Духовни водич?

milsu

Ističe se
Poruka
2.560
Postoje veći broj različitih duhovnih vodiča i više načina da se stupi u svestan kontakt sa njima. Ja mislim da svaka osoba na ovom svetu ima svog duhovnog vodiča koji ga prati od samog rodjenja. To je takozvani andjeo čuvar. Njegovo glavno zaduženje je da pripmogne u duhovnom razvoju svakog čoveka. Na žalost, 99 posto čovečanstva ne zna za postojanje tog andjela čuvara. Ta veza je jako snažna u najranijim godinama detinjstva, a posle toga, ta veza postepeno slabi, da bi na kraju, našim zaglibljivanjem u ozbiljnosti materijalnog sveta, potpuno nestala. U brojnim slučajevima, andjeo čuvar koji nam je dodeljen od rodjenja, nema druge nego da nas sa žaljenjem posmatra u nemogućnosti da nam pomogne, to jest da prodre do našeg uma, što je poseban slučaj kod onih koji su se svesno ili nesvesno opredelili za to da im vodiči budu demoni.

Pored ovog inicijalnog čuvara, postoje i mnogi drugi duhovni vodiči koji se menjaju tokom našeg života i razvoja. Postoji dva načina da dodjemo do njih: prvi način je da se povežemo sa nekim od arhandjela i da ga zamolimo da nam stavi na raspolaganje duhovne vodiče koji će nam pomagati u posebnim oblastima našeg duhovnog interesovanja. Drugi način je da sami izaberemo duhovne vodiče u skladu sa našim duhovnim interesovanjima, bez direktnog upliva arhandjela u našu odluku. Ovakav način ja bih, ipak, preporučio samo onom ko je iskusan u ovim stvarima i ko stvarno zna šta radi.

Pored ove vrste duhovnih vodiča koji nam pomažu u duhovnom razvoju u skladu sa posebnim poljima našeg duhovnog interesovanja, postoji i treća vrsta duhovnih vodiča, a to smo mi sami, to jest viši aspekti našeg ja.
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=47247&sid=8064be426785cbacc6cf604dccff66ce

Od Maat do Maatakare Hatšepsut
odlomak iz knjige
" Kraj igre II "
Milovana Miće Jovanovića

Posle ulaženja u trans Kevinov glas se izmenio, jer je kroz njega progovorio Ahtun Re:

Mene zovu Ahtun Re i došao sam da razgovaramo.

Tako je razgovor započeo.

Ahtun Re mi je rekao da sam živeo 67 puta na Zemlji i da sam dve inkarnacije živeo u njegovom rodnom Egiptu. Jedna od njih bila je za vreme vladavine faraona-kraljice Hatšepsut.

-U to vreme Mića je bio mladi sveštenik školovan u hramovima u Karnaku i pripadao je grupi kaja je pomagala da se Hatšepsut domogne egipatskog prestola i postane faraon. Ženi je tada bilo nemoguće da se popne na presto bez pomoći sveštenika...(nerazumljivo , verovatno: kulta meseca, možda ipak Amon Ra). Mića joj je tada pomagao jer je Hatšepsut nameravala da od Egipta ponovo načini mesto za izučavanje tajni i misterija, a ne samo da bude vojna sila. U tom životu je bio u braku sa svojom sadašnjom ženom i to još od dečijeg doba. Ona je bila u hramu koji se nalazio na mestu gde je danas grad Luksor. Oboje su radili na uvođenju reformi u Egiptu i nastojali da tu bude centar za učenje o razvoju duše.

U knjigama i na internetu našli smo još interesantnih podataka. Zna se da je Hatšepsut vladala od 1479. do 1457. godine pre koristeći mušku titulu, mušku odeću i ceremonijalnu bradu. Bila je peti faraon Osamnaeste dinastije u starom Egiptu. Identifikacija njene mumije objavljena je juna 2007. godine. Posle nje na presto je došao Tutmos III, koji je nastojao da uništi sve tragove njene vladavine, ali je ostao najvažniji spomenik-hram u Dolini kraljeva.

