Sta mislite o Mercury digitalcu..?

M

Misli

Gost
Molim poznavaoce digitalnih fotoaparata da mi kazu o MERCURY digitalcu... Sta mislite da li vredi i za koju upotrebu vredi, s obzirom na njihovu nisku cenu prema drugim digitalcima a imaju slicne karakteristike, odn. opcije ili je to samo napisano...Dajem primer CyberPix E-460M koji je 150 evra 3X opticki 4x digitalni zoom, onda 3 MG, 16 MB....itd...Jedino ne znam koja je razlika u Imafe Formatu pa mi recite...npr, ovaj ima JPEG i AVI za video a drugi aparat ima EXIF 2.2 i SIF? U cemu je razlika izmedju ta dva formata i koji je bolji? Hvala...
 
I mene zanima taj aparat, i hvala Marini sto kaze iskreno, mada mi nesto nije jasno. Ako je slika na kompu odlicna i ako ti prebacis rezoluciju sa 72 na 200 ili 300 dpi zasto ne bi bila i na papiru pa bih te molio da mi odgovoris na to, jer sam i ja gledao taj aparat pa me zanima. U globalu ti kad prebacis slike na komp i stampas ih onda to nema veze vise sa aparatom..
 
I ja sam se dvoumio oko Mercury-ja. U pitanju je bio V-450 ili tako nesto. Sve je izgledalo super a onda sam naglo prelomio, dodao kintu i uzeo Canon A-75. I nisam se pokajao! :D
Sto se tice formata, to je i mene bunilo. Ukratko, sve slike koje napravis su jpeg formata, a taj asif koji spominjes je samo Mercury-jeva oznaka za jpeg.
 

Back
Top