Осигурање приликом путовања

Šta sve pokriva to osiguranje?


Osnovni rizici svrstani su u tri paketa pokrića - Standard, Komfort i Ekskluziv

Standard paket pokriva:

Zdravstvena asistencija i naknada troškova lečenja:
Informacije, saveti, upućivanje na lekara
Troškovi lečenja i lekovi prepisani od strane zvaničnog lekara
Medicinska i ortopedska oprema
Rentgen, ultrazvuk
Nužni prevoz do bolnice (taksi, boln. kola)
Nužni prevoz do specijalističke bolnice
Bolničko lečenje
Operacije
Izveštavanje porodice o stanju pacijenta
Troškovi lečenja akutne zubobolje 150 EUR
Povratak pacijenta u domovinu 2.000 EUR
Povratak posmrtnih ostataka u domovinu 2.000 EUR

Polise UNIQA priznaju strana diplomatska i konzularna predstavništva u zemlji, a prihvaćene su u celom svetu.
Osiguranici UNIQA-e imaju mogućnost da tokom boravka u zemljama Evropske unije, ukoliko se za tim ukaže potreba, dobiju najkvalitetnije zdravstvene usluge.
Za sve vlasnike omladinske kartice EURO<26, omogućeni su specijalni popusti i pogodnosti.

http://www.uniqa.co.yu/uniqa_rs/cms/serbian/private/Putovanje/zdravstveno_osiguranje/index.jsp
 
Osnovni rizici svrstani su u tri paketa pokrića - Standard, Komfort i Ekskluziv

Standard paket pokriva:

Zdravstvena asistencija i naknada troškova lečenja:
Informacije, saveti, upućivanje na lekara
Troškovi lečenja i lekovi prepisani od strane zvaničnog lekara
Medicinska i ortopedska oprema
Rentgen, ultrazvuk
Nužni prevoz do bolnice (taksi, boln. kola)
Nužni prevoz do specijalističke bolnice
Bolničko lečenje
Operacije
Izveštavanje porodice o stanju pacijenta
Troškovi lečenja akutne zubobolje 150 EUR
Povratak pacijenta u domovinu 2.000 EUR
Povratak posmrtnih ostataka u domovinu 2.000 EUR

Polise UNIQA priznaju strana diplomatska i konzularna predstavništva u zemlji, a prihvaćene su u celom svetu.
Osiguranici UNIQA-e imaju mogućnost da tokom boravka u zemljama Evropske unije, ukoliko se za tim ukaže potreba, dobiju najkvalitetnije zdravstvene usluge.
Za sve vlasnike omladinske kartice EURO<26, omogućeni su specijalni popusti i pogodnosti.

http://www.uniqa.co.yu/uniqa_rs/cms/serbian/private/Putovanje/zdravstveno_osiguranje/index.jsp


Zato je UNIQA najjaca u zemlji, sto se osiguranja tice, a :zcepanje:

Sta je sa refundiranjem?
Znam mnogo o ovome i o principu rada osiguravajucih kuca, nema potrebe opsirno da mi pises!


Uostalom tema je jasna, nema potrebe da se zapocinje podtema- osiguranje, a pogotovu uniqa koja je na predposlednjem mestu!
 
Pa dobro, osiguranje je svakako važno ako se putuje. Ti Medo slobodno izloži drugu opciju.

Naravno da je bitno osiguranje....
UNIQA da je osigurala one sto su imali nesrecu u Egiptu - propala bi!!!!!!!!!!!!!!!

Uostalom, devojka je dala i sajt, pa taman tamo pise i za refundaciju...pa izvol'te!

Kad idem na odmor ili bilo gde, necu da razmisljam dal cu imati dovoljno novca da pokrijem lecenje, pa ce mi osig.kuca vratiti novac kad se vratim.
Ne bih da nikog hvalim, ali 'de pomenu tu kucu, a ispred nje ima min. 5 jacih, tj. boljih!!!
 
Zato je UNIQA najjaca u zemlji, sto se osiguranja tice, a :zcepanje:
Sta je sa refundiranjem?
Znam mnogo o ovome i o principu rada osiguravajucih kuca, nema potrebe opsirno da mi pises!
Uostalom tema je jasna, nema potrebe da se zapocinje podtema- osiguranje, a pogotovu uniqa koja je na predposlednjem mestu!


kad bi pažljivo čitala i razumela shvatila bi da ne pišem tebi već je moj
komentar odgovor neshi čiji sam post citirala...

a to šta ti znaš na zadatu temu je vrlo pohvalno i ova se pisanija i ne odnose
na takve nego na one koji ne znaju a žele informaciju, prema tome nema razloga
da se osećaš prozvano i ugroženo...

refundacija troškova se podrazumeva što je i suština kod ove vrste zdravstvenog osiguranja
i zaštite za vreme boravka u unostranstvu...

a sve ostalo iz poslova osiguranja ovde niti je bitno, niti se apostrofira, niti ima potrebe za tim...
 
Zar nije jednostavnije da uzmete osiguranje preko banke u kojoj imate račun? Lepo dobiješ karticu Health Insurance with Assistance i uživaš. Ova moja je for Europe territory i pokriva do 35.000€. ne moraš svaki put kad ideš van zemlje da juriš i plaćaš osiguranje. Naravno, kartica ima smisla za one koji idu češće od jednog letovanja godišnje van zemlje.
 
Da bih uradila putno zdravstveno potreban mi je pasos i 3 min. vremena, tako da sam sposobna da to odradim sama i bez pomoci agencije preko koje idem. Pogotovu sto pola ni ne zna sta pokriva i podrazumeva to osiguranje, a sta ne, bitno je da znaju da ga imaju!

