Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Srbije

Pogledaj rezultate ankete: Himna Srbije

Glasova
17. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Oj Srbijo mila mati

7 41,18%
  • Bože pravde

10 58,82%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Srbije

Reißverschluss nije na forumu
    smrdljiva pacovčina koja rovari protiv srbije i atakuje na vaskoliki serebski narod
    Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Srbije

Šta mislite o grbu zastavi i himni? Nekoliko puta smo ih menjali, mislim to kod nas Srba ide kako ko zasedne za fotelju - promeni simbole... Treba li menjati ovaj grb, ovu himnu ili ovu zastavu?

1. Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava degenerisana (genetski mutirana - čim je dvoglava) živina, koja treba da bude orao, ali više liči na kokošku.
    Ok je ta kombinacija sa orlom i ocilima, ali ovaj grb više liči na grb neke dinastije nego na grb države. Grb treba da ima belog orla sa grba SRJ (taj je lep i da mu se makne jedna glava), ocila i spojene grbove srpskih oblasti: Banata, Bačke, Raške, itd... Kao što ima većina slovenskih zemalja. Dakle to bi bio grb koji predstavlja državu i narod, a ne ovaj koji predstavlja dinastiju Nemanjića.

2. Zastavu ne treba menjati, samo maknuti onaj grb i to je to.

3. Himna nam je loša.
    Kako neko ko je ateista ili musliman može da voli tu himnu? Ovo je sekularna država, a himna bi trebala da bude Oj Srbijo. To je himna koja spominje čoveka, svetlu budućnost i Srbiju. To je sekularna i građanska himna.

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Sr

Orao je Orao.Ne moze da bude zivina.Sta fali zastavi?Nista.
    E,jedino oko himne se slazemo.Upravo meni kao *ne verniku je bezveze toliko pominjanje nekog ko ne postoji...

smrdljiva pacovčina koja rovari protiv srbije i atakuje na vaskoliki serebski narod
    Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Sr

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Orao je Orao.
    Liči na kokošku. I to zaraženu crvima + degenerisanu.

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio taurunum444 Pogledaj poruku
    Orao je Orao.Ne moze da bude zivina.Sta fali zastavi?Nista.
    E,jedino oko himne se slazemo.Upravo meni kao *ne verniku je bezveze toliko pominjanje nekog ko ne postoji...
    - nevernik je jedna rec
    - nekog za koga ti ne verujes da postoji, tako se kaze

pa jedino ateistima moze da smeta, i muslimani imaju Boga...
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Himna je odvratna.
    Za zastavu mi je svejedno.
    A živinče je totalno kul samo bih mu ja dodala i treću glavu između ove dve....

Zainteresovan član 3maj001 (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Šta mislite o grbu zastavi i himni? Nekoliko puta smo ih menjali, mislim to kod nas Srba ide kako ko zasedne za fotelju - promeni simbole...
    Па си ти решио да даш свој допринос? ... тја ... лапрдање ...

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mikelo90 Pogledaj poruku
    - nevernik je jedna rec
    - nekog za koga ti ne verujes da postoji, tako se kaze

pa jedino ateistima moze da smeta, i muslimani imaju Boga...
    Pa ja nisam ateista .
    Muslimani ga zovu Alah
    Srbija je po Ustavu sekularna država

Himna Bože pravde je krivotvorina. Pogledaj izvornu pedmu Bože pravde i uporedije sa ovom himnom. Videćeš da je Kralj izuzet .

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Ne smeta mi nijedno od navedenog, niti smatram da je moje da se bavim time.
    Ko se tripuje da ga ugrožava himna ili zastava ili grb, možda treba da potraži stručnu pomoć.

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Re: Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava živina-tema o državnim simbolima Sr

Citat Original postavio 3maj001 Pogledaj poruku
    Па си ти решио да даш свој допринос? ... тја ... лапрдање ...
    pa imamo najružniji grb u Evropi, pa eto, kad ga menjaju, nek ga nameste da bude lep. sramota je za Srpski narod da je grb komunističke Srbije bio lepši nego ove slobodne Srbije.

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio Reißverschluss Pogledaj poruku
    Pa ja nisam ateista .
    Muslimani ga zovu Alah
    Srbija je po Ustavu sekularna država

Himna Bože pravde je krivotvorina. Pogledaj izvornu pedmu Bože pravde i uporedije sa ovom himnom. Videćeš da je Kralj izuzet .
    A sta si, ako nisi ateista, a jesi nevernik?
    Da, zovu ga Alah, ali ga takodje zovu i Bog!!! Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga. Edukuj se malo
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Ja bi vas u normalno drzavi za ovakve izjave poslao na sedmodnevni drustveni rad u neki rudnik, a na normalnom forumu banovao morona za ovakav naslov teme.
    A Mari usque ad Mare

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A sta si, ako nisi ateista, a jesi nevernik?
    ja nevernik? odakle ti ta provala, leba ti

, ali ga takodje zovu i Bog!!!
    Ne zovu ga Bog, zovuga tako samo balkanski muslimani.

Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga.
    Edukuj se malo
    Edukuj se ti
    Bilo kako bilo, himna krši Ustav i očajna je. Srbija je sekularna zemlja i nema mesta takvoj himni.

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Ja bi vas u normalno drzavi za ovakve izjave poslao na sedmodnevni drustveni rad u neki rudnik, a na normalnom forumu banovao morona za ovakav naslov teme.
    Drzava u kojoj bi to mogao da uradis ne bi bila normalna.

Zainteresovan član 3maj001 (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

pa imamo najružniji grb u Evropi, pa eto, kad ga menjaju, nek ga nameste da bude lep
    Па да нађемо једног дизајнера пожељно да је gay as gay can be па да нам осмисли леп грб? ... Пази можда ту и има нешто

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Ne ugrožava nikog, ali himna nije lepa i još odvratniji je grb. Treba nešto i estetski da bude lepo
    A ko je umro pa postavio tebe za prvog estetu of the universe?
    Ne drobi, leba ti.

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Grb Vojvodine je mnogo lepši od grba Srbije

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    115

ja nevernik? odakle ti ta provala, leba ti

Ne zovu ga Bog, zovuga tako samo balkanski muslimani.

Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga.
    Edukuj se ti
    Bilo kako bilo, himna krši Ustav i očajna je. Srbija je sekularna zemlja i nema mesta takvoj himni.
    Nesporazum... nastao tako sto sam citirao nekoga drugog, pa si se ti pronasao u tom citatu, ne znam kako...

Edukovan sam, ali hvala na brizi Ponavljam, Bog nije rec rezervisana za hriscanskog Boga. Kao sto rekoh, razumem da se ateisti bune zbog teksta (pritom ne mislim na tebe, da se opet ne osetis prozvanim )

Obećava
    Učlanjen
    24.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Заставу, грб и химну морате сви да волите, без обзира на то шта мислите.

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Pa nema goreg orla od nemackog..Em..crn..em kao nakostreseno pile..Nas je prelep.Beli orao-vizantijski..pa jos na crvenoj podlozi..Super..

Jeste li primetili kako su se drzave podelile? Nemci i Albanci imaju te crne orlusine..ni onaj americki nije nista bolji,a mi, Rusi, Cesi,Poljaci itd..imamo lepog..belog orla.. Ima tu i neke simbolike

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Na ovoj sličici mi se jedino dopada Bambi

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Drzava u kojoj bi to mogao da uradis ne bi bila normalna.
    Za nepostovanje drzavnih simbola u vecini drzava koje ti smatras normalnim bi te tako udarili po dzepu da bi ih jos zamolio nedelju dana da provedes u rudniku
    A Mari usque ad Mare

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    A živinče je totalno kul samo bih mu ja dodala i treću glavu između ove dve....

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Šta mislite o grbu zastavi i himni? Nekoliko puta smo ih menjali, mislim to kod nas Srba ide kako ko zasedne za fotelju - promeni simbole... Treba li menjati ovaj grb, ovu himnu ili ovu zastavu?

1. Neću da mi nacionalni identitet bude dvoglava degenerisana (genetski mutirana - čim je dvoglava) živina, koja treba da bude orao, ali više liči na kokošku.
    Ok je ta kombinacija sa orlom i ocilima, ali ovaj grb više liči na grb neke dinastije nego na grb države. Grb treba da ima belog orla sa grba SRJ (taj je lep i da mu se makne jedna glava), ocila i spojene grbove srpskih oblasti: Banata, Bačke, Raške, itd... Kao što ima većina slovenskih zemalja. Dakle to bi bio grb koji predstavlja državu i narod, a ne ovaj koji predstavlja dinastiju Nemanjića.

2. Zastavu ne treba menjati, samo maknuti onaj grb i to je to.

3. Himna nam je loša.
    Kako neko ko je ateista ili musliman može da voli tu himnu? Ovo je sekularna država, a himna bi trebala da bude Oj Srbijo. To je himna koja spominje čoveka, svetlu budućnost i Srbiju. To je sekularna i građanska himna.

Ти си једна безобразна и неваспитана особа а надасве жалосно необразован.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Za nepostovanje drzavnih simbola u vecini drzava koje ti smatras normalnim bi te tako udarili po dzepu da bi ih jos zamolio nedelju dana da provedes u rudniku
    Udar po dzepu i slanje u rudnik nije isto

Obećava
    Učlanjen
    24.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Да је среће, војводина не би имала грб, нит би била АП.

Slične teme

1. Vlasi predvode Rumunski Nacionalni Savet Srbije
    Autor Dolha Viorel u forumu Evropa
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.03.2009., 14:20
  2. Vlasi predvode Rumunski Nacionalni Savet Srbije
    Autor Dolha Viorel u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.12.2008., 18:31
  3. Nacionalni sastav Velike Srbije
    Autor Weißenberg u forumu Politika
    Odgovora: 9