita vam, posto me "otimali su me vanzemaljci" moguci
aspekt citave price uopce ne zanima...tj. drzimo se iskljucivo, zemaljaca...

faja. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Past_life_regression#cite_note-Skepdic-0


edit; vjerski i ostali fanatici STOP! :roll:

да
нисам
не бих пустио никија да ми меће у главу којешта, па макар из најбоље намере
 
Човјек изнад мене лијепо рече да не треба ни за шта (бар овако) рећи срање.
Без обзира што не знам, могу рећи своје мишљење и вјеровање.
Ја у тај вид пута у назад не вјерујем. Ако је нужда, пробај не вјерујем да ће шкодити ако си иоле стабилна.
Не усуђујем се рећи је Фројд, Јунг, .............. срање али ја не вјерујем у епохалну теорију психоанализе а у томе нијесам сам.
Ако оћеш да регредираш на неко вријеме забаве, радозналости и сл. ради, онда иди кад имаш лову за то.
У најбољем случају, мислим, доћи ћеш до сазнања од чега потичу неке карактеристике твог карактера али да тиме нешто поправиш или излијечиш код себе, дефинитивно мислим, заборави.

pa malo li je?
sto se...reparacije tice to se ionako ne radi....instant
 
Jedino ako nijesi mislila da to ostvariš putem hipnoze.
Ne vjerujem da na prostorima bivše Yuge iko radi analizu hipnozom.
No možda griješim. Ako znaš da postoje takvi terapeuti, izvoli ili put pod noge pa bar do Frojdovog Beča ;)
Budući da ne postavljaš pitanje cijene ondak moš i u Ameriki jal Rusiji.
 
Jedino ako nijesi mislila da to ostvariš putem hipnoze.
Ne vjerujem da na prostorima bivše Yuge iko radi analizu hipnozom.
No možda griješim. Ako znaš da postoje takvi terapeuti, izvoli ili put pod noge pa bar do Frojdovog Beča ;)
Budući da ne postavljaš pitanje cijene ondak moš i u Ameriki jal Rusiji.

da ostvarim sta putem hipnoze? regresiju?
koliko znam moze i bez toga...
cijena je negdje oko 60 evra tako da ne znam sta si se nalozio na tu pricu o ciframa...

meni je zanimljiva cijela ta ideja
ne ocekujem nista...spektakularno, ako to uopce i uradim...a svakako
ne ocekujem neko...prosvjetljenje...instant rjesenja...brojeve za izvlacenje lota 1845e ...:lol:
 

Back
Top