GREJANJE PROCESORA

KENGURY

Početnik
Poruka
7
Imam plocu MSI KT6 DELTA-FISR i procesor AMD2500+ temperatura procesora u leru mi je 50-55 a kad pustim neku zahtevnu igricu ide i do 60 stepeni da li je to normalno za ovaj procesor jer imam u kucistu dodata tri ventilatora dva pozadi i jedan napred jel to zbog vrucine ili nesto nevalja.
 
Najbolje stavi onaj veliki kucni ventilator... :lol:, taj bi ti oladio i pentium 5 :D
Citao sam neke testove, recimo athlon 1700+ radi do nekih 90 C a onda pregori. Celeroni na 1700 rade do nekih 110 C pa pregore, a pentiumi 4 2.2 GHz do 150, posle cega se zamrznu. Sto upucuje na mnogo bolju zastitu intelovih procesora.
 
DabaMAN:
Najbolje stavi onaj veliki kucni ventilator... :lol:, taj bi ti oladio i pentium 5 :D
Citao sam neke testove, recimo athlon 1700+ radi do nekih 90 C a onda pregori. Celeroni na 1700 rade do nekih 110 C pa pregore, a pentiumi 4 2.2 GHz do 150, posle cega se zamrznu. Sto upucuje na mnogo bolju zastitu intelovih procesora.
amd je odavno resio problem temperature za tvoju informaciju ali to nije tema. ja imam isto bartona 2500 doduse abitovu plocu i u leru mi je temperatura nekh 35-40 stepeni. skini kuler pa vidi da li ima paste izmedju njega i procesora i vidi da li kuler svojom celom povrsinom naleze na cpu. srecno :wink:
 
Temperatura tvog procesora je sasvim normalna. Na tim procesorima je normalna dok ne predje 70 stepeni. Rek'o si da imas i dodatne kulere, proveri da li su oni namesteni da izduvavaju ili uduvavaju, ako su namesteni da uduvavaju, onda ih okreni da izduvavaju, jer u tom slucaju je strujanje vazduha unutar kucista vece pa pritom je temperatura i procesora i sistemska primetno manja.
 
Da, da sve namesti da izduvavaju pa ces dobiti vakuum u kucistu :D .
Namesti jedan kuler da duva unutar, a ova dva napolje to bi trebalo da bude najbolje resenje.
A sto se tice proc. on do 70C moze da gura i kad to predje tek ces tad imati razloga da brines za hladjenje. Mada oni Bartoni koje sam propustio kroz sake nisu prelazili 45C
 
Кулиража:
Da, da sve namesti da izduvavaju pa ces dobiti vakuum u kucistu :D .
Namesti jedan kuler da duva unutar, a ova dva napolje to bi trebalo da bude najbolje resenje.
A sto se tice proc. on do 70C moze da gura i kad to predje tek ces tad imati razloga da brines za hladjenje. Mada oni Bartoni koje sam propustio kroz sake nisu prelazili 45C
Vakum ne mozes da dobijes nikako, za to ne brini...
Ako su ti namesteni da dva izduvavaju, a jedan uduvava, i to je dobra kombinacija.
Ja sam do sad sastavljao 4-5 racunara sa Bartonima i svi su bili sa temperaturom 50-55C...
Ako proveravas pastu prvo sebi obezbedi novu posto ako skines hladnjak, stara pasta ti vise ne vredi.
(Iz iskustva znam da je fabricki namestena pasta pokazala slabiji kvalitet, tako da je u sustini bolje da stavis tecnu belu pastu...)
 
KENGURY:
Imam plocu MSI KT6 DELTA-FISR i procesor AMD2500+ temperatura procesora u leru mi je 50-55 a kad pustim neku zahtevnu igricu ide i do 60 stepeni da li je to normalno za ovaj procesor jer imam u kucistu dodata tri ventilatora dva pozadi i jedan napred jel to zbog vrucine ili nesto nevalja.
Ti imas sigurno box varijantu sa njihovim kulerom...Sve u svemu nije to neka temperatura ali ja sam se obezbedio pa nisam uzeo box nego sam stavio neki bolji kuler meni sada(leti) ne prelazi 52c kad ga bas mucim,a imam 2600+ barton
 
Sto se tice Athlona 1700+ niposto i NIKAKO NE KUPUJTE ONAJ sa jezgrom palomino. POstoji jos nekoliko verzija, ali ova je upravo najgora. Svojevremeno je bio pravljen da bi ostvario sto manju temperaturu, a desilo se suprotno. Meni kad predje 65 odmah pocinje nestabinost sistema.
 
KENGURY:
Imam plocu MSI KT6 DELTA-FISR i procesor AMD2500+ temperatura procesora u leru mi je 50-55 a kad pustim neku zahtevnu igricu ide i do 60 stepeni da li je to normalno za ovaj procesor jer imam u kucistu dodata tri ventilatora dva pozadi i jedan napred jel to zbog vrucine ili nesto nevalja.

Sasvim normalna temperatura za ovo vruce vreme.. skini poklopac od kucista i uperi obican ventilator u njega ako zelis da oboris temperaturu za par stepeni... u stvari savetujem ti da drziz otvoreno kuciste preko celog leta.. ne brini se za prasinu, ona ionako uvek uspe da nadje ulaz u kuciste.. :wink:
 
Moj AMD 2200+ na na ovakvoj temperaturi ide 50-53 stepena (skoro pa da se izjednaci sa spoljasnjim uslovima).
A sve sto imam su dva kulera na kucistu (jedan na stranici, jedan pozadi).
Dok nisam dodao ovaj pozadi temperatura je bila oko 55C u periodu jesen-zima
 
Moja ploca je MSI kt600 barton 2500 posle cetiri sata igranja igrica narocito kada klinci igraju farkry temperatura ide i do 66 ali komp i dalje radi stabilno mada sam temperaturu podesio u biosu na 75 da gasi racunar za svaki slucaj mada AMD kaze da nema problema do 85
 
kt333,ploca a7v-333x,2200+ ,kuler master 3000 obrtaja,far cry posle 1.5-2 igranja u sobi ovih dana oko 30 stepeni , a u kucistu 62-63,ploca 43 stepena, sve stabilno,amd kaze za 2200+ plafon 90 stepeni ali plafon.ma dok radi ne k radi.
primetio sam posto je kuciste ponekad ovoreno da je hladnjak na ploci u stvari najvreliji.
a i ne zanima me ako sve radi ok .
pozdrav
 
kolik:
kt333,ploca a7v-333x,2200+ ,kuler master 3000 obrtaja,far cry posle 1.5-2 igranja u sobi ovih dana oko 30 stepeni , a u kucistu 62-63,ploca 43 stepena, sve stabilno,amd kaze za 2200+ plafon 90 stepeni ali plafon.ma dok radi ne k radi.
primetio sam posto je kuciste ponekad ovoreno da je hladnjak na ploci u stvari najvreliji.
a i ne zanima me ako sve radi ok .
pozdrav
Kod mene kuciste nije otvoreno i kazem temperatura ide do 66 posle Farcry a u sobi je temperatura 30
 
Meni temperatura sa standardnim kulerom nije prelazila 50, a sada sa DATA COOLER-om i dva COOLER MASTER-a koji izduvavaju ne prelazi 42 !!!!! Ha evo resenja, cak sam termalnu pastu skinuo sa AMD-ovog kulera. A ni overclock na 2600+ rezim mu ne smeta oko 46-47 stepeni!
Ajde da se menjamo dacu ti Athlon XP 2000+ (Tbred B) za taj pregrejani Barton !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top