sta moze da bude...

jeasus

Domaćin
Poruka
4.721
e ovako,zanima me sta moze da bude neki crv,trojanac,spadalo itd. Naime dok surfujem po netu na Du-metru mi pokazuje da se nesto uploaduje sa mog racunara...znaci da sam zaradio neku bolest ali ni norton ni pest patrol ne moze da provali koja je bolest u pitanju...u task manageru imam sledece:
taskmgr.exe
svxhost.exe
navapw32.exe ...ovo mi je veoma sumljivo...
mixer.exe
vc5secs.exe
svchost.exe
nopdb.exe
navapsvc.exe
mdm.exe
spoolsv.exe
svchost.exe x 5
isass.exe
services.exe
winlogon.exe
csrss.exe
smss.exe
ctfmon.exe

sta je po vama visak tj crv,trojanac ili sta vec...za neke stvari znam sta su ali za pola nemam pojma...
hajde da ocistimo mashine...
 
jeasus:
e ovako,zanima me sta moze da bude neki crv,trojanac,spadalo itd. Naime dok surfujem po netu na Du-metru mi pokazuje da se nesto uploaduje sa mog racunara...znaci da sam zaradio neku bolest ali ni norton ni pest patrol ne moze da provali koja je bolest u pitanju...u task manageru imam sledece:
taskmgr.exe
svxhost.exe
navapw32.exe ...ovo mi je veoma sumljivo...
mixer.exe
vc5secs.exe
svchost.exe
nopdb.exe
navapsvc.exe
mdm.exe
spoolsv.exe
svchost.exe x 5
isass.exe
services.exe
winlogon.exe
csrss.exe
smss.exe
ctfmon.exe

sta je po vama visak tj crv,trojanac ili sta vec...za neke stvari znam sta su ali za pola nemam pojma...
hajde da ocistimo mashine...

svchost.exe to ti uploaduje za win services 32 to je deo microsofta...
mada i ovo ja nemam ctfmon...
 
Ni ja nisam siguran ali mislim da je ovaj sumnjiv mada ne znam sta imas od instaliranih programa pa recimo da probas sa uklonis ovo vc5secs.exe.. To ne znam sta je niti sam ga do sada vidjao.. Ukoliko imas Norton System Works imas lepo opciju system process i nadji tamo ti i pise i putanja i gdje se sta nalazi kada je proces u pitanju.. Poz.
 

Back
Top