Pomoc oko virusa !

bojanik

Početnik
Poruka
3
Molim Vas da mi pomognete u otklanjanju problema sa koriscenjem interneta.
Pokusacu da objasnim u cemu je problem.

Mislim da sam negde pokupio neki virus koji mi ili brise IP adresu ili Lan kako mi je rekao neko od prijatelja koji se kao malo bolje razumeju u problematiku sa virusima.
Imam bezicni internet kod G-net-a.

Ukoliko tek ukljucim racunar internet explorer ili oprea rade nesmetano.Posle odredjenog vremena ako ne koristim neki od programa za boravak na net-u i ponovo startujem bilo koji desi se da nece da otvori ni jedan sajt ali u isto vreme mi na primer nesmetano radi radio preko interneta u tool baru explorera.

Ukoliko odem na Local area konektion i napravim disable - enable bez problema otvara bilo koju stranu.

Napominjem da trenutno imam AVAST da sam juce reinstalirao sistem,obrisao Windows pa ga ponovo podigao i da sam prilikom prvog skeniranja obrisao nekoliko virusa uglavnom na sistemskoj D particiji.
Virusi koje sam obriso:
1. WIN 32 trojan Gen.-na vise lokacija
2. WIN 32 Junk Poly


Da li je neko imao vec ovakav problem ?

Interesuje me da li u isto vreme mogu da koristim vise antivirusa i koja a da to ne bude kasperski za koji je tesko naci kljuceve.

Unapred veliko hvala na pomoci !
 
Jedino znam da ne možeš imati više antivirusa odjednom, a Kaspersky skineš trajal verziju na mjesec dana pa poslije traži nešto dugoročnije ako hoćeš .
A ovo ostalo će ti reći neko ko se bolje razumije od mene ;)
 
Nemoj koristiti nikad dva anti virusa a mislim i da neće raditi jer će jedan drugome smetati i proganjati jedan drugoga.
Moja preporuke je izbaci avast i instaliraj KIS2010 srpski imaš 30 dana trial skeniraj ceo računar sa njime a kasnije ili kupi licencu ili instaliraj neki besplatni av.
I obavezno ccleaner on je besplatan.Pa javi šta je bilo.
http://www.ccleaner.com/


EDIT: Bez rapidshare linkova sa sumnjivim sadržajem!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uopste nije tesko naci kljuceve za kasperski,samo se malo vise potrudi. Instaliraj isti i ne treba ti pored njega vise nijedan,jer je odlican..
A i mislim da ne mozes instalirat jos jedan antivirus,morao bi prvi skroz da izbrises.Bar je meni tako bilo kad sam pokusala ubaciti kasperski pored Noda...
 
Molim Vas da mi pomognete u otklanjanju problema sa koriscenjem interneta.
Pokusacu da objasnim u cemu je problem.

Mislim da sam negde pokupio neki virus koji mi ili brise IP adresu ili Lan kako mi je rekao neko od prijatelja koji se kao malo bolje razumeju u problematiku sa virusima.
Imam bezicni internet kod G-net-a.

Ukoliko tek ukljucim racunar internet explorer ili oprea rade nesmetano.Posle odredjenog vremena ako ne koristim neki od programa za boravak na net-u i ponovo startujem bilo koji desi se da nece da otvori ni jedan sajt ali u isto vreme mi na primer nesmetano radi radio preko interneta u tool baru explorera.

Ukoliko odem na Local area konektion i napravim disable - enable bez problema otvara bilo koju stranu.

Napominjem da trenutno imam AVAST da sam juce reinstalirao sistem,obrisao Windows pa ga ponovo podigao i da sam prilikom prvog skeniranja obrisao nekoliko virusa uglavnom na sistemskoj D particiji.
Virusi koje sam obriso:
1. WIN 32 trojan Gen.-na vise lokacija
2. WIN 32 Junk Poly


Da li je neko imao vec ovakav problem ?

Interesuje me da li u isto vreme mogu da koristim vise antivirusa i koja a da to ne bude kasperski za koji je tesko naci kljuceve.

Unapred veliko hvala na pomoci !