Zatim je Ahtun Re rekao da mi je sada životni zadatak da se duhovno uzdižem, da ljudima ukazujem a duhovni put, da pišem knjige i da se bavim umetnošću isceljenja. Ukazao je na još neke darove koje posedujem i da mi pri automatskom pisanju pomažu nekoliko vodiča.

Druga egipatska inkarnacija bila mi je u mestu koje se zove Nag Hamadi. Odatle iz tog vremena je vaza sa mojim sadašnjim duhovnim vodičem (rekao je grčko-rimsko ime žene), koji je tada bio žena veoma vešta u gnostičkom znanju i veštini koja se nazivala sofija pitija a sastojala se u tome da se izađe iz tela i ode u višeduhovne sfere i nivoe svesti. U takvom stanju osoba je imala uvide u znanje i izgovarala je reči koje je zapisivao pisar, mada je nekada to i sama činila.

Ahtun Re je govorio o još nekim mojim inkarnacijama. Tako, u jednoj inkarnaciji živeo sam na francuskom dvoru i bio sam Mesmerov učenik, lekar. Tada sam se zvao Fransoa Robert Trudo, koji je bio i pisac, a Ahtun Re veruje da su neki moji tadašnji radovi sačuvani i da sada postoji jedan moj tadašnji portret. Potražićemo ga na internetu a naš prijatelj Milan (koji je takođe bio na vezi), koji trenutno živi i radi u Ženevi, obećao je da će otići do Francuske i potražiti na licu mesta.

Za vreme vladavine Hatšepsut u Egiptu je bilo zlatno doba, otvorene su granice, a ljudi su dolazili da tu uče, jer je Egipat postao veliki duhovni univerzitet. Kada pogledate Hatšepsutin pogrebni hram, tamo nećete videti simbole rata već znakove umetnosti, kulture i trgovine...Ljudi su dolazili u Egipat da izučavaju medicinu, spiritualnost...

Rekao je da su se mnoge duhovno razvijene ličnosti reinkarnirale sada na ovim našim prostorima, u stresnom delu sveta gde se mnogo ratovalo. Duhovni razvoj ljudi iz ovih krajeva biće poznat širom sveta i ljudi će ovde dolaziti da uče kao nekada što je bilo u Egiptu...

Neke delove izostavljam jer Ahtun Re je, ipak, duhovni učitelj, vodič i možda govori u superlativima o našim prostorima i ljudima s ciljem da nas podrži i ohrabri u ovim teškim vremenima.

Drugo prošireno i dopunjeno izdanje knjige "Kraj igre" sadrži drugi deo "Sećanje na sebe" u kojem su obrađene teme lečenja-isceljenja, spoja duha i materije, bolesti, iskustva smrti i završni deo koji opisuje autorovu komunikaciju sa Ahtunom Reom, visoko razvijenim bićem koje se nalazi u duhovnim dimenzijama. Ahtun Re je živeo na Zemlji pre 3 400 godina u Egiptu. Završivši cikluse ovozemaljskih života bio je duhovni vodič mnogim bićima, uključujući i duhovne učitelje najvišeg ranga. Danas je Re od velike pomoći akterima savremene duhovne misli kao što su Kevin Rajerson, Volter Semkiv i Mića Jovanović.
http://www.duhovnirazvoj.com/Tekstovi/Od Maat do Maatakare.htm

Да ли је за једног Хришћанина у реду да има духовног водича који га подучава на путу духовног развоја?
 
Treba razlikovati dve stvari: 1) Duhovnog vodiča od 2) Spiritizma ili spiritualizma (što je kontaktiranje onih bića koja su na niskim nivoima duhovne razvijenosti).

Ovo prvo je nešto što je dobro prepoznati, otkriti i svesno prihvatiti u svom životu.
Ono drugo je nešto čega se treba kloniti i što, slobodno možemo reći, nikome neće koristiti - osim da se shvati da mi kao duhovna bića, Duše, nikada ne umiremo.

