Zasto molim vas odgovorite.
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 165

Tema: Zasto molim vas odgovorite.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Zasto molim vas odgovorite.

Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.
    Dalje zasto Srbija ne trazi deo Jadrana koji joj pripada jer je Istra pripala Jugoslaviji a ne Hrvatskoj ZASTO.
    Boka Kotorska se jasno pripojila Srbiji a ne Crnoj Gori ZASTO.
    Dalje zasto se ne potegne pitanje iseljavanja Srba sa kosova tj zabrane povratka 45,46 god ZASTO.
    Sto je najgore za ovo ima milion dokaza te bi se to moglo odmah dobiti.
    Zasto se ne tuzi Regularna Hrvatska armija napad na zapadnu Bosnu dolazak Mudzahedina,finansiranje Hrvata u zapadnoj Hercegovini ZASTO.

Drugo pitanje nakon rusenja Crkava i Manastira na kosovu u Martu 2004 god i pogroma nad Srbima.
    2 meseca nakon toga iz Londona stize ekipa Vizantologa sa znanjem Srpskog jezika i to perfektno.
    E sta su oni uradili sve popisali i znali su o nasim Crkvama vise nego V.Artemije ovu sam pricu cuo kada sam boravio u K.Mitrovici jedna Engleskinja kada ju je upitao V.Artemije zasto to rade ona odgovori zbog vas Srba bice ovo vas kec iz rukava sto bi rekao nas narod.
    Da zavrsim ti Englezi su sve popisali i znali o nama mozda i vise nego nasi crkveni istoricari.
    Ja mislim da ce doci dan za taj kec iz rukava i da vreme radi za SRBE.
    BDW mogao sam i milion stranica pisati o zlocinu Hrvata i Balija u 2.s ratu ali zasto kad je vec sve napisano i receno.
    Dakle samo malo dolara i eto nama Srpskih zemalja nazad.

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zasto molim vas odgovorite.

Svetski poredak se ne zasniva na pravu i pravdi, nego na sili i interesima, zato je iluzorno pokušavati nešto postići pravnim putem.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio Dzimi Barka Pogledaj poruku
    Zato sto Srbijom vladaju ustase
    vishe-manje sushtina
    mada oni to zovu"saradnja i gradnja svetle buducnosti,zaboravimo proshlost bla bla"
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa od ovoga ne bi bilo nista. A evropsku uniju bi video samo na tvu...

Domaćin 'Clint' (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    vishe-manje sushtina
    mada oni to zovu"saradnja i gradnja svetle buducnosti,zaboravimo proshlost bla bla"
    Pa to sam rekao u prenesenom znacenju...a u stvari sam mislio na kvazidrzavnike koje postrojavaju americki i zapadnoevropski cinovnici

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

zato što politika nije onakvom kako je zamišlja mali Perica
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio aca9020 Pogledaj poruku
    Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.
    Dalje zasto Srbija ne trazi deo Jadrana koji joj pripada jer je Istra pripala Jugoslaviji a ne Hrvatskoj ZASTO.
    Dalje zasto se ne potegne pitanje iseljavanja Srba sa kosova tj zabrane povratka 45,46 god ZASTO.
    Sto je najgore za ovo ima milion dokaza te bi se to moglo odmah dobiti.
    Zasto se ne tuzi Regularna Hrvatska armija napad na zapadnu Bosnu dolazak Mudzahedina,finansiranje Hrvata u zapadnoj Hercegovini ZASTO.

Drugo pitanje nakon rusenja Crkava i Manastira na kosovu u Martu 2004 god i pogroma nad Srbima.
    2 meseca nakon toga iz Londona stize ekipa Vizantologa sa znanjem Srpskog jezika i to perfektno.
    E sta su oni uradili sve popisali i znali su o nasim Crkvama vise nego V.Artemije ovu sam pricu cuo kada sam boravio u K.Mitrovici jedna Engleskinja kada ju je upitao V.Artemije zasto to rade ona odgovori zbog vas Srba bice ovo vas kec iz rukava sto bi rekao nas narod.
    Da zavrsim ti Englezi su sve popisali i znali o nama mozda i vise nego nasi crkveni istoricari.
    Ja mislim da ce doci dan za taj kec iz rukava i da vreme radi za SRBE.
    BDW mogao sam i milion stranica pisati o zlocinu Hrvata i Balija u 2.s ratu ali zasto kad je vec sve napisano i receno.
    Dakle samo malo dolara i eto nama Srpskih zemalja nazad.
    E upravo zbog toga što su "vladajuće garniture" u Srbiji nekad ovako mislile, sve ovo vam se desilo. Sva sreća pa je ovo mišljenje koje ti propagiraš (Istra, Boka Kotorska, Velika Srbija...) mišljenje manjine, i nadam se da će tako zauvijek ostati.
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dachazr Pogledaj poruku
    Svetski poredak se ne zasniva na pravu i pravdi, nego na sili i interesima, zato je iluzorno pokušavati nešto postići pravnim putem.
    onog dana kad prestanemo da verujemo u demokratska nacela je dan kada cemo demokratiju i konacno izgubiti