Nisam imao takav problem, inace bi i ja trazio pomoc na forumu.
 
da ne otvaram novu temu, napisacu ovde>
Ovako, ne razumem se previse u kompjutere, imam nekoliko virusa u ovom kompu izgleda, otvorim TOTAL SECURUTY: SYSTEM SCAN i izadje ispod TYPE:trojan, dailer.... Posto ne mogu s njima da se snadjem, da li moze neko da mi objasni kako da ih obrisem ili koji antivirus da skinem pa nekako da ih time obrisem
 
da ne otvaram novu temu, napisacu ovde>
Ovako, ne razumem se previse u kompjutere, imam nekoliko virusa u ovom kompu izgleda, otvorim TOTAL SECURUTY: SYSTEM SCAN i izadje ispod TYPE:trojan, dailer.... Posto ne mogu s njima da se snadjem, da li moze neko da mi objasni kako da ih obrisem ili koji antivirus da skinem pa nekako da ih time obrisem
total securiti?

ako je to ovo:

totalsecurity2009.jpg


onda shutiraj to sa kompa, jer nije u pitanju zashtita rachunara, vetj "rogue anti-spyware" koji ti izbacuje lazno obaveshtenje o tome da je sistem zarazhen
da bi to shutnuo sa kompa, mislim da ti je najbolji alat Malwarebytes' Anti-Malware

za antivirus: KLIK pa biraj

ja lichno trenutno preferiram aviru, ali mislim da tje tebi najvishe odgovarati avast, zbog srpskog interfejsa
 
skini nod32 ili kis instaliraj ih, a prethodno izbrisi taj sto imas, odradi update i skeniraj sistem, a ako ni to ne uspe, mada cisto sumnjam, instaliraj malwarebytes, spybot search & destroy update-uj i skeniraj sistem
 
Je l može da znači da u opšte nemam viruse u kompu ako mi ovaj security pokazuje da imam?
samo da potvrdim prethodne postove
nije mogutje da ti sistem nije zarazhen, jer imash "TOTAL SECURUTY" a on ti je "virus" i ne bi mogao da ga uklonish nekim antivirusom (nod, kaspersky, avira) nego morash sa Malwarebytes' Anti-Malware, ili nekim slichnim programom

u prethodnom postu imash linkove za download programa koji su potrebni
skinesh Malwarebytes' Anti-Malware, iskenirash komp, i on tje te reshiti te shtetochine,,, verovatno ti je komp dosta usporen, tako da bi bilo najbolje da to uradish iz safe moda

nakon toga biraj antivirus... mozhda bi chak bilo najbolje da instalirash kasperski, jer ko zna shta ti je sve total security ubacio u komp
Kasperski ti nije free, ali imash probni period (15 ili 30 dana - nisam siguran)
kada on istekne, jednostavno ga unistalishi i instalirash neki free antivirus (tim redom) ili plati licencu ako imash para za to, a bash ti se svidja :)
 
Ljudi, molim vas za pomoc, ukoliko uopste meni moze da se pomogne, na ivici sam nerava da od kompjutera napravim sitan inventar, jer nemam vise zivaca za ova sra.nja......:dash:

Koristim ESET SS i stalno prijavljuje napade virusa sa nekih sajtova, ima u spojleru slika....
Pre 2 dana sam oborio sistem i evo vec me spopada ova gamad....I pre toga je prijavljivao takve napade, samo sa nekog drugog sajta.
Dodatni problem, za koji ne znam da li je povezan sa ovim virusima, je taj sto mi je opet ubacio u rootkit blazebot i gasi mi programe i jos neke komande Windowsa, pa samim tim ne mogu da pokrenem nijedan AV program....(vidi spojler)
Nisam isao ni na kakve sumnjive sajtove, tako da nemam pojma otkud dolaze, ne znam odakle ih skuplja....
Jel ima nacina da se resim ovih problema, a da ne obaram sistem opet, muka mi je vise od toga :dash: ?

73196220.jpg

60812362.jpg

Ako treba jos informacija, kazite....
 
Nabavi Hiren's Bot CD i botuj ga,onda iz njega iskeniraj citav hard pomocu AV programa(unhack me,combofix itd), ali ipak ti preporucujem najbolje uradi low format citavog harda,posle ga particionisi i instaliraj nov sistem.

p.s - Samo pazi da ti nije sam CD od operativnog sistema zarazen,da li si ga i pre koristio kada virusa nije bilo?
 
Nabavi Hiren's Bot CD i botuj ga,onda iz njega iskeniraj citav hard pomocu AV programa(unhack me,combofix itd), ali ipak ti preporucujem najbolje uradi low format citavog harda,posle ga particionisi i instaliraj nov sistem.

p.s - Samo pazi da ti nije sam CD od operativnog sistema zarazen,da li si ga i pre koristio kada virusa nije bilo?

Skenirao sam CD sa Windowsom, nema nista....
Hiren's Boot CD je neka kolekcija raznih programa, jel tako?
Kako se radi low format i u cemu je razlika od obicnog formatiranja?

Hvala na dosadasnjim odgovorima....
 

Back
Top