O kojem Kristu Pavle govori???

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Apostol Pavao govori o Kristu i da stari zakoni ne vrijede više da su prokletstvo većda vrijedi novi po Kristu u vjeri.
No evanđelje po Mateju nam daje suprotnost od toga i Krista kakvog Pavle ne opisuje.
Ovaj Krist u Mateju evanđelju ne da ne ukida zakone več i pooštrava i govori da je samo
došao Židovima da ih spasi.



A PAVLE druga priča da zakon iz starog zavjeta ne vrijedi više i da je Krist za cijeli svjet došao.

Je li to isti Krist u oba slučaja.
Meni su tu dvije osobe opisane ,što vi mislite???

Matej 5

Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. 19 Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom." Nova pravednost veća od stare 20 "Uistinu kažem vam: ne bude li pravednost vaša veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, ne, nećete ući u kraljevstvo nebesko." Srdžba 0 12,57-59) 21 "Čuli ste da je rečeno starima: Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu. 23 "Ako dakle prinosiš dar na žrtvenik pa se ondje sjetiš da tvoj brat ima nešto protiv tebe, 24 ostavi dar ondje pred žrtvenikom, idi i najprije se izmiri s bratom, a onda dođi i prinesi dar." 25 "Nagodi se brzo s protivnikom dok si još s njim na putu, da te protivnik ne preda sucu, a sudac tamničaru, pa da te ne bace u tamnicu. 26 Zaita, kažem ti, nećeš izići odande dok ne isplatiš do posljednjeg novčića." Preljub 0 18,8-9; Lk 9,43-48) 27 "Čuli ste da je rečeno: Ne čini preljuba! 28 A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. 29 Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao. 30 Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao." Rastava 0 19,9; Mk 10,11-12; Lk 16,18) 31 "Rečeno je također: Tko otpusti svoju ženu, neka joj dade otpusnicu. 32 A ja vam kažem: Tko god otpusti svoju ženu - osim zbog bludništva - navodi je na preljub i tko se god otpuštenom oženi, čini preljub."


Matej 10
5 Ovih dvanaest posla Isus i zapovjedi im: "Ne idite k neznabošcima i ne ulazite ni u koji grad samarijski!
6 Nego idite k izgubljenim ovcama kuće Izraelove!


7 Idite i navješćujte: "Blizu je kraljevstvo nebesko


" I gle: žena neka, Kanaanka iz onih krajeva, iziđe vičući: "Smiluj mi se, Gospodine, Sine Davidov! Kći mi je teško opsjednuta!" Ali on joj ne uzvrati ni riječi. Pristupe mu na to učenici te ga moljahu: "Udovolji joj jer viče za nama." On odgovori: "Poslan sam samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova." Ali ona priđe, pokloni mu se ničice i kaže: "Gospodine, pomozi mi!" On odgovori: "Ne priliči uzeti kruh djeci i baciti ga psima." A ona će: "Da, Gospodine! Ali psi jedu od mrvica što padaju sa stola njihovih gospodara!" Tada joj Isus reče: "O ženo! Velika je vjera tvoja! Neka ti bude kako želiš." I ozdravi joj kći toga časa.
(Po Mateju 15,21)
 
Evo sta Pavle kaze;

"A kad se navrsi vrijeme, posla Bog sina svoga jedinorodnoga, koji je rodjen od zene i pokoren zakonu. Da s iskupe one koji su pod zakonom, da primimo posinastvo."
(Gal.4,4)

Kazi nam o kojem Hristu Pavle govori? Zar je postojao jos neki Isus Hristos u to vrijeme?

Sam Isus Hristos rece Jevrejima;

"Za to vam kazem da ce se od vas uzeti carstvo Bozije i dace se narodu koji njegove plodove donosi."
(Mat.21,43)

A ti tvrdis suprotno! Zasto to radis?

Pred samo vaznesenje na nebesa opet kaze Hristos apostolima:

"Idite dakle i naucite sve narode krsteci ih u ime oca i sina i svetoga Duha."
(Mat.28,19)

Sta je s tobom, zasto se protivis i izvrces rijeci Hristove?
 
Poslednja izmena:
Evo sta Pavle kaze;

"A kad se navrsi vrijeme, posla Bog sina svoga jedinorodnoga, koji je rodjen od zene i pokoren zakonu. Da s iskupe one koji su pod zakonom, da primimo posinastvo."
(Gal.4,4)

Kazi nam o kojem Hristu Pavle govori? Zar je postojao jos neki Isus Hristos u to vrijeme?

Sam Isus Hristos rece Jevrejima;

"Za to vam kazem da ce se od vas uzeti carstvo Bozije i dace se narodu koji njegove plodove donosi."
(Mat.21,43)

A ti tvrdis suprotno! Zasto to radis?