Duhovni vodiči uistinu asistiraju čoveku u velikom broju situacija ali se nikada ne mešaju u slobodni izbor pojedinca.
Duhovnim vodičima jesu i mogu biti samo oni koji su dosegli visoki nivo svesti tzv. Bog-Svest. To su uglavnom oni koji su direktno odgovorni Bogu i pripadaju Vairagi redu, gde vairagi znači nepristrasan.

Ovi duhovni vodiči sa Bog-Svešću (što je svest Svetoga Duha) imaju u zadatak da prevashovno pomognu onim pojedincima koji su voljni da još u ovom životu svesno rade na izdizanju svoje svesti te i sami dosegnu najviše duhovne nivoe.

Njihovo vodjenje i učenje mogu prepoznati samo malobrojni i to oni koji su već bili kontaktirani i pripremljeni na unutarnjim - višim svetovima.

U red ovih duhovnih velikana su i uveloko poznati Sokrat, Zaratustra, Šamus-i-Tabriz, Rami Nuri, Lai Tsi....ali i Fubbi Quantz koji je još u fizičkom telu iako mu je preko 2500 godina, Rebazar Tarzs preko 500 godina, Yaubal Sacabi preko 4500 godina...
Najvažnije je znati da svi oni asistiraju i pomažu jednom jedinom koji stoji na njihovom čelu a ko je trenutno u fizičkom telu i isturen je u javnosti.

Takavih pojedinaca je bilo u svim periodima čovekovog postojanja pa takvog ima i danas.
Oni uglavnom podučavaju preko snova (noćnih ali i budnih).
Pogledaj knjigu The Dream Master od Harolda Klempa ili Autobiography of a Modern Prophet ili The Awakened Hearth....Sveti Pavle je takodje iz ovog reda duhovnih velikana. Postoji jedna velika istina svih vremena koju je on izrekao a koja i danas stoji u Bibliji nepromenjenom: "Iako u fizičkom telu nisam sa vama ja sam u duhu (duhovnom telu) uvek uz vas." To je veličanstvena osobina ovih duhovnih vodiča i učitelja da su sa svojim sledbenicima, ma koliko da ih je, uvek dvadeset i četiri sata dnevno.
Oni uvek pružaju pouke svojim sledbenicima svakog trenutka i uvek pomažu.
Važna je napomena da uvek treba tražiti onog ko je u fizičkom telu jer nam je takav neophodan dok dovoljno ne podignemo svest da nas može poučavati i spolja i iznutra....
 
Poslednja izmena:
Из књиге јеромонаха Серафима Роуза "Душа после смрти".

Kasnije, kontakti dr Kibler-Ros sa “svetom duhova” postali su mnogo prisniji. Godine 1978. ispricala je ocaranom auditorijumu od 2200 ljudi u Eslendu, Oregon, kako je prvi put stupila u dodir sa svojim “duhovnim vodjama”. Na prilicno tajanstven nacin za nju je organizovan skup spiritistickog tipa, po svemu sudeci u Juznoj Kaliforniji: na njemu je 75 ljudi zajedno pevalo kako bi “pojacalo energiju” i kako bi se omogucio “ovaj dogadjaj”.

Bila sam pokrenuta i dirnuta time sto oni to cine zbog mene. Kroz ne vise od dva minuta ugledala sam pred sobom dzinovske noge. Preda mnom je stajao covek gigantskih razmera”. Ovaj “covek” joj je rekao da ona treba da postane ucitelj drugima i da joj je zbog toga potrebno licno iskustvo koje ce joj dati hrabrost i snagu za rad. “Oko pola minuta kasnije, druga osoba se bukvalno materijalizovala na oko dva santimetra od mojih stopala… Shvatila sam da je to moj andjeo-cuvar.

On me je pozvao po imenu Izabela, i upitao da li se secam kako smo, pre 2000 godina, zajedno radili sa Hristom”. Kasnije se pojavio i treci “andjeo”, da bi joj ispricao jos nesto o “radosti”.