@cange Znam da se refundira po povratku, ali da je pomenuta kuca toliko dobra, putnik na putovanju ne bi morao da razmislja o novcu, dal ce morati da pozajmi od nekog, pa ce ti vratiti kad refundira u Srb!

Boze svasta, pa zato sam se i osigurala....da osiguranje snosi sve troskove i u inostranstvu, ako mi se nesto desi, nema potrebe da dajem iz svog dzepa!

Sam izgled osiguravajuce kuce, banke, prodavnice.....govori kakvo je poslovanje!
 
Poslednja izmena:
Pa eto, meni je najbitnije da ne mislim o novcu, niti kreditnim karticama, koje nemam....niti da se zajmim.
Ako sam se vec osigurala, duzni su da snose troskove i dok sam u inostranstvu, a ne platim sama, pa refundacija....neka hvala
A uglavnom to svi rade!!!!!!!! Osim DUNAV OSIGURANJA!

U bilo kojoj zemlji da se nadjes, imas cell centar, operatori pricaju na srpskom, rese tvoje troskove i to je to.
Nema ono do 200e, pa 100e, pa refundiras kad se vratis i tra, la, la...
Kod Dunava platis sam do 50e, da se ne bi toliko cimali, pa refundiras, a sve preko 50e oni sami resavaju, osiguranik sa tim nema nista.
Ipak na putovanju znaci 200e, na odnosu 50 i to bez koriscenja kreditnih kartica!!!!!!
Eto...

I standard paket obuhvata mnoogo vise, nego navedeni od uniqe. Ali u kolima mi je onaj letak, pa ne znam napamet!
 
Poslednja izmena:
Искрено, ја сам преко њих осигурана ,,редовно'', а пред пут не пратим преко кога ме осигурава агенција.
Но, кад прочитах разговор на другој теми схватила сам да је важно преко кога се осигуравамо, јер се очигледно услови разликују.
 
Искрено, ја сам преко њих осигурана ,,редовно'', а пред пут не пратим преко кога ме осигурава агенција.
Но, кад прочитах разговор на другој теми схватила сам да је важно преко кога се осигуравамо, јер се очигледно услови разликују.


Naravno da je vazno! A to do koliko placas sam, a kad ti oni placaju, to niko ne zna.
Cak ne znaju ni sta im snosi osiguranje. A kad se nesto desi, e onda ti osiguravajuce kuce okrecu glavu....
 
Relativno kasno smo se svi setili ovoga, ali mislim da zaslužuje lepljivu.

Mi smo uvek takvi da gledamo da smanjimo troškove koliko god možemo, nemaština nas naterala.
Ali... pri tom ne razmišljamo da sa jednom podnošljivom svotom plaćenom za osiguranje, možemo da uštedimo velike troškove.

Primer 1: Naš dečak je igrajući se u pesku sa nekom flašom sasuo pesak u oko. Vodio sam ga kod lekara zbog prevoda, i samo ''dobar dan'', ulaz kod doktora je 30 eur. Uslugu ispiranja su naplatili još 10, i to sa popustom za mene jer me lekar poznaje. Da su roditelji imali osiguranje, ne bi platili ništa.

Primer 2: Srbin koga lično poznajem dolazi na Krit, doživi infarkt, zbrinu ga u bolnici 15 dana, i ne plati NIŠTA, zato što je bio hitan slučaj. Sledeće godine dođe opet, i opet bez osiguranja. Dobije opet infarkt i naplate mu lečenje 4500 evra, jer su ga pronašli u evidenciji da su ga već lečili. Da je imao osiguranje ....
 
A ovo mi deluje još prihvatljivije ... ipak ću se odlučiti za skuplju i bolju varijantu :D

Polisa Delta Generali Osiguranja predstavlja sredstvo plaćanja hitnih medicinskih
usluga na putovanju i tokom boravka u inostranstvu. Aktivira se pozivanjem Call centra,
čiji se broj nalazi na polisi, ili davanjem lokalnom lekaru ili medicinskoj ustanovi na uvid. . . . .




http://www.deltagenerali.rs/active/sr-latin/home/vrsteosiguranja/zdravstvenoosiguranje.html
 
Осигурање није потребно ни за једну земљу са којом имамо потписану конвенцију о међусобном лечењу осигураника. Свратите код свога лекара да вам изда потврду да се лечите код њега са евентуалним хроничним обољењима, продужите с тим у најближу филијалу РЗЗО да вам овере образац за земљу у коју путујете. Све је бесплатно. Немојте да плаћате из незнања лешинарским осигуравајућим кућама здравствено путно осигурање осим ако не морате због визе. Нарочито када нам укину визе за земље Шенгена.
 
A ovo mi deluje još prihvatljivije ... ipak ću se odlučiti za skuplju i bolju varijantu :D

Polisa Delta Generali Osiguranja predstavlja sredstvo plaćanja hitnih medicinskih
usluga na putovanju i tokom boravka u inostranstvu.
Aktivira se pozivanjem Call centra,
čiji se broj nalazi na polisi, ili davanjem lokalnom lekaru ili medicinskoj ustanovi na uvid. . . . .




http://www.deltagenerali.rs/active/sr-latin/home/vrsteosiguranja/zdravstvenoosiguranje.html

Хитне медицинске услуге у државном сектору се не наплаћују никоме, па ни странцима - путницима намерницима...:rtfm:
 

Back
Top