Sirena widjena 12 puta u Izraelu

lamantin.jpg
 
http://www.mtsmondo.com/entertainment/gossip/text.php?vest=143684

Ako se utvrdi da je to pravo mitolosko bice,to ce samo potvrditi postojanje Atlantide,i sta ako postoji podvodna civilizacija sirena? Sta ako one nisu samo mit?

Ijaoj sto ja obozavam sirene?! Zato sto sam Riba u podznaku :p

Kazu Indijski yogiji da sva bica koja su opisamna u mitovima su nekada zivela na zemlji jer je bilo mnogo vise civilizacija nego onih za kojem i znamo. A neke vrste su prezivele u malom broju. Navodno su neke vrste i zivotne forme koje postoje rasejane na drugim planetama a mi svi u podsvesti imamo informacije o tome. Neke i posecuju zemlju. Ima onih koji tvrde ( mislim da sam procitala u donosioci novog svitanja - poruke Plejadjana negde prevedeno ) da su delfini bica ciji je dnk donet sa druge planete, da su mnogo inteligentniji nego sto je covek svestan , samo zive u tom oblikui koji mi nazivamo zivotinjama. I da ih ne zanima tehnolosko nego duhovno napredovanje a tu su da prate sta se desava na zemlji i da nam malo pomognu :p
 
Tanjug i mondo su objavili vest da je vidjena morska sirena u Sredozemnom moru.
Ja ne mogu tek tako da preselim sirene iz bozanske oblasti naseg duha u prljavi materijalni svet objekata.
Sirene zive u Platonovom svetu ideja , unutar nas.. u zoni mozda mnogima poznatijom kao Jungovo Kolektivno nesvesno.
Ako su neki i ugledali nesto slicno tome, to je mogla biti samo projekcija neceg mnogo numinoznijeg . Sirene su duhovna bica...tako nesto se ne moze objektivisati tek tako u opazajnom svetu slika oko nas.

Ovo je najlepsi prikaz sirene, po meni, u umetnosti:

waterhouse_a_mermaid.jpg


A ovo najlepsa pesma.

У пустој шуми, над језером,
Потражи монах спас и наду.
Проводи време, испуњен вером,
У посту, молитви и раду.
Већ лопатицом раку спрема,
Потпуно смирен, јер смрт воли:
Осим ње друге жеље нема -
Светитељима се за њу моли.

Тихо се гаси дан топлог лета.
Са прага колибе у осами
Чује се молитва анахорета.
Шума се полако предаје тами.
Над језером је сумаглица.
А месец сјајни небом броди -
Котрља се руменог лице.
Тад монах баци поглед ка води.

Гледа, не схвата. Истог часа
Кроз тело му се језа шири.
Види: где се вода таласа
Па се наједном опет смири.
И лако, као ноћна сена,
Као рани снегови бледа,
Из воде излази нага жена
И на обалу ћутке седа.

Гледа у старога монаха
И чешља своје влажне власи.
Свети монах дрхти од страха,
Занет лепотом што је краси.
Она му маше. Ведра лица,
Као да зове, главом њише.
Тад бљесну звезда падалица
И таласи је опет скрише.

Био је без сна целе ноћи
И без молитве целог дана.
Само је, против његове моћи,
Лебдела пред њим сенка знана.
Опет је шуму тама скрила.
Кренуо месец својим ходом.
Опет она девојка мила
Јавља му се, бледа, над водом.

Гледа ка њему, главом клима,
Издалека му пољупци лете,
Па игра, прска таласима,
Смеје се, плаче као дете.
Тад зачу њене нежне гласе:
"Дођи ми, дођи, монаше мој!"
Затим потону у таласе
И наста тишина, мир, спокој.

Три дана је пустињак страсни
Покрај зачаране обале
Чекао деву, свој сан прекрасни.
Сенке су на шуму пале.
А затим зора нов дан роди.
О њему већ сви губе наду.
Једино што су деца, у води,
Видела само седу браду.

Puskin - Rusalka

Ovakve stvari nas mogu pribliziti njima .. a ne gradonacelnici nekih zabitih oblasti, koji bi da malo potpomognu turizam.