“Moj susret sa vodicima bio je velicanstven dozivljaj potpune, bezuslovne ljubavi. I, ja prosto zelim da vam kazem da mi nikada nismo sami. Svako ima svog andjela cuvara koji nikad nije dalje dva koraka od nas u bilo koje vreme. Mi mozemo prizvati ova bica. Ona ce nam pomoci”.

Na simpozijumu zdravstvenih radnika u septembru 1976. u San Francisku, dr Kibler-Ros je sa publikom koja se sastojala od 2300 psihijatara, medicinskih sestara i drugih zdravstvenih radnika, zelela da podeli “duboko misticko iskustvo” koje joj se dogodilo prethodne veceri. (Ovaj dozivljaj je ocigledno iste prirode kao i onaj koji je opisala u Eslendu.)

“Sinoc me je posetio Salem, moj duhovni vodja, sa svoja dva pratioca, Ankom i Vilijem. Bili su sa nama do tri sata ujutru. Razgovarali smo, smejali se, i pevali zajedno. Govorili su i dodirivali me s najneverovatnijom ljubavlju i neznoscu koju je moguce zamisliti. To je bio najvazniji dogadjaj u mom zivotu”. U publici je “kada je zavrsila, nastao trenutni tajac, a zatim je masa ljudi kao jedan skocila na noge u znak odobravanja. Mnogi u publici, koju su cinili uglavnom psihijatri i drugi zdravstveni radnici, bili su dirnuti do suza”.

U okultnim krugovima dobro je poznato da se “duhovni vodici” (a to su, razume se, pali duhovi vazdusnog carstva), ne pokazuju tako spremno i otvoreno ukoliko osoba nema veoma izrazenu medijumsku prijemcivost. Ali mozda jos vise od veze dr Kibler-Ros sa “druzeljubivim dusima” zapanjuje odusevljeni odziv na njenu pricu od strane publike, koja se nije sastojala od okultista i medijuma, vec od obicnih ljudi srednjeg staleza, i strucnjaka. Svakako da je ovo jedan od religioznih “znakova vremena”: ljudi su postali prijemcivi za kontakte sa “svetom duhova” i spremni da prihvate okultisticko tumacenje ovih kontakata koje protivreci hriscanskoj istini.
http://slavoslovije.wordpress.com/2008/11/01/smisao-savremenih-posmrtnih-iskustava/
 
aksunamun
Ja sam za to da duhovni vodic bude neko sa ovog sveta ,neki uceni pametan coveka kome se mozes obratit za savet u svakom pogledu. Da andjeli mogu biti duhovni vodici to bas ne verujem.To vec prelazi granice normalnosti.
Када је духовни развој у питању, онда је најбољи духовни водич твоја сопствена Душа која се (просторно гледано) налази изван твог тела и енергетске ауре, а повезано је са тобом једном врстом енергетског кабла.
 
milsu, nacin na koji su usmjerio svoje pitanje je tema za spiritualizam. To kod jehovaca cesto izaziva samoubistva, batali to. Hriscani ne komuiciraju ni sa kakvim andjelima, vec sa Bogom komuniciraju Svetim Duhom prema vlastitom stepenu svoje vjere.
 
Ja sam za to da duhovni vodic bude neko sa ovog sveta ,neki uceni pametan coveka kome se mozes obratit za savet u svakom pogledu.
Ovo ti je već mnogo bolje i najbolje ili najispravnije ali pod uslovom da se ti pojedinci ne bave medijumstvom. Uostalom, Sv. Pavle je rekao da, "Iako nisam sa vama fizički ja sam u duhu (duhovnom telu) uvek uz vas." Što je inače osobina pojedinaca sa najvišim nivoom duhovne svesti tzv. Bog-Svesti. Ako stvarno takvog tražiš sigurno ćeš ga naći. Pozdrav.
aksunamun
Душа која се (просторно гледано) налази изван твог тела и енергетске ауре, а повезано је са тобом једном врстом енергетског кабла.

