PROBLEM SA STAROM MATICNOM!

MAX BOY

Početnik
Poruka
4
imam buraza mladjeg koji koristi moj stari komp i zeznuo je maticnu ceprkajuci po kucistu i sad od mene trazi pare za novu naime(ne razumijem se u hardver pa mi ne zamijerite na nekim aljkavim izrazima)ukljucio je neki kabl iz harda na port maticne koja je stara ko grcka(848p-a,socket 478) i kad je ukljucio komp pocelo je da se pusi pa je izgasio iz struje.sad je sve vratio na normalu al sad kad ga upali samo se cuje napajanje i nista vise.pa da mi pomognete:je li sve spaljeno nista se ne cuje samo hladnjak procesora evo i konfe(mat.:848p-a intel celeron 2.4 ghz 1gb ram asus ah3450 256 mb agp)

 
imam buraza mladjeg koji koristi moj stari komp i zeznuo je maticnu ceprkajuci po kucistu i sad od mene trazi pare za novu naime(ne razumijem se u hardver pa mi ne zamijerite na nekim aljkavim izrazima)ukljucio je neki kabl iz harda na port maticne koja je stara ko grcka(848p-a,socket 478) i kad je ukljucio komp pocelo je da se pusi pa je izgasio iz struje.sad je sve vratio na normalu al sad kad ga upali samo se cuje napajanje i nista vise.pa da mi pomognete:je li sve spaljeno nista se ne cuje samo hladnjak procesora evo i konfe(mat.:848p-a intel celeron 2.4 ghz 1gb ram asus ah3450 256 mb agp)

Izvini , ali je ovo priča za malu decu koju je on prodao tebi , pošto jednostavno ne može ni u jedan port na matičnoj ploči da se utakne kabel koji tamo ne odgovara.

Znači ili je nešto prespojio ili je pokušao da utakne kabel koji je pod naponom u odgovarajući port , pa je došlo do probijanja varničenja i dimljenja na tom portu.

U svakom slučaju posle ovoga je normalno da nema ništa od kompa , ne mora da znači da je bilo šta crklo mada postoji mogućnost i da se i to desilo, jedna stvar je sigurna samo a to je da je zabunio BIOS na ploči 100 %. izvadi bateriju na minut sa ploče i vrati je i zatim neka proba da upali kompjuter..
 
Izvini , ali je ovo priča za malu decu koju je on prodao tebi , pošto jednostavno ne može ni u jedan port na matičnoj ploči da se utakne kabel koji tamo ne odgovara.

Znači ili je nešto prespojio ili je pokušao da utakne kabel koji je pod naponom u odgovarajući port , pa je došlo do probijanja varničenja i dimljenja na tom portu.

U svakom slučaju posle ovoga je normalno da nema ništa od kompa , ne mora da znači da je bilo šta crklo mada postoji mogućnost i da se i to desilo, jedna stvar je sigurna samo a to je da je zabunio BIOS na ploči 100 %. izvadi bateriju na minut sa ploče i vrati je i zatim neka proba da upali kompjuter..

можда или да ресетује БИОС џампером....мада ако је било дима....мммммм...
 
Zapaljivanje matične može da se izazove kad se prespoje napon (5V) i data pinovi na USB konektoru, što uopšte nije nemoguće izvesti ako se nestručno barata istom - uživo sam video ovaj slučaj. (bilo kakvo drugo kratko prespajanje tamo gde je velika amperaža struje može da izazove samozapaljenje)

Kako god okreneš, verovatno ti se smeši nova konfiguracija ako nije u pitanju napajanje.
 
Pa nisam rekao da nije crklo nešto, nego ne mora da znači da je crklo.
Ovo sa spajanjem pod naponom sam probao (budala belosvetska) malo varničenje i dim od plastike ali srećom ništa kompu nije bilo , a da usb data portovi kao što reče sizif jedino mesto gde može kontra da se okrene port, obično izaziva samo pregorevanje istih, retko kada fatalne posledice po matičnu odjednom mada ne bih stavio ruku u vatru za to, pre ili kasnije kada nešto crkne ili crkava na matičnoj ploći ono povuče obično i drugo za sobom.
 
ljudi radi samo ona crvena lampica na kucistu i kao sto sam rekao hladnjak proc. i napajanje ostalo muk a onaj kabl sa harda valjda je ukljuci u neki bel port na mat.koji kod konektora za SATA i kad je upalio dim! ima jos jedna stvar:posle toga radila je grafa i cd/dvd se mogao eject-ovati a sada nista,sad kad se upali procesor se brzo grije kao i sve oko onog j.. porta DAMN! bolje da skupljam pare
 
samo radi crvena lampica na kucistu i kao sto sam rekao hladnjak proc.i napajnje,valjda je ukljucio u neki bel port kabl sa harda na mat.kod konektora za sata i onda dim posle toga jos se cula grafa i cd/dvd se mogao eject-ovati a posle nekog vremena kasnije i to zatajilo ! damn it! bolje da skupljam pare za novu konfu
 
imam buraza mladjeg koji koristi moj stari komp i zeznuo je maticnu ceprkajuci po kucistu i sad od mene trazi pare za novu naime(ne razumijem se u hardver pa mi ne zamijerite na nekim aljkavim izrazima)ukljucio je neki kabl iz harda na port maticne koja je stara ko grcka(848p-a,socket 478) i kad je ukljucio komp pocelo je da se pusi pa je izgasio iz struje.sad je sve vratio na normalu al sad kad ga upali samo se cuje napajanje i nista vise.pa da mi pomognete:je li sve spaljeno nista se ne cuje samo hladnjak procesora evo i konfe(mat.:848p-a intel celeron 2.4 ghz 1gb ram asus ah3450 256 mb agp)

e sad lepo posalji burazera na letnji rad, pa da zaradi za novo. (onda vise nece cackati) Spalio je verovatno nesto na maticnoj, (a, doduse, mozda i na napajanju). Racunari nemaju obicaj da dime pa da ostanu citavi.
 

Back
Top