pravnici treba mi info
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: pravnici treba mi info

obnevidela od ucenja
    Guest

Podrazumevano pravnici treba mi info

Da li ima neko ko je polagao nekad obligacije kod Djurdjevica? Cula sam o njemu sve najgore, tipa "trazi knjigu, ni ona mu nije dovoljna", pa me interesuje da li je to samo prica onih kolega koji nikako da se ozbiljno pozabave obligacijama pa za neuspeh krive druge ili je zaista tlacitelj. I jos nesto, zna li neko kakva je sansa da se u septembarskom roku menja za Orlica? Unapred hvala

Primećen član ilona (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Upravo sam videla na sajtu pravnog da nema promene za Orlica u septembru. E sad ne znam kolika je mogucnost da se ipak uzme potpis,mislim na neke neregularne nacine. Ali cak i tada mislim da na salteru tu molbu ne bi aktivirali jer ipak je to Orlic. Ja sam jednom nabavila potpis za Hibera i to kod prodekana iako je bilo nedozvoljeno ali su mi na salteru tu istu molbu odbili. A i mene uzasno zanima da li je neko stvarno polagao kod Djurdjevica.Svi ljudi koje ja znam izlazili su samo kod Orlica ali ipak pricaju da je Djurdjevic ocajan.Pa ako neko zna nesto o Djurdjevicu ali objektivno,neka nam napise ovde sto pre. Poz

obnevidela od ucenja
    Guest

Podrazumevano

draga moja koleginice, ukoliko i ti polazes kod durdjevica, vidim ja da smo mi ugasile u ovom roku.

Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio obnevidela od ucenja
    draga moja koleginice, ukoliko i ti polazes kod durdjevica, vidim ja da smo mi ugasile u ovom roku.
    E ne predajem se ja tako lako-da cujem da je profesor bez veze i odustanem od ispita kod mene ne postoji.Dakle,samo ti uci i ima nade. Mene ohrabrio jucerasnji razgovor (uzivo) sa drugaricom koja je kod njega u junu dobila 9. Kaze da oni koji su pali stvarno nisu imali pojma. Najbitnije informacije:
    -pita bez izuzetka celu knjigu,mada ona nije ucila izvore obl.prava niti cu ja jer smaraju i nije ucila nacela a posle toga je sve ucila do kraja
    -trazi primere,znaci gde god imas u knjizi primere to uci
    -postavlja pitanja iz glave (ona je imala solidarne obligacije, pojam i vrste stete i treceg ne mogu da se setim,uglavnom trece nije nesto dobro znala i povezivala je nesto,pricala iz drugih lekcija a ipak joj je dao 9)
    I ono sto je najvaznije on ima nekakve kriterijume,za razliku od Orlica koji je profesor bez kriterijuma i kod koga nikad ne znas zasto si pala niti zasto si prosla. Samo ti uci i javi kako ide.Poz

obnevidela od ucenja
    Guest

Podrazumevano

Sta se podrazumeva pod "pita celu knjigu"? Ja iskreno i ne znam koja se knjiga smatra zvanicnom ispitnom materijom, pa iz tog razloga ucim iz milion izvora. Molim te reci mi, kad se kaze "cela knjiga" da li se to misli na Perovicevu i Radisicevu knjigu ili ima jos neka?

Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

"Cela knjiga" = Peroviceva cela i Radisiceva od 183.strane pa do kraja. Jesi li ti saznala nesto za Djurdjevica u medjuvremenu? Pozdrav

Elleni
    Guest

Podrazumevano

Da l neko zna oliko ce biti obnova i koliko puta imam prava da obnavljam jednu te istu godinu?

obnevidela od ucenja
    Guest

Podrazumevano

Sve sto sam saznala raspitujuci se svodi se uglavnom na to da je korektan i da pita celu knjigu. Navodno trazi jako mnogo, ali sve sto pita ima u knjizi samo treba procitati; zatim da pita puno primera (to si vec i sama znala), da ako se pogodi sustina ispitivanje moze biti gotovo za 10 min.
    Sve me ovo navodi na zakljucak da je pri ispitivanju za visoku ocenu zakeralo, ali da za 6 mora da se zna osnovno (sto je i logicno, jer ipak mora da se pokaze neki prag znanja). Ja sam do sad presla ove obligacije 3 puta i vec sam pocela da imam kosmare, zato sam odlucila da se za ispit preslisavam iz skripte (onaj deo koji se odnosi na podelu obligacija i na vrste ugovora), a da stetu i odgovornost i ono ostalo iz Radisiceva knjige uradim u potpunosti. Valjda ce biti dovoljno za prolaz, jer zaista ne mogu da se iscrpljujem na 1000 strana. Sta ti mislis o tome? Jer ja i kad odgovaram trudim se da kazem sustinu, sto manje ali ono najbitnije, da se ne uvlacim u preteranu pricu kako mu ne bih dala ideja na sta da mu se odnose podpitanja. E sad ako pita, boze moj, ja uvek imam odgovor, ali ne treba se izletati.

Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Ja nemam tu skriptu tako da ne znam koliko je ona dobra,ali ako si vec tri puta presla obligacije onda mislim da ti je ta skripta sasvim dovoljna. Znam cak neke ljude koji uce samo iz zakona. Mene jedino nervira sto nemam ispitna pitanja,imala sam ono sto pita Orlic ali nemam kompletna pitanja,nego ovako mi jedno pitanje ispadne i po 20 strana u knjizi. Ja na srecu ovo spremam prvi put,mada sam tek presla nekih 100 strana i cini mi se da cu 2010-te stici do kraja Peroviceve knjige.Ti uci kako ti najbolje odgovara, bez obzira da li je skripta ili knjiga-vec smo dovoljno na ovom faksu da mozemo da ocenimo koliko detaljno treba spremiti neko pitanje. Javi kako ti ide.Poz

obnevidela od ucenja
    Guest

Podrazumevano

Nemoj biti na kraj srca, jeste da su obligacije obimne, ali lako se prelaze. Ne znam dokle si tacno stigla sa ucenjem ali kad se predje onaj uvodni deo (nacela i izvori) sve je jako interesantno. I meni je najveci problem sto nemam ispitna pitanja koja Djurdjevic pita. Valjda su ljudi na faksu skupljali samo Orliceva nadajuci se da ce moci da izadju kod njega. Ja cu nastaviti da se raspitujem za ispitna pitanja i ako nesto uspem da nadjem javicu ti. Pozdrav od mene.

I jos nesto, ne brini nije ni 2010. tako daleko. :wink:

Salim se naravno, ako ne uspemo da prodjemo u septembru, ide oktobar. Samo polako, bez nerviranja.

Guest

Podrazumevano

Da nije neko od vas polagao autorsko kod Besarovicke ili planira da polaze? Ako jeste, molim vas recite mi kako ispituje?

Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Da nije neko od vas polagao autorsko kod Besarovicke ili planira da polaze? Ako jeste, molim vas recite mi kako ispituje?
    Ne mogu da razumem zasto nisi upisao-la medjunarodni smer i skratio-la sebi studiranje

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio ilona
    Citat Original postavio Anonymous
    Ne mogu da razumem zasto nisi upisao-la medjunarodni smer i skratio-la sebi studiranje
    Iskren da budem o tome sam i razmisljao kada sam birao smer, ali kada sam video ispite koji su na tom smeru, jednostavno me nije privuklo. Znam da ces reci kako se lako polaze, ali ja jednostavno ne mogu da ucim ni 100 strana ako me ne interesuju, a upravo je to slucaj sa medjunarodnim smerom.

Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Koleginice draga,jesi li jos uvek obnevidela od ucenja ili se odmaras od knjige? Javi kako ide ucenje. Ja sam, pored silnog truda, uspela da predjem jedva 200 strana Peroviceve knjige,a za dva dana idem na zasluzeni odmor. Dokle si ti stigla i imas li neke nove informacije o Djurdjevicu? Pozdrav

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

E,**biga,ja polagala obligacije kod Orlica,a Autorsko kod Markovica,a Trgovinsko kod Besarovicke...znaci nista iz prve ruke...
    Ali polagaao je moj drug po skripti kod Djurdjevica i prosao je bas fino.Ja bih preporucila ako obnavljas da obnavljas iz zakona,zakon je najvazniji,a i skripta ima ne bas malih gresaka koje se mogu ispraviti uvidom u zakon.
    Besarovic je na trgovinskom fenomenale,a na Autorskom koliko znam teza,mada je zena skroz opustena i o.k.Nema tu nekih podpitanja kod nje(to sam cula i za Autorsko),pricas,pa ako nije dovoljno,ona te obori,ako si siguran i znas elementarne stvari-prolazis,ma bas je fina ta Besarovicka koliko sam ja uspela da primetim...mada Markovic garantovano ne pita neka pitanja,to on moze da ti kaze na konsultacima koja,i ako polazes kod njega ne ucis nekih 50-ak strana iz knjige.Poz kolegama!

ivana83
    Guest

Podrazumevano djurdjevic

Veoma je zahtevan i za nasledno,tako da ne verujem da se prolaze Obligacije na skriptu.Vezbala sam kod njega i nije tako sladak!

Slične teme

1. cukljevi!!! treba mi info...
    Autor energicna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.03.2006., 19:18

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •