GREJANJE PROCESORA
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: GREJANJE PROCESORA

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano GREJANJE PROCESORA

Imam plocu MSI KT6 DELTA-FISR i procesor AMD2500+ temperatura procesora u leru mi je 50-55 a kad pustim neku zahtevnu igricu ide i do 60 stepeni da li je to normalno za ovaj procesor jer imam u kucistu dodata tri ventilatora dva pozadi i jedan napred jel to zbog vrucine ili nesto nevalja.

Aktivan član DabaMAN (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Nije to nista, moj athlon 1700+ prelazi i 65 C.

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

KOJA JE KRITICNA TEMPERATURA ZA OVAJ PROCESOR I STA SE DOBIJA AKO SE SE STAVI JACI KULER I KOJI ALI DA NIJE PRETERANO SKUP.

Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Najbolje stavi onaj veliki kucni ventilator... , taj bi ti oladio i pentium 5
    Citao sam neke testove, recimo athlon 1700+ radi do nekih 90 C a onda pregori. Celeroni na 1700 rade do nekih 110 C pa pregore, a pentiumi 4 2.2 GHz do 150, posle cega se zamrznu. Sto upucuje na mnogo bolju zastitu intelovih procesora.

Obećava
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio DabaMAN
    Najbolje stavi onaj veliki kucni ventilator... , taj bi ti oladio i pentium 5
    Citao sam neke testove, recimo athlon 1700+ radi do nekih 90 C a onda pregori. Celeroni na 1700 rade do nekih 110 C pa pregore, a pentiumi 4 2.2 GHz do 150, posle cega se zamrznu. Sto upucuje na mnogo bolju zastitu intelovih procesora.
    amd je odavno resio problem temperature za tvoju informaciju ali to nije tema. ja imam isto bartona 2500 doduse abitovu plocu i u leru mi je temperatura nekh 35-40 stepeni. skini kuler pa vidi da li ima paste izmedju njega i procesora i vidi da li kuler svojom celom povrsinom naleze na cpu. srecno :wink:

Učlanjen
    04.04.2004.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Noviji Athloni i Bartoni mogu da izdrze temperaturu i preko 370 C :shock: Zvuci neverovatno ali upravo sam to procitao.

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Temperatura

Temperatura tvog procesora je sasvim normalna. Na tim procesorima je normalna dok ne predje 70 stepeni. Rek'o si da imas i dodatne kulere, proveri da li su oni namesteni da izduvavaju ili uduvavaju, ako su namesteni da uduvavaju, onda ih okreni da izduvavaju, jer u tom slucaju je strujanje vazduha unutar kucista vece pa pritom je temperatura i procesora i sistemska primetno manja.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Da, da sve namesti da izduvavaju pa ces dobiti vakuum u kucistu .
    Namesti jedan kuler da duva unutar, a ova dva napolje to bi trebalo da bude najbolje resenje.
    A sto se tice proc. on do 70C moze da gura i kad to predje tek ces tad imati razloga da brines za hladjenje. Mada oni Bartoni koje sam propustio kroz sake nisu prelazili 45C

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kuleri su mi namesteni tako da jedan uduvava a dva izduvavaju ali ipak cu da proverim pastu na kuleru sta mislite?

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Da, da sve namesti da izduvavaju pa ces dobiti vakuum u kucistu .
    Namesti jedan kuler da duva unutar, a ova dva napolje to bi trebalo da bude najbolje resenje.
    A sto se tice proc. on do 70C moze da gura i kad to predje tek ces tad imati razloga da brines za hladjenje. Mada oni Bartoni koje sam propustio kroz sake nisu prelazili 45C
    Vakum ne mozes da dobijes nikako, za to ne brini...
    Ako su ti namesteni da dva izduvavaju, a jedan uduvava, i to je dobra kombinacija.
    Ja sam do sad sastavljao 4-5 racunara sa Bartonima i svi su bili sa temperaturom 50-55C...
    Ako proveravas pastu prvo sebi obezbedi novu posto ako skines hladnjak, stara pasta ti vise ne vredi.
    (Iz iskustva znam da je fabricki namestena pasta pokazala slabiji kvalitet, tako da je u sustini bolje da stavis tecnu belu pastu...)

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Re: GREJANJE PROCESORA

Citat Original postavio KENGURY
    Imam plocu MSI KT6 DELTA-FISR i procesor AMD2500+ temperatura procesora u leru mi je 50-55 a kad pustim neku zahtevnu igricu ide i do 60 stepeni da li je to normalno za ovaj procesor jer imam u kucistu dodata tri ventilatora dva pozadi i jedan napred jel to zbog vrucine ili nesto nevalja.
    Ti imas sigurno box varijantu sa njihovim kulerom...Sve u svemu nije to neka temperatura ali ja sam se obezbedio pa nisam uzeo box nego sam stavio neki bolji kuler meni sada(leti) ne prelazi 52c kad ga bas mucim,a imam 2600+ barton

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Da se ja nadovezem na temu da ne bih otvarao novu...Zasto se moj procesor a verujem i vas greje najvise pri surfovanju interenetom???!