Aktivan član a33 (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

jako naivan tekst.
    imao sam zivaca ovoliko da procitam >
    ,,Ovako cudno pitanje ali istinito prvo pitanje glasi.Zasto drzava Srbija i SPC ne potegnu tuzbu uzmu dobre advokate i krenu redom ovako.2 S.rat unistenje Srba ,Jasenovac,Gradiaska,pokolji Srba i pljacke Ustaske i Handzar jedinice.Kada bi se izracunalo unistenje onog sto je bilo Srpsko u 2 s ratu Hrvati i Muslimani milion godina to nebi isplatili.``
    ljudi,ako bi i krenulo kao sto autor kaze,
    problema bi bilo milion
    a presuda ne bi bila moguca jer je pravni sledbenik ,,hrvata i muslimana iz 2 s.r. ko?
    pa sfrj, a njen srj, a njen scg a njen srbija!!!!
    i onda bi srbija placala sama sebi ratnu ostetu.
    p.s.jos nam sam o to hvali.
    ,,Ko zna zasto je to dobro``
    SRBIJA CEKA SESELJA

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

koje nepoznavanje sopstvene istorije lol
    sfrj pravni naslednik ndh
    ahahahhaha
    da ne ulazimo u laz da je srj pravni naslednik sfrj lol
    da da jeste samo smo sa hrvatima i ostalim bananama delili imovinu jer ih volimo lol

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Navar Pogledaj poruku
    onog dana kad prestanemo da verujemo u demokratska nacela je dan kada cemo demokratiju i konacno izgubiti
    Ma koliko bila nesavršena duboko verujem u demokratska načela, jer drugu soluciju nemamo, ali demokratija se zloupotrebljava, pogotovo na globalnom planu, moćnici sprovode svoje zamisli na račun podređenih masa i štite svoje interese svim sredstvima. Demokratski sistemi to mogu ograničavati, teoretski mogu, zato demokratija valja.

Ističe se blockhead (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Zato.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio zike Pogledaj poruku
    E upravo zbog toga što su "vladajuće garniture" u Srbiji nekad ovako mislile, sve ovo vam se desilo. Sva sreća pa je ovo mišljenje koje ti propagiraš (Istra, Boka Kotorska, Velika Srbija...) mišljenje manjine, i nadam se da će tako zauvijek ostati.
    e Vidis ZIKE pravi si nacionalista za ovo sve postoje dokumenta.
    Kazi mi koje pobijo silne Crnogorce u selu Velika kod Plava da li si to cuo ili ne.
    Ajde kazi mi koje to pobijo znaci JAPANCI ili Handzar divizija.
    Vidis DPS da si klasicni nacionalista ja ovde govorim o dokazima i nista vise.

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tacno tako !!! I jos da dodam umesto gubiti energiju za onim nepovratnim usmeriti je ''kako dalje'' .
    Poslednji put ažurirao/la Vintage : 15.08.2009. u 13:59

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dachazr Pogledaj poruku
    Ma koliko bila nesavršena duboko verujem u demokratska načela, jer drugu soluciju nemamo, ali demokratija se zloupotrebljava, pogotovo na globalnom planu, moćnici sprovode svoje zamisli na račun podređenih masa i štite svoje interese svim sredstvima. Demokratski sistemi to mogu ograničavati, teoretski mogu, zato demokratija valja.
    a sa napretkom komunikacije..napokon i demokratija ima orudja za razvoj..danas kada mozes razgovarati sa piterom iz australije..i hoakinom sa aljaske .
    valja prevazilaziti razlike i nalaziti zajednostvo

Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

i opred toliko zasto
    autor dosmanlijske prorjentacije
    nije postavio pitanje
    zasto se odustalo od tuzbi protiv havijera solane, siraka, blera, klintona i tih krvolocnih zapadnih drzava koje nas 78 dana i noci zasipase 1999.g. kasetnim bombama i ositomasenim uranijumom
    SRBIJA CEKA SESELJA

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a sa napretkom komunikacije..napokon i demokratija ima orudja za razvoj..danas kada mozes razgovarati sa piterom iz australije..i hoakinom sa aljaske .
    valja prevazilaziti razlike i nalaziti zajednistvo
    Da, demokratski principi su univerzalni, oni koji sputavaju demokratiju gube trku bez obzira čime se maskirali, globalizmom i bezdušnim liberalizmom koje nameće krupni kapital ili totalitarizmom koji još uvek opstaje na dobrom delu planete.

Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    koje nepoznavanje sopstvene istorije lol
    sfrj pravni naslednik ndh
    ahahahhaha
    da ne ulazimo u laz da je srj pravni naslednik sfrj lol
    da da jeste samo smo sa hrvatima i ostalim bananama delili imovinu jer ih volimo lol
    ovaj nije govorio o ndh nego o hrvatima i muslimanima
    a srj jeste pravni sledbenik srfj
    de facto i de jure
    SRBIJA CEKA SESELJA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

DPS zike mislio sam da si Hriscanin ali nisi ti to ali mrtve ne diraj
    Ratni period od 1941. do 1945. godine Velika je tri puta razarana i spaljivana. Najveći pokolj Velika je doživjela 28. jula 1944. godine. Tog kobnog dana, na dan mučenika svetog Kirika i Julite, samo za dva sata zvjerski je ubijeno preko 600 veličke nejači, žena, djece i staraca. U tom pokolju su učestvovali motorizovane kolone ostatka 14. puka 7. SS divizije "Princ Eugen" i 21. brdske "Skenderbeg" divizije popunjava sa balistima, vulentarima i fašistima iz Sandžaka, Kosmeta, Plava i Gusinja.
    Velika je treće selo u Evropi po broju žrtava u jednom danu tokom Drugog svjetskog rata.
    Prije sedam godina, uz pomoć Crnogorsko-primorske mitropolije i drugih prijateljskih donacija, Veličani izgradiše Hram svetih mučenika Kirika i Julite. Sudbina ili slučaj je hteo, da se na taj dan dogodi i najkrvaviji egzodus nad veličkom djecom i njihovim majkama tog kobnog 28. jula 1944. godine. Sada se Veličani svake godine okupljaju na taj dan radi pomena na sve žrtve. Svake godine na taj dan, utvrđenim rasporedom naizmjenično po jedno bratstvo priprema ugodan program i skromnu zakusku uz prisustvo mnogobrojnih gostiju.
    Život u Velici bio je pravo junaštvo. Zato su se i rađali ljuti ratnici, branioci našeg roda. Svaki veličanin je bio graničar, svaka žena i svako dijete bili su stražari. Tu je bio branik vjere pravoslavne, roda srpskog i države crnogorske. U tome je i bila krivicca Veličana i zbog toga su balisti i vulentari namjerili da nam sjeme zatru.
    Opraštaju Veličani, ali nikad neće zaboraviti. Još nijesu tačno popisane sve žrtve pokolja u Velici, a njihove koljače, umjesto da prred sud izvedu, bez iole pokajanja zbog zločina "proizvedoše" u graditelje socijalističke i demokratske zajednice. Žrtvama nijesu ni spomenik dostojan podigli, a njihove potomke spriječiše svojevremeno da Hronika Velike napišu. Književnik Veljko Mijović u romanu "Crni vjetar" jedini je skupio hrabrosti da opiše velički pokolj.
    I pored tolikih kritika, zabranjianja, knjiga je dočekala i treće izdanje.
    Vjera hrišćanska, pravoslavna nalaže, da zločin oprostimo, ali ne i zaboravmo. Jer, narod koji zaboravi svoje stradalnike, ispisuje sebe iz istorije, a Veličani to neće, jer se crnogorska istorija, srazmjerno moći i drugim okolnostima, stvarala i u Velici taman kao i na Cetinju, na Čakoru kao i na Vučjem dolu. U čakorskim vrletima Crna Gora se branila i temeljila ništa manje nego na Grahovu. No, vrijeme i prilike onima u središtu dodjeljuju slavu i znamenja, a udaljenima, obično ostaju restlovi istorije. Naviknuti kroz istoriju da budemo gubitnici, ciklično su se smenjivale tragedije, padale nedužne žrtve, proganjani ili se sami selili.
    Odvajkada se odavde bježalo i od sirotinje i od tiranije i nepravde, ali se uprkos svemu i ostajalo, a u posljednje pola vijeka raseljavanje je najpogubnije. Velika je svaki dan siromašnija za mladost i pamet, koja odlazi druge sredine izgrađuje, za bijela stada kojih gotovo i nema; za njive zalivađene, livade nekošene... U seoskom domu umjesto igranki i svadbi priređuju se parastosi, tu se jedino češće sastajemo.
    Veličani su gubitnici i zbog toga što su nekako daleko od vladara, i lokalnih i onih gore, a nijesu baš ni poslušni. Možda se zbog te daljine i ne razumiju. Po onoj narodnoj: "Ko nije na vidoku, daleko je i od srca", što će reći da mu je podaleko i državna kasa, bez čije izdašnosti ne može biti napretka ni u ovom napaćenom i zapostavljenom kraju. Ponosni Veličani sve to oproštaju, ali pamte i podsjećaju - da se zna!
    Rako KNEŽEVIĆ
    Dostojevski za sve i sva vremena