Pred samo vaznesenje na nebesa opet kaze Hristos apostolima:

"Idite dakle i naucite sve narode krsteci ih u ime oca i sina i svetoga Duha."
(Mat.28,19)

Sta je s tobom, zasto se protivis i izvrces rijeci Hristove?

O čemu ti to???
Je li gore sve navedeno iz Biblije???
Jest.
Prema tome smiri emocije,to je gore moje mišljenje.
I imam dokaze za to iz biblije što su meni vrlo značajni a drugome što znače nije moja stvar.
Tuđe mišljenje se ne sudi ,već dapače normalna osoba one koji ne misle treba da sudi.
Halo buđenje hladna voda i idemo dalje!!!
 
Evo sta Pavle kaze;

"A kad se navrsi vrijeme, posla Bog sina svoga jedinorodnoga, koji je rodjen od zene i pokoren zakonu. Da s iskupe one koji su pod zakonom, da primimo posinastvo."
(Gal.4,4)

Kazi nam o kojem Hristu Pavle govori? Zar je postojao jos neki Isus Hristos u to vrijeme?

Sam Isus Hristos rece Jevrejima;

"Za to vam kazem da ce se od vas uzeti carstvo Bozije i dace se narodu koji njegove plodove donosi."
(Mat.21,43)

A ti tvrdis suprotno! Zasto to radis?

Pred samo vaznesenje na nebesa opet kaze Hristos apostolima:

"Idite dakle i naucite sve narode krsteci ih u ime oca i sina i svetoga Duha."
(Mat.28,19)

Sta je s tobom, zasto se protivis i izvrces rijeci Hristove?

Alo!!!
Je si ti shvatio poantu teme koju sam ja otvorio.
Tvrdim po dokazima iz biblije da Krist iz evanđelja po Mateju ne govori isti nauk o kojem Pavle govori.
To se jasno da vidjeti iz citata koje sam postavio.
To su različite stvari i očigledno nije jedno te isto nego sušta suprotost.
E sad glava gornja razmišlja: Da to nisu iste osobe ili da su iskrivili orginalni nauk o kojem
Pavle jednim djelom govori o oslobođenju prokletstva pravila koje nitko ne može da slijedi.
A Krist u Matejeom evanđelju čak poštrava pravila jer navodni nisu se držali Mojsija kako treba. To je teška suprotnost Pavlovom viđenju Krista.
 
I koji su to?

Da nije i ovaj o kojem Pavle govori: "A kad se navrsi vrijeme, posla Bog sina svoga jedinorodnoga, koji je rodjen od zene i pokoren zakonu. Da s iskupe one koji su pod zakonom, da primimo posinastvo." (Gal.4,4) :ok:

Ok to je u redu što si naveo,

Pa ja i govorim da je Pavle najbliže istini bio tko je Bog.
Ja sam u tome decidentno jasan bio,tako da ne razumjem zašto meni to citiraš. .

Reci ti meni kojisu to koji su za sebe rekli da su Krist osobno??
 
Ok to je u redu što si naveo,

Pa ja i govorim da je Pavle najbliže istini bio tko je Bog.
Ja sam u tome decidentno jasan bio,tako da ne razumjem zašto meni to citiraš. .


Reci ti meni kojisu to koji su za sebe rekli da su Krist osobno??

Bice da sam te pogresno razumio

To su ovi danasnji ekumeno-papisti. Oni propovijedaju novog Hrista kroz novu crkvu prilagodjenu savremenom covjeku. Papa za sebe tvrdi da je bezgresani da je Hristov zamjenik na Zemlji, da je gospodar vasione, zemlje i pakla i da moze mijenjati (ako zatreba) cak i Sveto Pismo.

Ekumeno-pravoslavni episkopi tvrde da su oni Hrist za vrijeme Liturgije, a svestenici i djakoni su apostoli.Eto ti novih Hristosa.


Samo jos treba da se pojavi Antihrist licno.
 
Bice da sam te pogresno razumio

To su ovi danasnji ekumeno-papisti. Oni propovijedaju novog Hrista kroz novu crkvu prilagodjenu savremenom covjeku. Papa za sebe tvrdi da je bezgresani da je Hristov zamjenik na Zemlji, da je gospodar vasione, zemlje i pakla i da moze mijenjati (ako zatreba) cak i Sveto Pismo.

Ekumeno-pravoslavni episkopi tvrde da su oni Hrist za vrijeme Liturgije, a svestenici i djakoni su apostoli.Eto ti novih Hristosa.


Samo jos treba da se pojavi Antihrist licno.

Pojavio se je on u doba kad i Krist.

No neću ti tupit o tome više.
 

Back
Top