Samo kod onih koji su duhovno dosta uznapredovali, budući da Duša istovremeno boravi na više nivoa što opet zavisi od duhovne razvijenosti pojedinca.
 
louiskrstic
Parsifal
Душа која се (просторно гледано) налази изван твог тела и енергетске ауре, а повезано је са тобом једном врстом енергетског кабла.

Samo kod onih koji su duhovno dosta uznapredovali, budući da Duša istovremeno boravi na više nivoa što opet zavisi od duhovne razvijenosti pojedinca.
Svako ima vezu sa svojom Dusom, ali bas svako, problem je samo u tome sto usled trauma ili ludila koje proizvodi nas Ego nismo svesni te veze i njenog postojanja. Kada se traume ociste i kada kroz meditaciju dodje do odredjenog smirivanja Ega, onda osoba postaje svesna svoje Duse i pocienje da je kanalise.







.
 
Poslednja izmena:
louiskrstic
Svako ima vezu sa svojom Dusom, ali bas svako, problem je samo u tome sto usled trauma ili ludila koje proizvodi nas Ego nismo svesni te veze i njenog postojanja. Kada se traume ociste i kada kroz meditaciju dodje do odredjenog smirivanja Ega, onda osoba postaje svesna svoje Duse i pocienje da je kanalise.

Moja primedba se odnosila samo na to da se mi kao Duša nadjemo izvan telesnih okvira tek pošto dosegnemo odredjeni nivo duhovnog razvitka.
Dotle za ulazak i izlazak u telsni okvir koristimo niže čakre. Tek kasnije počinjemo koristiti tzv deseta vrata ili Duhovno (Treće) Oko.
Inače, svilenom vrpcom je povezamo naše Astralno telo sa fizičkim telom (u predelu potiljka što se da videti za vreme putovanja izvan tela) a ne da smo mi kao Duša povezani direktno sa fizičkim telom. Ta povezanost dalje ide preko Kauzalnog, Mentalnog i Eteričnog tela.

Pretpostavljam da prihvataš inkarnaciju kao realnost a to znači da je normalnije reći da mi kao duhovno biće inkarniramo i kao takvi menjamo fizička tela koja su prolazna. U skladu sa tim, mi kao Duša posedujemo i tela. (No, ovo je tvoja privatna stvar i nebitno je.
......
 
louiskrstic
Moja primedba se odnosila samo na to da se mi kao Duša nadjemo izvan telesnih okvira tek pošto dosegnemo odredjeni nivo duhovnog razvitka.
Dotle za ulazak i izlazak u telsni okvir koristimo niže čakre. Tek kasnije počinjemo koristiti tzv deseta vrata ili Duhovno (Treće) Oko.
Inače, svilenom vrpcom je povezamo naše Astralno telo sa fizičkim telom (u predelu potiljka što se da videti za vreme putovanja izvan tela) a ne da smo mi kao Duša povezani direktno sa fizičkim telom. Ta povezanost dalje ide preko Kauzalnog, Mentalnog i Eteričnog tela.

Pretpostavljam da prihvataš inkarnaciju kao realnost a to znači da je normalnije reći da mi kao duhovno biće inkarniramo i kao takvi menjamo fizička tela koja su prolazna. U skladu sa tim, mi kao Duša posedujemo i tela. (No, ovo je tvoja privatna stvar i nebitno je.
Uf bre sta si sve ovde nabacao - ocigledna posledica previse procitanih knjiga (:D) od strane autora koji nisu imali licnog iskustva.




 
Исповест Јање Тодоровић, бившег астролога.