Numinozna bića jesu realna ...realni sadrzaji naseg duha, i tamo ih trebamo traziti. Tacnije, tamo trebamo potraziti sami sebe..svoju unutrašnju suštinu izvan pojave.
 
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Pa nije bas SEXY kako je opisuju :mrgreen: dobro neko voli malo mesnatije. Lepota jeu ocima posmatraca :-)


pa sad...neko voli motke, neko tuljane...nebitno...
bitno je da ovu zivotinju, kao i morsku kravu, vrlo cesto mijesaju sa...sirenama...
jer u odgovarajucim uvjetima njihov obris podsjeca na ljudski, a u vodenom okruzenju krecu se
brzo i spretno, kao i svi morski sisari...
 
Kazu Indijski yogiji da sva bica koja su opisamna u mitovima su nekada zivela na zemlji jer je bilo mnogo vise civilizacija nego onih za kojem i znamo. A neke vrste su prezivele u malom broju. Navodno su neke vrste i zivotne forme koje postoje rasejane na drugim planetama a mi svi u podsvesti imamo informacije o tome. Neke i posecuju zemlju. Ima onih koji tvrde ( mislim da sam procitala u donosioci novog svitanja - poruke Plejadjana negde prevedeno ) da su delfini bica ciji je dnk donet sa druge planete, da su mnogo inteligentniji nego sto je covek svestan , samo zive u tom oblikui koji mi nazivamo zivotinjama. I da ih ne zanima tehnolosko nego duhovno napredovanje a tu su da prate sta se desava na zemlji i da nam malo pomognu :p
I ja sam citao o tome da su delfini dovedeni ovde sa druge planete, to sam citao u Istorij Galaksije. I navodno su Atlantidjani pravili dosta genetski eksperimenata pa su tako napravili sirene kada su pomesali genetiku coveka i delfina.
 
Ja ovih dana odoh da sam bacim pogled na jednu sirenu.
Evo kako cu to da odradim.

Otici cu na auto otpad, pa onda na strand (NS plazu)

auto sirenu sa otpada, koju sam pazario, cu da izvadim iz torbe i bacim u plicak.
Zatim cu da se setkam okolo i kao slucajno bacim pogled na sirenu u vodi.

Sav shokiran, pomalo uplasen, ali i fasciniran, da ne kazem ocaran, cu da viknem "Ljudi, sirena...eno je, ja sam je prvi video jer cu da ponesem i video rekorder da bolje odradim deo pod video.

Onda cu oprezno da se priblizim sireni, a ona nece da utekne. Znam da nece. Lezace u plicaku i zaljubljeno me posmatrati.

Zatim cu je nezno odici iz vode i odneti na plazu, na svoju prostirku.

Okupljena masa naroda ce se diviti sireni, i svi ce je hteti dirnuti ili sta vec sa njom uraditi (znam da cu videti (jer imam video rekorder) i pohotne poglede muskih, ali i zeMskih kupaca oskudno odevenih) ali ja necu dati svoju sirenu nikome.

Mazicu je na prostirci i saputati joj nezne reci, a ona ce samo onako mutavo da lezi i nista vise.
Kada dodju predstavnici vlasti, ja cu vec biti daleko sa mojom sirenom....

A u novinama i na medijima ce pisati "Sal nasao sirenu u dunavu. Oboje nestali u nepoznatom pravcu"
 
Poslednja izmena:
Sal, smaraš opasno brate. Ja dođem ovde s vremena na vreme da pogledam kakvih topica ima i da se malo nasmejem, al ti uvek moraš da pokvariš to svojim krajnje glupim pošalicama koje su na nivou 1. razreda osnovne škole. Ako već hoceš da se sprdaš po topicima, radi to na malo zreliji način ili prestani da postuješ. Nemoj misliti da ja njih nešto branim, jer ja ne verujem ni u šta što je ovde postovano, ali dođem s vremena na vreme da se malo zabavim. Ima tu i ok stvari na koje gledam kao neki SF i relativno mi je zanimljivo za čitati, a ima i budalaština na koje se nasmejem, ali nikada nisam hejtovao ljude koji to postuju i komentarišu. Pusti ljude nek se zabavljaju, a ako već hoćeš da nekog spuštaš da bi pokazao svoju superiornost, eno idi na politički podforum, tamo to jedino i rade.
 

Back
Top