Vatikan


To je tradicija, jer je mislim papi Juliju drugom pri odbrani Rima pritekla u pomoc jedinica iz Svacarske.

Nije spam, nego oni ne smeju da imaju devojke ili zene, dok sluze u toj gardi. Ovo sam rekla iz svog iskustva, posto sam bila sa par njih, ali nas nisu uhvatili.
Molim te, javi mi se na pm. Ti, Borcu za parav zivotinja.


Svajcarci su tada bili poznati najamnici i sluzili su kod mnogih vladara sirom Evrope.
 
Poslednja izmena:
Evo, ovo je slika od mog bivseg decka Marcela.

swiss-guard-at-the-vatican.jpg


Ovo je slika od mog druga, koji je bio u vezi sa Klausom i Francom.

2968b6f9-c3a0-41f8-a62c-0b55f51bc6c3.jpg


Inace, ne znam da li ste culi za slucaj Sedrika Tornaja, koji je ubio komandanta Alojza Estermana. Njih dvojica su bili u vezi godinama, za to je znao i papa JP 2 (ja sam ga zvala samo Djej Pi), ali posto nije hteo da se razvede 1998. Sedrik mu je presudio. ;) Posle su pricali kako Sedrik nije normalan, a ja sam znala i jednog i drugog. Posecivala sam Sedrika dok je bio u zatvoru, ipak, drugovi smo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ukratko, Svajcarci su u to vreme bili poznati kao veoma dobri placeni vojnici, koji su bili spremni da ratuju za bilo koju stranu koja je dobro placala, ratovali su i za Spaniju i za Francusku i za druge.

U to vreme Papa je bio poglavar crkve, ali i monarh u papskoj drzavi i trebali su mu saveznici. Prvi papa koji je sklopio savez sa njima je bio Sekstus IV, ali ih je tek Julije II 1506. godine doveo u Rim, njih 150.

Veza se ucvrstila jer su 1527. godine branili papu Klementa VII, prilikom invazije Spanaca, Nemaca i Italijana na Rim. Tada je Rim opljackan, papska drzava je morala da se odrekne brojnih gradova i prihvati teske uslove koje su pobednici uslovili.

Za vreme sukoba od 189 clanova svajcarske garde, prezivela su samo 42, koji su uspeli da zastite papu.

Nova garda koja je tada nastala, je bila mesavina Spanaca i Nemaca i 12 svajcarskih gardista, koji su pristali da ostanu kad je papa dobio dozvolu da ih zadrzi.

Nema dalje istorije, ali su verovatno sledece pape kada su ojacale, zapamtile vernost Svajcaraca, tako da su im poverili tradicionalnu ulogu cuvara Vatikana.


Drugi link govori o uslovima za prijem u svajcarsku gardu:

1. Da je gradjanin Svajcarscke.
2. Da je katolik.
3. Da ima dobro moralno poreklo.
4. Da je pohadjao vojnu skolu u Svajcarskoj.
5. Da je izmedju 19 i 30. godina.
6. Da je visi od 174 cm.
7. Da nije ozenjen.
8. Da ima profesionalnu diplomu ili diplomu srednje skole.
 
Hvala najlepse na odgovoru.

Nema na cemu. Ja sam ti sve rekla, pa i vise, a sada sto mi brisu postove to je druga stvar. Inace, zvanicno, ako je neko dobio svajcarsko drzavljanstvo naturalizacijom ili mu roditelji nisu bili Svajcarci, a on je rodjen u Svajcarskoj ne moze da postane pripadnik te garde. Ipak, kod rimokatolika sve moze da se sredi, ako dobro podmazes.
 
Nema na cemu. Ja sam ti sve rekla, pa i vise, a sada sto mi brisu postove to je druga stvar. Inace, zvanicno, ako je neko dobio svajcarsko drzavljanstvo naturalizacijom ili mu roditelji nisu bili Svajcarci, a on je rodjen u Svajcarskoj ne moze da postane pripadnik te garde. Ipak, kod rimokatolika sve moze da se sredi, ako dobro podmazes.

Trazio sam istoriju, a ne sadasnjost i neke nepotrebne informacije s kim si ti bila u vezi...
 

Back
Top