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Sto se tice Athlona 1700+ niposto i NIKAKO NE KUPUJTE ONAJ sa jezgrom palomino. POstoji jos nekoliko verzija, ali ova je upravo najgora. Svojevremeno je bio pravljen da bi ostvario sto manju temperaturu, a desilo se suprotno. Meni kad predje 65 odmah pocinje nestabinost sistema.

Poznat
    Učlanjen
    25.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    142

Podrazumevano Re: GREJANJE PROCESORA

Citat Original postavio KENGURY
    Sasvim normalna temperatura za ovo vruce vreme.. skini poklopac od kucista i uperi obican ventilator u njega ako zelis da oboris temperaturu za par stepeni... u stvari savetujem ti da drziz otvoreno kuciste preko celog leta.. ne brini se za prasinu, ona ionako uvek uspe da nadje ulaz u kuciste.. :wink:

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Moj AMD 2200+ na na ovakvoj temperaturi ide 50-53 stepena (skoro pa da se izjednaci sa spoljasnjim uslovima).
    A sve sto imam su dva kulera na kucistu (jedan na stranici, jedan pozadi).
    Dok nisam dodao ovaj pozadi temperatura je bila oko 55C u periodu jesen-zima

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio POP Mare
    Da se ja nadovezem na temu da ne bih otvarao novu...Zasto se moj procesor a verujem i vas greje najvise pri surfovanju interenetom???!
    zato sto ti je soft modem i koristi procesor (izgleda puno)

kolik nije na forumu
    Nemam sta pametno za reci, al reko ipak nesto da napisem
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano odgovor

pogledajte www.benchmark.com amd izbacio poseban paket sa preskot procesore???!!!
    fala .tacka.

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

UH ala se ovde pojedinci nalupase!

Zainteresovan član Kornel (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Baš sam sad pogledao svoj Barton 2500+,51 stepeni,ali ali u sobi ima min 37, pa nije ni čudo.. Leto je..

Početnik
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Moja ploca je MSI kt600 barton 2500 posle cetiri sata igranja igrica narocito kada klinci igraju farkry temperatura ide i do 66 ali komp i dalje radi stabilno mada sam temperaturu podesio u biosu na 75 da gasi racunar za svaki slucaj mada AMD kaze da nema problema do 85

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    UH ala se ovde pojedinci nalupase!

Loodilo....

kolik nije na forumu
    Nemam sta pametno za reci, al reko ipak nesto da napisem
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

kt333,ploca a7v-333x,2200+ ,kuler master 3000 obrtaja,far cry posle 1.5-2 igranja u sobi ovih dana oko 30 stepeni , a u kucistu 62-63,ploca 43 stepena, sve stabilno,amd kaze za 2200+ plafon 90 stepeni ali plafon.ma dok radi ne k radi.
    primetio sam posto je kuciste ponekad ovoreno da je hladnjak na ploci u stvari najvreliji.
    a i ne zanima me ako sve radi ok .
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio kolik
    kt333,ploca a7v-333x,2200+ ,kuler master 3000 obrtaja,far cry posle 1.5-2 igranja u sobi ovih dana oko 30 stepeni , a u kucistu 62-63,ploca 43 stepena, sve stabilno,amd kaze za 2200+ plafon 90 stepeni ali plafon.ma dok radi ne k radi.
    primetio sam posto je kuciste ponekad ovoreno da je hladnjak na ploci u stvari najvreliji.
    a i ne zanima me ako sve radi ok .
    pozdrav
    Kod mene kuciste nije otvoreno i kazem temperatura ide do 66 posle Farcry a u sobi je temperatura 30

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Dobro, sad znam koliko je temperatura u svacijoj sobi i koliko mu se greje procesor, jeste procesor, ali sta covek koji je postavio temu ima od toga?

Zainteresovan član FROZEN (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Meni temperatura sa standardnim kulerom nije prelazila 50, a sada sa DATA COOLER-om i dva COOLER MASTER-a koji izduvavaju ne prelazi 42 !!!!! Ha evo resenja, cak sam termalnu pastu skinuo sa AMD-ovog kulera. A ni overclock na 2600+ rezim mu ne smeta oko 46-47 stepeni!
    Ajde da se menjamo dacu ti Athlon XP 2000+ (Tbred B) za taj pregrejani Barton !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slične teme

1. Grejanje na gas
    Autor Microwave u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 27.04.2016., 23:00
  2. Grejanje
    Autor gigule u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 10.01.2010., 22:08
  3. Grejanje telefona
    Autor Iluzorni Iluzionista u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0