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio zike Pogledaj poruku
    DPS jeli i ona nejac bila VELIKO SRPSKA PA SU IH ONAKO POBILI ODGOVORI>

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da usmeriti pitanja kako su OVI uspeli i nastojati svim silama sto vise primaknuti se !!! Citajte polako a ne samo gutanje slova !!!

http://www.ezadar.hr/clanak/danci-najsretniji-ljudi-na-svijetu-u-zimbabveu-najnesretniji

Opsirnije

http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/danci-najsretniji-narod.html
    Poslednji put ažurirao/la Vintage : 15.08.2009. u 14:08

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio a33 Pogledaj poruku
    ovaj nije govorio o ndh nego o hrvatima i muslimanima
    a srj jeste pravni sledbenik srfj
    de facto i de jure
    nije tachno
    zashto smo onda delili imovinu sfrj sa ostalim ex ju republikama ako smo pravni naslednik?

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Misliš li da je demokratija moguća....dakle, ne pričamo o demokratskim načelima, vezanim za prava, slobode itd. Sama demokratija-da li je moguća u smislu vladavine naroda?
    Ja sam u tom smislu pristalica Aristotela...već sam jednom ovde raspravljao o tome....zašto je (u staroj Grčkoj gde je možda jedino postojala izvorna demokratija, i tada ne potpuna) smatrao demokratiju lošim sistemom (vladavinom), a ipak je imao neposredan uvid u njeno funkcionisanje....demagogija, vladavina većine (a većina često deluje kao masa, većina predstavlja prosečno razmišljanje, te se mišljenje natprosečnih odbacuje ukoliko nije u skladu s mišljenjem većine...) itd.

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio avan-turista Pogledaj poruku
    Misliš li da je demokratija moguća....dakle, ne pričamo o demokratskim načelima, vezanim za prava, slobode itd. Sama demokratija-da li je moguća u smislu vladavine naroda?
    Ja sam u tom smislu pristalica Aristotela...već sam jednom ovde raspravljao o tome....zašto je (u staroj Grčkoj gde je možda jedino postojala izvorna demokratija, i tada ne potpuna) smatrao demokratiju lošim sistemom (vladavinom), a ipak je imao neposredan uvid u njeno funkcionisanje....demagogija, vladavina većine (a većina često deluje kao masa, većina predstavlja prosečno razmišljanje, te se mišljenje natprosečnih odbacuje ukoliko nije u skladu s mišljenjem većine...) itd.
    istinska demokratija je moguca samo ako se zadovolje dva uslova
    prvi je da svaki pojedinac bude svestan i obrazovan do granica svojih sposbnosti
    a drugi je da iz tzv "trke za vlast" bude odstranjen svako ko ima aspiracija ka vlasti/ drugim recimo onaj ko zeli da vlada ne sme mu se dozvoliti da vlada

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio aca9020 Pogledaj poruku
    ...
    ...
    tvoj mozak to ne može shvatiti??? kako istra može pripast srbiji??? kako boka može pripast srbiji. NIKAKO BRRRREEEEEE

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA OVO PITANJE
    Autor ivana5 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 28.10.2004., 20:32
  2. molim vas da mi odgovorite !!!
    Autor danas je ponedeljak u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.10.2003., 13:14

Pravila za slanje poruka