Otišla sam jednom prilikom na selo i komšija, pobožan starac, koji je čuo šta radim, reče mi: 'Dete, okani se đavoljeg posla, uzeće ti dušu!'
Osećala sam se superiorno, sveznajuće pred smirenim starcem od 86 godina, pa se upustih u široku diskusiju da mu objasnim svu mudrost drevnog znanja koje pomaže ljudima da otkriju najskrivenije tajne o sebi, a mi živimo pored toga neuki, kao i naši sveštenici koji nam ne daju da se duhovno uzdignemo kako bi držali monopol nad narodom. Okultisti, tj. alternativci kako se to popularno zove, su im konkurencija i zato ih ne vole. Jer oni posao isceljivanja rade bolje, iskrenije... Pomažu ljudima da spremno uđu u 21. vek, razvijajući višu svest, umne potencijale, telepatiju, vidovitost, sposobnost samoisceljenja.
Bogobojažqivi starac mi odgovori: 'Mi dete, ovde u selo ne znamo za to, a opet lepo živimo. Mož' biti da je tako k'o šo govoriš... Ali, mi znamo za Boga istinitoga, Hrista Spasitelja i veru pravoslavnu... Nego, valjda su tebe ovi nekrsti na vakultetu tome naučili?'
- Aa, ne znaju ni oni za to! I oni pripadaju Starom dobu, Eri Ribe koja prolazi. To je mudrost još veća od njihove... I tako, sve vere, sva znanja dostupna ljudima, sva božanstva, treba da služe čoveku na korist. Ako nije prevara, zloupotreba, i na silu, već od njihove dobre volje - sve je u redu.
Blaga upozorenja dobrog starca potkrepljena primerima onih koji su teško stradali ako su se bavili bilo čime što je van učenja Crkve, nisam uzela ozbiljno. Kad je rekao da će se moliti za mene, odmahnula sam rukom govoreći mu da se mane tih praznoverica jer to ne pomaže...
Vremenom sam počela da primećujem da nisam 'sama'. To prisustvo 'sile' registrovala sam kroz nekakav 'trubni' glas u tumačenju horoskopa.Iskusniji od mene su mi objasnili da sam kanal 'više sile' koja mi pomaže i to smatrali velikim postignućem. Gledanje u prošlost išlo je lako, budućnost takođe. Uglavnom sam davala iznenađujuće tačne podatke o osobama koje ne znam, od opisa karaktera ličnosti do događaja iz života. Kad nisam sigurna koncentrišem se, i sa levog ramena kao da čujem glas, unutrašnjim sluhom, koji mi kaže šta treba. I sama sam u snovima dobijala uputstva šta da radim. Ili, šta će se desiti. Predskazanja su se uglavnom ispunjavala. Bivala sam zaprepašćena osobama, mestima ili situacijama koje sam viđala mesecima ranije u snu, a kasnije na javi. Ponekad dobijala znanje 'iz viših sfera', i kad bih kasnije došla do knjiga i pročitala već naučeno, bio je to vrhunac iznenađenja. Rado sam pričala ljudima šta mi se dešavalo, jer me je zabavljalo da je nešto tako moguće.
Teret odgovornosti je postao nepodnošljiv jer sam shvatila da sam grešila. Oni netačni odgovori koji su se smatrali normalnim u svakom poslu počeli su da mi opterećuju savest. Ja lažem! I za laž uzimam novac. Nije me utešio veliki procenat tačnih odgovora, ili pohvale ljudi da sam im pomogla, da im se posle susreta sa mnom život preokrenuo. Kakva je to istina ako nije stopostotna istina? Ako je pola laž, onda je laž! Onda nije od Boga! Svog 'duhovnog vodiča' koji mi je bio pomagač, koga sam smatrala anđelom, dobrim duhom, više nisam mogla da 'otpustim'. Jasno sam osećala njegovo prisustvo kako me goni da činim i govorim suprotno od onog što želim. Ponekad sam čula 'unutrašnje glasove'. Um mi je bio strašno rastrzan. Imala sam jaku potrebu za samoćom. Da pobegnem, da se odmorim, da zaboravim na planete i zvezde i sve te neverovatne ljudske sudbine. Da prestanem da se izražavam tim hibridnim okultističkim jezikom neistine. Videla sam da moć koju ti satana daje ne može da se koristi bez manipulacije ljudima, i samo u egoistične svrhe.I kad pokušam da činim suprotno to nekako ne ide jedno sa drugim.Ljudi traže da njima manipulišeš, nude se jer su izgubljeni, duhovno dezorijentisani, a ta praznina se mora nekim sadržajem popuniti.
http://www.neogen.rs/group/1441/view-posts/33590/page/1/asc
 
А зашто би некоме у опште требао неко да га духовно води?


рационално гледано ако је неко неуравнотежен или има психичка обољења , најбоље би му било да се јави доктору за помоћ.
Ако је неко религиозан има своју веру у којој постоји традиција и какави такви одговори на духовна питања а ту су и искусни теолози који могу да му пруже одговоре на његове недоумице.
Ако је неко атеиста , мислим чему тек тада духовни водич?

То је једно шарлатанство.
Неко вероватно и на овоме узима новце и у томе је сва прича , а они који ово највише пропагирају овде на форуму , не би ме чудило да су и сами некакви надриспиритисти или окултисти и да лепо уновчавају ово своје шарлатанство...
 
А зашто би некоме у опште требао неко да га духовно води?


...

Pa nije bas, npr. ako je "duhovnik" svestenik ili neki monah iz manastira, on to ne naplacuje, pa se ne moze reci da je "sarlatan".

Potreban je duhovnik ponekad kad imamo prakticne i znacajne dileme iz svakodnevnice, ali su povezane i sa verom npr. da li dati deci da prodaju stan u kome zivimo, a mi da odemo u staracki dom iako nam se to ne svidja...ovo samo kao primer...;)
 
Pa nije bas, npr. ako je "duhovnik" svestenik ili neki monah iz manastira, on to ne naplacuje, pa se ne moze reci da je "sarlatan".

Potreban je duhovnik ponekad kad imamo prakticne i znacajne dileme iz svakodnevnice, ali su povezane i sa verom npr. da li dati deci da prodaju stan u kome zivimo, a mi da odemo u staracki dom iako nam se to ne svidja...ovo samo kao primer...;)

Z otaj poso ti pre treba finansijski savetnik.
Mada, u takvim slučajevima važi ono "Ko ne zna sebi kupiti kapu, ne treba mu ni glava" :confused:
 
Pa nije bas, npr. ako je "duhovnik" svestenik ili neki monah iz manastira, on to ne naplacuje, pa se ne moze reci da je "sarlatan".

Potreban je duhovnik ponekad kad imamo prakticne i znacajne dileme iz svakodnevnice, ali su povezane i sa verom npr. da li dati deci da prodaju stan u kome zivimo, a mi da odemo u staracki dom iako nam se to ne svidja...ovo samo kao primer...;)

Па лепо брате , али сам већ рекао да они који су религиозни имају своју религију, који су атеисти немају потребу за духвоним водичем .
Дакле ни једнима ни другима не треба шарлатан-шаман-спрититиста или надрилекар, говорим рационално.
 
Па лепо брате , али сам већ рекао да они који су религиозни имају своју религију, који су атеисти немају потребу за духвоним водичем .
Дакле ни једнима ни другима не треба шарлатан-шаман-спрититиста или надрилекар, говорим рационално.

Svestenik ili monah nije "sarlatan", a ateisti neka dobro razmisle ko su sarlatani, svakako.
 
ne postoji nas andjeo cuvar kao duhovni vodic...

andjelii rade svoj posao to da... mogu nas dovesti do Boga ukoliko ga trazimo...

Bog otkriva ISTINU iskrenim ljudima preko Biblije i svog duha...

naravno onima koji imaju duhovne potrebe i zelju da ga upoznaju
 
ne postoji nas andjeo cuvar kao duhovni vodic...

andjelii rade svoj posao to da... mogu nas dovesti do Boga ukoliko ga trazimo...

Bog otkriva ISTINU iskrenim ljudima preko Biblije i svog duha...

naravno onima koji imaju duhovne potrebe i zelju da ga upoznaju

а како је истина откривана пре библије? или није постојала истина?
 

Back
Top